#

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۱ مهر ۱۳۹۸
  • مهاجرت تحصیلی
  • 310 بازدید
  • بدون نظر

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

یکی از اصلی ترین دغدغه های دانشجویانی که در کشور ایتالیا تحصیل می کنند و می خواهند پس از تحصیل در این کشور، اقامت داشته باشند این است که چگونه می توانند پس از تحصیل در کشور ایتالیا، اقامت این کشور را دریافت کنند.
اما به طور کلی افرادی که در کشورهای خارجی تحصیل می کنند را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که این افراد به دو دسته تقسیم می شوند، گروه اول دانشجویانی هستند که باتوجه به رشته ی تحصیلی خود دانشگاه مورد نظر خود را در یک کشور خارجی انتخاب کرده اند و تنها با هدف تحصیل می خواهند به این کشور سفر کنند و گروه دوم نیز افرادی هستند که از تحصیل برای رسیدن به جایی که می خواهند استفاده می کنند.
گروه دوم افرادی هستند که برای بعد از دوران تحصیل خود برنامه ریزی کرده اند و غالبا هدف آن ها این است که اقامت خود را تمدید کنند تا در نهایت بتوانند اقامت دائم ایتالیا و یا کشور خارجی که در آن تحصیل می کنند را دریافت کنند.

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

به طور کلی افرادی که می خواهند پس از تحصیل خود اقامت ایتالیا را دریافت کنند می توانند از طریق چند راه اقدام کنند که این راه شامل موارد زیر می شوند:
۱. اقامت پس از تحصیل از طریق کار در ایتالیا
۲. اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج در ایتالیا
۳. اقامت پس از تحصیل از طریق ثبت شرکت در ایتالیا
در ادامه این روش ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

اقامت پس از تحصیل از طریق کار در ایتالیا

۱. اقامت پس از تحصیل از طریق کار در ایتالیا

اولین روشی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم و افراد می توانند از طریق آن پس از تحصیل خوداقامت ایتالیا را دریافت کنند، دریافت اقامت ایتالیا از طریق کار است. دانشجویانی که از کشورهایی غیر کشورهای اتحادیه ی اروپا برای تحصیل به ایتالیا سفر می کنند می توانند از طریق کار، پس از تحصیل خود اقامت ایتالیا را دریافت کنند و در این کشور اقامت داشته باشند.
نکته ای که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که پیدا کردن کار در ایتالیا دشواری های خاص خود را دارد برای اثبات این مدعا می توان به نرخ بیکاری در کشور ایتالیا اشاره کرد که این میزان در حال حاضر بین ۱۱ تا ۱۲ درصد است.
نکته ی دیگری که در مورد اقامت پس از تحصیل از طریق کار در ایتالیا باید به آن اشاره کنیم این است که متقاضیان باید با زبان انگلیسی و ایتالیایی آشنایی داشته باشند و در نهایت افرادی که بتوانند پس از تحصیل خود، کار مورد نظر خود را پیدا کنند می توانند با پرداخت ۴ سال مالیات به دولت ایتالیا، اقامت دائم ایتالیا را دریافت کنند.
میانگین ساعت کاری در کشور ایتالیا به طور میانگین ۴۰ ساعت در هفته است و در ضمن افرادی که می خواهند پس از تحصیل در ایتالیا، اقامت این کشور را دریافت کنند برای این که شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهند باید مدرک دانشگاهی و گواهینامه های معتبر خود را به صورت ترجمه شده به زبان ایتالیایی ارائه دهند.
از دیگر مواردی که لازم است در مورد اقامت پس از تحصیل در ایتالیا از طریق کار بدانید این است که روند مصاحبه هایی که از فرد می شود ممکن است از یک تا سه ماه طول بکشد و در طی این مدت ممکن است بین سه تا چهار مصاحبه از فرد شود، در ضمن به این مسئله توجه داشته باشید که در مصاحبه هایی که از فرد انجام می شود، متقاضی از لحاظ روانی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

اقامت پس از تحصیل از کار در ایتالیا

۲. اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج در ایتالیا

یکی دیگر از راه هایی که افراد از طریق آن می توانند پس از تحصیل خود در ایتالیا، در این کشور اقامت داشته باشند این است که با یک تبعه ی ایتالیایی ازدواج کنند. افرادی که دو سال از ازدواج آن ها با یک تبعه ی ایتالیایی گذشته باشد می توانند برای دریافت اقامت دائم ایتالیا به اداره ی مهاجرت ایتالیا مراجعه کنند.
این زمان در گذشته ۶ سال بوده است، اما در حال حاضر این زمان از ۶ سال به ۲ سال کاهش پیدا کرده است و نکته ای که وجود دارد این است که طی زمانی که فرد پس از ازدواج خود با یک تبعه ی ایتالیایی در این کشور اقامت دارد می توانند همانند یک شهروند ایتالیایی در این کشور تحصیل و کار کند.
در ضمن افرادی که قبلا ازدواج کرده اند نیز برای این که بتوانند اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج در ایتالیا را دریافت کنند باید گواهی که نشان دهنده ی تجرد آن ها در حال حاضر است مانند گواهی فوت همسر سابق خود و یا گواهی طلاق خود را ارائه دهند و در ضمن باید ۳۰۰ روز از زمان طلاق و یا فوت همسر سابق فرد گذشته باشد.

۳. اقامت پس از تحصیل از طریق ثبت شرکت در ایتالیا

و اما اخرین راهی که افراد می توانند از طریق آن اقامت پس از تحصیل در ایتالیا دریافت کنند این است که در حین تحصیل و یا بعد از اتمام تحصیل خود در این کشور شرکت ثبت کنند. با این کار می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.
افرادی که از طریق ثبت شرکت می خواهند اقامت پس از تحصیل ایتالیا را دریافت کنند می توانند پس از گذشت سه سال برای دریافت اقامت دائم ایتالیا درخواست دهند.
در ضمن به این مسئله توجه داشته باشید که کشور ایتالیا یکی از کشورهای مهم اتحادیه ی اروپا در زمینه ی اقتصاد است و میراث فرهنگی خارق العاده ای که در این کشور وجود دارد باعث شده است که اقتصاد و بازار کار در زمینه ی توریست و گردشگری رونق پیدا کند.
برای این که شما بتوانید در ایتالیا شرکت ثبت کنید باید یک طرح تجاری داشته باشید که این طرح تجاری باید متناسب با مدرک تحصیلی و همچنین سابقه ی کاری و تخصصی فرد باشد.
در ضمن به این مسئله توجه داشته باشید که ایتالیا از موقعیت جغرافیایی خوبی برای سرمایه گذاری برخوردار است به طوری که سرمایه گذاران می توانند به بازارهای جنوب، شمال و مرکز اروپا دسترسی پیدا کنند.

اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج در ایتالیا

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشندپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)