#

دریافت اقامت کشور فنلاند از طریق تحصیل

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۸
  • مهاجرت کاری
  • 414 بازدید
  • بدون نظر

دریافت اقامت کشور فنلاند از طریق تحصیل

کشور فنلاند جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و دارای رتبه هشتم در این کشورها از لحاظ اندازه جغرافیای می باشد. همچنین کشور فنلاند یکی از معتبرترین کشورهای اروپاست که دارای سیستم های قوی در امر آموزشی عالی و کیفیت زندگی است و ازین نظر جزو زیرساخت های اقتصادی قوی می باشد و دارای رتبه بندی ملی در امر اقتصاد و رفاه است.
پایتخت این کشور شهر زیبای هلسینکی است و زبان رسمی مردم این کشور زبان فنلاندی است اما در بعضی مناطق این کشور مانند اکثر مناطق ساحلی مردم به زبان سوئدی نیز صحبت می کنند. جمعیت مردم این کشور نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار کم است به صورتی که تنها حدود ۵ میلیون جمعیت دارد. واحد پول این کشور مانند اکثر کشورهای اتحادیه اوپا واحد یورو است. دین اکثر مردم این کشور دین مسحیت است. همچنین شغل آن ها با توجه به اینکه این کشور سواحل زیبایی دارد، شغل ماهیگیری است.
از نکات مورد توجه کشور فنلاند که قبل از مهاجرت به این کشور باید در مورد آن اطلاع داشت این است که کشور فنلاند دارای شهر های بسیاری است و هر تعداد از این شهرها دارای حکومت های مختلفی هستند به این معنی که تمام شهرهای کشور فنلاند از یک حکومت خاص پیروی نمی کنند در نتیجه فردی که می خواهد به این کشور مهاجرت کند باید ابتدا تصمیم بگیرد که در کدام شهر این کشور با نظر به شرایط حکومتی آن، قصد اقامت دارد.
افرادی که متقاضی مهاجرت به کشور فنلاند هستند می توانند از روش های مختلف مانند مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کارآفرینی، مهاجرت از طریق ازدواج و همچنین مهاجرت از طریق تحصیل و… برای اخذ اقامت کشور فنلاند اقدام کنند.
شهروندان غیر فنلاندی برای ادامه تحصیل در این کشور باید مجوز اقامت در کشور فنلاند را از طریق تحصیل دریافت کنند. برای دریافت این مجوز می توانند برای صدور ویزای تحصیلی کشور فنلاند اقدام کنند. همچنین اگر مدت تحصیلات آن ها کمتر از ۹۰ روز طول می کشد و می خواهند در کشور فنلاند در طی ۹۰ روز مطالعات خاصی انجام دهند باید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند.
همچنین در بعضی موارد مهاجرت به کشور فلاند برای تحصیل بدون ویزا نیز انجام می شود اما مدت آن سه ماه خواهد بود و فرد باید پس از آن با بازگشت به کشور خود دوباره درخواست صدور ویزای تحصیلی دهد و از این راه دوباه به کشور فنلاند برود. در صورتی که فرد اطلاع دارد که طول تحصیل او از ۳ ماه بیشتر خواهد شد باید از ابتدا درخواست صدور ویزای تحصیلی کشور فنلاند را بدهد و برای اقامت در این کشور از طریق تحصیل اقدام کند.
ذکر این نکته نیز ضروری است که در کشور فنلاند افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند باید حتما به یک حرفه و یا تخصص خاص تسلط داشته باشند. همچنین زبان تدریس تمام رشته ها در مقطع لیسانس زبان فنلاندی خواهد بود و دانشجو برای تحصیل در این مقطع باید حداقل سطح تسلط به زبان فنلاندی را برای حضور در کلاس های دانشگاه داشته باشد. اما زبان اکثر رشته های سایر مقاطع مانند فوق لیسانس و دکترا زبان رسمی انگلیسی خواهد بود و دروس در این مقاطع به این زبان تدریس خواهند شد.

شرایط صدور ویزای تحصیلی کشور فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل و دریافت مجوز اقامت این کشور بسیار آسان است ازین رو متقاضیان زیادی سالیانه برای دریافت صدوری ویزای تحصیلی کشور فنلاند برای اقامت در این کشور اقدام می کنند.
برا دریافت ویزای تحصیلی کشور فنلاند و یا اجازه اقامت در این کشور متقاضیان باید مدارک خود را به سفارت فنلاند و یا کنسولگری ارائه دهند. از مدارک مهم برای درخواست این ویزا نامه تاییدیه پذیرش یکی از دانشگاه های فنلاند خواهد بود به به طور قطع باید به سفارت تحویل داده شود. از شرایط مهم دیگر درخواست صدور ویزای تحصیلی کشور فنلاند عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه جنایی، مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی فرد متقاضی و توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور فنلاند و همجنین بیمه نامه معتبر درمانی مسافرتی کشور فنلاند خواهد بود که باید به سفارت تحویل داده شوند.

