#

اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 • مقالات تحلیلی
 • 219 بازدید
 • بدون نظر

اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

یکی از راه هایی که می تواناقامت کانادا را دریافت نمود و به این کشور مهاجرت کرد، دریافت اقامت کانادا از طریق تمکن مالی است. که در ادامه این روش را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

برای این که افراد اقامت کانادا از طریق تمکن مالی را دریافت کنند باید بدانند که تنها سه دسته از افراد می توانند شانس دریافت اقامت کانادا از طریق تمکن مالی را به دست آورند:

 • افراد خود اشتغال در خرید و مدیریت یک مزرعه

در این زمینه افراد باید تجارب بسیار زیادی دارا باشند تا بتوانند ثابت کنند می توانند هزنه های زندگی خود و خانواده ی خود را تامین کنند. بنابراین متقاضی باید توانایی های بسیاری از قبیل: آشنایی با فناوری، اطلاعات بالا در مورد روش های کشاورزی، اطلاعات بالا در مورد بازارهای محصولات کشاورزی و تولیدات حیوانی و مهارت در کار با ماشین آلات کشاورزی و سایر جنبه های مزرعه داری مدرن را دارا باشد. این افراد باید بسیار متخصص و ماهر و آشنا با مسائل کشاورزی مدرن هم باشند.

 • افراد خود اشتغال در فعالیت های فرهنگی

این نوع فعالیت ها شامل بسیاری از حرفه ها و مشاغل می شود که شامل نوازندگان، هنرمندان، فیلم سازان، روزنامه نگاران، تصویرگران و غیره است. همچنین شامل عوامل پشت صحنه مانند مدیران، طراحان و غیره می شود.

 • افراد خود اشتغال در ورزش

علاوه بر ورزشکاران، این طبقه همچنین شامل مربیان و کمک مربیان می شود.

فعالیت های فرهنگی و ورزشی برای افراد حرفه ای با تجربه زیاد و سابقه طولانی در این دسته فعالیت ها ممکن است. همچنین این افراد باید در سطح جهانی باشند که شانس موفقیت داشته باشند.

هدف از مقوله خود اشتغالی و اقامت از این طریق، جذب افراد با استعداد و خودکفا که می توانند پیشرفت هایی برای کانادا به همراه آورند. سابقه طولانی متقاضی در حرفه خود می تواند امتیاز خوبی برای این افراد باشد زیرا نشان می دهد فرد متقاضی توانسته سالهای زیادی مخازج خانواده ی خود را از طریق خود اشتغالی تامین کند و می تواند تضمینی برای زندگی در کانادا که فرد بتواند از طریق خوداشتغالی از پس هزینه های زندگی خود و خانواده اش بر بیاید.

اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

شروط دریافت اقامت کانادا از طریق تمکن مالی و امتیازهای متقاضیان اقامت:

 • سابقه کاری

مدت سابقه ی کاری این افراد هر چه بیشتر باشد امتیاز بالاتری می گیرند یا به عبارت دیگر، به ترتیب داشتن پنج سال تجربه مرتبط، چهار سال تجربه مرتبط، سه سال تجربه مرتبط، دو سال تجربه مرتبط امتیازهای ۳۵، ۳۰، ۲۵، ۲۰ محسوب می شود.

 • شرط سن

این افراد باید در زمان ثبت درخواست ۲۱ تا ۴۹ سال داشته باشند. در غیر این صورت ۲ امتیاز برای هر سال بیش از ۴۹ سال یا کمتر از ۲۱ سال از مجموع امتیاز آنها کسر می شود.

 • شرط تحصیل

باداشتن مدرک دکترا یا کارشناسی ارشد (۱۷ سال تحصیل تمام وقت و یا معادل آن)، گواهینامه بازرگانی ۳ ساله یا مدرک پزشکی ( ۱۵ سال تحصیل تمام وقت یا معادل آن)، مدرک کارشناسی یا گواهینامه بازرگانی ۲ ساله (۱۴ سال تحصیل تمام وقت یا معادل آن)، مدرک کارشناسی یا گواهینامه بازرگانی ۱ ساله (۱۳ سال تحصیل تمام وقت یا معادل آن)، ۱ سال تحصیل دانشگاهی ( ۱۲ سال تحصیل تمام وقت پس از دوره متوسطه)، تحصیلات متوسطه به ترتیب امتیازات ۲۵، ۲۲، ۲۰، ۱۵، ۱۲، ۵ راکسب می کنند.

