#

اقامت انگلستان

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۷ خرداد ۱۳۹۸
 • مقالات تحلیلی
 • 281 بازدید
 • بدون نظر

کشور انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهای قدرتمند جهان است که با ارائه ی امکانات رفاهی و همچنین امکان پیشرفت هر چه بیشتر افراد هر ساله افراد زیادی را برای زندگی خود به جذب می کند. هر ساله افراد زیادی برای اقامت انگلستان درخواست می دهند که هر کدام از این افراد با توجه به هدفی که از مهاجرت به انگلستان دارند اقامت این کشور پیشرفته اروپایی را می گیرند.

ممکن است شما که در حال مطالعه ی این مقاله هستید نیز یکی از افرادی باشید که انگلستان را به عنوان مقصد زندگی خود انتخاب کرده باشید، ما به خاطر این حسن انتخاب به شما تبریک می گوییم و پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از روش های گرفتن اقامت انگلستان تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

انواع روش های گرفتن اقامت انگلستان

 1. اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اولین راهی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم و افراد می توانند با استفاده از این روش اقامت انگلستان را بگیرند، گرفتن اقامت انگلستان ازطریق ازدواج است. اما برای این که بتوانید ویزای ازدواج انگلستان را بگیرید باید شرایطی داشته باشد اول این که  باید ثابت کنید که قصد شما از ازدواج صرفا گرفتن اقامت انگلستان نیست، برای این کار باید ثابت کنید که حداقل به مدت ۱۸ ماه با هم ارتباط دارید.

نکته ی دیگری که در این باره به آن اشاره کنیم این است که ویزای ازدواج به دو دسته ی ویزای ازدواج و ویزای نامزدی تقسیم می شوند که این ویزاها در مدت زمان و همچنین شرایط با هم متفاوت هستند.

یکی دیگر از شرایط درخواست ویزای ازدواج انگلستان این است که حتما یکی از دو طرف باید اقامت انگلستان را داشته باشد و همچنین هر دو طرف حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند. در صورت  وجود فرزند نیز شرایط دیگری به ویزا اضافه می شود، برای مثال در صورت وجود فرزند ۳۴۰۰ یورو دیگر به هزینه ی ویزای ازدواج افزوده می شود.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

ویزای نامزدی انگلستان

داشتن ویزای نامزدی به این معناست که دو طرف هنوز با هم ازدواج نکرده اند به همین دلیل مدت زمانی که برای ویزای نامزدی از سوی دولت انگلستان در نظر گرفته می شود ۶ ماه است، در واقع مدت زمانی که دولت انگلستان برای ویزای ازدواج به افراد می دهد برای این است که  افراد مقدمات ازدواج خود در انگلستان را فراهم کنند. در نهایت پس از پایان زمان ویزای نامزدی، فرد باید به کشور خود بازگردد  و برای ویزای ازدواج در کشور خود درخواست دهد.

ویزای ازدواج

نوع دیگری از ویزا که افراد به دلیل ازدواج با فردی که در انگلستان اقامت دارد دریافت می کنند ویزای ازدواج است، ویزای ازدواج ۳۳ ماه اعتبار دارد و پس از این که تاریخ انقضای ویزا به اتمام برسد به مدت ۳۳ ماه دیگر تمدید می شود. در نهایت پس از این که فرد به مدت ۵ سال در انگلستان اقامت داشته باشند در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند اقامت دائم انگلستان را دریافت کنند.

شرایط دریافت ویزای ازدواج

برای این که بتوانید ویزای ازدواج دریافت کنید باید شرایطی داشته باشید که این شرایط شامل موارد زیر می شوند:

 • ارائه ی گواهی تمکن مالی، یعنی فرد باید ثابت کند در سال ۱۸۶۰۰ پوند درامد دارد.
 • فرد متقاضی می تواند استقلال مالی خود را از طریق ارائه ی مدرک استخدام اثبات کند.
 • یا این که اگر فرد شغل ازاد با درامد خوب نیز داشته باشسد نیز می توانند این شرط دولت انگلستان را برای گرفتن ویزای ازدواج داشته باشد.

شرایط دریافت ویزای ازدواج

 1. دریافت اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

از ۸ سال پیش تا کنون یعنی از اوریل سال ۲۰۱۱ دولت انگلستان قانونی وضع کرده است که بتواند سرمایه و سرمایه گذاران را به کشور انگلستان جذب کنند، البته توجه داشته باشید برای این که بتوانید از این طریق برای گرفتن اقامت انگلستان درخواست دهید باید سرمایه گذاری قابل توجهی در انگلستان انجام دهید.