مراحل صدور ویزای تحصیلی کشور فنلاند و دریافت مجوز اقامت این کشور

بعد از جمع آوری مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا، متقاضی باید با مراجعه به سایت سفارت و یا خود سفارت فنلاند برای مصاحبه حضوری خود وقت تعیین کند. سپس در روز مصاحبه شخص در سفارت حاضر شده، فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی کشور فنلاند را به طور کامل پر کرده و مدارک خود را ارئه دهد. همچنین به سوالاتی که افسر سفارت طرح می کند باید به دقت و بدون هیچ ابهامی پاسخ دهد. پس از انجام مصاحبه باید منتظر بماند تا مدارک او توسط سفارت بررسی شود.
در صورتی که مدارک و مصاحبه فرد مورد تایید قرار گرفت ویزای تحصیلی کشور فنلاند پس از طی زمان مشخصی برای او صادر خواهد شد و اجازه اقامت در کشور فنلاند از طریق تحصیل به او داده خواهد شد. معمولا کشور فنلاند به دانشجویانی که به طور متوالی ۵ سال در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند و دارای سوابق علمی درخشان باشند مجوز اقامت دائم را ارائه خواهد کرد.
به دانشجویان در حین تحصیل مجوز کار برای تعداد ساعت مشخصی در هفته داده خواهد شد. در این صورت دانشجو بعد از اتمام دوران تحصیلات خود می تواند کار خود را ثابت کند و با استخدام در یک شرکت فنلاندی به کار تمام وقت مشغول شود در این صورت می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهد و از این طریق در کشور فنلاند اقامت داشته باشد. همجنین بعد گذشت چند دوره تمدید ویزای کاری فرد می تواند با ارائه مدارک مربوطه و سوابق کاری عالی اقامت دائم خود در این کشور را دریافت کند.

شرایط صدور ویزای تحصیلی کشور فنلاند

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای تحصیلی کشور فنلاند و دریافت اقامت این کشور از طریق تحصیل

• تکمیل فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی کشور فنلاند
• ارائه اصل پاسپورت فرد متقاضی با حداقل ۱ سال اعتبار
• ارائه اصل شناسنامه فرد متقاضی
• ۴ قطعه عکس رنگی بدون روتوش
• تاییدیه پذیرش دانشگاه مورد نظر در کشور فنلاند
• روزمه کامل متقاضی (CV)
• مدارک تحصیلی مقاطع تحصیل قبلی دانشجو همراه با تمام ریزنمرات دروس دارای تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری
• مدرک معتبر و رسمی زبان انگلیسی و یا زبان های سوئدی و فنلاندی
• مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی فرد متقاضی و توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در کشور فنلاند
• داشتن اسپانسر یا حمایت کننده مالی در کشور مبدا که در صورتی که فرد توانایی پرداخت هزینه های خود را در کشور فنلاند نداشت این حمایت کننده آن هزینه های پرداخت کند.
• ارائه بیمه نامه درمانی مسافرتی کشور فنلاند باحداقل یک سال اعتبار و پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو هزینه درمانی فرد در کشور فنلاند

مزایای تحصیل و اقامت در کشور فنلاند

• فرد متقاضی با اقامت در این کشور از حدکثر سطح امنیت و رفاه اجتماعی برخوردار خواهد بود.
• حقوق کارگران و کارمندان این کشور از اکثر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار بیشتر است.
• گرچه تحصیل در کشور فنلاند رایگان نیست اما دولت فنلاند با ارائه بورسیه ها و کمک هزینه های متعدد حداکثر سطح رفاه دانشجویان خود را برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در کشور فنلاند فراهم کرده است. به این ترتیب دانشجویان بدون داشتن هیچ دغدغه مالی ای می توانند در این کشور تحصیل کنند تا حدی که تحصیل برای دانشجویان با روزمه های تحصیلی قوی و سوابق درخشان تقریبا رایگان خواهد بود.
• دانشجویان دانشگاه های این کشور می توانند مجوز کار را برای حداقل ۲۵ ساعت در هفته داشته باشند. همچنین در تعطیلات بین دو ترم نیز می توانند به صورت تمام وقت کار کنند.
• بعد از ۵ سال تحصیل در دانشگاه های کشور فنلاند دانشجو می تواند اقامت دائم خود را در این کشور با ارائه مدارک مربوطه و سوابق کاری دریافت کند. در این شرایط دانشجو باید مدارک مربوط به استخدام تمام وقت خود در یک شرکت فنلاندی را پس از اتمام تحصیلات خود ارائه دهد تا از این لحاظ تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه های زندگی در فنلاند را به اثبات برساند.

دریافت اقامت دائم کشور فنلاند از طریق تحصیل

یکی ازشروط مهم دریافت اقامت دائم کشور فنلاند اقامت متوالی به مدت ۵ سال در این کشور خواهد بود در نتیجه دانشجویی که می خواهد اقامت دائم کشور فنلاند را از طریق تحصیل در این کشور دریافت کند، باید به مدت ۵ سال در دانشگاه های کشور فنلاند تحصیل کرده باشد و از طریق تحصیل در فنلاند در این مدت مجوز اقامت خود را دریافت کرده باشد.
در طول این ۵ سال دانشجو باید شرایط خاصی را رعایت کند تا در نهایت با دریافت مجوز اقامت دائم کشور فنلاند برای او موافقت شود مثلا دانشجو در طول این ۵ سال نباید هیچ گونه عمل کیفری یا جنایی را در کشور فنلاند انجام دهد در این صورت پس از اتمام تحصیلات خود می تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند.
در صورتی که میزان تحصیلات او کمتر از ۵ سال بود باید ویزای این کشور را از روش های دیگر مثلا ویزای کاری را دریافت کند و پس از گذشت ۲ سال تمدید ویزای کاری درخواست اقامت دائم بدهد.

با همه مواردی که گفته شد دریافت اقامت کشور فنلاند از طریق تحصیل امر راحتی خواهد بود و تنها در صدور ویزای تحصیلی این کشور دانشجو با پیچیدگی هایی مواجه خواهد. مثلا برای تحصیل در مقطع لیسانس یادگیری زبان های فنلاندی و سوئدی برای دانشجو سخت خواهد بود. در صورتی که شما متقاضی تحصیل در کشور فنلاند هستید و می خواهید در آینده در کشور فنلاند برای انجام تحصیلات و اقامت تحصیلی خود دچار مشکلات متعدد نشوید می توانید از وکلای معتبر در این زمینه کمک بخواهید.

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای تحصیلی کشور فنلاند

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)