#

اقامت پس از تحصیل در کشور فنلاند

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۲ مهر ۱۳۹۸
  • مهاجرت تحصیلی
  • 477 بازدید
  • بدون نظر

اقامت پس از تحصیل در کشور فنلاند

طبق روال تمام کشور ها ویزای دانشجویی فرد که برای مدت تحصیل و انجام مطالعات تحصیلی صادر شده است، پس از اتمام مقطع تحصیلی به پایان می رسد. در صورتی که دانشجو متقاضی اقامت بیشتر در کشور فنلاند باشد باید مجوز اقامت خود را بنا به شرایط متفاوت دریافت کند.
از جمله مواردی که دانشجو با داشتم آن ها می تواند مجوز اقامت خود را در کشور فنلاند دریافت کند می توان به ازدواج با یک شهروند فنلاندی، مشغول شدن به کار، سرمایه گذاری و کارآفرینی برای افراد دیگر اشاره کرد. اما مهم ترین و رایج ترین نوع دریافت اقامت پس از تحصیل از طریق ویزای Employment Pass می باشد. این ویزا به مدت شیش ماه تا حدود ۵ سال، بسته به شرایط متفاوت افراد و سابقه علمی و کاری آن ها، اعتبار خواهد داشت و برای آن دسته از دانشجویانی صادر می شود که بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات خود در کشور فنلاند مشغول به کار می شوند.

مراحل دریافت اقامت پس از تحصیل در کشور فنلاند از طریق کار

زمان که دانشجو تحصیلات خود را در کشور فنلاند به پایان می رساند برای دریافت اقامت خود در این کشور ابتدا باید برای خود یک شغل مناسب پیدا کند و یا برای تاسیس شرکت در حوزه تخصصی خود اقدام کند. در کشور فنلاند پیدا کردن شغل و یا دریافت مجوز تاسیس شرکت بلافاصله بعد از تحصیل آسان نخواهد بود و فرد باید برای اینگونه موارد از قبل برنامه ریزی کرده باشد و آمادگی رو در رویی بامشکلات متعدد اقامت از این طریق را داشته باشد. گرچه فنلاند از دانشجویان فارغ التحصیل خود برای دریافت شغل بسیار حمایت می کند.
فرد متقاضی اقامت در کشور فنلاند باید از قبل روزمه (CV) کامل تحصیلی و کاری خود را نوشته باشد تا بتواند شغل مناسب خود را دریافت کند. (زیرا اکثر شرکت ها و ادارات بین الملل برای استخدام یک فرد نیاز به روزمه کامل فرد دارند.) زمانی که درخواست استخدام فرد پذیرفته شد و در جایی مشغول به کار شد، کارفرمای او باید فرد را به دولت فنلاند معرفی کند تا ویزای مناسب برای اقامت به او تعلق بگیرد و اینکار فقط باید توسط کارفرما انجام شود و درخواست خود فرد برای دریافت ویزا قابل قبول نخواهد بود.
ویزای کاری برای چند دوره قابل تمدید خواهد بود و پس از گذشت حدود ۴ سال، با توجه به سوابق کاری فرد ویزای اقامت دائم کشور فنلاند به او تعلق خواهد گرفت.

