#

تحصیل در انگلستان

 • ۷ خرداد ۱۳۹۸
 • مهاجرت تحصیلی
 • 195 بازدید
 • بدون نظر

کشور انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته و البته قدرتمند جهان است، که یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا است. تحصیل در انگلستان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که می توان گفت دانشگاه های این کشور در زمره ی بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

به دلیل کیفیت بالای دانشگاه های کشور انگلستان سالانه افراد زیادی برای پذیرش تحصیلی به این کشور درخواست می دهند به طوری که انگلستان پس از آمریکا دومین مقصد محبوب مهاجرت تحصیلی دانشجویان است. در کل بریتانیا در حال حاضر ۱۰۹ دانشگاه وجود دارد که از این تعداد ۹۱ دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

همچنین مدرکی که توسط دانشگاه های انگلستان به افراد داده می شود در همه ی جای جهان معتبر است و طیف وسیعی از رشته ها را نیز شامل می شود. اما اگر شما هم جزو افرادی هستید که انگلستان را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اید اما اطلاعاتی در این زمینه ندارید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کشور انگلیس دارای موسسه های آموزشی بسیار خوبی است و همین هم باعث شده است تا افراد بسیار زیادی در آرزوی تحصیل در این دانشگاه ها و مراکز آموزشی باشند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید بدانند که ویزای تحصیلی در این کشور به شکل رتبه بندی شده است و به شکل objective عمل می کند. منظور از objective این است که امتیازاتی که شما برای دریافت کردن ویزای تحصیلی در انگلیس جمع می کنید برتر از نظر آفیسر ویزا است.

متقاضی مهارجرت تحصیلی به انگلیس باید بدانند که برای دریافت کردن ویزای تحصیلی در این کشور باید ۴۰ امتیاز را به دست آورد و از این میزان سی امتیاز آن بسته به نامه پذیرشی است که از دانشگاه ها و یا کالج ها دریافت می شود. به صورت کلی در کشور انگلیس ویزای تحصیلی به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از ویزای تحصیلی کوتاه مدت ، ویزای تحصیلی عمومی و برای کودکان.

سیستم آموزشی در انگلیس

از قدیمی ترین و بهترین سیستم های آموزش که در جهان وجود دارد می توان به سیستم آموزشی کشور انگلیس اشاره کرد. از بهترین و مهم ترین دانشگاه های مشهوری که در این زمینه وجود دارد می توان به دانشگاه کمبریج و آکسفورد اشاره کرد. به صورت کلی می توان گفت یک چهارم از بهترین دانشگاه ها در جهان در این کشور قرار دارند.

سیستم آموزشی که در این کشور وجود دارد مثل بقیه کشورها دارای دو مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است. مقطع کارشناسی در این کشور سه سال طول می کشد و البته باید بدانید که در این کشور پیش دانشگاهی نیز جز دوره ی کارشناسی محسوب می شود . تحصیلت تکمیلی در انگلیس دارای دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. طول این دو مقطع از دوره های کارشناسی کم تر است و به صورت کلی این مقطع یک تا پنج سال طول می کشد. در تحصیلات تکمیلی باید دانشجویان تحقیقات علمی خود را زیر نظر استاد راهنما ادامه دهند.

دانشگاه های کشور انگلیس در هر دو مقطع از بهترین و بالاترین کیفیت تحصیلی برخوردارند. مدرکی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلیس دریافت می کند در سطح بین المللی دارای اعتبار بوده است و فرد می تواند درفضای کاری خود پیشرفت بسیار زیادی داشته باشد.

برای آن دسته از افرادی که درایران دارای مدرک فوق دیپلم و یا کاردانی هستند دوره بسیار خوبی وجود دارد که به نام مقطعی قبل از فوق لیسانس از آن یاد می شود. این دوره نه ماه طول می کشد و به فرد کمک می کند تا بتواند در مقطع فوق لیسانس به تحصیل بپردازد . به صورت کلی می توان گفت فردی که دارای مدرک فوق دیپلم است می تواند در کم تر از دو سال فوق لیسانس در این کشور را دریافت کند. متقاضی می تواند در رشته های مدیریتی و مالی نیز پذیرش داشته باشد.

