#

اقامت کشور آلمان از طریق تمکن مالی

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۱۵ مهر ۱۳۹۸
 • ویزای سرمایه گذاری
 • 537 بازدید
 • بدون نظر

اقامت کشور آلمان از طریق تمکن مالی

امروزه دریافت اقامت کشور آلمان از طریق تمکن مالی به دلیل سادگی آن، مورد توجه بسیاری از متقاضیان اقامت در این کشور قرار گرفته است و تفاوت بسیاری با سایر روش های دریافت اقامت آلمان دارد. فردی که می خواهد از طریق تمکن مالی مجوز اقامت در کشور آلمان را دریافت کند تنها باید ثابت کند که در کشور خودش دارای تمکن مالی است و نیازی نخواهد بود که اموال خود را به کشور آلمان منتقل کند اما افرادی که از طریق ثبت شرکت در آلمان و یا خرید ملک اقامت کشور آلمان را دریافت می کنند باید این را ثابت کنند که توانایی پرداخت همه نوع هزینه را در کشور آلمان خواهند داشت. در نتیجه دریافت اقامت کشور آلمان از طریق تمکن مالی بسیار راحت تر خواهد بود.

البته در کشور آلمان دریافت اقامت با نام اقمت از طریق تمکن مالی امکان پذیر نخواهد بود و فرد متقاضی باید با استفاده از توانایی مالی خود باعث تاسیس یک شرکت جدید در کشور آلمان بشود و یا باعث ایجاد یک تجارت بخصوص شود تا بتواند ویزای کار این کشور یا ویزای ثبت شرکت را دریافت کند و از این طریق در آلمان اقامت داشته باشد.

در کشورهای زیادی نظیر اسپانیا، یونان و اتریش قوانینی وجو دارد که فرد با استفاده از آنها می تواند اقامت این کشورها را از طریق اثبات تمکن مالی خود دریافت کند که در نتیجه منجر به اقامت دائمی می شود. قوانین این نوع اقامت که در این کشور ها به “اقامت بازنشستگان” شناخته می شود در کشور آلمان وجود ندارد. در این صورت افراد متقاضی می توانند ابتدا به کشور اتریش از طریق تمکن مالی مهاجرت کنند و اقامت این کشور را دریافت کنند. با توجه به اینکه کشور اتریش در همسایگی نزدیک کشور آلمان واقع شده است و مانند آلمان یک کشور عضو اتحادیه شینگن است، فرد می تواند پس از اقامت در کشور اتریشاقامت آلمان را دریافت کند که در این صورت نیاز به ثبت شرکت و یا ایجاد تجارت نخواهد بود.

شرایط دریافت اقامت کشور آلمان از طریق تمکن مالی

 • این روش بیشتر به افرادی توصیه می شود که از توانایی مالی بالایی برخوردار هستند و تا حدی توان مالی دارند که اگر در کشور آلمان مشغول به کار نشوند نیز می توانند هزینه های زندگی خود و خانواده خود را بپردازند.
 • افرادی که از این طریق می خواهند در کشور آلمان اقامت داشته باشند فقط می توانند یک شرکت در یکی از شهرهای این کشور تاسیس کنند و یا در این کشور باعث ایجاد یک کسب و کار جدید و یک تجارت بخصوص شوند.

شرایط دریافت اقامت کشور آلمان از طریق تمکن مالی

اقامت آلمان از طریق دریافت ویزای کاری این کشور

آلمان در جهات به عنوان یک کشور صنعتی و همچنین اقتصادی شناخته می شود و در این زمینه ها روز بروز پیشرفت می کند در نتیجه این کشور به متخصصان زیادی جهت نیروی کار در تخصص های مختلف نیاز دارد. به همین دلیل فرد می تواند به سادگی و تنها با اثبات تمکن مالی خود برای دریافت ویزای کار کشور آلمان اقدام کند.

