#

تحصیل در اسپانیا

 • ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
 • مهاجرت تحصیلی
 • 2832 بازدید
 • ۳۰ نظر

تحصیل در اسپانیا

هرساله دانشجویان بسیاری با هدف تحصیل در اسپانیا وارد این کشور می شوند تا بتوانند از امکانات آموزشی باکیفیت و سطح بالای دانشگاه های این کشور نهایت استفاده را ببرند. اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای زیبا در بخش جنوب غربی اروپا شناخته می شود؛ مادرید پایتخت آن بوده و در اتحادیه اروپا نیز عضویت دارد. یکی از مهم ترین راه هایی که متقاضیان از طریق آن می توانند به اسپانیا مهاجرت کنند، مهاجرت تحصیلی است.

چرا تحصیل در اسپانیا؟

تحصیل در اسپانیا موجب می شود تا متقاضیان وارد پنجمین قدرت اقتصادی اروپا شده و تحصیلات خود را در مراکز آموزش عالی معتبری به اتمام برسانند. جمعیتی که در حال حاضر در کشور اسپانیا اقامت دارند حدود ۴۰ میلیون نفر است که به عنوان مردمی مهربان و خوشنام شناخته شده و با مهاجرین رفتار بسیار خوبی دارند. دانشگاه های اسپانیایی از لحاظ علمی توانسته اند جایگاه بالایی را در بین دیگر دانشگاه های بین المللی برای خود کسب کنند؛ این امر موجب شده افراد بسیاری متقاضی تحصیل در این کشور اروپایی باشند. دانشگاه های پلی تکنیک بارسلونا، اتونومای بارسلونا، دانشگاه ملی بارسلونا جزو معروفترین دانشگاه های اسپانیایی شناخته می شود که مرکز توجه دانشجویان بین المللی نیز قرار دارند.

کلیه دانشگاه های اسپانیا شرایطی را فراهم می کنند که دانشجویان بتوانند تحصیلات خود را در محیطی علمی سپری کرده و مدارک علمی معتبری را دریافت کنند. متقاضیان باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله را داشته باشند؛ اما ارائه مدرک زبان به عنوان امری الزامی محسوب نمی شود. در واقع متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اسپانیا بدون داشتن مدرک زبان می توانند از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنند.

مدرک زبان برای تحصیل در اسپانیا

برای تحصیل در اسپانیا دانشجویان باید ابتدا دانشگاه موردنظر خود را انتخاب نمایند. سپس نسبت به شرایط محصل شدن در این دانشگاه ها اطلاع کامل کسب نمایند. دانشگاه های اسپانیا به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود. زبانی که برای تدریس در دانشگاه های دولتی اسپانیا مورد استفاده قرار می گیرد اسپانیایی است؛ به همین دلیل متقاضیان دانشگاه های دولتی اسپانیا باید اطلاعات کافی درخصوص زبان اسپانیایی را دارا باشند. علاقه مندان به تحصیل در این کشور باید توجه داشته باشند چنانچه قصد ورود به دانشگاه های خصوصی این کشور را دارند باید نسبت به زبان انگلیسی کاملا مسلط باشند؛ چرا که کلیه دروس در این دانشگاه های به زبان انگلیسی آموزش داده می شود.

مقطع کارشناسی در اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا

علاقه مندان چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را داشته باشند، باید زبان اسپانیایی خود را تقویت کرده و مدرک دیپلم ۱۲ را ارائه دهند. و بهتر است زبان اسپانیایی را در کشور خود فرا بگیرند؛ چرا که دانشگاه های این کشور آزمون زبان را با دشواری برگزار کرده و سفارت اسپانیا نیز درخصوص آزمون زبان به راحتی ویزا صادر نمی کند. مقطع کارشناسی در اسپانیا یک دوره ۴ ساله است که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود درصورت تمایل می توانند وارد مقطع بالاتر شوند.

علاقه مندان برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد باید از تسلط کافی نسبت به زبان انگلیسی برخوردار باشند. این دوره حدود ۲ سال به طول انجامیده و دانشجویان پس از اتمام دوره خود می توانند نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی جهت شرکت در مقطع دکتری اقدامات لازم را انجام دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا حداکثر دو سال است. افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا تحصیل کنند و زبان این دوره انگلیسی باشد باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس ارائه دهند و باید توانسته باشند در آزمون آیلتس نمره ی ۶.۵ کسب کنند؛ اما برای درخواست پذیرش برای برخی از دانشگاه های اسپانیا می توان بدون مدرک زبان هم درخواست پذیرش داد.