تحصیل در مدارس انگلیس

یکی از راه های مهاجرت به کشور انگلیستحصیلی در مدارس این کشور است. تحصیل کردن در مدرسه های این کشور متقاضیان بسیار زیادی دارد و برای تحصیل در این کشور نیازی نیست تا زبان دیگری را غیر از زبان انگلیسی یاد بگیرید. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس هر ساله رو به افزایش است و از راه های اصلی برای دریافت کردنن اقامت در این کشور محسوب می شود.

تحصیل در این کشور به صورت رایگان نیست و البته با توجه به شرایطی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس دارند امکان بورسیه شدن در این کشور ها وجود دارد. در بعضی از دانشگاه ها در انگلیس نیز نیازی داشتن مدرک زبان برای تحصیل در این کشور نخواهد بود. البته آن دسته از متقاضیانی که در خارج از این کشور زندگی می کنند باید برای صادر شدن ویزا مدرک زبان معتبری را داشته باشند و این از جمله مدارک بسیار مهم برای دریافت کردن ویزا است.

برای وارد شدن به کالج ها و دانشگاه های این کشور نیازی نیست تا آزمون ورودی و کنکور را پشت سر بگذارند و این مزیتی است که برای متقاضیان دریافت مهاجرت تحصیلی به انگلیس وجود دارد. در این کشور کودکان به صورت قانونی و به اجبار باید در سن ۵ تا ۱۶ باید دوره ابتدایی و متوسطه را بگذرانند.

مدارس انگلیس به این صورت است که پایه های اول و دوم در مدارس ابتدایی است و بعد از آن دانش آموزان وارد دوره متوسطه می شوند تا بتوانند پایه های سوم و چهارم را تمام کنند. دانش آموز بعد از این که دوره متوسطه را به پایان رساند در این دوره مورد ارزش یابی قرار می گیرد و به وی گواهینامه پایان دوره تحصیلی GCSE داده می شود. سپس برای تحصیلات تکمیلی می توانند به صورت کاملا اختیاری تحصیلات خود در دوره های آموزشی تکمیلی را ادامه دهند و در پایان نیز گواهینامه هایی نظیر BTEC،GNVQ وA را دریافت کنید.

بعد از این که دانش آموز دوره GCSE را تمام کرد باید دوره A-Level را شروع کند که این دوره همان دو سال پایانی در انگلیس است . بعد از این که دوره متوسطه به پایان برساند . بعد از تمام شدن این دوره متقاضی می تواند وارد دانشگاه های این کشور شوند. دانش آموزان باید دوره Foundation را تمام کنند تا برای وارد شدن به رشته دانشگاهی خود آمادگی لازم را کسب کنند. از این دوره ها باید متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلیس نمره قبولی را دریافت کند . هزینه مربوط به این دوره های نیز بسیار کم است . تحصیل در مدرسه های دولتی در این کشور رایگان است و دولت آن ها را پرداخت می کند البته همه متقاضیان نمی توانند در این مدرسه ها به تحصیل بپردازند این مدارس تنها مخصوص بریتانیا و منطقه اقتصاد اروپایی است.

مدرسه های شبانه روزی در کشور انگلیس خصوصی اند و هزینه های تحصیلی آن ها را باید خانواده دانش آموز پرداخت کنند. در مدرسه های خصوصی نیز برای تحصیل و زندگی افراد هزینه هایی درنظرگرفته شده است. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس که می خواهند وارد مدرسه های خصوصی در این کشور شوند ترم اولی که وارد این مدرسه ها می شوند باید برای تقویت زبان انگلیسی در این کشور دوره هایی را به این منظور بگذرانند.

دوره ی A-level

یکی از مطالبی که در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان به آن اشاره کردیم این است که افراد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی باید سه درس از دوره ی A-level با موفقیت پشت سر بگذرانند، اما شاید برای تان این سوال ایجاد شود که دوره ی A-level چه دوره ای است و شرایط آن به چه صورت است.

