#

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۲ مهر ۱۳۹۸
  • مقالات تحلیلی
  • 313 بازدید
  • بدون نظر

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

از جمله روش هایی که شرکت های مهاجرتی برای دریافت اقامت در آلمان پیشنهاد می کنند دریافت اقامت از طریق خرید ملک در آلمان است. آلمان از جمله کشورهای توسعه یافته است که در آن سطح رفاه اجتماعی و هم چنین اقتصادی بسیار بالا است . البته برای دریفات اقامت در آلمان روش های بسیار زیادی نیز وجود دارد که البته اگر وضع مالی خوبی دارید می توانید اقامت آلمان از طریق خرید ملک را دنبال کنید. در ادامه با این موضوع بیش تر آشنا خواهید شد.

درباره آلمان

کشور آلمان از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که قبلا پایتخت این کشور بن بوده است و هم اکنون پایتخت آن برلین است . بزرلین از بزرگ ترین شهرهای این کشور است و هم چنین جز شهرهای پرجمعیت این کشور نیز به حساب می آید. زبان رسمی در این کشور آلمانی است و برخی از شاخه های زبان هندی و اروپایی نیز در این کشور دیده می شود .

این کشور از نظر علمی و اقتصادی از قدرت های بسیار بزرگ در جهان محسوب می شود . در کل جهان این کشور در صادرات مقام اول را دارد. شما زمانی که اقامت آلمان را دریافت کنید می توانید به سایر کشورهای حوزه شنگن نیز سفر کنید.  در این جا دو موضوع بیان می شود یکی blue card و یکی تابعیت آلمان است. blue card تنها برای کشورآلمان است و به آن فردی اختصاص می یابد که درآمدی برابر ۳۷۰۰۰ تا ۴۳۰۰۰ یورو داشته باشد. با استفاده از این کارت می توانید در اتحادیه اروپا کار کنید و کاریابی انجام دهید و اما تابعیت آلمان به شما این اجازه را می دهد تا در کل اتحادیه اروپا بتوانید کار کنید و هم زمان به تحصیل و زندگی نیز بپردازید.

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط خرید ملک در آلمان چیست ؟

برای دریافت اقامت آلمان از طریق خرید ملک نیاز است تا در ابتدا از قیمت های خرید ملک در آلمان اطلاع پیدا کنید و بعد از آن نیز درنظر بگیرید که در کدام شهر می خواهید ملکی را خریداری کنید و هدف شما از خرید ملک چیست ؟ زمانی که شهر موردنظر برای خرید ملک در این کشور را انتخاب کردید باید منطقه هایی برای اقامت در آلمان و یا کسب و کار در این کشور را نیز پیدا کنید .

برای مثال اگر می خواهید مغازه ای را خریداری کنید لازم است تا در ابتدا از مناطق تجاری این شهر را مورد بررسی قرار دهید .  اگر می خواهید اقامت آلمان از طریق خرید ملک را دنبال کنید باید بدانید که همه مراحل را باید به صورت دقیق انجام دهید.

اقامت آلمان از طریق خرید ملک این امکان را به فرد می دهد تا بتواند به آلمان مهاجرت کاری داشته باشد و  بدون این که ویزا داشته باشد به کشورهای حوزه شنگن سفر کند . هم چنین فرد از امکاناتی نظیر دریافت وام نیز برخوردار خواهد شد.

زمانی که فرد ملک موردنظر را انتخاب کرد باید این ملک را به صورت دقیق مورد بازرسی قرار دهد و درنهایت نیز اگر همه ویژگی های لازم را داشت می تواند برای مراحل اداری و ثبتی آن اقدامات لازم را انجام دهد. متقاضی برای این که به فروشنده اطمینان دهد باید یک تعهد بانکی را به وی ارائه دهد اگر هم به وام نیازی داشته باشد می تواند به صورت رسمی برای آن درخواست دهد.

قیمت املاک در آلمان

برای دریافت اقامت آلمان از طریق خرید ملک نیاز است تا قیمت املاک را در این کشور بدانید . در این کشور شرایطی که خرید مغازه با ملک مسکونی دارد با هم متفاوت است که می توانید در این زمینه با مشاورانی صحبت کنید. بیش تر املاکی که در این کشور مبادله می شود در دست بنگاه های معاملات املاک آلمان است . هزینه این بنگاه ها توسط فروشنده پرداخت می شود و برابر هفت درصد از کل مبلغ ملک است.

قیمت املاک با توجه به متراژی که دارند و هم چنین منطقه ای که در آن قرار گرفته اند تعیین می شود . به صورت کلی حداقل مبلغی که هر متر مربع از خانه ها دارند برابر ۱۵۰۰ یورو است. مسلم است خانه هایی که در پایتخت قرار دارند قیمت های بیش تری دارند زیرا امکانات آن ها بالاتر است و هم چنین پیشرفته ترند به صورت کلی این شهرها مناسب افرادی است که تمکن مالی آن ها بالا است .

قیمت املاک در آلمان

فرایند خرید ملک در آلمان

در وهله اول باید متقاضی یک پیش قرار داد تهیه کند که در آن جزئیات معامله اعم از ارزش ملک ، سپرده اولیه ، شرایط پرداخت و .. نوشته شده باشد . سپرده اولیه که شما باید داشته باشید برابر ده درصد از کل قرارداد و بهای ملکی است که خریداری کرده اید . این مبلغ باید به حساب سپرده محضر مربوطه واریز شود .

در وهله دوم یکی از محضرهای کشور آلمان این مسئولیت را خواهد داشت تا تمامی استعلام های مربوط به وضعیت بانکی ، اموال غیرمنقول و تاییدیه های مربوط به ثبت کردن اراضی را انجام دهد.

در این زمان هم خریدار باید مالیات مربوط به املاک را پرداخت کند.  مرحله سوم قرارداد بین طرفین امضا می شود و خریدار باید مدارک مربوطه را امضا کند . ثبت کردن قرارداد لزومی ندارد تا در اداره ثبت انجام شود و اما بهتر است برای حفظ کردن منافع طرفین به اداره ثبت مراجعه شود .

برای این که مراحل بالا به درستی طی شود چهل و یک روز زمان نیاز است در این مدت شما این فرصت را خواهید داشت تا برای پرداخت کردن مالیات خود اقدامات لازم را انجام دهید. زمانی این مراحل  را به درستی انجام دهید شما به صورت صددرصد مالک خواهید بود . با استفاده از این ویزا شما می توانید اقامت مسکونی آلمان را نیز دریافت کنید واین بدان معنی خواهد بود که وقتی که ملک به نام شما باشد می توانید ویزای رفت و آمدی بلند مدت آلمان را نیز دریافت کنید این می تواند نقطه عطفی باشد تا بتوانید اقامت دائم آلمان را نیر دریافت کنید.

فرایند خرید ملک در آلمان

دریافت وام مسکن در آلمان

از بزرگ ترین مزایایی که دریافت کردن اقامت از طریق خرید ملک در آلمان دارد این است که به افراد خارجی وام داده می شود . خریدار ملک می تواند مدارک لازم در این مورد را جمع آوری کنند و مبلغی از کل ملک را به کمک دولت وام بگیرد.  برای گرفتن وام باید این موضوع را درنظربگیرید که قیمت خانه چقدر است و براساس آن مبلغ وام را درنظربگیرید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)