نکته ی دیگری که باید در مورد مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا به آن اشاره کنیم، این است که زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا یا زبان اسپانیایی و یا زبان انگلیسی است. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا تحصیل می کنند می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و در ازای آن می توانند حقوق ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو را دریافت کنند؛ این میزان حقوق می توانند بخش زیادی از هزینه های زندگی دانشجویی فرد را تامین کند.

تحصیل در مقطع دکترا اسپانیا

دانشجویانی که می خواهند در مقطع دکترا در اسپانیا تحصیل می کنند می توانند بورسیه تحصیلی بگیرند؛ البته برای گرفتن بورسیه تحصیلی افراد باید در آزمون آیلتس حداقل نمره ی ۶.۵ را کسب کنند، مدرک دانشگاهی شان از دانشگاه های معتبر باشد، مقالات ISI داشته باشند و در نهایت این که یا کتاب تالیف کرده باشند و یا کتابی را ترجمه کرده باشند.

طول دوره ی دکترا در اسپانیا ۵ سال است که که ۲ یا ۳ سال آن برای تحقیق و پژوهش در مورد پایان نامه در نظر گرفته می شود؛ در ضمن زبانی که افراد در طی دوران دکترای خود به آن تحصیل خواهند کرد زبان انگلیسی خواهد بود.

دانشجویان مقطع دکترا در اسپانیا بیشتر از دانشجویان دیگر حق کار در حین تحصیل را دارند و می توانند به مدت ۳۰ ساعت در هفته را کار کنند؛ در ازای آن می توانند مبلغ ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو را حقوق دریافت کنند که این میزان حقوق می تواند بخشی از هزینه های زندگی فرد در اسپانیا را تامین کند.

دکتری در اسپانیا

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اسپانیا

برای تحصیل در اسپانیا، مانند هر کشور دیگری برای این که افراد بتوانند پذیرش دانشگاه های اسپانیا را بگیرند باید مدارکی را ارائه دهند که به شرح زیر است:

 • در صورتی که فرد سابقه ی کاری دارد باید مدارک سابقه ی کاری خود را ارائه دهد
 • توصیه نامه
 • پروپوزال
 • اسکن از صفحه ی اول پاسپورت
 • ترجمه ی کلیه ی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • رزومه ی تحصیلی
 • ارائه ی انگیزه نامه شخصی
 • در صورتی که فرد مقاله ای دارد و یا این که در کنفرانس های بین المللی حضور داشته است باید مدارک آن ها را نیز ارائه دهد.
 • در صورتی که فرد مدرک زبان آیلتس و یا تافل دارد باید ارائه دهد
 • ترجمه شناسنامه

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا شما نیاز دارید مدارک زیر را فراهم کنید:

 • برای ویزای اسپانیا دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر اسپانیا، که این نامه باید دارای مهر و امضا باشد.
 • ارائه ترجمه از مدارک تحصیلی، برای مثال اگر فرد بخواهد در مقطع کارشناسی در اسپانیا مشغول شود باید مدارک تحصیلی گذشته ی خود یعنی دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات خود ارائه دهد.
 • ارائه گواهی تائید سلامت پزشکی که نشان دهنده ی سلامت جسمی فرد باشد.
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه که این گواهی باید از اداره ی آگاهی تهیه شود.
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده ی محل اقامت فرد در اسپانیا و طی دوران تحصیل او است که این مدارک می تواند کپی اجاره نامه آپارتمان، خوابگاه و یا هتلی باشد که فرد برای اقامت رزرو کرده است.
 • ارائه نامه تمکن مالی که از سوی بانکی معتبر در کشور مبدا صادر شده است.
 • ارائه فیش حقوقی فرد حامی مالی که کلیه نیازهای مالی فرد متقاضی را در اسپانیا تحت پوشش قرار می دهد.
 • ارائه ی بیمه مسافرتی شینگن، که این بیمه باید مبلغ ۳۰ هزار یورو اعتبار داشته باشد.
 • ارائه مدارک شناسایی که شامل شناسنامه و پاسپورت به صورت ترجمه شده است.