در پاسخ باید بگوییم که این دوره در واقع یک دوره ی اصلی برای دانش آموزانی است که می خواهند برای ادامه تحصیل خود به دانشگاه های انگلستان وارد شوند، افراد برای ورود به این دوره حداقل با ۱۶ سال سن داشته باشند. در کل دانش آموزان باید در این دوره ی ۲ ساله ۸ درس را انتخاب کنند، به این صورت که ۴ تا ۵ درس توسط دانش اموز در سال اول انتخاب می شود و در سال دوم نیز ۳ تا ۴ درس توسط دانش آموز انتخاب می شود.

پس از  این که این دو سال پایان می یابد دانش آموزان باید در امتحانات ورودی دانشگاه های انگلستان شرکت کنند و همان طور که گفتیم برای این که دانش اموزان بتوانند وارد دانشگاه شوند و مقطع کارشناسی ارشد را بگذرانند باید در سه درس از درس های دوره ی A-level  نمره ی قبولی کسب کند و در ضمن توجه داشته باشید که نمره ی هر درس در این دوره از ۴ نمره است.

دوره ی foundation

دوره ی foundation نیز یکی دیگر از دوره هایی بود که در مورد هنگام صحبت در مورد تحصیل  مقطع کارشناسی در انگلستان در مورد آن صحبت کردیم، این دوره نیز مانند دوره ی A-level  برای ورود به دانشگاه های ممتاز انگلستان برگزار می شود.

دوره ی foundation یک دوره ی ۱۲ ماه یا یک ساله است که از سه ترم تشکیل شده است که این ترم های تحصیلی در سپتامبر و ژانویه ی هر سال شروع می شود. اما تفاوت دوره ی foundation با دوره ی A-level به همین مسئله ختم نمی شود، بلکه تفاوت های دیگر این دو دوره در این است که دانش آموزان برای ورود به دوره ی foundation باید ۱۷ سال داشته باشند و در کنار دیپلم سه ساله دبیرستان خود، در آزمون آیلتس نیز نمره ی ۵ کسب کرده باشند.

نکته ی دیگری که در مورد این دوره ی تحصیلی باید به آن اشاره کنیم این است که در ترم اول و دوم دروس مربوط به زبان و IT به دانش اموزان تدریس می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید بدانند که در این کشور دوره کارشناسی ارشد تنها یک سال است و البته برای تحصیل در این مقطع نیاز به مدرک آیتلس شش و یا شش و نیم است .آن دسته از متقاضیانی که نتوانسته اند در این کشور این نمره را کسب کنند می توانند تنها با نمره ۵/۵ در این آزمون در این دوره به تحصیل بپردازند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا بسیار زیاد هستند زیرا دانشگاه های این کشور در این زمینه در جهان سرآمدند . برای این که فرد بتواند در دوره های کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازد باید سوابق تحصیلی فرد در دسترس باشد و هم چنین در دوره های قبلی نیز پذیرش شده باشد . ارائه ریزنمرات دیپلم نیز الزامی است.

افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی پذیرش دانشگاه های انگلستان را بگیرند باید حداقل امتحانات سه درس از دوره ی A-level  را با موفقیت پشت سر بگذرانند و یا این که باید Foundation دوره را بگذرانند. جالب است بدانید بر خلاف کشورهای دیگر که دوره ی کارشناسی در آن ها ۴ ساله است، در انگلستان دوره ی کارشناسی ۳ ساله است که می توان گفت از این نظر شهریه و هزینه های زندگی دانشجویان نیز کاهش پیدا می کند و همین مسئله یکی از دلایل تحصیل در انگلستان است.

در ضمن توجه داشته باشید که افرادی که دیپلم خود را از کشورهای دیگر جهان کسب کرده اند برای این که بتوانند در دانشگاه های انگلستان تحصیل کنند باید امتحانات فوق را بگذرانند. البته برخی از دانش آموزان طی سال های اخیر توانسته اند بدون امتحانات فوق به دانشگاه های انگلستان راه پیدا کنند و این موارد شامل دانش آموزان سال های اخر کالج و دبیرستان های جامع می شود که توانسته از طریق برگ مخصوص و جایابی مرگز گزینش دانشگاهی UCAS بدون آزمون به دانشگاه های انگلستان وارد شوند.