در مورد این روش کسب اقامت انگلستان باید به این نکته اشاره کنیم که این روش به عنوان سریع ترین روش کسب اقامت در میان کشورهای G8 شناخته می شود.

اما همان طور که گفتیم برای این که افراد بتوانند از طریق این روش، برای گرفتن اقامت انگلستان اقدام کنند باید سرمایه گذاری قابل توجهی در این کشور انجام دهند یعنی باید حداقل میزان ۲ میلیون پوند را در این کشور سرمایه گذاری کنند و سپس افراد می توانند پس از سرمایه گذاری در انگلستان، به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشند تا بتوانند اقامت دائم کشور انگلستان را دریافت کنند.

جالب است بدانید هر چه میزان سرمایه گذاری افراد در کشور انگلستان بیشتر باشد، زمانی که برای اقامت موقت در انگلستان لازم است تا افراد بتوانند اقامت دائم انگلستان را دریافت کنند کم تر است، یعنی اگر افراد ۲ میلیون پوند در انگلستان سرمایه گذاری کنند باید برای گرفتن اقامت دائم، ۵ سال در انگلستان اقامت داشته باشند، اگر ۵ میلیون پوند در انگلستان سرمایه گذاری کنند ۳ سال و اگر ۱۰ میلیون پوند در انگلستان سرمایه گذاری کنند باید ۲ سال در انگلستان اقامت موقت داشته باشند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را بگیرند.

شرایط سرمایه گذاری در انگلستان

برای این که افراد در انگلستان سرمایه گذاری کنند باید شرایط اولیه ای داشته باشند که این شرایط شامل موارد زیر می شوند:

 • فرد متقاضی نباید سوء پیشینه داشته باشد
 • مقدار سرمایه گذاری فرد ثابت باشد و تغییر نکند
 • حداقل میزان سرمایه گذاری که فرد می تواند داشته باشد ۲ میلیون پوند است
 • فردی که می خواهند در انگلستان سرمایه گذاری کند حداقل باید ۱۸ سال سن داشته باشد

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

ویزای سرمایه گذاری انگلستان ویژگی هایی دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری انگلستان نیازی به مدرک زبان نیست
 • نیازی نیست که افراد مصاحبه ی حضوری بدهند
 • اعتبار اولیه ی ویزای سرمایه گذاری انگلستان سه ساله است و بعد از ۲ سال دیگر تمدید می شود
 • برای بررسی پرونده ویزای سرمایه گذاری افراد زمان بسیار کمی در نظر گرفته می شود و این زمان بین ۱ تا ۶ هفته است
 • فرد متقاضی نیازی نیست که سابقه کاری و یا حتی طرح تجاری کسب و کار داشته باشد.

دریافت اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 1. دریافت اقامت انگلستان از طریق کارآفرینی

یکی از انواع ویزاهای انگلستان که هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر دنیا به خود جذب می کنید ویزای کارآفرینی انگلستان است، این ویزا به افرادی داده می شود که قصد راه اندازی کسب و کاری در انگلستان دارند و می خواهند از طریق ان برای افرادی که در انگلستان زندگی می کنند شغل ایجاد کنند.

در ابتدا مدت اعتبار این ویزا ۴۰ ماه یا ۳ سال و ۴ ماه است، پس از این که مدت اعتبار ویزا پایان یافت و فرد بخواهد ویزای کارآفرینی خود را تمدید کند می تواند به مدت ۲ سال ویزای کارآفرینی خود را تمدید کند اما اگر فرد از طریق روش دیگری ویزای انگلستان را دریافت کرده باشد و بخواهد برای تمدید ویزای خود، ویزای کار آفرینی را انتخاب کند می تواند تا ۳ سال ویزای خود را تمدید کند.

در نهایت این که طبق قانون، افرادی که ۵ سال اقامت قانونی در انگلستان داشته باشند پس از ۵ سال می توانند برای اقامت دائم انگلستان درخواست دهند. نکته ی دیگر در مورد ویزای کارآفرینی انگلستان باید به ان اشاره کنیم، مدت زمانی است که طول می کشد ویزا صادر شود، اگر مدارک فرد برای درخواست ویزا تکمیل باشد سریع ترین زمانی که فرد می تواند ویزای خود را دریافت کند ۳ ماه قبل از سفر او به انگلستان است.

در ضمن برای این که افراد بتوانند ویزای کارآفرینی انگلستان را دریافت کنند باید برای کسب و کاری که می خواهند در انگلستان راه اندازی کنند طرح تجاری داشته باشند و همچنین ۲۰۰ هزار پوند  باید را در کسب و کار خود سرمایه گذاری کنند و حداقل برای دو نفر به مدت ۵ سال در انگلستان شغل ایجاد کنند.

