#

بورسیه تحصیلی انگلیس

 • ۱ مرداد ۱۳۹۸
 • مهاجرت تحصیلی
 • 92 بازدید
 • ۲ نظر
فرم ارزیابی رایگان

بورسیه تحصیلی انگلیس

کشور انگلستان یکی از کشورهای اروپایی است که در شمال این قاره قرار دارد، این کشور بخشی از بریتانیای کبیر است. کشور انگلستان یکی از کشورهای قدرتمند جهان است که نقش بسیار مهمی در معاملات جهانی دارد. البته پیشرفت هایی که انگلستان در زمینه های مختلف از جمله زمینه های علمی کرده است را نمی توان نادیده گرفت و همین مسئله باعث شده است که دانشگاه های این کشور نیز از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار باشند.

سطح علمی بالای دانشگاه های این کشور و امکاناتی که دانشگاه ها و کشور انگلستان در اختیار دانشجویان قرار می دهند باعث شده است که امروزه انگلستان پس از آمریکای در جایگاه دوم جهان از نظر جذب دانشجویان قرار گیرد. اما برخی از دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل در انگلستان به دلیل هزینه های بالایی که زندگی و تحصیل در این کشور دارند با مشکل مواجه می شوند و نیاز دارند برای این که بتوانند در انگلستان تحصیل کنند بخشی از هزینه های آن ها کاهش پیدا کنند.

راه حلی که برای این مشکل بورسیه تحصیلی انگلستان است. دانشجویان واجد شرایط می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان و یا همه آن ها را تامین کنند.

حال که در مورد بورسیه تحصیلی انگلستان صحبت کردیم شاید این سوال برای تان ایجاد شود که چگونه می توان بورسیه تحصیلی انگلستان را دریافت کرد؟ از چه زمانی می توان برای بورسیه انگلستان درخواست کرد و این که به طور کلی شرایط زندگی در انگلستان چیست؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که کشور انگلستان را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اید و می خواهید در صورت امکان بورسیه تحصیلی انگلستان را دریافت کنید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان آشنا کنیم.

کشور انگلستان

بورسیه تحصیلی انگلستان

امروزه تحصیل در کشور انگلستان و استفاده از امکاناتی که این کشور در اختیار افراد قرار می دهد برای همه ی افراد به یک رویا تبدیل شده است. از گذشته تا به امروز دانشگاه های کشور انگلستان، خدمات آموزشی بسیار خوبی در اختیار افرادی که در این دانشگاه ها تحصیل می کنند قرار داده است.

اما یکی از مسائل مهمی که برای افرادی که می خواهند در کشور انگلستان تحصیل کنند این است که بورسیه تحصیلی انگلستان را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور دریافت کنند. البته نکته ای که در مورد بورسیه تحصیلی انگلستان وجود دارد این است که بورسیه تحصیلی انگلستان تنها به افرادی داده می شود که می خواهند به مراکز ارائه دهنده بورس تحصیلی در انگلستان درخواست بورسیه می دهند.

توجه داشته باشید که بورسیه تحصیلی تنها به افرادی که مشکل مالی دارند داده نمی شود و یا این که تنها افرادی که در کشورهای جهان سوم زندگی می کنند واجد شرایط دریافت بورسیه نمی شوند بلکه افرادی می توانند بورسیه ی تحصیلی انگلستان را دریافت کنند که صلاحیت و توانایی های لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی را داشته باشند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان

همان طور که گفتیم برای این که بتوانید بورسیه تحصیلی انگلستان را دریافت کنید باید صلاحیت و توانایی های لازم را داشته باشید، اما سوالی که این جا مطرح می شود این است که این  صلاحیت ها و توانایی ها دقیقا به چه مواردی اشاره دارد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان شامل موارد زیر می شود:

 • گاهی اوقات برای این که بتوانید بورسیه تحصیلی انگلستان را دریافت کنید باید مدرک زبان تافل و یا آیلتس ارائه دهید.
 • اگر می خواهید برای بورسیه تحصیلی انگلستان درخواست دهید توصیه می کنیم یک برنامه تحصیلی برای تحصیل در انگلستان داشته باشید.
 • برای هر مقطعی برای تحصیل در انگلستان که می خواهید درخواست دهید باید ریز نمرات رشته تحصیلی سال گذشته خود را به همراه ریز نمرات آن ارائه دهید.
 • افرادی که می توانند مقالات علمی و تالیفی بنویسند شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان خواهند داشت.
 • داشتن نمرات و معدل بالا بیشتر اوقات یکی از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان است، پس توصیه می کنیم این مورد را در نظر داشته باشید.
 • موسسه های مختلفی در انگلستان وجود دارند که می توانید از آن ها بورسیه ی تحصیلی دریافت کنید اما برخی از این موسسه ها شرایط سنی خاصی دارند و فردی که می خواهد بورسیه تحصیلی انگلستان را دریافت کند باید در رده سنی خاصی برای دریافت بورسیه باشد.
 • موسسه ای که از آن بورسیه تحصیلی دریافت می کنید برای زمان تحصیل شما برنامه ای تعریف می کند که باید به طور کامل به این برنامه متعهد باشید.

