#

اقامت کانادا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۲ خرداد ۱۳۹۸
 • مقالات تحلیلی
 • 461 بازدید
 • ۲ نظر

اقامت کانادا

کشور کانادا

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که بسیار مورد توجه مهاجران ایرانی است. کانادا جز کشورهای مدرن و پیشرفته است که وضع اقتصادی آن بسیار خوب است و مردم در کانادا زندگی پیشرفته است. کانادا از جمله کشورهایی است که چندین ملیت را داراست و افراد می توانند بدون این که بین افراد تبعیضی قائل شوند در کانادا زندگی کرده و اقامت کانادا را دریافت کنند.

در این مطلب روش های های اقامت کانادا را بررسی می کنیم تا متقاضیان بتوانند بهترین مسیر را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند.

روش های دریافت اقامت کانادا

 1. دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج

از راه هایی که در بسیاری از کشورها برای دریافت اقامت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ازدواج با اتباع کشور است که یا اقامت دائم کانادا را دارند و یا پاسپورت این کشور را دارند.برای استفاده از این روش نیازی به وکیل ندارید و خودتان نیز می توانید برای گرفتن ویزا تنها با استفاده از سند ازدواج اقدام کنید.

جالب است بدانید که این روش دریافت اقامت کانادا با عنوان اسپانسر کردن همسر نیز شناخته می شود و در ضمن توجه داشته باشید که فرد که می خواهد از طریق ازدواج اقامت کانادا را بگیرد باید شرایطی را داشته باشد تا بتواند از این طریق اقامت کانادا را بگیرد.

طبق قوانین دولت کانادا، تبعه ی کانادایی که می خواهد اسپانسر همسر خود باشد، برای این که این اسپانسری لغو نشود باید حداقل به مدت دو سال از روزی که همسر او اقامت دائم کانادا را دریافت کرده است یک رابطه ی قانونی و مشترک داشته باشند در غیر این صورت اقامت فردی که اسپانسر شده لغو خواهد شود.

شرایط اسپانسر در کانادا

فردی که در کانادا زندگی می کند و می خواهد اسپانسر همسر خود باشد باید شرایطی داشته باشد که این شرایط شامل موارد زیر می شود:

 • اسپانسر باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
 • فردی که می خواهد اسپانسر شود نباید سوء سابقه داشته باشد یعنی تحت پیگرد نباشد، زندانی یا ورشکسته هم نباشد.
 • کسی که می خواهد اسپانسر همسر و فرزند خود باشد باید در کانادا اقامت داشته باشد و یا این که تعهد دهد زمانی که همسر او به عنوان شهروند کانادا، وارد خاک این کشور می شود در کشور کانادا اقامت داشته باشد.
 • فرد اسپانسر باید بتواند نیازهای مالی خود و خانواده ی خود را برآورده کند یعنی باید بتواند نیازهای زندگی خود که شامل مواردی همچون خوراک، پوشاک، مسکن و … می شود را تامین کند و همچنین از خدمات پزشکی و بهداشتی که تحت پوشش خدمات بهداشت عمومی است نیز استفاده نکند.
 • در نهایت این که اسپانسر باید موارد زیر را امضا کند:
 • اگر فرد متقاضی بالاتر از ۲۲ سال سن داشته باشد اسپانسر باید تعهد دهد که طی مدت مشخصی می تواند از همسر خود حمایت کند و همچنین متقاضی نیز باید تعهد دهد که تلاش خود را برای مستقل شدن انجام می دهد.
 • با دولت کانادا یا کبک قراردادی امضا کند که می تواند طی مدت مشخصی نیازهای همسر خود را تامین کند.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت کانادا از طریق ازدواج

 • ارائه ی کارت پایان خدمت مرد
 • مرد نباید سوء سابقه داشته باشد.
 • ارائه ی مدارکی که نشان دهنده ی ارتباط دو طرف باشد
 • شناسنامه ی هر دو طرف
 • ارائه ی کارت ملی مرد
 • عقدنامه
 • ارائه ی کپی از تمام صفحات پاسپورت
 • کپی از کارت PR شخص اسپانسر

اقامت کانادا از طریق ازدواج

 1. دریافت اقامت کانادا از طریق کار (اسکیل ورکر کانادا)

کانادا از کشورهای پیشرفته ای است که به شغل های زیادی نیازمند است. از جمله شغل هایی که نیاز بیش تری به آن دارد شغل های مهندسی و پرستاری است زیرا در خود کانادا منابع به اندازه کافی وجود ندارد . مهاجرین به واسطه کاری که در کانادا می کنند از امتیازات خوبی برخودارید.

