#

بورسیه تحصیلی فنلاند

 • ۲۱ تیر ۱۳۹۸
 • مهاجرت تحصیلی
 • 158 بازدید
 • بدون نظر

بورسیه تحصیلی فنلاند

فنلاند

کشور فنلاند با نام رسمی جمهوری فنلاند شناخته می شود. یکی از کشورهای اروپایی است که در شمال اروپا قرار دارد. شاید بتوان به جرات گفت که کشور فنلاند بهترین نظام آموزشی دنیا را دارد و در این زمینه در دنیا شناخته شده است. برای مثال در سیستم آموزشی فنلاند هیچ گونه شهریه ای از دانش آموزان گرفته نمی شود. در کنار یادگیری در این کشور شمال اروپا یادگیری پدیده محور نام دارد، برای نمونه دانش آموزان سال چهارم با کمک معلم تاریخ خود تاریخ تکامل تلفن های همراه هوشمند را مورد بررسی قرار می دهند و همین مسئله و مسائلی از این دست موجب شده که افراد زیادی علاقه مند به تحصیل در کشور فنلاند باشند.

اما برای این که بتواند در این کشور تحصیل کرد باید بورس تحصیلی فنلاند را دریافت کرد که ما تصمیم داریم شما را در ادامه با چند و چون انجام این کار آشنا کنیم.

گرفتن بورسیه تحصیلی فنلاند

برای این که افراد بتوانند بورسیه تحصیلی فنلاند را بگیرند باید در زمان مناسب آن اقدام کنند که هر مقطع زمان خاص خود را دارد. برای مثال زمان پذیرش مقطع کارشناسی در ماه ژانویه و مقطع کارشناسی ارشد اوایل ماه دسامبر تا اواسط و اواخر ماه ژانویه است. البته توجه داشته باشید بسته به رشته ای که مدنظر فرد است می توان در ماه مارس هم برای پذیرش بورسیه ی تحصیلی فنلاند اقدام کرد.

همچنین برای پذیرش در مقطع دکترا نیز افراد می توانند برای برخی از دانشگاه در کل سال درخواست دهند اما برخی از دانشگاه ها نیز زمان خاصی برای پذیرش بورسیه تحصیلی در زمان دکترا را در نظر گرفته اند.

فنلاند

شرایط عمومی دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند

برای این که بتوانید بورسیه ی تحصیلی فنلاند را دریافت کنید همانند دریافت سایر بورسیه های تحصیلی باید شرایطی داشته باشید. اگر شما دانشجوی اتحادیه اروپا نیستید نیازی نیست که برای تحصیل در فنلاند هزینه ای را پرداخت کنید و تحصیل در فنلاند برای تان رایگان خواهد بود. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که به طور کلی دو نوع دانشگاه در فنلاند وجود دارد، دانشگاه و دانشگاه های علمی کاربردی که به اختصار UAS نامیده می شود. تفاوتی که دانشگاه های علمی کاربردی با دانشگاه های معمولی دارد این است که دانشگاه های علمی کاربردی یا پلی تکنیک بیشتر بر روی تحقیقات تمرکز دارند.

اما توجه داشته باشید که هر دو نوع دانشگاه در فنلاند برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی و مقاطع بالاتر ارائه می دهد. همچنین در دانشگاه های فنلاند از زبان های انگلیسی، فنلاندی و سوئدی برای تدریس استفاده می شود. دانشجویان بین المللی می توانند برای این که بخشی از هزینه های تحصیل خود را در فنلاند تامین کنند به انجام کار نیمه وقت در این کشور مشغول شوند، البته برای این که بتوانید در بازار کار کشور فنلاند مشغول به کار شوید باید به زبان سوئدی و یا فنلاندی مسلط باشید و گرنه شانس زیادی برای پیدا کردن کار نیمه وقت نخواهید داشت.

اما می رسیم به موضوع اصلی یعنی بورسیه تحصیلی در فنلاند. بورسیه تحصیلی که می خواهیم این جا در مورد آن صحبت کنیم بورسیه تحصیلی فلوشیپ است. نکته ای که در این باره باید به آن اشاره کنیم این است که بورسیه های تحصیلی غالبا توسط دانشگاه ها و یا دانشگاه های علمی کاربردی به دانشجویانی اعطا می شود که عملکرد تحصیلی خوبی داشته باشند، در ضمن دانشجویانی که می خواهند بورسیه تحصیلی فنلاند را دریافت کنند برای این که بتوانند مدارک خود را اثبات کنند باید آن ها را در قالب گواهینامه ها، رونویسی ها و یا سایر اسناد مربوطه ارائه دهند.