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اسپانیا

برای تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا می توان چه دانشگاه هایی را انتخاب کرد؟

 • دانشگاه آرکادیا اسپانیا : دوره های بسیار زیادی در این دانشگاه ارائه می شود که همگی به زبان انگلیسی اند . این دانشگاه دارای شعبه های بسیار زیادی در شهرهای گرانادا ، بارسلونا و تولدو است .
 • دانشگاه سوفولک اسپانیا : این دانشگاه در شهر مادرید قرار دارد و دوره های تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا در آن ارائه می شود .
 • دانشگاه بین المللی ماربیا اسپانیا : شهر ماربیا در جنوب کشور اسپانیا قرار دارد و به دلیل دانشگاه بسیار معتبری که دارد ، شهرت بسیار زیادی یافته است . از مزیت های این دانشگاه این است که متقاضی می تواند به زبان های انگلیسی و یا اسپانیایی در این دانشگاه به تحصیل بپردازند . رشته های این دانشگاه نیز تنوع بسیار زیادی دارد . از رشته تجارت جهانی تا بازاریابی در این دانشگاه تدریس می شود.
 • دانشگاه ولدن اسپانیا : فردی که تقاضا دارد در دوره های مجازی دانشگاه های اسپانیا شرکت کند و به صورت اینترنتی تحصیل کند می تواند این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کند . متقاضی می تواند در این دانشگاه تا مقطع دکترا تحصیل کند.

تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا چه مزایایی دارد ؟

آن دسته از افرادی که به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند و قصد تحصیل در این کشور را دارند در ابتدا باید رشته ای مناسب را برای خود انتخاب کنند. متقاضی باید دوره های تحصیلی را بررسی کند و رشته تحصیلی مناسب خود را در مقطع کارشناسی تا دکترا انتخاب کنند . متقاضی باید بداند که در همه رشته های تحصیلی نمی تواند به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازد و هنوز باید در برخی از رشته ها به زبان اسپانیایی به تحصیل پرداخت . زمانی که فرد به تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا پرداخت می تواند با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور نیز بیش تر آشنا شود و علاوه بر این مدارک معتبری نیز دریافت می کند .

نکته بسیار مهم این است که تحصیل به زبان انگلیسی بسیار گران تر از تحصیل به زبان اسپانیایی در این کشور خواهد بود. اگر متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی هستید باید این موضوع را درنظرداشته باشید. سفارت و دانشگاه های اسپانیا، مدرک آیتلس با نمره شش و نیم را در مقطع کارشناسی از متقاضی تقاضا خواهد کرد.

هزینه تحصیل در اسپانیا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های اسپانیا را دارند باید مبلغ حدودی ۳۶۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ یورو را به صورت سالیانه پرداخت نمایند. البته هزینه تحصیل در اسپانیا برای شرکت در مقطع دکتری بسیار کمتر بوده و درواقع می توان آن را رایگان حساب کرد. البته دانشجویان متقاضی باید مبلغ ۷۰۰ یورو را سالیانه پرداخت نمایند و زبان انگلیسی برای تدریس انتخاب می شود. دوره دکتری حدود ۳ تا ۵ سال به طول انجامیده و دانشجویان باید تحقیقات گسترده ای را انجام دهند. چنانچه فردی حدود ۲۷ ماه را در اسپانیا به تحصیل مشغول بوده و دو مقاله علمی نیز ثبت کرده باشد می تواند مدرک معتبری را دریافت کرده که از سوی وزارت علوم نیز مورد تائید خواهد بود.

هزینه زندگی در اسپانیا

متقاضیان تحصیل در اسپانیا ابتدا باید از هزینه زندگی در اسپانیا نیز اطلاعات کافی کسب کرده و با آگاهی کامل اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور کنند. هزینه زندگی در اسپانیا برای متقاضیان مبلغی در حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو خواهد بود. متقاضیان از زمانی که نام آن ها در یکی از دانشگاه های معتبر اسپانیا ثبت شود می توانند نیمی از هزینه های درمانی خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

شهریه دانشگاه های اسپانیا

شهریه ی دانشگاه های اسپانیا بسته به مقطع تحصیلی که افراد در ان تحصیل می کنند متفاوت است؛ برای مثال دوره ی کارشناسی ارشد که یکی از مقاطع پرطرفدار تحصیلی برای دانشجویان است شامل یک دوره ی دو ساله است که دانشجویان برای تحصیل در این مقطع باید سالانه شهریه ی ۲۳ تا ۲۴ یورویی را بپردازند.

دوره ی دکترا نیز ۵ سال است که دو سال آن برای گذراندن درس های تخصصی و سه سال برای ارائه ی پایان نامه و دفاع از آن در نظر گرفته می شود، البته برای در خصوص شهریه برای مقطع دکترا تسهیلات ویژه ای برای دانشجویان مقطع دکترا در نظر گرفته شده است به طوری که می توان گفت شهریه ی دانشگاه برای مقطع دکترا تقریبا رایگان است و دانشجویان مقطع دکترا تنها نیاز خواهد بود سالانه شهریه ای ۷۰۰ یورویی را بپردازند که در مقابل امکاناتی که در اختیار آن ها قرار می گیرد بسیار ناچیز است.

