#

اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 • مقالات تحلیلی
 • 397 بازدید
 • بدون نظر

اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی

طی سال های گذشته، دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. افرادی که توانایی مالی و شرایط لازم را دارند به دلیل این که این روش از دریافت اقامت فنلاند از ریسک کمتری برخوردار است، از این روش برای گرفتن اقامت فنلاند استفاده می کنند.

در این روش از دریافت اقامت فنلاند، فرد می تواند در کشور خود تمکن مالی داشته باشد و سرمایه ی خود را از کشور خارج نکند.

توجه داشته باشید که از این لحاظ این روش از دریافت اقامت فنلاند، ریسک کمتری برای افراد به همراه دارد که بر خلاف برخی دیگر از روش ها که فرد باید میزان دارایی خود را اثبات کند و یا حتی در کشوری که می خواهد اقامت آن را دریافت کند، سرمایه گذاری کند، فرد در روش تمکن مالی نیازی نیست که سرمایه خود را از کشور خارج کند و از این لحاظ، این روش ریسک کمتری به همراه دارد.

دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی از جمله روش هایی است که فرد متقاضی می تواند با استفاده از آن، می تواند خیلی زود اقامت فنلاند را دریافت کند که در  ادامه بیشتر این روش را مورد بررسی قرار می دهیم.

مراحل دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی

یکی از مسائلی که در مورد دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی باید با آن آشنایی داشته باشید این است که مراحل دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی به چه صورت است.

اول کاری که باید انجام دهید این است که فرم مربوط به درخواست خود را بدون هیچ کمی و کاستی تکمیل کنید و سپس برای گرفتن وقت از سفارت فنلاند اقدام کنید.

از سوی سفارت فنلاند، زمانی برای تحویل مدارک و مصاحبه در نظر گرفته می شود که در این زمان، فرد باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کند و تمام مدارکی که برای این کار نیاز است را ارائه دهد.

با ارائه ی مدارک، در صورتی که مدارک کامل باشد و فرد متقاضی شرایط لازم را داشته باشد می تواند ویزای نوع D فنلاند را دریافت کند. پس از دریافت ویزای فنلاند متقاضی می تواند به این کشور مهاجرت کند و مراحل بعدی برای اقامت خود را در این کشور انجام دهد.

مراحل دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی

مدارک مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی

برای این که فرد به سفارت فنلاند اثبات کند که توانایی مالی لازم برای گرفتن اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی را دارد باید مدارکی را به سفارت ارائه دهد که این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

 • در صورتی که فرد ملکی دارد که آن را به اجاره داده و اجاره بها دریافت می کند باید با توجه به سند ملک خود که کاملا رسمی است مشخص کند که چه میزان اجاره بها دریافت می کند.
 • در صورتی که متقاضی به خاطر سهام کارخانه، شرکت و یا موسساتی که سهام آن ها را در اختیار دارد سود دریافت می کند باید مدارک آن را نیز ارائه دهد.
 • اگر فرد می خواهد با استفاده از سود سپرده ی بانکی که دریافت می کند اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی را دریافت می کند باید بداند سودی که دریافت می کند باید قابل توجه باشد.
 • و در نهایت این که اگر فرد متقاضی بازنشسته شده است باید میزان حقوق بازنشستگی خود برای اثبات تمکن مالی مشخص کند.

نکته ای که در این جا باید به آن توجه داشته باشید این است که هر کدام از این موارد، در صورتی می توانند به تنهایی برای اثبات تمکن مالی مورد استفاده قرار گیرند که به تنهایی برای اثبات این مدعا پاسخگو باشند، اما در صورتی که یک مورد به تنهایی کافی نباشد، ترکیب چند مورد برای انجام این امر نیز کافی خواهد بود.

در ضمن در کنار تمام موارد گفته شده، متقاضی برای این که شرایط لازم برای دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی را داشته باشد باید یک سند شش دانگ نیز ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی

ویژگی های دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی

مسئله ی دیگری که در مورد این روش مهاجرتی فنلاند باید به آن اشاره کنیم این است که این روش مهاجرتی، چه ویژگی هایی دارد. در مورد این مسئله باید بگوییم که این دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی ویژگی هایی دارد که این ویژگی ها شامل موارد زیر می شوند:

 • متقاضیان دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالی محدودیت سنی شامل حال شان نمی شود.
 • در صورتی که فرد می خواهد به همراه خانواده ی خود به کشور فنلاند مهاجرت کند می تواند با استفاده از این روش مهاجرتی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز همراه خود ببرد.
 • در برخی از روش های مهاجرتی نیاز است که فرد برای اثبات دانش زبانی خود، مدرک زبان ارائه دهد ولی با استفاده از این روش، نیازی نیست که فرد مدرک زبان ارائه دهد.
 • همان طور که در ابتدا هم گفتیم، مهاجرت فنلاند از طریق تمکن مالی ریسک کمتری نسبت به دیگر روش های مهاجرتی دارد.
 • قبل از این که افراد اقامت دائم فنلاند را دریافت کنند یکی از دغدغه هایی که دارند این است که اقامت خود را تمدید کنند، افرادی که با استفاده از این روش اقامت فنلاند را دریافت می کنند می توانند به راحتی اقامت خود را تمدید کنند.
 • افرادی که از طریق این روش اقدام به گرفتن اقامت فنلاند می کنند نیازی نیست که حتما کسب و کاری راه اندازی کنند، شرکت ثبت کنند و یا حتی در این کشور سرمایه گذاری کنند.
 • روش تمکن مالی برای دریافت اقامت فنلاند، سریع ترین و آسان ترین روشی است که افراد از طریق آن می توانند اقامت فنلاند را دریافت کنند.
 • به دلیل این که کشور فنلاند جزو کشورهای شینگن است افرادی که اقامت این کشور را دریافت می کنند می توانند در تمام کشورهای اتحادیه ی اروپا و همچنین کشورهای شینگن ملک خریداری کنند.
 • با داشتن اقامت فنلاند، افراد می توانند به راحتی به ۱۴۵ کشور دنیا سفر کنند.
 • فردی که اقامت فنلاند را دارد می توانند در بانک های بین المللی حساب باز کند و همچنین با دیگر کشورهای جهان تجارت داشته باشد.
 • و در نهایت این که با داشتن اقامت فنلاند، افراد می توانند از قوانین آزاد تجاری که در منطقه ی شینگن وجود دارد بهره مند شوند.

دریافت اقامت فنلاند از طریق تمکن مالیپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)