بورسیه تحصیلی انگلستان

انواع بورسیه تحصیلی انگلستان

همان طور که گفتیم موسسه های مختلفی در انگلستان بورسیه تحصیلی انگلستان را به افراد متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در صورت واجد شرایط بودن ارائه می دهد که اگر بخواهیم این بورسیه های تحصیلی را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم این بورسیه های تحصیلی را به چند دسته تقسیم کنیم که برخی از این بورسیه های تحصیلی  عبارتند از:

 1. بورسیه تحصیلی دولتی انگلستان برای دانشجویان بین المللی
 2. بورسیه تحصیلی غیر دولتی انگلستان برای دانشجویان بین المللی
 3. بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان ارمنی
 4. بورسیه تحصیلی برای دانشجویان چینی
 5. بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان فرانسوی
 6. بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان آفریقایی
 7. بورسیه تحصیلی برای دانشجویان هند
 8. بورسیه تحصیلی برای دانشجویان پاکستانی
 9. بورسیه مدارس شبانه روزی

در ادامه برای آشنایی شما با این بورسیه ها، هر کدام از این موارد را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. بورسیه ی تحصیلی دولتی انگلستان برای دانشجویان بین المللی

این نوع بورسیه تحصیلی انگلستان به سه دسته تقسیم می شود که شامل موارد زیر می شود:

 • بورسیه های تحصیلی برای کشورهای در حال توسعه مشترک المنافع
 • طرح کمک هزینه تحصیلی مشترک المنافع در دانشگاه های UK
 • بورسیه Chevening بریتانیا

بورسیه های تحصیلی برای کشورهای در حال توسعه ( مشترک المنافع)

این بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان بین المللی که از کشورهای در حال توسعه در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های انگلستان هستند اعطا می شود.

طرح کمک هزینه ی تحصیلی مشترک المنافع در دانشگاه های UK

کمک هزینه تحصیلی مشترک المنافع در دانشگاه های UK به دانشجویان بین المللی که در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه انگلستان اعطا می شود. البته نکته ای که در مورد این کمک هزینه تحصیلی باید به آن اشاره کنیم این است که دوره ای که در فرد در آن مشغول به تحصیل است باید اقتصاد کشور انگلستان و یا کشورهای مشترک المنافع و یا به توسعه فناوری کمک کند تا فرد در صورت داشتن سایر شرایط لازم بتواند این بورسیه تحصیلی را دریافت کند.

بورسیه Chevening بریتانیا

بورسیه Chevening بریتانیا یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی دولتی انگلستان است که به دانشجویان بین المللی اعطا می شود، بودجه این بورسیه تحصیلی توسط انگلستان، بخش های مشترک المنافع و دفتر سازمان های همکار ارائه می شود.

نکته دیگری که در مورد این نوع بورسیه تحصیلی باید به آن اشاره کنیم این است که این بورسیه تحصیلی تمام هزینه های تحصیلی فرد و یا بخشی از هزینه تحصیلات فرد را تامین می کند.

انواع بورسیه تحصیلی انگلستان

 1. بورسیه ی تحصیلی غیر دولتی انگلستان برای دانشجویان بین المللی

دسته ی دیگر از بورسیه های تحصیلی که به دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های انگلستان تحصیل می کنند اعطا می شود، بورسیه تحصیلی غیر دولتی انگلستان برای دانشجویان بین المللی است که این دسته از بورسیه تحصیلی انگلستان به گروه های زیر تقسیم می شود:

 • بورسیه Euraxess UK – Euraxess
 • بورسیهCastleSmart

بورسیه Euraxess UK – Euraxess

بودجه این بورسیه از سوی کمیسیون اروپا تامین می شود و این بورسیه با هدف حمایت از محققان در اروپا ایجاد شده است. این طرح توسط شورای بریتانیا به اجرا در آمده است و بورس های تحصیلی پژوهشی مختلف تحصیلات تکمیلی به دانشجویان بین المللی اعطا می کند.

بورسیه CastleSmart

برای این که افراد بتوانند این بورسیه را دریافت کنند باید یک ویدئو از سطح مطالعات حرفه ای و اهداف خود به مسئولین مربوطه ارائه دهند که بتواند آن ها را قانع کند، در نهایت افرادی که واجد شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی شناخته می شوند می توانند کمک هزینه ای معادل ۶۰۰۰ یورو به صورت سالانه دریافت کنند.

