#

اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۳ مهر ۱۳۹۸
  • کشورها
  • 316 بازدید
  • بدون نظر

اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

ایتالیا به دلیل موقیعت جغرافیایی بسیار خوب و آب و هوای بسیار عالی که دارد مو.رد توجه مهارجان بسیار زیادی است و عده زیادی برای دریافت اقامت در ایتالیا از طریق خرید ملک اقدام می کنند. کشور ایتالیا دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است که به همین دلیل هم برای مهاجرت مورد توجه قرار گرفته است  البته باید بدانید که دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ایتالیا میسر نیست .

البته در سال های اخیر نرخ بیکاری در این کشور بسیار بالا رفته است و شاخص های اقتصادی نیز در این کشور بسیار بالا بوده است و بهتر است برای سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک ابتدا همه جهات را درنظر بگیرید و سپس برای این کار اقدام کنید . در ایتالیا املاک بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید با توجه به شرایطی که دارید آن ها را انتخاب کنید.

مراحل خرید ملک در ایتالیا

شما اگر متقاضی دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ایتالیا هستید در ابتدا باید آینده نگر باشید و همه فرض ها و موارد حقوقی را درنظربگیرید. بعضی از متقاضیان درنظر دارند تا در منطقه خاصی به دنبال منزل بگردند درحالی که عده بسیار زیادی هم هستند که تنها به دنبال این هستند تا ملکی را در این کشور خریداری کنند و منطقه و محل این خانه برای ان ها اهمیتی ندارد.

اگر متقاضی دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ایتالیا هستید و می خواهید از این طریق وام مسکن را نیز دریافت کنید باید بدانید که در ابتدا به یک مقدار پول نقد به عنوان پیش قسط نیاز دارید . البته میزان این پیش قسط براساس وامی که می خواهید دریافت کنید معین می شود . میزان پیش قسط هم چنین با میزان پولی که برای خرید خانه صرف می کنید رابطه مستقیم داد.

قوانینی در بسیاری از بانک ها وجود دارد که باعث می شود تا بیش تر از مبلغ معینی وام بگیرید یعنی بازپرداخت وام نباید برای مثال بیش تر از بیست و هشت درصد از حقوقتان باشد . برای مثال اگر حقوق شما در هر سال برابر ۵۰۰۰۰دلار باشد هزینه ماهانه شما برای خرید خانه نباید بیش تر از ۱۱۶۶ دلار باشد .

علاوه بر این که حقوق خود را درنظر می گیرید باید بدهی های قبلی خود را نیز درنظربگیرید یعنی بازپرداخت های قبلی را با وام های جدیدی که دارید جمع بزنید تا از آستانه شما بیش تر نباشد.

سعی کنید برای استفاده از وام مسکن در ایتالیا به دنبال یک وام خوب باشید و برای ان وقت لازم را بگذارید  زیرا شما قرار است مدت زمان بسیار زیادی با این وام سر و کله بزنید پس حتما همه جوانب آن را درنظربگیرید.

مراحل خرید ملک در ایتالیا

پروسه قانونی خرید ملک در ایتالیا عبارت است از :

  • دریافت کد مالی : دریافت کردن کد مالی برای باز کردن حساب جز ملزومات است . این کد برای معامله برای جلوگیری از بروز مشکل استفاده می شود . کد مالی بر مبنای نام و نام خانوادگی ، محل و تاریخ تولد تعیین می شود .
  • افتتاح کردن حساب بانکی : برای انتقال پول جهت خرید ملک در ایتالیا باز کردن یک حساب بانکی در این کشور الزامی است .
  • نامه رسمی پیشنهاد خرید : زمانی که خریدار ملکی را برای خود انتخاب کرد و متقاصی دریافات اقامت از طریق خرید ملک در ایتالیا بود باید برای خرید این ملک درخواست کتبی بدهد حال اگر فروشنده این درخواست کتبی را تایید کرد باید تعهد دهد که در زمان مشخص این ملک را به خریدار دیگری تحویل ندهد تا زمانی که فرایند خرید به صورت کامل اتفاق افتد.
  • کنترل مالکیت :قبل از این که معامله شروع شود باید در ابتدا رجیستری زمین بررسی شود تا به این ترتیب معین شود که آیا مالیکت زمین قانونی است یا خیر. از این طریق خیال خریدار راحت خواهد شد که ملک وامی نباشد .
  • توافق پیشنهاد فروش : این نوع از توافق نامه یک سند قانونی است که قیمتی که برای فروش ملک دراین کشور وجود دارد در آن توافق شده است و تمامی اطلاعات و حقوق مالکیت نیز در آن ها آمده است . این فرایند بین یک تا سه ماه طول می کشد.

وقتی که این قرارداد امضا شد تاییدیه ای صادر می شود و در این زمان ده درصد از قیمت ملک پرداخت می شود . حال در این میان اگر خریدار از خرید خانه صرف نظر کند این مبلغ به وی بازنخواهد گشت. این توافق ها دو نوع اند یکی توافق های خصوصی و دیگری توافق های عمومی که دفاتر اسناد رسمی هر دوی این موارد را تایید می کنند.

  • تقاضا برای خرید : بعد از این که توافق پیشنهادی برای فروش صادر شد تقاضای خرید و قرارداد نهایت به ثبت خواهد رسید و دو طرف نیز باید این قرارداد را امضا کنند و هزینه های نهایی نیز پرداخت می شود و این جا است که معامله به پایان می رسد . دفاتر اسناد رسمی یه سند را به ثبت می رسانند.

پروسه قانونی خرید ملک در ایتالیا

دریافت اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

اگر متقاضی دریافت اقامت در ایتالیا از طریق خرید ملک در ایتالیا هستید باید بدانید که از این روش نمی توانید اقامت  و تابعیت این کشور را دریافت کنید و اما اگر می خواهید تابعیت ایتالیا را به دست آورید می توانید از روش های دیگر برای سرمایه گذاری دراین کشور استفاده کنید . از جمله این راه ها می توان به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا اشاره کرد.

البته دولت ایتالیا این امکان را به افراد می دهد که با استفاده از ویزا برای خرید ملک وارد این کشور شوند و چندین ملک را ببینید و آن ها را خریداری کنند .البته باید برای این که ویزای سیاحتی ایتالیا را دریافت کنند.  برای دریافت این ویزا نیز باید فرد دعوت نامه ای داشته باشد که نشان دهد هدف فرد از این سفر بازدید از امکان است . همه این ها به شما اجازه می دهد تا یک ویزای نود روزه بگیرید و این ویزا نیز به اندازه شش ماه اعتبار خواهد داشت. در واق این نوعی مجوز تجاری خواهد بود . زمانی که شما ملک را پیدا کردید و آن را خریداری کردید برای شما مجوز اقامت ایتالیا صادر می شود که مدت اعتبار آن پنج سال است .پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)