#

اقامت اتریش از طریق خرید ملک

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۲۳ مهر ۱۳۹۸
 • مقالات تحلیلی
 • 494 بازدید
 • بدون نظر

اقامت اتریش از طریق خرید ملک

کشور اتریش نهمین شهر بزرگ در اروپا است . ارتفاعاتی که در این کشور وجود دارد باعث شده است تا این کشور آب و هوای بسیار گوناگونی داشته باشد. زبان که مردم این کشور با آن صحبت می کنند آلمانی است . واحد پول این کشور یورو است . این کشور در رتبه بندی های اخیر جز کشورهای ثروتمند در جهان است و از نظر اقتصادی نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد. بسیاری از افراد به دنبال اقامت اتریش از راه خرید ملک هستند . با این کار افراد سود بسیار زیادی خواهند کرد زیرا در این کشور تورمی وجود دارد و افزایش قیمت ها زیر نظر دولت و همه براساس سیاست های کنترل شده ای است .

نکته ای که درمورد خرید ملک در اتریش وجود دارد این است که خرید ملک تنها با هدف اقامت نبوده است و می تواند برای سرمایه گذاری در اتریش نیز صورت گیرد. به صورت کلی بین خرید ملک در اتریش و دریافت کردن اقامت دراین کشور رابطه ی مستقیمی وجود ندارد و تنها می توانید از خرید ملک در اتریش برای اقامت و تمکن مالی بهره برید آن گاه خرید ملک در اتریش برای اقامت شما تاثیر خوبی را خواهد داشت.

کشور اتریش اقتصاد بسیار خوبی دارد و به همین دلیل هم کیفیت زندگی در این کشور بسیار خوب است . بسیاری از افراد برای این که کارهای اقامت و مهاجرت آن ها ساده تر شود برای خرید ملک اقدام می کنند و از این طریق اقامت اتریش را درخواست می کنند.

مقدمات دریافت اقامت اتریش از راه خرید ملک در اتریش

برای دریافت اقامت از راه خرید ملک در اتریش در ابتدا باید یک پیش قرارداد نوشته شود که در این پیش قرارداد باید جزئیاتی مانند ارزش ملک ، شرایط پرداخت ملک ، شرایط معامله و.. نوشته شود . برای این که محضر های اتریش استعلام های لازم را برای ملک درنظربگیرد و انجام دهد لازم است تا به میزان ده درصد از مبلغ کل این ملک را به حساب بانکی محضر انتقال دهد .

مرحله بعدی باید خریدار مالیات های مربوط به ملک پرداخت شود و درنهایت نیز قراردادی بین مالک و خریدار امضا می شود این کارها باید همگی در اداره ثبت اتریش به ثبت برسد. زمانی که این مراحل طی شود به صورت کلی این ملک به خریدار انتقال پیدا می کند . کسانی که می خواهند اقامت اتریش را از راه خرید ملک در اتریش هستند باید به دو اصل زیر توجه داشته باشند :

 • اصل ثبت با ثبت زمین : مالکیت یک ملک با پرداخت هزینه آن ، امضا کردن قرارداد حاصل نخواهد شد و برای این که مالکیت ملک به شما انتقال یابد لازم است تا در درخواست شما حق ملک وارد شود .
 • اصل الویت : تاریخ درخواست مربوط باعث می شود تا ترتیب ثبت در اداره اراضی اتریش مشخص شود . قبل از خرید ملک ثبت زمین مورد بررسی دقیق قرار می گیرد زیرا باید مشخص شود که همه حقوق زمین برای ثبت قبل از ازاین که حق ملک برای خریدار به ثبت برسد به وی برسد و یا در این مورد اجرایی باشد.

مقدمات دریافت اقامت اتریش از راه خرید ملک در اتریش

اقامت از راه خرید ملک در اتریش

اگر متقاضی دریافت اقامت اتریش از راه خرید ملک هستید باید بدانید که روش های دریافت اقامت متفاوت است : اقامت می تواند دائم و یا مسکونی در اتریش باشد.

منظور از اقامت مسکونی این است که تا وقتی که شخص مالک ملک موردنظر است برای رفت و آمد به کشور اتریش می تواند ویزای بلند مدت اتریش را دریافت کند و بعدها نیز می تواند این اقامت را تمدید کند . البته روش های دریافت اقامت اتریش از راه خرید ملک متفاوت است .

نکته بسیار مهم در مورد اقامت اتریش از راه خرید ملک این است که فردی که به دنبال دریافت اقامت اتریش از راه خرید ملک هستند و برای این کار ملکی را در این کشور خریداری می کنند نمی توانند اقامت این کشور را به دست آورند. می توان گفت این تنها موردی است که در اتریش باعث دریافت اقامت نمی شود . اگر می خواهید از راه خرید ملک در کشورهای برای دریافت اقامت استفاده کنید می توانید از طریق کشورهایی غیر از اتریش اقدام کنید .

قوانین حاکم در کشور اتریش باعث شده است تا ایرانیان بتوانند در این کشور به خرید ملک بپردازند و اما نمی توانند اقامت اتریش را دریافت کنند. اگر می خواهند در این کشور اقامت دریافت کنند باید از روش های دیگری مانند سرمایه گذاری در اتریش و یا ثبت شرکت در این کشور استفاده کنند.

افرادی که می خواهند اقامت اتریش را از راه خرید ملک به دست آورند باید بدانند که می توانند با هزینه های متفاوتی این املاک را خریداری کنند . هزینه های مربوط به خرید ملک در اتریش از شهری به شهر دیگری و از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است .

اقامت از راه خرید ملک در اتریش

مدارک لازم برای خرید ملک در اتریش

 • درخواستی برای تایید
 • اصل قرارداد و یا پیش نویس آن
 • نوع کاربری که ملک خریداری شده در اتریش دارد.
 • طرح نقشه بردار
 • چکیده ای از ثبت زمین
 • ثبت کردن زمین در دادگاه ها و اداره ثبت
 • استعلام کردن از ثبت شرکت
 • قرارداد شرکت
 • گذرنامه
 • پروانه کار

قیمت املاک در اتریش

برای دریافت اقامت اتریش از راه خرید ملک مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که باید قیمت املاک را بدانید . در اتریش بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ قیمت املاک به میزان ۵۱ درصد بیش تر شده است علت این افزایش قیمت نیز تقاضای زیاد مردم و نرخ پایین رهن بوده است . در مهم ترین شهر اتریش ، گراتز هر متر مربع بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ هزار یورو قیمت دارد البته در سالزبورگ قیمت خانه ها برای هر متر مربع بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ هزار یورو است .

حال آن دسته از خانه هایی که در کنار رودخانه ها قرار دارند قیمت هایی بیش تر از یک میلیون یورو دارند  زیرا این نواحی مورد توجه گردشگران است و درنتیجه قیمت آن ها بالاتر خواهد بود .قیمت ان ملک هایی که در کوه آلپ قرار دارند نیز بسیار زیاد است.

قیمت املاک در اتریشپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)