نکته دیگری که در مورد این بورسیه تحصیلی باید به آن اشاره کنیم این است که این بورسیه به افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد که در انگلستان مشغول به تحصیل هستند اعطا می شود و همچنین این بورسیه به تمام افراد از تمام ملیت ها در صورت واجد شرایط بودن تعلق می گیرد.

 1. بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان ارمنی

بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان ارمنی یا برنامه کمک هزینه تحصیلی Luys، به دانشجویان ارمنی که در دانشگاه های برتر جهان از جمله دانشگاه های اکسفورد و کمبریج تحصیل می کند وام و کمک هزینه تحصیلی اعطا می کنند.

 1. بورسیه تحصیلی برای دانشجویان چینی

مرکز حمایت از دانشجویان چینی بریتانیا به شهروندان چینی از جمله دانشجویان هنگ کنگی که در هر رشته ای در مقطع دکترا در دانشگاه های برتیانیا تحصیل می کنند کمک هزینه ای تا سقف ۳۰۰۰ یورو اعطا می کند.

 1. بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان فرانسوی

بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان فرانسوی و یا بورسیه متفقین به دانشجویان فرانسوی که در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان تحصیل می کنند اعطا می شود.

 1. بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان آفریقایی

بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان آفریقایی به دو دسته تقسیم می شوند:

 • بورسیه تحصیلی آقاخان

بورس تحصیلی آقاخان بر اساس نیاز دانشجویان بین المللی که متعلق به آفریقا هستند به این افراد اعطا می شود.

بورسیه ی تحصیلی غیر دولتی انگلستان برای دانشجویان بین المللی

 • گروه بورسیه های تحصیلی طرح Tullow

بورسیه تحصیلی طرح Tullow شامل حقوق ماهانه، هزینه های سفر، هزینه های درسی و کمک هزینه های دیگر می شود که به دانشجویانی از کشورهای منتخب آفریقا و جنوب آمریکا اعطا می شود.

 1. بورسیه تحصیلی برای دانشجویان هند

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان هند به سه دسته تقسیم می شود:

 • بورسیه گوا

دانشجویان Goan  که در هر رشته تحصیلی در انگلستان تحصیل می کنند می توانند در صورت واجد شرایط بودن بورسیه گوا را دریافت کنند.

 • بورسیه چارلز والاس هند

دانشجویان مقطع دکترا که می خواهند به منظور پژوهش و بازدید به کشور هند سفر کنند می توانند در صورت که شرایط لازم را داشته باشند این بورسیه تحصیلی را دریافت کنند.

 • بورسیه Saltire

دانشجویانی که از ایالات متحده، هند، چین و کانادا در کشور انگلستان در هر رشته ای مشغول به تحصیل هستند می توانند بورسیه تحصیلی Saltire را دریافت کنند.

 1. بورسیه ی تحصیلی برای دانشجویان پاکستانی

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان پاکستانی یا بورسیه چارلز والاس پاکستان- UK، بورسیه ای است که دانشجویان دوره دکترا و محققان دوره کارشناسی ارشد می توانند در صورتی که واجد شرایط باشند این بورسیه تحصیلی را دریافت کنند.

نکته دیگری که در مورد این بورسیه تحصیلی باید به آن اشاره کنیم این است که هزینه این بورسیه تحصیلی توسط یک موسسه خیریه برای تحصیل در انگلستان تامین می شود.

 1. بورسیه مدارش شبانه روزی

در برخی از مناطق انگلستان این امکان وجود دارد که دانش آموزانی که در زمینه علمی پیشرو هستند و یا این که دارای افتخارات تحصیلی هستند می توانند در صورتی که نیاز داشته باشند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی انگلستان

افرادی که می خواهند بورسیه ی تحصیلی انگلستان را دریافت کنند باید به منظور تحصیل در انگلستان ویزای تحصیلی داشته باشند و این افراد برای این که این ویزا را تهیه کنند باید مدارکی ارائه دهند که این مدارک شامل موارد زیر می شود:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای انگلستان
 • ارائه گواهی سوء پیشینه
 • ارائه کارت ملی همراه با کپی و ترجمه آن
 • ارائه شناسنامه به همراه کپی و ترجمه آن
 • ارائه ریز نمرات مدرک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه آن
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در انگلستان
 • ارائه پاسپورت به همراه کپی آن
 • گواهی سلامت شخصی
 • عکس ۳*۴

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی انگلستان2 پاسخ به “بورسیه تحصیلی انگلیس”

 1. بنیامین گفت:

  سلام میشه بدون مدرک زبان بورسیه گرفت؟ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)