البته پذیرش از طریق UCAS این گونه است که این مرکز مکاتبات لازم را با دانشگاه ها انجام می دهد و افراد واجد شرایط را به دانشگاه ها معرفی می کند پس از آن دانشگاه نظر خود را در مورد پذیرش بدون قید و شرط، عدم پذیرش، پذیرش به شرط نمره در دروس مخصوص و یا مصاحبه را اعلام می کند.

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

یکی از دوره هایی که توانسته مورد استقبال دانشجویان قرار بگیرد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان است و ما به افرادی که می خواهند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های انگلستان را انتخاب کنند تبریک می گوییم زیرا دوره ی کارشناسی ارشد در انگلستان برخلاف سایر کشورها،  که ۲ ساله است، ۱ ساله است و این مسئله می تواند تا حد قابل توجهی شهریه و هزینه ی زندگی دانشجویان در انگلستان را کاهش دهد.

نکته ی دیگری که در مورد مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان به ان اشاره کنیم این است که دانشجویان خارجی که نظام آموزشی آن ها به صورت حضور در کلاس است و یا افرادی که می خواهند سریع تر دوره ی کارشناسی ارشد خود را به پایان برسانند و مشغول به کار شوند می توانند دوره ی MA یا MSc را انتخاب کنند.

دوره ی MA یا MSc یک دوره ی یک ساله است و به این صورت است که بخشی از آن به صورت حضور در کلاس و بخشی از ان برای انجام پروژه است، یعنی به این صورت که دانشجویان ابتدا در کلاس ها شرکت می کنند و امتحان می دهند که این خود ۶ ماه از دوره ی یک ساله ی کارشناسی ارشد را دربر می گیرد و سپس ۶ ماه دیگر را دانشجویان می توانند در یکی از موضوعات مرتبط با رشته ی خود زیر نظر استاد راهنما تحقیقات انجام دهند.

نکاتی در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

دانشجویانی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان تحصیل کنند باید به چند نکته توجه داشته باشند:

 • دانشجویانی که می خواهند پس از تحصیل خود در انگلستان به کشور برگردند باید بدانند که وزارت علوم مدرک MA یا MSc را معادل مدرک کارشناسی ارشد در ایران در نظر می گیرد.
 • دانشجویان ایرانی که از دانشگاه های ایران در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده اند و می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان تحصیل کنند باید مدرک زبان آیلتس داشته باشند و حداقل باید در این آزمون نمره ی ۶.۵ را کسب کنند اما اگر می خواهند تغییر رشته بدهند و یا این که نمره ی آن ها در آزمون آیلتس کم تر از ۶.۵ است می توانند در دوره ی پری مستر شرکت کنند.
 • در نهایت این که دانشجویانی که از مقطع کارشناسی از دانشگاه های ایران یا انگلستان فارغ التحصیل شده اند و می خواهند در تا مقطع دکترا در کشور انگلستان تحصیل کنند و سپس به ایران بازگردند حتما باید دوره ی MA یا MSc را بگذرانند و بعد وارد دوره ی Phd شوند، زیرا در غیر این صورت وزارت علوم مدرک دانشجویانی که مدرک دکترای پیوسته ی خود را بعد از دوره ی کارشناسی اخذ کرده اند معادل مدرک کارشناسی ارشد در نظر می گیرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

نظام آموزشی که در انگلستان حاکم است، نظام بسیار قدرتمندی است به همین دلیل همان طور که در انگلستان طول مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نسبت به بقیه ی دوره ها کوتاه تر است، طول دوره ی دکترا نیز کوتاه تر است و بر خلاف سایر کشورها که در آن طول دوره ی دکترا ۴ تا ۵ ساله است در انگلستان طول دوره ی دکترا ۲.۵ تا ۳ ساله است.

برای تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان دانشجویانی که از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند می توانند درخواست دهند، البته این دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان نیاز به مدرک زبان ایلتس با نمره ی ۶.۵ دارند.