صدور این ویزا دارای اعتبار ۶ ماهه خواهد بود. فرد باید در این ۶ ماه در آلمان اقامت داشته باشد و به دنبال کار مناسب در حیطه توان و تخصص خود باشد. در صورتی که در این مدت توانست در یک شرکت استخدام شود و یا کاری را دریافت کند می تواند این ویزا را تمدید کند و دوباره اجازه اقامت در کشور آلمان را برای مدت دیگری داشته باشد. پس از چند دوره تمدید این ویزا در صورتی که فرد دارای سوابق کاری مناسبی باشد به او اجازه اقامت دائم در کشور آلمان داده خواهد شد.

در صورتی که فرد متقاضی دریافت این نوع ویزا در رشته های فنی و مهندسی مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده باشد و در حوزه رشته و تخصص خود دارای سابقه کار باشد و یا مدرک معتبر و رسمی زیان آلمانی در سطح B1 را اخذ کرده باشد، دریافت این نوع ویزا برای او بسیار راحت خواهد بود و زودتر می توانددر کشور آلمان کار مرتبط را رشته ی خود را یافت کند.

اقامت کشور آلمان از طریق دریافت ویزای ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در این کشور

روش دیگری که فرد از طریق اثبات تمکن مالی خود می تواند اقامت کشور آلمان را داشته اشد روش ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور آلمان است. در این روش فرد باید یک برنامه توجیه اقتصادی (Business Plan) عالی و قوی ارائه دهد که به تایید دولت آلمان برسد تا بتواند این نوع ویزا را دریافت کند. در صورتی که فرد تاییدیه کشور آلمان را برای برنامه توجیه اقتصادی خود نداشته باشد نمی تواند این ویزا را دریافت کند و دریافت همین تاییدیه این روش را تقریبا مشکل ساخته است.

در صورتی که فرد تاییدیه کشور آلمان را در این مورد داشته باشد تنها نیاز به مبلغ حدودی ۳۰ هزار یورو جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان خواهد داشت و در صورتی که این مبلغ را نیز تهیه کرده باشد می تواند این نوع ویزا را دریافت کند.

این ویزا به صورت موقت به فرد اجازه خواهد داد تا در کشور آلمان اقامت داشته باشد و پس از اینکه فرد از این طریق به کشور آلمان وارد شد باید بلافاصله پرونده خود را تکمیل کرده و سپس مجوز اقامت خود را تمدید کند. این نوع ویزا از ویزاهایی است که به سادگی به اقامت دائم فرد در کشور آلمان منجر می شود.

اقامت آلمان از طریق دریافت ویزای کاری این کشور

مزایای اقامت در کشور آلمان از طریق تمکن مالی

 • این روش دارای ریسک کمتری نسبت به روش های دیگر دریافت اقامت کشور آلمان است.
 • در این روش اعطای ویزا به افراد راحت تر و سریع تر انجام می گیرد و دارای هیچ گونه پیچیدگی خاصی نخواهد بود.
 • افرادی که اط این طریق می خواهند در کشور آلمان اقامت داشته باشند می توانند همسر و فرزندان خود را نیز به کشور آلمان ببرند. البته فرزندان فرد باید پایین ۱۸ سال سن داشته باشند و همچنین مجرد باشند.)
 • افرادی که از این طریق اقامت کشور آلمان را به مدت مشخصی دریافت کرده اند برای تمدید این اقامت با مشکل مواجه نخواهند شد و به سادگی می توانند اقامت خود را تمدید کنند.
 • ویزا در این روش به همه افراد تعلق می گیرد و دارای هیچ محدودین سنی نخواهد بود.

با همه مواردی که گفته شد کشور آلمان ویزایی به نام ویزای تمکن مالی ندارد. افراد متقاضی این نوع ویزا تنها باید در کشور آلمان اقدام به ثبت شرکت کنند و یا در این کشور سرمایه گذاری انجام دهند و در صورتی که بخواهند تنها از طریق اثبات تمکن مالی به کشور آلمان وارد شوند ابتدا باید به کشور اتریش بروند سپس از طریق این کشور ویزای آلمان را دریافت کنند که همه این روش ها به سادگی انجام می پذیرد.

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در اسپانیا می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در آلمان ، اسپانیا و اروپا و همچنین تحصیل در کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)