هزینه زندگی در اسپانیا

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا

دانشجویانی که تمایل دارند بورسیه تحصیلی در اسپانیا دریافت کنند باید شرایط لازم را نیز دارا باشند. یکی از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا این است که از زمان فارغ التحصیلی دانشجو بیشتر از ۳ سال نگذشته و فرد نیز حداقل دو مقاله علمی داشته باشد. علاوه بر موارد فوق معدل متقاضی نباید کمتر از ۱۶ باشد تا به عنوان یکی از واجدین شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در اسپانیا شناخته شود.

متقاضیان باید درنظر داشته باشند چنانچه دارای همسر و فرزند کمتر از ۱۸ سال باشند می توانند آن ها را با خود وارد اسپانیا کنند. علاوه براین متقاضیان تحصیل در اسپانیا در طول هفته به مدت ۲۰ تا ۳۰ ساعت حق کار داشته و مبلغی در حدود ۸ تا ۱۰ یورو را به ازای هرساعت کار دریافت می کنند. البته متقاضیان باید نسبت به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشند تا بتوانند شغل خوبی را پیدا کرده و حقوق بیشتری نیز دریافت کنند.

از دیگر مزایا مهاجرت تحصیلی به اسپانیا امکان دعوت به کار از سوی کارفرمایان اسپانیایی است. از سوی دیگر متقاضیانی که حدود ۴ تا ۵ سال را در کشور اسپانیا به کار مشغول بوده و مالیات خود را نیز به صورت دائم و در زمان مقرر پرداخت کرده باشند می توانند نسبت به دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در اسپانیا

مزایای تحصیل در اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا مزایای بسیاری برای افراد به دنبال دارد که از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل در این کشور اروپایی نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم هزینه تر است
 • دانشگاه های اسپانیا دارای سطح علمی و البته رتبه های جهانی بسیار خوبی هستند، برای مثال دانشگاه بارسلونا و دانشگاه اوتونومای مادرید از جمله دانشگاه های اسپانیا هستند که دارای رتبه ی زیر ۲۰۰ در میان دانشگاه های جهان هستند و افراد با تحصیل در این دانشگاه ها می توانند از سطح علمی بالای این دانشگاه بهره مند شوند.
 • دانشگاه های اسپانیا دارای خوابگاه های دانشجویی هستند که این خوابگاه های دانشجویی در داخل و یا خارج از محوطه ی دانشگاه ها قرار دارد که دانشجویان می توانند در صورت تمایل زندگی در خوابگاه های دانشجویی را انتخاب کنند، همچنین اقامت در محل های اقامت دانشجویی امکانات رفاهی بسیار خوبی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
 • در نهایت این که افراد می توانند با تحصیل در این کشور، دومین زبان جهان از نطر تعداد گویشوران را یاد بگیرند و با یادگیری این زبان می توانند سطح رزومه ی خود را تا حد زیادی افزایش دهند. و در نهایت قادر به دریافت اقامت دائم اسپانیا شوند.

مزایای تحصیل در اسپانیا

در این مقاله سعی شد به طور کامل شرایط تحصیل در اسپانیا برای شما شرح داده شود. در صورتی که سوالی در ارتباط با شرایط تحصیلی اسپانیا دارید می توانید با مشاوران زبده ما در تماس باشید. موسسه مهاجرتی دانش گستر کوه نور دارای بیش از سالها تجربه و به عنوان اولین موسسه تخصصی ویزای اسپانیا می تواند آینده ای فوق العاده برای شما رقم بزند.30 پاسخ به “تحصیل در اسپانیا”

 1. ManKooAdvid گفت:

  آیا ویزای تحصیلی اسپانیا رو راحتر از ویزای تحصیلی آلمان میتونیم دریافت کنیم؟

 2. amin گفت:

  چند ماهه میشه ویزای تحصیلی اسپانیا رو گرفت؟

 3. سوگند گفت:

  اسپانیا بخواییم اقدام کنیم باید چ شرایطی داشته باشیم؟؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   شرایط اولیتون رو لطف کنید بگید تا بهتر راهنماییتون کنم.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 4. علیرضا گفت:

  دانشگاه های اسپانیا مورد تایید وزارت علوم هستش؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله تمامی دانشگاه هایی که اقدام میکنیم مورد تایید وزرات علوم هستش.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 5. Abtin گفت:

  Daneshgaye espania borsiam midan??