دوره ی Pre-phd

افرادی که می خواهند در مقطع دکترا در انگلستان تحصیل کنند باید بدانند که قبل از دوره ی دکترا در انگلستان یک دوره ی شش ماهه برگزار می شود که دوره ی Pre-phd نام دارد، این دوره برای دانشجویانی که تا به حال پروپوزال ننوشته اند و یا دانش زیادی در مورد مقاله نویسی و یا پروپوزال ننوشته اند بسیار مفید است.

دانشجویانی که این دوره ی را سپری می کنند می توانند با موفقیت دوره ی دکترا در انگلستان سپری کنند. نکته ی دیگری که در این مورد باید به آن اشاره کنیم این است که افرادی که تمایل دارند در این دوره تحصیل کنند می توانند در این دوره ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و از این طریق بخشی از هزینه های خود را در انگلستان تامین کنند.

یکی از نکات بسیار جالب و البته جذاب در مورد دوره ی دکترا در انگلستان این است که دانشجویان مقطع دکترا در انگلستان می توانند این دوره با همکاری اساتید خود این دوره را برای خود شبیه دور کاری کنند. همچنین افراد می توانند برای تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز همراه خود ببرند.

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

بررسی دانشگاه های کشور انگلیس

به صورت کلی دانشگاه های کشور انگلیس به سه دسته تقسیم می شوند :

۱- دانشگاه هایی که در رتبه یک تا ده دنیا قرار دارند که می توان از جمله آن ها به دانشگاه کمبریج و یا آکسفورد اشاره کرد. این دانشگاه های دارای پذیرش های بسیار سخت است و هم چنین متقاضیان خارجی مهاجرت تحصیلی به انگلیس برای تحصیل در این دانشگاه ها باید هزینه های بسیار زیادی را بپردازند.

۲- نوع دوم دانشگاه هایی هستند که ویزای تحصیلی و پذیرش در آن ها در بهترین نوع خود است و برای تحصیل در آن ها به مدرک زبان نیازی نیست. این دانشگاه های از جمله دانشگاه های ده تا صد در جهان است که دارای هزینه های بسیار کم ترند و امکانات بسیار خوبی را هم داراست . این دانشگاه ها برای دریافت کردن پذیرش در این کشور بسیار مناسب اند.

۳- نوع سومی از این دانشگاه ها ، مراکز آموزشی لوکس و یا فانتزی اند. کیفیت آموزشی در این مراکز بسیار کم است و البته هزینه های تحصیلی در آن ها بسیار بالا است به همین دلیل برای تحصیل توصیه نمی شود.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان

پس از این که افراد متقاضی تحصیل در انگلستان، از یکی از دانشگاه های انگلستان پذیرش گرفتند باید برای ویزای دانشجویی درخواست دهند، برای این که برای ویزای دانشجویی درخواست دهند باید شرایط و مدارکی داشته باشند که این شرایط و مدارک شامل موارد زیر می شود:

 • فرد متقاضی باید مدرکی که نشان دهنده ی پذیرش او توسط یکی از دانشگاه های انگلستان است را ارائه دهد.
 • فرد متقاضی ویزای دانشجویی انگلستان حداقل باید ۱۶ سال سن داشته باشد.
 • توانایی این را داشته باشد که به زبان انگلیسی بخواند، بنویسد و مکالمه کند.
 • تمکن مالی داشته باشد تا بتواند هزینه های زندگی خود و شهریه ی دانشگاه خود در انگلستان را بپردازد.

نکته ای که در این باره باید به آن توجه داشته باشید این است که افراد باید برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان حداقل سه ماه قبل از شروع دوره ی تحصیلی درخواست دهند و همچنین توجه داشته باشید که معمولا در طی سه هفته به درخواست دانشجویان برای ویزای تحصیلی پاسخ می دهند.