شرایط عمومی دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند

طول مدت بورسیه تحصیلی فلوشیپ در کشور فنلاند

طول مدت این بورسیه تحصیلی یا بورسیه تحصیلی فلوشیپ در کشور فنلاند بین ۳ تا ۱۲ ماه است و دانشجویانی که واجد شرایط دریافت این نوع بورسیه تحصیلی شناخته می شوند می توانند مبلغی حدود ۱۵۰۰ یورو  در ماه را دریافت کنند، که دانشجویان می توانند با استفاده از این مبلغ هزینه زندگی خود را در فنلاند تامین کند، به عبارت دیگر هدف از پرداخت این بورسیه تحصیلی برای این است که دانشجویان بتوانند هزینه های زندگی خود را در فنلاند پوشش دهند.

همان طور که گفتیم این بورسیه نهایتا به مدت ۱۲ ماه به دانشجویان داده می شود و پس از آن دانشجویان برای این که بتوانند هزینه های خود را تامین کنند باید از برنامه دیگری اقدام کنند.

البته در مورد این بورسیه تحصیلی فنلاند نکته دیگری وجود دارد و آن این است که دانشجویی که بخواهد این بورسیه تحصیلی را دریافت کند نباید بیشتر از یک سال در کشور فنلاند بوده باشد و اگر چنین باشد باید از روش های دیگری استفاده کند.

مراحل دریافت بورسیه تحصیلی  فلوشیپ فنلاند

اما مسئله اصلی این است که افرادی که می خواهند بورسیه تحصیلی فنلاند را دریافت کنند از طریق چه راهی می توانند برای انجام این کار اقدام کنند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قبل از هر چیز دانشجو باید با دانشگاه فنلاندی ارتباط برقرار کند. اگر دانشگاه بخواهد شما را بپذیرد خود دپارتمان دانشگاه به جای شما برای دریافت این نوع بورسیه تحصیلی اقدام می کند.

توجه داشته باشید که تنها دانشگاه است که می تواند به جای شما برای دریافت برنامه فلوشیپ اقدام کند. شما برای این که بتوانید بورسیه فلوشیپ را دریافت کنید در کنار این که باید فرم درخواست فلوشیپ را تکمیل کنید باید مدارک زیر را نیز ارائه دهید:

 • ارائه یک برنامه تحقیقاتی که بین ۳ تا ۵ صفحه باشد.
 • ارائه رزومه کاملی از دانشجو
 • ارائه انگیزه نامه از سوی دانشگاه که حداکثر باید یک صفحه باشد.

زمان درخواست برای بورسیه تحصیلی فلوشیپ

حال که تا حدودی با بورسیه تحصیلی فلوشیپ فنلاند آشنا شدید شاید برای تان سوال باشد که از چه زمانی برای دریافت بورسیه فلوشیپ باید اقدام کنیم. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هیچ زمان مشخصی برای اقدام برای بورسیه تحصیلی فلوشیپ وجود ندارد و هر زمانی که شما درخواست دهید، درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

فقط نکته ای که وجود دارد این است که باید درخواست خود را ۵ ماه قبل از دوره  بورسیه ی تحصیلی خود در فنلاند ارائه دهید و در نهایت پس از این که ۳ ماه از زمان دریافت بورسیه تحصیلی شما گذشت مشخص می شود که بورسیه تحصیلی به شما تعلق می گیرد یا خیر.

طول مدت بورسیه تحصیلی فلوشیپ در کشور فنلاند

بورسیه های دانشگاهی کشور فنلاند

اگر می خواهید در کشور فنلاند و دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوید باید بدانید که در هر دانشگاهی که بخواهید تحصیل کنید برنامه های خاصی برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر هر دانشگاه برنامه خاصی برای بورسیه تحصیلی خود دارد.

اما بورسیه های تحصیلی که به دانشجویان اعطا می شود معمولا بر اساس سابقه تحصیلی دانشجو است و این بورسیه ها به این صورت هستند که یا بخشی از هزینه های تحصیل دانشجو در کشور فنلاند را تامین می کند و یا این که تمام هزینه های تحصیل فرد در کشور فنلاند را تامین می کند. البته برخی از بورسیه های تحصیلی نیز هستند که هزینه های زندگی دانشجو در کشور فنلاند را در بر می گیرد و آن ها را نیز تامین می کند.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی فنلاند

برای این که افراد بتوانند برای تحصیل خود به کشور فنلاند بروند باید ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشند. ویزای فنلاند از نوع مالتی پل شینگن است. اما برای این که بتوان ویزای تحصیلی فنلاند را دریافت کرد فرد متقاضی باید در روز مصاحبه مدارکی را به سفارت فنلاند ارائه دهد که این مدارک عبارتند از:

 • ارائه دو قطعه عکس رنگی ۴*۶ با پس زمینه سفید
 • ارائه اصل مدرک زبان به همراه دو کپی از آن
 • ارائه نامه تمکن مالی از بانک به همراه دو نسخه کپی از آن
 • اگر فرد متقاضی سابقه ی کار دارد مدارک مربوط به آن را به همراه دو نسخه کپی از آن را باید ارائه دهد
 • ارائه بیمه یک ساله معتبر که ۳۰ هزار یورو اعتبار داشته باشد که می توان این بیمه را با قیمت ۲۱۹ یورو خریداری کرد.
 • پر کردن فرم های سفارت به همراه دو نسخه کپی آن
 • ارائه مدارک فارغ التحصیلی به همراه ترجمه آن، که این ترجمه رسمی باید دارای مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشد. همراه این مدارک نیز باید دو نسخه کپی ارائه شود.
 • ارائه عکس شناسنامه به همراه ترجمه آن و دو نسخه کپی از ترجمه آن
 • ارائه مدرک پذیرش و یا پرینت فایل pdf آن به همراه دو نسخه کپی از آن
 • گذرنامه به همراه دو نسخه کپی از آن
 • در نهایت نیز باید مبلغ ۳۳۰ یورو بابت ویزا نیز در سفارت به صورت نقدی پرداخت شود.

نکاتی که در این مورد باید به آن توجه داشته باشید این است که در ابتدا فرد کارت اقامت دانشجویی با اعتبار یک ساله دریافت خواهد کرد و تاریخ این کارت مطابق با بیمه ای است که فرد به سفارت ارائه داده است.

مزایای بورسیه تحصیلی در فنلاند

 • فرد متقاضی می تواند پس از اتمام تحصیل خود اقامت فنلاند را بگیرد
 • امکان تمدید ویزا پس از این که یک سال از تحصیل فرد گذشته باشد
 • فرد می تواند با داشتن مدرک ایلتس در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا با زبان انگلیسی تحصیل کند
 • تمام دانشجویان دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم ایران می توانند در فنلاند ادامه تحصیل دهند و بورسیه تحصیلی فنلاند را بگیرند
 • امکان دریافت هزینه مناسب برای زندگی در طی تحصیل
 • فرد می تواند در طی تحصیل خود در فنلاند از بیمه تحصیلی بهره مند شود
 • فردی که بتواند بورسیه ی تحصیلی فنلاند را دریافت کند می تواند ویزای شینگن دریافت کند و به کشورهای اروپایی سفر کند
 • می توان همزمان با تحصیل کار نیمه وقت انجام داد
 • امکان دریافت پذیرش در تمام طول سال
 • در نهایت این که فرد می تواند در دانشگاه های با کیفیت اروپایی که دارای تاییدیه وزارت علوم ایران هستند تحصیل کند

شهریه دانشگاه ها در بورسیه تحصیلی فنلاند

فردی که برای پذیرش دانشگاه های فنلاند درخواست می دهد باید بداند که هر دانشگاه شرایط بورسیه خاص خود را دارد، برای مثال برخی از دانشگاه ها تمام هزینه بورسیه را پرداخت می کنند، برخی نصف هزینه ی بورسیه را و برخی دانشگاه های دیگر نیز حتی کمک هزینه ی زندگی نیز به افرادی که بورسیه تحصیلی دارند نیز ارائه می دهند. اما افرادی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم نیازی نیست که شهریه پرداخت کنند:

 • شهروندان اتحادیه ی اروپا و سوئیس
 • افرادی که در دانشگاه های فنلاندی و یا سوئدی زبان تحصیل می کنند
 • افرادی که در مقطع دکترا و یا کارشناسی پذیرفته شده اند و فرصت مطالعاتی دارند
 • افراد پذیرفته شده ای که قبل از سال ۲۰۱۷ تحصیل خود را آغاز کرده باشند
 • یکی از اعضای شهروندان اتحادیه ی اروپا
 • افرادی که برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و زبان فنلاندی از دانشگاه خود بورسیه ی تحصیلی فنلاند را دریافت می کنند.

هزینه های زندگی و تحصیلی در فنلاند

یکی از مهم ترین مواردی که برای افرادی که می خواهند برای گرفتن بورسیه تحصیلی فنلاند اقدام کنند هزینه های زندگی و تحصیلی و یا به عبارتی هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند است. نکته ی حائز اهمیت در این مورد این است که از پاییز سال ۲۰۱۷ هزینه های تحصیل در فنلاند رایگان نیست. علاوه بر این، فرد باید با توجه به محل تحصیل و محل اقامت خود هزینه ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو را برای زندگی مستقل خود تامین نماید البته در شهرهای بزرگ با افزایش هزینه ها، این مبلغ بیشتر نیز می شود.

برای صرفه جویی در هزینه ها نیز افراد می توانند از تخفیف های دانشجویی که برخی از رستوران ها، کافه تریاها و وسایل حمل و نقل و .. ارائه می دهند استفاده کنند، در کنار این ها اگر افراد به زبان فنلاندی و یا سوئدی مسلط هستند می توانند با پیدا کردن کار نیمه وقت بخشی از هزینه های خود را تامین کنند.

مزایای بورسیه تحصیلی در فنلاند

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)