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله باید شرایط و مدارک شما بررسی شود .در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 6. Siavash گفت:

  Salam bad az tahsil kar ham mishe kard

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله بعد از تحصیل مدت زمانی رو برای جستجوی کار دارید.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 7. آرش گفت:

  سلام مدرک زبان باید چی داشته باشیم؟؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایطتتون مشخص میشود که چه مدرکی باید داشته باشید.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 8. نیلوفر گفت:

  آیا محدودیت سنی برای تحصیل در اسپانیا وجود دارد ؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   فقط در مقطع کارشناسی شرایط سنی دارد که زیر 26 سال است.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 9. سیروان گفت:

  سلام شرایط تحصیل در اسپانیا چگونه است؟

 10. نسترن گفت:

  ۱- بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در اسپانیا به همه تعلق میگیرد؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   ثبت‌ نام در دانشگاه سبب می‌ شود که حدود ۳۰ درصد هزینه های درمانی دانشجو تحت پوشش قرار گیرد. اما برای داشتن بیمه تکمیلی ماهیانه ۶۰-۱۰۰ یورو باید پرداخت شود.

 11. شیرین گفت:

  سلام اخذ ویزا برای والدین دانشجو چطور ممکن است؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   سه ماه پس از ثبت‌ نام در دانشگاه به دانشجو کارت اقامت دانشجویی تعلق می‌‌ گیرد که می‌ توان برای ویزای اقوام درجه یک شامل پدر و مادر و همسر و فرزند اقدام کنید.

 12. Nargess گفت:

  سلام من لیسانس دارم از دانشگاه غیر انتفاعی، مدرک دیپلمم هنرستانه میتونم واسه فاند گرفتن امیدی داشته باشم؟؟ آخه شنیدم ترجمه ۱۲ سال تحصیلیو میخوان همه کشورا…

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   برای دریافت بورسیه داشتن مدرک زبان حداقل 6/5 الزامی است و باید شرایط و رزمتون توسط مشاورین ما بررسی شود و بهترین انتخاب را در اختیارتون قرار دهند.در صورت تمایل فرم ارزیابی رایگان را پر کنید و یا برای دربافت وقت مشاوره در روز و ساعات اداری تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

 13. مینا گفت:

  سلام. بنده دانشجو ترم اخر ارشد رشته مترجمی زبان هستم.ایا بازهم نیاز به مدرک زبان دارم؟ و اینکه معدلم ۱۸ هست و درحال نوشتن یک مقاله هم هستم و ۲۶ سالمه و همچنین مجرد هم هستم. چند درصد شانس گرفتن بورسیه رو دارم؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   برای دریافت بورسیه داشتن مدرک زبان حداقل 7 الزامی است و رزومه و شرایطتون توسط مشاورین موسسه باید بررسی شود.در صورت تمایل فرم ارزیابی رایگان را پر کنید و یا برای دربافت وقت مشاوره در روز و ساعات اداری تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

 14. مینا یزدان مهر گفت:

  سلام و وقت بخیر، من کارشناسی علوم آزمایشگاهی میخونم سال ۱۴۰۰ ازمون ارشد دارم
  میخوام گرایش میکروب شناسی شرکت کنم، میخواستم ببینم اینده ی این رشته در اسپانیا
  چطور هستش؟ و بهتره برای ارشد اقدام به مهاجرت کرد یا دکترا؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   موسسه میتواند در مقطع ارشد و دکتری اقدام داشته باشد و با توجه به شرایط شما متفاوت است که توسط مشاور باید بررسی شود خدمتتون عرض میکنند کدام مقطع بهترین انتخاب است.در صورت تمایل فرم ارزیابی رایگان را پر کنید و یا برای دربافت وقت مشاوره در روز و ساعات اداری تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

 15. Minoo گفت:

  سلام می خواستم بدونم برای درس خوندن در ایالت کاتالونیا برای مثال در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه بارسلونا باید زبان کاتالان یاد گرف؟یعنی به کاتالان تدریس میشه یا اسپانیایی؟

 16. Roxana گفت:

  ببخشید برای تحصیل در ارشد رشته حقوق در اسپانیا مدرک زبان ضرورت داره؟ و اگه حتما نیازه چه نمره ای؟

  • ManKooAdvid گفت:

   با سلام
   در رشته تحصیلی شما الزامی به ارائه مدرک زبان نیست البته در نظر داشته باشید داشتن مدرک زبان امتیاز است. ولی الزاما باید دانش زبان را داشته باشید .
   برای دریافت مشاوره اولیه رایگان می توانید با شماره 02145131 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)