مراحل دریافت اقامت پس از تحصیل در کشور فنلاند از طریق کار

شرایط دریافت اقامت پس از تحصیل در کشور فنلاند از طریق ازدواج

فرد پس از اتمام دوران تحصیلات خود برای دریافت اقامت کشور فنلاند می تواند با یکی از شهروندان این کشور و یا کسانی که اقامت دائم خود را از قبل در این کشور به ثبت رسانده اند، ازدواج کند و از این طریق در کشور فنلاند اجازه اقامت داشته باشد.
در این صورت ازدواج شما باید حتما به ثبت رسیده باشد و برای دریافت اقامت فنلاند نامزد نباشید. اگر فرد با یک شهروند فنلاندی تنها نامزد کرده باشد یک ویزای کوتاه مدت ،اقامت معمولا ۶ ماهه، به او داده می شود تا در این زمان بتواند ازدواج خود را به ثبت برساند و آن را رسمی کند.
همچنین برای دریافت اقامت کشور فنلاند از طریق ازدواج باید حداقل ۲ سال از مدت ازدواج فرد با شهروند فنلاندی گذشته باشد. علاوه بر این باید در یک خانه مشترک زندگی کرده باشند و فرد باید ثابت کند که تنها برای دریافت اقامت کشور فنلاند نیست که با این شهروند فنلاندی ازدواج کرده است و همچنین باید توانایی مالی پرداخت هزینه های زندگی خود و همسرش را در کشور فنلاند به اثبات برساند. که برای این امر ارائه تاییدیه کارفرمای شغلی که متقاضی مشغول به آن است کافی خواهد بود و یا در صورتی که فرد شغل آزاد داشته باشد باید مدارک مربوطه را که می تواند مدارک مربوط به در آمد ماهیانه باشد را ارائه دهد.
همچنین اگر افراد در این مدت دو سال ثاحب فرزند شدند دریافت اقامت کشور فنلاند برای آن ها بسیار راحت تر خواهد شد و حتی در مواردی می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند و تابعیت فنلاندی داشته باشند.

شرایط دریافت اقامت پس از تحصیل در کشور فنلاند از طریق سرمایه گذاری

افراد متقاضی اقامت در کشور فنلاند بلافاصله پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور می توانند از طریقسرمایه گذاری اقامت خود را دیافت کنند. از این طریق فرد باید مبلغ معینی را برای سرمایه گذاری در این کشور به دولت فنلاند پرداخت کند و بسته به مبلغ سرمایه گذاری مجوز اقامت چند ساله خواهد داشت. در طول این چند سال اقامت در کشور فنلاند فرد نمی تواند مبلغ سرمایه گذاری خود را به صورت کامل و یا جزئی دریافت کند و این مبلغ در طول اعتبار اقامتش به او به هیچ عنوان باز پس داده نخواهد شد و تنها می تواند سود این مبلغ را به ورت ماهیانه دریافت کند.
بدیهی است که هرچه مبلغ سرمایه گذاری بیشتر باشد مدت اعتبار ویزای دریافتی برای اقامت نیز بیشتر خواهد بود و فرد در طول مدت زمان کمتری می تواند اقامت دائم خود در کشور فنلاند را از این طریق به دست بیاورد.

مراحل دریافت اقامت پس از تحصیل در کشور فنلاند از طریق ازدواج

شرایط دریافت اقامت پس از تحصیل در کشور فنلاند از طریق کارآفرینی (خود اشتغالی)

برای دریافت اقامت کشور فنلاند از طریق کارآفرینی فرد باید بعد از اتمام تحصیلات خود در این کشور، شرکتی را در حوزه تخصص خود تاسیس کرده باشد و یا سهام یک شرکت تجاری کشور فنلاند را خریداری کرده باشد با یه عبارتی یک شریک کاری در شغل خود داشته باشد.
فرد باید موجب ایجاد شغل برای افراد دیگر شود و زمینه کاری را برای افراد در کشور فنلاند فراهم کند به صورتی که کارفرمای افراد محسوب شود و به آن ها حقوق پرداخت کند.
در روش کارآفرینی فرد باید ابتدا یک مجوز اقامت کاری کشور فنلاند را دریافت کند و پس از آن بسته به سوابق کاری فرد و روند کار شرکتش به او اجازه اقامت دائم داده خواهد شد در غیر این صورت مجوز اقامت کاری برای او به مدت مشخصی تمدید خواهد شد تا در طول این مدت بتواند شرایط لازم را برای اقامت دائم در کشور فنلاند کسب کند.

با توجه به مواردی که گفته شود روند اقامت در کشور فنلاند تقریبا مشابه سایر کشور های این حیطه خواهد بود. در صورتی که متقاضی اقامت کشور فنلاند پس از تحصیل هستید می توانید از وکلای معتبر در این زمینه مشاوره بخواهید.

شرایط دریافت اقامت پس از تحصیل در کشور فنلاند از طریق کارآفرینی

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)