#

اقامت از طریق تحصیل در اسپانیا

 • ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
 • مهاجرت تحصیلی
 • 139 بازدید
 • ۶ نظر

اقامت از طریق تحصیل در اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای توسعه یافته جهان محسوب می شود که به دلیل وجود دانشگاه های باکیفیت و در سطح جهانی و همچنین هزینه پایین تحصیل یکی از کشورهای مقصد برای افرادی است که می خواهند در یک کشور اروپایی و در دانشگاه هایی با سطح جهانی تحصیل کنند.
همچنین افرادی که در کشور اسپانیا تحصیل می کنند می توانند برای گرفتن اقامت از طریق تحصیل در اسپانیا اقدام کنند اما قبل از هر چیزی لازم است با موارد، نکات و مراحلی که در این زمینه اشنا شوند، اگر شما هم می خواهید در این کشور پیشرفته اروپایی تحصیل کنید و می خواهید اقامت این کشور را از این طریق بگیرید تا انتهای این مقاله ما را دنبال کنید.

گرفتن اقامت از طریق تحصیل در اسپانیا

گرفتن اقامت از طریق تحصیل در اسپانیا یکی از روش های محبوب اخذ اقامت در این کشور اروپایی است و برای افرادی که می خواهند در اسپانیا تحصیل کنند گزینه مناسبی محسوب می شود. برای این که بتوانید از این طریق اقامت کشور اسپانیا را بگیرید ابتدا باید از یکی از موسسات، دانشگاه ها و یا مراکز معتبر اسپانیایی پذیرش بگیرید.
لازم است بدانید برای این که بتوانید به دانشگاه های کشور اسپانیا وارد شوید باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنید و حتما در این آزمون قبول شوید، پس از این که توانستید در آزمون ورودی دانشگاه های اسپانیا قبول شوید و پذیرش یکی از دانشگاه های اسپانیا را بگیرید باید ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت کنید.
شما با داشتن ویزای دانشجویی و پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه های اسپانیایی می توانید در اسپانیا تحصیل کنید. دانشجویانی که در کشور اسپانیا تحصیل می کنند می توانند پس از پایان دوره تحصیلی خود در یکی از مشاغل مربوط به رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند و ویزای کار و اقامت موقت اسپانیا را دریافت کنند و در نهایت پس از ۵ سال می توانند برای درخواست مجوز اقامت دائم درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت برای تحصیل در اسپانیا

برای این که بتوانید در حین تحصیل در اسپانیا در این کشور اقامت داشته باشید و بخواهید بیشتر از شش ماه در این کشور تحصیل کنید باید مجوز اقامت دانشجویی دریافت کنید، برای این کار باید در ۳۰ روز پس از ورود خود به کشور اسپانیا برای گرفتن اقامت دانشجویی درخواست دهید. برای دریافت مجوز اقامت موقت باید این مجوز را از اداره پلیس یا اداره اتباع خارجی درخواست کنید و البته باید مدارکی را نیز ارائه دهید که این مدارک عبارتند از:
• ارائه سه قطعه عکس پاسپورتی
• ارائه اسنادی که نشان دهد فرد در یک موسسه آموزشی در اسپانیا پذیرفته شده است
• پاسپورت معتبر
• تکمیل فرم درخواست
• گواهی که نشان دهنده محل اقامت فرد در طی زمان تحصیل او در اسپانیا باشد که این گواهی می تواند نامه اقامت در خوابگاه و یا اجاره خانه باشد
• برای این که ورود فرد به اسپانیا ثابت شود باید کپی مهر پاسپورت نیز ارائه شود.
نکته ای که در این باره باید به آن توجه داشته باشید این است که مجوزی فرد برای اقامت موقت در حین تحصیل در اسپانیا دریافت می کند یک سال اعتبار خواهد داشت و اگر پس از یک سال تحصیل فرد در اسپانیا ادامه داشته باشد می تواند به مدت ۵ سال مجوز اقامت خود را تمدید کند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت برای تحصیل در اسپانیا

مزایای تحصیل در اسپانیا

• دانشگاه های اسپانیا دارای رتبه هایی در سطح جهانی هستند و جزو دانشگاه های معتبر جهان محسوب می شوند. برای مثال دانشگاه اوتونومای مادرید و دانشگاه بارسلونا دارای رتبه های جهانی و زیر ۲۰۰ در سطح جهان هستند که هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر جهان هستند.
• یکی دیگر از مزایای تحصیل در اسپانیا این است که هزینه های تحصیل در این کشور اروپایی نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم تر است.
• داشتن خوابگاه های دانشجویی مناسب در داخل یا خارج از محوطه دانشگاه یکی دیگر از مزایای تحصیل در اسپانیا است که افراد می توانند از امکانات رفاهی مختلفی که در محل های اقامت دانشجویان وجود دارند استفاده کنند.
• فرد می تواند در حین تحصیل خود در دانشگاه های اسپانیایی کار کند و این کار باعث می شود که راحت تر بتواند هزینه های تحصیل خود را تامین کند.