 • شرط تسلط به زبان های رسمی

متقاضی اگر تسلط و مهارت بالا داشته باشد، ۱۶ امتیاز کسب می کند. اگر افراد مهارت متوسط، مهارت مقدماتی داشته باشند به ترتیب امیاز های ۸ و ۲ راکسب می کنند.

 • شرایط خانواده

هر چه تحصیلات همسر یا شریک زندگی قانونی متقاضی بالاتر باشد امتیاز بالاتری کسب می کند (نهایتا ۵ امتیاز). اگر متقاضی یا همسر وی اجازه ی حداقل یک سال کار مجاز تمام وقت در کانادا را داشته باشند، ۵ امتیاز به وی تعلق می گیرد. همچنین اگرحداقل دو سال تحصیل دانشگاهی تمام وقت در کانادا چه خود متقاضی و یا همسر قانونی وی و سکونت اعضای خانواده در کانادا هم می تواند برای فرد متقاضی امتیاز ۵ را داشته باشد.

و در انتها فرد متقاضی برای خود اشتغالی باید حداقل ۳۵ امتیاز را داشته باشد. اگر چه در صورت نداشتن این امتیاز هم می تواند شانس دریافت اقامت از طریق خود اشتغالی (تمکن مالی) را داشته باشد به این صورت که اگر افسر صدور ویزا صرف نظر از امتیازهای کسب شده ی وی، پی ببرد که وی می تواند در کانادا پیشرفت اقتصادی داشته باشد به او اقامت دائم بدهد.

این افراد باید طی یک درخواست این کار را انجام دهند که طی درخواست ذکر کند که طبق ماده ۱۰۹ قانون مهاجرت و پناهندگی می تواند صرف نظر از مجموع امتیازها از نظر اقتصادی می تواند در کانادا بماند. همچنین باید شواهدی مبنی بر این گفته ی خود ارائه دهید که نشان دهد شما واقعا می توانید از نظر اقتصادی در کانادا اقامت داشته باشید. می توانید حتی اگر امتیازات شما ۳۵ یا بیشتر هم تخمین زده اید این درخواست را تحویل دهید.

مهم ترین عاملی که اثبات می کند شما صلاحیت اقامت در کانادا را دارید، داشتن منابع مالی یا سرمایه گذاری است. یا همان داشتن تمکن مالی که نشان می دهد شرایط اقتصادی همواری در کانادا خواهید داشت.

همچنین تمکن مالی می تواند به شکل داشتن مشریانی در کانادا باشد یا شواهدی بر اینکه در کانادا فعالیت تجاری داشته اید. علاوه بر این ها داشتن بستگانی در کانادا می تواند امتیاز های شما را افزایش دهد. البته داشتن املاک و مستغلات در کانادا توصیه نمی شود ولی امتیاز محسوب شود.

شرایط تمکن مالی و اقامت کشور کانادا

شرایط تمکن مالی و اقامت کشور کانادا

 • حساب بانکی که نشان دهنده ی تمکن مالی متقاضی است باید به نام متقاضی و یا همسر متقاضی باشد، حتی می تواند حساب مشترک وی و همسرش باشد.
 • همچنین گردش حساب این حساب بانک می تواند از مجموع چندین حساب بانکی باشد.
 • گواهی تمکن مالی در سربرگ بانک باشد، همینطور اطاعات تماس بانک مانند آدرس پستی، شماره تماس و آدرس ایمیل را در نامه ذکر کنند

برای سرمایه گذاری در کانادا در مقوله ی خود اشتغالی هیچ سقفی برای مبلغ سرمایه گذاری ذکر نشده اماطبیعتا هر چه دارایی های مالی بیشتر باشد، شانس متقاضی را افزایش می دهد.

برای اثبات دارایی های مالی قابل توجهی که در اختیار دارید، حتماً باید مدارک و شواهد زیادی ارائه دهید که شامل تاییدیه بانکی، مدارک سرمایه گذاری، بازپرداخت مالیات و غیره است. اگر فعالیت های خود را در یک شرکت یک نفره انجام می دهید، باید سوابق مالیاتی خود را طی چند سال اخیر برای اثبات درآمد شرکت خود ارائه دهید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)