#

اقامت فنلاند از طریق خرید ملک

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۲۳ مهر ۱۳۹۸
 • مقالات تحلیلی
 • 419 بازدید
 • بدون نظر

اقامت فنلاند از طریق خرید ملک

بسیاری از افرد به دنبال این هستند تا به کشورهای مختلف مهاجرت کنند. مهاجرت راه های بسیار زیادی دارد و با هدف های بسیار زیادی صورت می گیرد از جمله کشورهایی که مورد توجه مهاجران قرار می گیرد می توان به مهاجرت فنلاند اشاره کرد. راه های بسیار زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که از جمله آن ها می توان به تحصیل ، ثبت شرکت ، ازدواج ، کار و .. اشاره کرد. در این میان بعضی از افراد فکر می کنند از روش های مهاجرت خرید ملک در فنلاند است . متقاضیان اقامت در فنلاند از طریق خرید ملک باید بدانند این کار باعث نمی شود تا آن ها اقامت دائم فنلاند را دریافت کنند.

دریافت اقامت فنلاند از طریق خرید ملک در این کشور دارای قوانین خاص خود است و دولت فنلاند از کسانی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند حمایت می کند . فرآیند خرید ملک در فنلاند بسیار راحت است و شما تنها در چند هفته می توانید ملکی را خریداری کنید و به این کشور مهاجرت کنید .از جمله مواردی که باعث می شود تا خرید ملک در فنلاند بسیار ساده باشد این است که برای خرید ملک نیازی به وکیل نیست و البته استفاده از وکیل برای خرید ملک در فنلاند باعث می شود تا این فرآیند راحت تر طی شود و اما برای استفاده از وکلا الزامی وجود ندارد.

تا قبل از سال ۲۰۰۰ افراد خارجی این اجازه را نداشته اند تا در این کشور به خرید ملک بپردازند و امما بعد از سال ۲۰۰۰ این قوانین تغییر پیدا کرده است و خرید ملک در فنلاند را برابر شهروندی فنلاند قرار داده است . اگر شما متقاضی دریافت اقامت در فنلاند از طریق خرید ملک هستید باید بدانید که در این کشور مالیات مربوط به املاک بسیار بالا است و در سال های اخیز قیمت املاک نیز قابل پیش بینی نبوده است .

هزینه های زندگی در کشور فنلاند

درموردهزینه های زندگی در کشور فنلاند باید گفت هزینه های زندگی بسته به شرایط افراد است و این که در این کشور چگونه می خواهد زندگی کند . برای هر فرد مجرد در هر ماه این هزینه ها برابر ۱۰۰۰ یورو است . حال اگرفرد متاهل باشد و دو فرزند داشته باشد برای هر فرد ۵۰ درصد از این هزینه ها اضافه خواهد شد .

هزینه های زندگی در کشور فنلاند

وام برای خرید مسکن در کشور فنلاند

افراد خارجی که نمی توانند در فنلاند اجازه اقامت بلند مدت داشته باشند از وام های بانکی این کشور نیز نمی توانند استفاده کنند . البته اگر فردی اجازه اقامت در فنلاند را داشته باشد باعث نخواهد شد تا بتواند وام بانکی را نیز دریافت کند . برای استفاده از وام بانکی در فنلاند باید اعتبار داشته باشید.

از مهم ترین مواردی که باعث می شود تا اعتباری برای دریافت وام های بانکی داشته باشید این است که باید درامد و شغل ثابتی داشته باشید . برای دریافت کردن اعتبار نکته دوم این است که باید در حساب خود موجودی کافی داشته باشید تا بتوانید وام دریافت کنید .

شاید سوال شما این باشد که موجودی حساب شما باید چقدر باشد؟ در بعضی مواقع تنها لازم است موجودی حساب شما به اندازه یک دهم قیمت ملک باشد البته شغلی را هم داشته باشید تا بتوانید اقامت فنلاند از طریق خرید ملک را به دست آورید.  برای مثال اگر شما شغلی داشته باشید و هم چنین موجودی بانکی شما ده و یا بیست هزار یورو باشد می توانید ملکی را خریداری کنید که قیمتی برابر ۱۵۰ و یا ۲۰۰ هزار یورو داشته باشد . البته این وام تنها برای افرادی است که موجودی حساب ، شغل مناسب و اجازه اقامت در فنلاند را دارند.

مدارک موردنیاز برای ویزا

 • ارائه اصل پاسپورت که باید حتما پاسپورت سه ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرمی برای درخواست ویزا
 • ارائه کردن مدارک شناسایی
 • دو قطعه عکس رنگی
 • اگر قبلا ویزای شینگن و یا ویزای کشور دیگری را دریافت کرده باشید باید یک کپی از آن ها ارائه کنید.
 • مدرکی برای اثبات تمکن مالی و گردش های شش ماه آخر حساب
 • افراد بازنشسته باید مدارک بازنشستگی خود را ارائه کنند.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان الزامی است .
 • بیمه مسافرتی
 • سند مالکیت ملک و یا اجاره نامه
 • رزرو کردن هتل و یا بلیط هواپیما

برای این که بتوانید اقامت فنلاند از طریق خرید ملک را به درستی طی کنید می توانید از مشاورانی در این زمینه کمک بگیرید در این کشور مشاوران و کیل های بسیار زیادی وجود دارد که به زبان انگلیسی و زبان های دیگر تسلط دارند و به همین دلیل هم می توانند به شما کمک کنند.

برای خرید ملک در فنلاند زمانی که ملک موردنظر خود را انتخاب کردید و همه مسائل و مربوط به آن مورد تحقیق و بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که این ملک سالم است یا خیر. طبق قوانین تا اندکی بعد از فروش خانه فروشنده برای مشکلات و خرابی های خانه مسئول خواهد بود و باید این خرابی ها را قبل از فروش نیز به اطلاع خریدار برساند.  اگر این خرابی ها عیان باشد روی قیمت املاک نیز تاثیر گذار خواهد بود و باید فروشنده خسارت ها را به خریدار پرداخت کند.

وام برای خرید مسکن در کشور فنلاند

دریافت اقامت فنلاند از طریق خرید ملک

برای دریافت اقامت در فنلاند خرید ملک اصلا راه کاملی نیست و این بدان معنی است که با خریدن ملک نمی توانید در این کشور اقامت به دست آورید و اما برای شما امتیاز محسوب می شود . این دولت از آن دسته از افرادی که برای خرید ملک در فنلاند اقدام می کنند بسیار حمایت می کند . در این کشور شما می توانید آپارتمان هایی را بخرید که قسمتی از هزینه آن را پرداخت کنید و بقیه هزینه آن را نیز به صورت ماهانه پرداخت کنید . این موضوع جز خدمات دولتی محسوب می شود و باید برای استفاده از آن در نوبت قرار بگیرید. به این مورد حق سکونت دائم در فنلاند گفته می شود .

آن دسته از سرمایه گذارانی که سرمایه کافی را دارند می توانند مالکیت ملک را نیز به نام خود بزنند. درصورتی که از این روش استفاده کنید از حمایت های دولت و تسهیلات ویژه بانکی فنلاند برخوردار خواهید شد.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)