نحوه گرفتن اقامت از طریق تحصیل در اسپانیا

افرادی که در اسپانیا تحصیل می کنند از دو طریق می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند، روش اول این است که می توانند با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کنند و پس از ۵ سال اقامت اگر ازدواج شان تداوم داشته باشد برای گرفتن اقامت دائم درخواست دهند. روش دوم این است که افراد می توانند پس از پایان تحصیل خود کاری مناسب با رشته تحصیلی خود در این کشور پیدا کنند، برای این کار افراد بتوانند از این طریق اقامت اسپانیا را دریافت کنند باید مجوز کار دریافت کنند. البته برای این که افراد مجوز کار دریافت کنند باید الزامات خاصی را برآورده کنند و از سوی یک کارفرمای اسپانیایی پیشنهاد کار دریافت کنند.
برای دریافت اقامت از طریق کار پس از تحصیل، کارفرما مجوز کار و اقامت صادر می کند، سپس فرد می تواند پس از دریافت این مجوز برای ویزای کار درخواست دهد. توجه داشته باشید که مدت زمان مجوز کار و ویزا با هم متفاوت هستند، مجوز کار به صورت یک ساله صادر می شود ولی قابل تمدید است، مدت زمان ویزا نیز به مدت زمان قرارداد فرد بستگی دارد. در نهایت فرد می تواند پس از این که ۵ سال در اسپانیا اقامت موقت و قانونی داشت برای گرفتن اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که اگر می خواهید از طریق تحصیل در اسپانیا اقامت این کشور را بگیرید به شما تبریک می گوییم زیرا در کنار این که می توانید در دانشگاه های معتبر جهان تحصیل کنید و از امکانات مختلفی بهره مند شوید می توانید با دانشجویان مختلفی از سراسر جهان در دانشگاه های اسپانیا آشنا شوید و با این افراد تعامل اجتماعی برقرار کنید و در کنار کسب تجربیات جدید می توانید با فرهنگ کشورهای دیگر جهان نیز آشنا شوید.

شرایط تحصیل در اسپانیا

یکی دیگر از مسائلی که افرادی که می خواهند در اسپانیا تحصیل کنند و اقامت اسپانیا از طریق تحصیل را دریافت کنند باید بدانند این است که شرایط تحصیل در اسپانیا به چه صورت است، زیرا در صورت این افراد از شرایط تحصیل در اسپانیا به طور کامل آگاهی نداشته باشند ممکن است نتواند تحصیل خود را به اتمام برسانند و تحصیل خود را نیمه کاره رها کنند و در نهایت نتوانند از طریق تحصیل اقامت اسپانیا را دریافت کنند.

مزایای تحصیل در اسپانیا

اما شرایط تحصیل در اسپانیا عبارتند از:

• در صورتی که افراد نتوانند نمره زبان اسپانیایی خود را ارائه دهند باید یک ترم به عنوان پیش نیاز زبان اسپانیایی را در دانشگاه با هزینه ۲۰۰۰ یورو بگذرانند.
• شمایی که می خواهید در دانشگاه های اسپانیا تحصیل کنید علاوه بر هزینه هایی که باید برای دانشگاه خود پرداخت کنید باید هزینه ای را برای زندگی خود در طی دوران تحصیل در اسپانیا پرداخت کنید که این هزینه در شهرهای مختلف اسپانیا متفاوت است و بین ۶۵۰۰ تا ۸۵۰۰ یورو است، که این میزان هزینه در مقایسه با کشورهای دیگر اروپای غربی کم تر است.
• افرادی که مدرک مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و یا دانشگاه آزاد دریافت کرده اند می توانند برای تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه های اسپانیا درخواست دهند.
• با توجه به شرایط اقتصادی که در حال حاضر اتحادیه اروپا دارد، امکان دریافت بورسیه تحصیلی چندان گسترده نیست، اما افرادی که می خواهند بورسیه تحصیلی اسپانیا را دریافت کنند باید مواردی همچون نمره زبان، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، مقالات بین المللی و این که در کنفرانس های بین الملی شرکت کرده باشند، داشته باشند.
• افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های اسپانیا تحصیل کنند باید بدانند که هزینه های این دوره بین ۶ تا ۸ هزار دلار است و همچنین توجه داشته باشید که زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا زبان انگلیسی و یا زبان اسپانیایی است و یا این که هر دوی این زبان هاست.
• یکی دیگر از شرایط تحصیل در اسپانیا که می خواهیم به آن اشاره کنیم و به نوعی خبر خوبی برای افرادی که می خواهند در مقطع دکترا محسوب می شود این است که هزینه ای که برای دوره دکترا از دانشجویان دریافت می شود تقریبا رایگان است، به طوری که سالانه حداکثر ۷۰۰ یورو است و همچنین این که زبانی که در مقطع دکترا برای تدریس دروس دانشجویان استفاده می شود غالبا زبان انگلیسی است.

در نهایت به این مسئله توجه داشته باشید که افرادی که بتوانند از طریق تحصیل اقامت اسپانیا را دریافت کنند می توانند آزادانه در کشور اسپانیا کار کنند و همچنین از منافع اجتماعی و خدمات اسپانیا بهره مند شوند.
در ضمن به دلیل این که کشور اسپانیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است، فردی که اقامت این کشور را داشته باشد می تواند بدون ویزا به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا سفر کند.

شرایط تحصیل در اسپانیا

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.6 پاسخ به “اقامت از طریق تحصیل در اسپانیا”

 1. بهار گفت:

  حسابی که به عنوان تمکن مالی در نظر گرفته میشه باید چقدر موجودی داشته باشه؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   این موضوع بستگی به زمان مراجعه و تحویل پرونده شما به سفارت داره که بر اساس نرخ یوروی روز در نظر گرفته میشه اما در حالت کلی باید هزینه زندگی و تحصیل رو در حساب داشته باشید.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 2. مجید گفت:

  سلام آیا سفارت به معدل حساسیت نشون میده؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   معمولا سفارت به مسائل آکادمیک ورود نمی کند.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 3. احسان گفت:

  سلام وقت بخیر آیا می تونیم برای مصاحبه سفارت وکیلمون رو معرفی کنیم؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   خیر، این امکان وجود ندارد.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)