شرایط دریافت ویزای کارآفرینی

شرایطی که لازم است افراد متقاضی برای دریافت ویزای کارافرینی داشته باشند شامل موارد زیر می شود:

 • سن فرد متقاضی حداقل باید ۱۸ سال باشد
 • حداقل سرمایه ای که فرد باید برای شروع کار داشته باشد باید ۲۰۰ هزار پوند باشد
 • مقدار سرمایه گذاری فرد برای راه اندازی کسب و کار ثابت باشد و تغییر نکند
 • متقاضی باید در آزمون ایلتس شرکت کند و حداقل نمره ی ۴.۵ را در این ازمون کسب کند
 • برای این که بتوان کسب و کاری در انگلستان راه اندازی کرد باید طرح اولیه داشت
 • متقاضی نباید عضو کشورهای اتحادیه ی اروپا و یا سوئیس باشد
 • در نهایت این که فردی که می خواهد کسب و کاری در انگلستان راه اندازی کند نباید سوء پیشینه داشته باشد.

مزایا و معایب ویزای کارآفرینی

 • فردی که تصمیم به راه اندازی کسب و کاری در انگلستان دارد می تواند در مدتی که به صورت موقت در انگلستان اقامت دارد و هنوز اقامت دائم انگلستان را دریافت نکرده است همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه خود ببرد.
 • متقاضی نمی تواند برای راه اندازی کسب و کار خود وام دولتی دریافت کند
 • پس از این که ۶ ماه از ورود فرد به انگلستان گذشت متقاضی می تواند در انگلستان سرمایه گذاری کند.
 • به دلیل این که در این روش، متقاضی خودش کارفرما است نیازی به اجازه ی کارفرمای دیگری ندارد.

دریافت اقامت انگلستان از طریق کارآفرینی

 1. اقامت در انگلستان از طریق تحصیل در انگلستان

راه بعدی که افراد می توانند اقامت انگلستان را دریافت کنند این است که می توانند از طریق تحصیل در انگلستان این کشور اروپایی را دریافت کنند. حتما شما هم نام دانشگاه کمبریج، دانشگاه لندن و دانشگاه اکسفورد را شنیده اید، این دانشگاه ها از جمله دانشگاه های معتبر انگلستان هستند که هر ساله افراد زیادی را برای تحصیل به خود جذب می کنند.

اما اگر افراد جزو اتباع کشور سوئیس نباشند و یا این که پاسپورت یکی از کشورهای اروپایی را نداشته باشند باید برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان، ویزای تحصیلی Tier4 یا ویزای تحصیلی انگلستان را داشته باشند.

اما اگر فردی که می خواهد در انگلستان تحصیل کند کم تر از ۱۶ سال سن دارد برای این که از طریق تحصیل خود در انگلستان اقامت داشته باشد می تواند ویزای Tier4 کودکان را دریافت کند.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلستان یا ویزای Tier4

شرایطی که افراد برای ویزای تحصیلی انگلستان داشته باشند شامل موارد زیر می شود:

 • قبل از هر چیز برای این که فرد بتواند ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کند باید از یکی از دانشگاه های انگلستان پذیرش گرفته باشد.
 • متقاضی باید ثابت کند که تمکن مالی دارد یعنی می توان در طی دوران تحصیل خود هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجویی خود را تامین کند.
 • فردی که می خواهد ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کند نباید از کشورهای اتحادیه ی اروپا و یا سوئیس باشد.
 • متقاضی باید در ۴ مهارت زبانی، مهارت زبان انگلیسی داشته باشد.

در ضمن برای این که بتوانید ویزای دانشجویی انگلستان را دریافت کنید باید طبق هزینه های دولتی ۳۳۵ یورو پرداخت کنید و همچنین سایر افراد خانواده که می خواهند همراه فرد متقاضی به کشور انگلستان سفر کنند نیز باید به ازای هر کدام ۳۳۵ یورو پرداخت شود.

اقامت در انگلستان از طریق تحصیل

 1. اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک

یکی از بزرگترین سرمایه گذاری هایی که افراد می توانند در انگلستان داشته باشند خرید ملک است و به دلیل این که نیاز است فرد متقاضی اقامت در انگلستان برای خرید ملک در انگلستان هزینه ی زیادی پرداخت کند باید از راه های انجام این کار به خوبی آگاهی داشته باشد که ما شما را در ادامه از نحوه ی انجام این کار و مراحلی که باید برای خرید ملک در انگلستان طی کنید آشنا می کنیم:

 • استفاده از یک نماینده یا یک عامل

استفاده از نماینده به این معناست که فردی که در املاک و مستغلات فعالیت می کند می تواند به جای خریدار، فروشنده و یا برای هر دو طرف خرید و فروش ملک را انجام دهد، البته این فرد پور سانت خود را از فروشنده می گیرد.