برای دریافت ویزای کاری در کانادا اگر امتیازتی که دریافت کردید به اندازه کافی باشد برای شما دعوت نامه ای برای اقامت دائم در کانادا ارسال می شود. در ضمن برای این که به کانادا مهاجرت کنید و اقامت این کشور را از طریق کار در این کشور بگیرید باید بدانید که دولت کانادا برنامه های متنوعی برای افرادی که می خواهند از طریق کار اقامت کانادا را بگیرند در نظر گرفته است.

یکی از این برنامه ها مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی است، روش دیگری که افراد می توانند با استفاده از ویزای کار کانادا را بگیرند این است که می توانند از طریق تخصص خود اقدام به دریافت ویزای کانادا نمایند.

روش سومی که افراد می توانند از طریق آن ویزای کار کانادا را دریافت کنند این است که متقاضی باید در یکی از مشاغلی که لیستی که به او ارائه می شود حرفه ای باشد و در آن زمینه شغلی در کانادا برای خود ایجاد کند. البته در سیستم های جدید این که فرد پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی داشته باشد برای او امتیاز بالایی به همراه دارد تا جایی که شانس او برای دریافت ویزای کاری کانادا بسیار افزایش پیدا می کند.

اگر می خواهید ویزای کاری کانادا را دریافت کنید پیشنهاد می کنیم براساس شرایط کاری و البته رزومه ای که دارید یکی از روش های دریافت اقامت کانادا از طریق کار را انتخاب کنید.

 1. دریافت اقامت کانادا از راه سرمایه گذاری

کشورهای زیادی برای ان که سرمایه گذاران خارجی را جذب کشور خود کنند از این راه به ان ها اقامت ان کشور را می دهند. کشور کانادا نیز از همان کشورهایی است که این امکان را به سرمایه گذاران می دهد که بتوانند در این کشور سرمایه گذاری کنند و از همین راه نیز اقامت این کشور را نیز دریافت کنند.

با سرمایه گذاری در کانادا خود فرد و سایر افراد قانونی او می توانند اقامت دائم در کانادا را دریافت کنند.برای سرمایه گذاری در کشور کانادا نیاز به سرمایه ای برابر ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود.

انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا

افرادی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری در کانادا، اقامت این کشور را بگیرند می توانند به سه روش اقدام کنند:

 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرالی

که در ادامه هر کدام از این روش ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

دریافت اقامت کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

افرادی که می خواهند اقامت کانادا را از طریق سرمایه گذاری در این کشور بگیرند می توانند از یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا برای گرفتن اقامت استفاده کنند. سرمایه گذاری در کبک برای گرفتن اقامت کانادا یکی از محبوب ترین و البته مشهورترین راه های کسب اقامت کانادا است.

دلیل محبوبیت این روش این است که شرط سنی ندارد و نیازی هم نیست که فرد سرمایه گذار مدرک زبان داشته باشد، اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این روش از سرمایه گذاری در کانادا هر ساله تنها ۵۷۰ نفر سرمایه گذار می پذیرد.

بنابراین سرمایه گذاران باید ثابت کنند که از لحظ اقتصادی شرایط لازم برای انجام این نوع سرمایه گذاری را دارند، پس از این که سرمایه گذار توانست شرایط لازم برای انجام این نوع سرمایه گذاری را برآورده کند به او مجوز اقامت کبک کانادا داده می شود، مجوز اقامت کانادا که سندی رسمی است و توسط دولت به افراد داده می شود، مجوزی است که اگر افراد بتوانند تاییدیه های سلامت و امنیتی را برآورده کند به آن ها مجوز اقامت دائم کانادا داده می شود.