دوره ی A-level

آیا شرایط تحصیل رایگان در انگلیس امکانپذیر است؟

سیستم آموزشی در کشور انگلیس برای مهاجران خارجی رایگان نخواهد بود و اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلیس هستید باید بدانید که باید برای تحصیل در این کشور هزینه هایی را بپردازید البته با استفاده از روش هایی می توانید به دنبال تحصیل رایگان در این کشور باشید برای مثال می توانید از بورسیه های تحصیلی استفاده کنید . در مقطع کارشناسی ارشد و در همه رشته ها می توانید در این کشور بورسیه تحصیلی دریافت کنید . اگر متقاضی شرایظ لازم برای بورسیه تحصیلی در این کشور را داشته باشد می تواند با دریافت ۳۵۰۰۰ پوند در این کشور از تحصیل رایگان در انگلیس برخوردار شود .
البته راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها هزینه های تحصیل در این کشور را کم کنید از جمله این راه ها کاردانشجویی در انگلیس است . متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس می توانند در هر هفته بیست ساعت در این کشور به کار بپردازند این موضوع را قوانین کشور انگلیس معین می کند . همین کار دانشجویی باعث می شود بخش بسیار زیادی از هزینه های تحصیل را کاهش دهد .

وضعیت اقامت دانشجو در دانشگاه های کشور انگلیس

در بیش تر دانشگاه های کشور انگلیس به دانشجوها فضای مسکونی اختصاص می یابد تا بتوانند از آن به عنوان خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند . آن دسته از دانشجویانی که در سال اول تحصیل خود در این کشور حضور دارند می توانند از این خوابگاه ها استفاده کنند و این برای آن ها مانند فرصتی تلقی می شود که با استفاده از آن می توانند با زندگی دانشجویی در این کشور ارتباط بسیار بهتری بگیرند . ارائه خوابگاه به دانشجو در سال اول تحصیل وی برای او تضمین شده است و البته سایر دانشجوها نیز برای استفاده از این امکانات با هم رقابت بسیار زیادی دارند.
امکانات خوابگاهی که به دانشجوها داده می شود به صورت کلی دو دسته اند . اول همان خوابگاه هایی که چند اتاق و آشپزخانه و سرویس بهداشتی در آن ها به صورت اشتراکی است . این خوابگاه ها فروشگاه هایی دارند که در طول روز سه وعده غذا با هزینه های اضافه را به آن ها می دهد. اتاق هایی که در این دسته از خوابگاه ها وجود دارند کوچک اند و البته به صورت کلی از نظر هزینه مقرون به صرفه اند.
دسته دوم خوابگاه هایی هستند که دارای اتاق و فضاهای خصوصی جداگانه ای هستند . متقاضی باید برای این خوابگاه ها هزینه بیش تری را بپردازد و اما آرامش بیش تری را در آن ها خواهد داشت. دانشجوها می توانند خوابگاه هایی را انتخاب کنند که دور ترند و به این صورت هزینه های خود را کاهش خواهند داد.
همان طور که در ابتدا نیز گفته شد این خوابگاه ها تنها برای سال اول تحصیل در این کشور است و در سال ها بعدی باید دانشجو به دنبال خانه و یا سوئیت هایی برای خود باشد . هزینه هایی که برای خانه و سوئیت ها نیز وجود دارد براساس منطقه و استاندارد های آن با هم متفاوت خواهد بود و دانشجو می تواند بر این اساس آن ها را انتخاب کند.

آیا با تحصیل در مقطع کارشناسی می توان ویزای همراه دریافت کرد ؟

نکته بسیار مهمی که در این جا باید به آن اشاره کرد این است که در مقطع کارشناسی امکان بردن همراه وجود نخواهد داشت و البته فرد می تواند در مقاطع بالاتر برای خود همراه داشته باشد .

هزینه های زندگی در انگلستان

هزینه هایی که ممکن است افراد در انگلستان داشته باشند یکی دیگر از موارد بسیار مهمی است که افراد باید به آن توجه داشته باشند. هزینه هایی که دانشجویان در انگلستان خواهند داشت شامل هزینه ی مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی که می شود که ممکن است یک دانشجو داشته باشد.

اما به طور کلی هزینه های زندگی برای دانشجویان بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ پوند در ماه است.

کار دانشجویی در انگلستان

افراد می توانند در کنار تحصیل خود در کشور انگلستان، در این کشور کار هم داشته باشند، برای مثال افرادی که در مقطع کارشناسی در دانشگاه های انگلستان تحصیل می کنند می توانند در هفته به مدت ۱۰ ساعت کار کنند و به ازای هر ساعت به دانشجویان نیز بین ۸ تا ۱۲ پوند حقوق داده می شود که دانشجویان می توانند با استفاده از این مبلغ، بخشی از هزینه های خود را در طی دوران تحصیل خود تامین کنند.

