#

اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۲۰ مهر ۱۳۹۸
 • مقالات تحلیلی
 • 369 بازدید
 • بدون نظر

اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا

اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا

افرادی که به دنبال گرفتناقامت اسپانیا هستند باید بدانند که گرفتن اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا سریع ترین روش گرفتن اقامت قاره ی اروپا در کم ترین زمان ممکن است. افراد پردرآمد و سرشناسی همچون پزشکان، مهندسان، صاحبان مشاغل و به طور کلی افرادی که درآمد خوبی دارند و می خواهند اقامت کشور اسپانیا را در کم ترین زمان ممکن بگیرند می توانند از طریق تمکن مالی اقامت اسپانیا را بگیرند که در ادامه بیشتر در مورد این روش اخذ اقامت اسپانیا صحبت خواهیم  کرد.

گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

طبق اخرین قوانینی که توسط دولت اسپانیا وضع شده است افرادی که می خواهند اقامت کشور اسپانیا را بگیرند می تواند از طریق تمکن مالی نیز اقدام به گرفتن اقامت این کشور کنند. برای این کار فرد متقاضی باید اسناد و مدارک معتبری ارائه دهد که نشان دهد برای این که در کشور اسپانیا اقامت داشته باشد و زندگی کند نیازی نیست که در کشور اسپانیا فعالیت اقتصادی داشته باشد و همچنین نیازی نیست که در کشور خود حضور فیزیکی داشته باشد و به طور کلی برای تامین هزینه های خود در اسپانیا نیازی نیست که کار کند.

گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی برای افرادی که می خواهند هر چه سریع تر اقامت این کشور اروپایی و همچنین اقامت اتحادیه ی اروپا را دریافت کنند و  درآمد بالایی دارند بهترین انتخاب است به گونه ای که می توان گفت طی ۳ الی ۴ ماه افراد می توانند اقامت کشور اسپانیا از این طریق دریافت کنند.

اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر فردی با هر میزان درآمدی هر چند که بالا باشد نمی تواند برای گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی درخواست دهد زیرا میزان درآمد فرد باید حداقل حدود چهار برابر شاخص درآمد اسپانیا باشد و این میزان درآمد را باید بتوانند با اسناد و مدارک معتبر نشان دهد.

برای مثال اگر فرد متقاضی دارای همسر و دو فرزند است باید ثابت کند که می تواند ۴۵۰۰ یورو را به طور ماهیانه برای پرداخت هزینه های خود و خانواده ی خود بپردازد که ۲۵۰۰ یورو از این مبلغ برای خود فرد متقاضی در نظر گرفته می شود، ۱۰۰۰ یورو برای همسر متقاضی و ۵۰۰ یورو هم برای هر کدام از فرزندان فرد در نظر گرفته می شود.

همچنین فرد باید مکانی را برای اقامت خانواده ی خود در اسپانیا بخرد یا اجاره کند و برای بیمه ی درمانی کشور اسپانیا نیز اقدام کند.

گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

شرایط گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

همان طور که متوجه شدید اولین شرطی که فرد باید برای گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی داشته باشد این است که درآمد ماهیانه ی مناسبی داشته باشد تا بتواند هزینه های خود و خانواده اش را پرداخت کند. اما برای گرفتن اقامت اسپانیا از این روش تنها داشتن درآمد ماهیانه ی مناسب کافی نیست بلکه فرد باید شرایط دیگری نیز داشته باشد که این شرایط عبارتند از:

 • فرد متقاضی باید در حساب بانکی خود مبلغ قابل توجهی پس انداز داشته باشد: مبلغی که در حساب بانکی فرد باید موجود باشد باید حداقل معادل یک سال درآمد سرپرست خانواده باشد و همچنین برای هر یک از اعضای خانواده نیز ۶۵۰۰ یوروی دیگر به این مبلغ اضافه می شود، برای مثال اگر فرد دارای همسر و دو فرزند باشد باید به ازای همسر و دو فرزند خود ۱۹۵۰۰ یورو یعنی سه برابر ۶۵۰۰ یورو و در هر یک از ماه های سال نیز باید ۲۵۰۰ یورو درآمد داشته باشد و در نهایت باید حداقل ۴۸۵۰۰ یورو سپرده ی بانکی داشته باشد.
 • یکی دیگر از شرایطی که فرد متقاضی باید داشته باشد این است که در هر کشوری که فرد متقاضی اقامت داشته است سابقه ی کیفری نداشته باشد.

فرایند گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

فرد متقاضی ابتدا باید به سفارت اسپانیا در کشور خود مراجعه کند و  با ارائه ی مدارک لازم درخواست خود را برای گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی ثبت کند، اگر با درخواست فرد موافقت شود به فرد ویزای اقامت یک ساله ی اسپانیا داده می شود که فرد می تواند با استفاده از این ویزا تا حداکثر ۹۰ روز پس از دریافت ویزای خود به اسپانیا سفر کند و پس از ورود به اسپانیا فرد می تواند تا ۳۰ روز به اداره ی مهاجرت برود و برای گرفتن کارت اتباع خارجی درخواست دهد.

اقامتی که در ابتدا داده می شود  ۵ ساله خواهد بود و فرد می تواند در هر بار این اقامت را یک یا دو سال تمدید کند. پس از ۵ سال اقامت در اسپانیا به فرد اقامت اسپانیا داده می شود اما توجه داشته باشید که باید در این مدت ۳۰ ماه را در اسپانیا اقامت داشته باشید و همچنین بیشتر از ۱۲ ماه متوالی را در خارج از اسپانیا زندگی نکرده باشید.

شرایط گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

مزایای گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

 • فرد از پرداخت سالیانه ی مالیات معاف خواهد بود
 • حق سکونت و زندگی در اسپانیا به فرد داده می شود
 • متقاضی می تواند پس از ۵ سال اقامت در اسپانیا اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.
 • بلافاصله پس از اقامت در اسپانیا فرزندان فرد می توانند به صورت رایگان در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند.
 • امکان باز کردن حساب بانکی در اروپا و دریافت کارت اعتباری بین المللی
 • به راحتی می توان ویزای کشورهای دیگر را اخذ نمود
 • پس از ۱۰ سال اقامت قانونی و بدون وقفه در اسپانیا فرد می تواند تابعیت اسپانیا را دریافت کند
 • می توان بدون هیچ محدودیتی به کشورهای عضو شینگن سفر کرد
 • فرد از حق بیمه ی کامل بهره مند می شود و می تواند کسب و کار و شرکتی را در اسپانیا راه اندازی و ثبت کند.
 • نیازی نیست که فرد هیچ گونه تجارت، شغل یا پیشه ای در کشور اسپانیا راه اندازی کند.

معایب گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

 • فرد باید حتما درآمد بالایی داشته باشد
 • باید حتما سپرده با مبلغ بالا داشته باشد
 • اگر فرزندان فرد در سنین تحصیل هستند حتما باید در اسپانیا تحصیل کنند.
 • فرد اجازه ی فعالیت اقتصادی در اسپانیا را ندارد.

مزایای گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

در نهایت باید به این مسئله اشاره کنیم که قبل از این که برای گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی درخواست دهید حتما اطلاعات دقیقی در این باره کسب کنید زیرا عدم داشتن اطلاعات کافی باعث ایجاد مشکلاتی برای تان خواهد شد.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)