مزایای دریافت ویزای سرمایه گذاری کبک

 • پس از ۵ سال سرمایه گذاری تمام مبلغ ۸۰۰ هزار دلاری که توسط فرد در استان کبک سرمایه گذاری شده است به سرمایه گذار بازگشت داده می شود.
 • با استفاده از این روش سرمایه گذاری، فرد متقاضی می تواند برای تمام اعضای خانواده ی خود اقامت کانادا را بگیرید.
 • در صورتی که فرد بتواند در برنامه ی سرمایه گذاری در کبک شرکت کند می تواند بدون هیچ پیش شرط خاصی اقامت دائم کانادا را دریافت کند.
 • به دلیل این که سرمایه گذاری در این روش توسط یک نهاد دولتی انجام می شود سرمایه گذاری در استان کبک، روشی مطمئن برای سرمایه گذاری است

اما نکته ای که در مورد این روش سرمایه گذاری باید به ان توجه داشته باشید این است که همان طور که گفتیم ظرفیت پذیرش برای این روش سرمایه گذاری محدود است.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی

این روش از مهاجرت مخصوص کارآفرینانی است که می خواهند در کشور کانادا کارآفرینی داشته باشند برای این منظور افراد می توانند تنها در سه استان بریتیش کلمبیا، پرنس ادوارد و مانیتوبا سرمایه گذاری کنند.

البته پیشنهاد می کنیم که فعالان در صنعت، تجار و کشاورزانی که می توانند در کانادا فعالیت تجاری داشته باشند و در این زمینه ی تجارت تجربه دارند از این روش کسب اقامت کانادا استفاده کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرالی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کانادا، روش سرمایه گذاری فدرالی است که برای این که افراد بتوانند از طریق این روش سرمایه گذاری برای گرفتن اقامت کانادا اقدام کنند باید در کنار داشتن تجربه ی کاری، حداقل یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار  سرمایه داشته باشند.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری فدرالی

برای این که افراد بتوانند ویزای سرمایه گذاری فدرالی دریافت کنند باید شرایطی داشته باشند که این شرایط شامل موارد زیر می شود:

 • فرد متقاضی در طی ۵ سال گذشته حداقل دو سال سابقه ی مدیریتی داشته باشد.
 • متقاضی در طی ۵ سال گذشته حداقل ۲ سال سابقه ی مدیریتی شغل تمام وقت را برای ۵ کارمند داشته باشد
 • یا این که متقاضی باید ترکیبی از روش های بالا را داشته باشد یعنی داشتن یک سال سابقه ی مدیریتی و یک سال مدیریت تمام وقت برای ۵ کارمند.

البته اشاره به این نکته حائز اهمیت است که طبق اطلاعاتی که در سایت دولت کانادا آمده است دیگر دولت این کشور پرونده ای برای این نوع سرمایه گذاری در کشور کانادا نمی پذیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

 1. دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل

کانادا از جمله کشورهایی است که دانشگاه هایی با رده امتیازی بالایی دارد و همین باعث می شود تا امکانات و سیستم آموزشی این کشور کیفیت بالایی دارد. از فواید این روش این است زمان تصمیم افراد برای اقامت از راه تحصیل تا اعزام شدن ان ها نیز زمانی کوتاه است. تحصیل در کانادا باعث می شود تا فرد مدرک کشور کانادا را دریافت کند و بعد از آن نیز بتواند راحت تر استخدام شود. حتی فرد می تواند بعد از تحصیل کردن نیز به راحتی در خود کانادا نیز مشغول به کار شود.

تحصیل در کانادا شرایطی را داراست که عبارتند از معدل بالا و مدرک آیتلس است البته دانشجویان خارجی علاوه بر این ها باید تمکن مالی لازم را داشته باشد تا بتواند هزینه های خود را در این کشور تامین کند. البته در کانادا امکاناتی مثل وام تحصیلی است اما این ها تنها برای دانشجویان بومی این کشوراست و اتباع خارجی نمی توانند از آن ها استفاده کنند.

متقاضیانی مهاجرت تحصیلی به کانادا بعد از این که مدت زمان تحصیل ان ها به پایان رسید می توانند به کانادا مهاجرت کنند. کسانی که به تحصیل در کانادا مشغول اند می توانند هم زمان کاری را هم اختیار کنند البته نباید زمان کار ان ها بیش تر از ۲۰ ساعت در هر هفته باشد.

 1. دریافت اقامت کانادا از طریق پناهندگی

بیش تر افراد به این فکر می کنند که بهترین راه برای دریافت اقامت در کانادا پناهندگی است. البته پناهندگی مشکلات و موانع زیادی دارد و به هیچ عنوان بهتر است از این راه استفاده نکنید زیرا سالانه افراد زیادی در این راه جان خود را قبل از رسیدن به کانادا از دست می دهند.

