#

اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۱۶ مهر ۱۳۹۸
 • مقالات تحلیلی
 • 386 بازدید
 • بدون نظر

اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی

امروزه روش تمکن مالی بهترین و سریع ترین روش برای دریافت اقامت کشور های اروپایی محسوب می ود و متقاضیان زیادی از این روش برای دریافت اقامت خود در کشورهای اروپایی اقدام می کنند. این روش با نام خود حمایتی نیز شناخته می شود. در این روش فرد تنها باید اثبات کند که از توانایی مالی مناسبی جهت زندگی در کشور اتریش برخوردار است بدون اینکه نیاز داشته باشد در کشور اتریش مشغول به کار شود. از این رو باید دارایی های خود را در حساب های مختلف بانکی کشور ایران با ارائه مدارک معتبر نشان دهد. همچنین نیازی به انتقال این پول ها به کشور اتریش برای دریافت این نوع اقامت نخواهد بود.

تنها نکته ای در دریافتاقامت کشور اتریش از این طریق باید به آن توجه کرد این است که در روش به فرد مجوز کار در اتریش داده نخواهد شد اما فرد می تواند در این کشور ملک بخرد و یا سرمایه گذاری در اتریش انجام دهد و از طریق این روش ها در آمد داشته باشند. برای همین این روش فقط مناسب افرادی است که توانایی مالی کافی دارند و نیاز به کار کردن در کشور اتریش برای پرداخت هزینه های خود و خانواده خود ندارند.

این نوع مجوز اقامت ابتدا برای مدت یک سال صادر می شود و هر ساله قابل تمدید خواهد بود و فرد پس از پنج سال متوالی زندگی در کشور اتریش می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

قوانین دریافت اقامت تمکن مالی کشور اتریش یا همان خود حمایتی این کشور

این قوانین تنها در دو مورد خلاصه می شوند:

 1. شخص باید با ارائه مدارک معتبر ثابت کند که در حال حاضر مبلغ ۲۵ هزار یورو در حساب ایرانی خود دارد. این مبلغ هر ساله توسط دولت اتریش تغییر می کند.
 2. همچنین شخص باید با ارائه مدارک معتبر ثابت کند که ماهیانه مبلغ ۳۰۰۰ یورو درآمد دارد. این درآمد می تواند شامل هر گونه درآمدی نظیر حقوق بازنشستگی فرد، درآمد حاصل از دارایی های فرد، سود سهام شرکت ها بورسی، سود سپرده های بانکی، اجاره ماهیانه املاک فرد و… باشد.

در صورتی که فرد با اعضای خانواده خود قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارد هر یک از قوانین بالا باید برای اعضای خانواده او نیز صدق کند در نتیجه اعضای خانواده فرد این روش دریافت اقامت، به صورت مستقل شناخته و مدارک آن ها به صورت جداگانه بررسی خواهند شد.

قوانین دریافت اقامت تمکن مالی کشور اتریش

مدارک مورد نیاز جهت دریافت اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی

دولت اتریش سالیانه سهمیه مشخصی برای متقاضیان اقامت از طریق تمکن مالی در نظر می گیرد و افراد تنها در صورتی موفق به کسب این مجوز خواهند شد که قبل از پایان زمان مشخص شده بتوانند مدارک مورد نیاز جهت دریافت این نوع اقامت را به طور کامل  معتبر ارائه دهند. فرد متقاضی دریافت اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی باید در مدارک خود بسیار دقت کند و مدارک را به صورت معتبر و کامل ارائه دهد.

ارائه این مدارک برای دریافت خود حمایتی کشور اتریش برای فرد متقاضی و تمام اعضای خانواده او ضروری است:

 • اصل شناسنامه تمامی افراد
 • اصل پاسپورت تمامی افراد با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ۶ قطعه عکس از هرکدام از افراد متقاضی
 • مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی افراد متقاضی
 • مدارک مربوط به درآمدهای ماهیانه فرد متقاضی (درآمد فرد باید ماهیانه حداقل مبلغ ۳۰۰۰ یورو باشد.)
 • بیمه نامه معتبر درمانی کشور اتریش که این بیمه نامه باید در مدت اقامت فرد در کشور اتریش اعتبار داشته باشد و تمام هزینه های درمانی را پاسخگو باشد.
 • مدارک مربوط به اجاره و یا خرید مسکن در کشور اتریش (ارائه سند مسکن و یا اجاره نامه مسکن در کشور اتریش)
 • در صورت موجود بودن: گواهی ازدواج و یا طلاق
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و جنایی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی

مزایای دریافت اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی

این روش دارای مزایای بسیاری است که در اینجا تا حدودی به آن ها اشاره شده است:

 • این روش ساده ترین و سریع ترین روش دریافت مجوز اقامت در کشور اتریش است.
 • فرد با اقامت در کشور اتریش امکان اقامت و زندگی در یکی از برترین کشور های اروپا و جهان را دریافت کرده است.
 • دریافت اقامت کشور از این روش هیچ محدودیت سنی ندارد و تمام مردم می توانند از این طریق برای اقامت کشور اتریش اقدام کنند.
 • اتریش یکی از کشور های اروپایی و عضو اتحادیه شینگن است در نتیجه فرد با اقامت در کشور اتریش می تواند بدون نیاز به هیچ گونه مجوز خاصی و یا بدون نیاز به ویزا به سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا و اتحادیه شینگن سفر کند.
 • همچنین فرد با اقامت در کشور اتریش می تواند بدون نیاز به سرمایه گذاری در سایر کشور های اروپا و اتحادیه شینگن اقامت داشته باشد. البته در این روش فرد باید برای اینکه اقامت کشور اتریش را از دست ندهد تنها ۶ ماه از سال را در سایر کشورهای اروپا و اتحادیه شینگن اقامت داشته باشد.
 • فرد با اقامت در کشور اتریش امکان تحصیل رایگان را در هر مقطعی برای فرزندان خود فراهم کرده است.
 • فرد با اقامت در کشور اتریش از طریق تمکن مالی می تواند در این کشور سرمایه گذاری کند و دریافت سود او به صورت واحد یورو خواهد بود.
 • در این روش اقامت، فرد بعد از ۵ سالی متوالی زندگی در کشور اتریش می تواند اقامت دائم خود در این کشور را دریافت کند.
 • فرد با دریافت اقامت کشور اتریش از این طریق از پداخت مالیات این کشور معاف خواهد شد.

افراد متقاضی دریافت اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی همچنین باید توجه داشته باشند که کشور اتریش هر ساله تعداد کمی متقاضی از این روش پذیرش می کند بنابراین افرادی که زودتر برای دریافت اقامت از این طریق اقدام کنند و پرونده کامل تری داشته باشند سریع تر می توانند اقامت کشور اتریش را از این طریق دریافت کنند.

مزایای دریافت اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی

این روش یکی ازساده ترین روش ها برای دریافت اقامت کشور اتریش محسوب می شوند بنابراین متقاضیان اقامت در کشور اتریش در صورت داشتن منابع مالی، می توانند از طریق تمکن مالی اقدام کنند و از ان طریق بتوانند در کشور اتریش زندگی کنند که این نوع اقامت نیز در نهایت به اقامت دائم کشور اتریش منجر خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت به اتریش با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و  مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)