اما توجه داشته باشید که برای این که بتوانید در کشور انگلستان کار پیدا کنید باید به یک مسئله ی مهم توجه داشته باشید و آن این است که این که فرد بتواند در انگلستان و یا هر کشور خارجی دیگری که در ان تحصیل می کند کار پیدا کند بستگی به این دارد که چه میزان از زبان آن کشور آگاهی دارد، ویژگی های شخصی فرد چگونه است، زمان ورود شخص به کشور کی بوده است و ….

افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند زمانی که می توانند در هفته کار کنند دو برابر دانشجویان مقطع کارشناسی یعنی ۲۰ ساعت است، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به ازای هر ساعت از کار خود می توانند حقوقی بین ۹ تا ۱۲ پوند را دریافت کنند.

اما دانشجویانی که در مقطع دکترا در کشور انگلستان تحصیل می کنند و می خواهند در کنار تحصیل خود در این کشور کار کنند می توانند به مدت ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و به طور میانگین می توانند به ازای هر ساعت ۱۲ تا ۱۷ پوند حقوق دریافت کنند که با این میزان حقوق می توانند بخشی از هزینه های خود را در دوران تحصیل تامین کنند.

هزینه های زندگی در انگلستان

نکاتی جالب در مورد انگلستان و تحصیل در آن

شاید برای شما جالب باشد که کشور انگلستان با وجود این که تنها یک درصد از جمعیت جهان را شامل می شود اما ۸ درصد از علم دنیا را تولید می کند. اگر این نکته برای تان جالب بود، پس نکات دیگری که در ادامه بیان می کنیم را از دست ندهید.

 • انگلستان دومین سیستم آموزشی قدرتمند جهان را دارد
 • دانشجویان ایرانی که می خواهند برای ادامه تحصیل خود کشور انگلستان را انتخاب کنند باید بدانند که فاصله ی ایران و انگلستان کم است و این مسئله می تواند هزینه های رفت و اآمد شما را کاهش دهد.
 • همان طور که در طی این مقاله نیز متوجه شدید نظام آموزشی انگلستان نسبت به سایر دانشگاه ها کوتاه تر است و همین مسئله موجب می شود که دانشجویان برای این که از طریق تحصیل وارد دنیای کار شوند مسیر کوتاه تری را بگذرانند.
 • انگلستان جزو ۵ کشور برتر از نظر همکاری بین دانشگاه و صنعت است
 • موسسه های تحقیقاتی انگلستان و دانشگاه های آن تاکنون توانسته اند ۱۰۷ برنده ی جایزه ی نوبل را تربیت کنند.
 • شهر لندن پایتخت انگلستان رتبه ی اول جهان از نظر تعداد دانشجویان خارجی دارد به طوری که بیش از ۱۰۰ هزار دانشجویی بین المللی از ۲۰۰ کشور دنیا، کشور انگلستان و شهر لندن را برای تحصیل خود انتخاب کرده اند.
 • طبق رتبه ی بندی QS در سال ۲۰۱۸، ۳۷ دانشگاه انگلستان در میان ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و همچنین دانشگاه های انگلستان توانسته اند رتبه ی دوم استخدام فارغ التحصیلان را از آن خود کند.
 • طبق پژوهش های شورای فرهنگی انگلستان که در سال ۲۰۱۵ انجام شده است ۳۸ درصد از برندگان جایزه های نوبل که در خارج از کشورهای خود تحصیل کرده اند، کشور انگلستان را برای تحصیل خود انتخاب کرده اند.
 • از سال ۱۹۰۱ تا کنون کشور انگلستان توانسته از نظر تعداد برندگان جایزه ی نول پزشکی در جایزه ی دوم قرار گیرد.
 • طبق رتبه بندی کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی که توسط سایت S. News & World Report در سال ۲۰۱۹ انجام شده است کشور انگلستان توانسته است رتبه ی ۱۲ ام را در میان کشورهای جهان از آن خود کند.

نکات جالب در مورد انگلستانپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131