نکته ی دیگری که باید در مورد دریافت اقامت کانادا از طریق پناهندگی به آن اشاره کنیم این است که طبق قانون پناهندگی در حقوق بین الملل، افرادی که در کشور خود به دلایل حکومتی در معرض و ازار و اذیت قرار می گیرند می توانند با فرار از کشور خود به کشور دیگری پناه ببرند، این گونه افراد دارای حق و حقوقی خواهند بود و همچنین اگر احساس شود که این گونه افراد با بازگشت به کشور خود خطر آن ها را تهدید می کند اجازه ی بازگشت به کشورشان به آن ها داده نخواهد شد.

به طور کلی در دنیا ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار پناهنده وجود دارد که البته همه ی این افراد توسط کشورهای مختلف پذیرفته نمی شوند و تنها ۱۰۰ هزار نفر توسط کشورهای مختلف جهان پذیرفته می شوند که دولت کانادا نیز یک دهم از این تعداد را در کشور خود می پذیرد که این کار را به دو روش کمک های دولتی و یا اسپانسرها انجام می دهد.

افرادی که می خواهند از طریق روش اسپانسر برای پناهندگی کشور کانادا درخواست دهند باید بدانند این درخواست را می توانند از خارج از خاک کانادا نیز بدهند و فردی که اسپانسر شخص متقاضی می شود باید بتواند تمام هزینه های فرد پناهنده را تامین کند که این هزینه ها شامل هزینه ی یک سال زندگی در کانادا می شود.

اما افرادی که نمی توانند از این طریق برای پناهندگی کانادا درخواست دهند باید یا وارد خاک کانادا شوند و در لحظه ورود خود برای پناهندگی کانادا درخواست دهند و یا این که می توانند به اداره ی مهاجرت کانادا مراجعه کنند و ان جا برای پناهندگی کانادا درخواست  دهند.

دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل

 1. دریافت اقامت کانادا از طریق تولد

هر فردی که در کانادا به دنیا امده است تابعتی کانادا را به دست می اورد . سیستم کشور کانادا در این بحث کامن لا نام دارد و از اصل خاک پیروی می کند.

کشورهایی که پیرو این سیستم اند از راه تولد به ان ها تابعیت داده می شود و اما کشورهایی که از اصل خون پیروی می کنند باید خود پدر و مادر نیز در این کشور به دنیا امده باشد تا فرزند نیز تابعیت همین کشور را داشته باشد.کشور کانادا نیز از جمله کشورهایی است که تنها با تولد فرزند تابعتی کشور را خواهد داشت و ربطی به محل تولد پدر و مادر نخواهد داشت.

شرایط مهاجران برای مهاجرت به کانادا

 • جوانان برای مهاجرت سنی بین ۲۶ تا ۴۰ سال دارند.
 • فرد متقاضی بهتر است دارای تحصیلات دانشگاه و یا تحصیلات فنی باشند.
 • افرادی که از راه سرمایه گذاری در کانادا می خواهند اقامت در کانادا را دریافت کنند افراد بسیار کمی است.
 • بیش تر افراد می خواهند در کانادا استخدام شوند.
 • اکثرا افرادی که متقاضی گرفتن اقامت در کانادا هستند متاهل اند.
 • بیش تر افرادی که متقاضی گرفتن اقامت در کانادا هستند از دانشجویان اند.
 • افرادی که به دنبال یافتن کار در کانادا هستند بیش تر ان ها کم تر از هفت سال سابقه کار دارند.

اقامت گرفتن در کانادا چند نوع است؟

 • اقامت کوتاه مدت : این نوع از اقامت را توریستی می گویند و زمانی که برای ان درنظر می گیرند نیز از شش ماه کم تر است.
 • اقامت بلند مدت :مدت زمان این اقامت بیش تر از شش ماه است و با راه های مختلفی که در بالا اشاره شد می توان ان را دریافت کرد.این نوع از اقامت می تواند تغییر پیدا کند و یا می توان ان را تمدید کرد.

دریافت اقامت کانادا از طریق تولد

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به اقامت کانادا و همچنین انواع ویزای کانادا با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را پر نمایید.2 پاسخ به “اقامت کانادا”

 1. Sepehr گفت:

  Slm kari be che sorat mitonam eghdam konam?mrc

  • ManKooAdvid گفت:

   با سلام
   در حال حاضیر برای ویزای جست و جو کار آلمان اقدام میکنیم، برای بررسی شرایطتتون با شماره 02145131 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)