 • ارائه پیشنهاد

ارائه پیشنهاد به این صورت است که ابتدا قیمت کم تری برای خرید ملک از سوی خریدار پیشنهاد می شود، سپس عامل املاک با فروشنده مذاکره می کند تا معامله ی پایاپایی انجام شود.

 • سپرده

همیشه هم نیازی نیست که شما از سپرده ها استفاده کنید، زیرا در اغلب موارد یک وام مسکن ۱۰۰ درصدی برای املاک پیشنهاد می شود.

 • تعیین وکیل

انتخاب وکیل به این دلیل است که فرد خریدار از حقوقی بودن کارها اطمینان حاصل کند و کار خرید ملک او با اطمینان بیشتری انجام شود.

 • تحقیق و جستجو

شما به عنوان یک خریدار این وظیفه را دارید که ملک مورد نظر خود را مورد بررسی کنید و در مورد شرایط آن تحقیق کنید زیرا در برخی موارد نیاز خواهد بود که براساس شرایطی که ملک دارد قیمت توافقی اولیه ی خود را تغییر دهید.

 • وام های مسکن

برای این که افرادی که می خواهند در کشور انگلستان سرمایه گذاری کنند بتوانند ملک مورد نظر خود را خریداری کند، کشور انگلستان برای این گونه افراد طیف وسیعی از وام های مسکن در نظر گرفته است.

اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک

 1. اقامت در انگلستان از طریق ثبت شرکت

اخرین روشی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم و افراد از طریق آن می توانند اقامت انگلستان را بگیرند این است که می توانند در این کشور، شرکت ثبت کنند. به دلیل این که انگلستان پس از آمریکا دومین قطب تجاری جهان است، ثبت شرکت در این کشور برای گرفتن اقامت انگلستان می تواند یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور باشد.

اما توجه داشته باشید برای این که از طریق ثبت شرکت اقامت انگلستان را بگیرید باید بدانید که شرکت هایی که می توانید در این کشور ثبت کنید انواع متفاوتی دارند که شامل موارد زیر می شوند:

 • شرکت سهامی عام
 • شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار
 • شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود
 • شرکت خصوصی با مسئولیت محدود با گارانتی
 • شرکت مدیریت املاک
 • مشارکت با مسئولیت محدود

که هر کدام از این شرکت ها، شرایط خاص خود را دارند که افراد می توانند با توجه به شرایط خود برای ثبت یکی از این شرکت اقدام کنند.

شرایط ثبت شرکت در انگلستان

اما ثبت شرکت در انگلستان شرایطی دارد که افراد می توانند با توجه به این شرایط، به ثبت شرکت در انگلستان اقدام کنند. این شرایط شامل موارد زیر می شود:

 • اول این که نیازی نیست که متقاضی ثبت شرکت در انگلستان شخصا به انگلستان سفر کند تا شرکت خود را ثبت کنید، به عبارتی نیازی نیست که فرد در انگلستان حضور و یا حتی اقامت داشته باشد تا بتواند در انگلستان شرکت ثبت کند.
 • برای ثبت شرکت در محدوده ی قضایی هیچ محدودیتی وجود ندارد
 • سهامدار و رئیس شرکت هر دو می توانند یک نفر باشند
 • حتی اگر فرد در انگلستان تجاری ندارند باز هم می تواند در این کشور، شرکت ثبت کند.

هزینه های اقامت در انگلستان

در کنار کیفیت زندگی و امکاناتی که کشور انگلستان در اختیار افراد قرار می دهد هزینه هایی که فرد باید در کشور انگلستان برای تامین نیازهای خود پرداخت کند نیز یکی از مواردی است که افراد به آن توجه زیادی دارند.

اما نکته ای که در این باره باید به آن اشاره کنیم این است که هزینه های زندگی در انگلستان بستگی به این دارد که فرد بخواهد در چه شهری از شهرهای انگلستان زندگی کند، برای مثال اگر فرد بخواهد در لندن زندگی کند باید سالانه مبلغ ۱۵ هزار یورو را برای هزینه های خود پرداخت کند، این در صورتی است که اگر فرد بخواهد در خارج از لندن زندگی کند باید سالانه مبلغ ۱۲ هزار یورو را برای هزینه های خود پرداخت کند.

اقامت در انگلستان از طریق ثبت شرکتپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)