#

تحصیل در ایتالیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۱ خرداد ۱۳۹۸
 • مهاجرت تحصیلی
 • 3063 بازدید
 • ۱۴ نظر

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا به دلیل برخورداری از کیفیت آموزشی بالا موجب شده تا علاقه مندان و متقاضیان بسیار زیادی برای تحصیل داشته باشد. رشته های مهندسی، مد و فشن و طراحی بیشترین متقاضیان بین المللی را جهت تحصیل در ایتالیا دارد و هرساله علاقه مندان بسیاری را به سمت این کشور می کشاند. دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی قادر خواهند بود وارد برترین دانشگاه های ایتالیایی شده و از امکانات تحصیلی ارائه شده نهایت استفاده را ببرند.

تحصیلات پیش از دانشگاه در ایتالیا

افرادی که متقاضی تحصیل در ایتالیا هستند، پیش از هرچیزی باید به شرایط پذیرش تحصیلی در این کشور توجه کرده و متناسب با موقعیت خود اقدامات لازم را انجام دهند. تحصیلات پیش از دانشگاه در ایتالیا از سن سه سالگی آغاز شده و کودکان در این سن وارد کودکستان می شوند. البته تحصیل در این سن اجباری نبوده و خانواده ها درصورت تمایل می توانند کودکان خود را در کودکستان ها ثبت نام کنند.

تحصیلات ابتدایی در ایتالیا از سن شش سالگی آغاز شده و کلیه کودکانی که در این کشور زندگی می کنند، الزاما باید وارد دوره ابتدایی شده و پنج سال به تحصیل در این مقطع بپردازند. خانواده ها می توانند از بین مدارس خصوصی و دولتی بهترین گزینه را برای تحصیل فرزندان خود در دوره ابتدایی انتخاب کنند. دانش آموزان ایتالیایی و فرزندان افرادی که از طریق کار و یا سرمایه گذاری و تحصیل وارد ایتالیا شده اند برای تحصیل در مدراس دولتی این کشور هیچ هزینه ای نباید پرداخت کنند. باید به این مساله نیز توجه داشت که دروس دوران ابتدایی به زبان ایتالیایی تدریس می شود و دانش آموزان باید ابتدا این زبان را به خوبی بیاموزند.

دوران ابتدایی در مدارس خصوصی ایتالیا برای افرادی که تمایل دارند فرزندان آن ها به زبان انگلیسی آموزش ببینند ایده آل خواهد بود. هزینه ای که در مدارس خصوصی ایتالیا باید پرداخت شود باتوجه به شهری که انتخاب شده متفاوت است و متقاضیان باید این نکته را نیز مد نظر قرار دهند. دانش آموزان از سن ۱۱ سالگی باید تحصیلات خود را در دوران راهنمایی آغاز کرده و تا سن ۱۴ سالگی این دوره را به اتمام برسانند. پس از اتمام دوره راهنمایی دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان شده و باید در مدت ۳ تا ۵ سال این دوران را نیز پشت سر بگذارند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا

متقاضیان مقطع کارشناسی باید بدانند که این دوره حدود ۴ سال به طول انجامیده و متقاضیان تنها از سن ۱۸ تا ۳۰ سالگی قادر خواهند بود پذیرش دانشگاه های این کشور را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا دریافت کنند. رشته های متنوعی به مقطع کارشناسی ایتالیا ارائه می شود که برای برخی از آن ها متقاضیان ابتدا باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا دانشجویان باید نسبت به زبان ایتالیایی تسلط کافی داشته باشند؛ چراکه اغلب دروس در این دوره به زبان ایتالیایی آموزش داده می شود. سفارت ایتالیا هرسال کلاس های آموزش زبان ایتالیایی را برگزار کرده و متقاضیان می توانند در مدت ۳ ترم این زبان را آموخته و مدرک موردنیاز را دریافت کنند. البته باید گفت کلاس های آموزش زبان ایتالیایی در داخل این کشور نیز برگزار شده و دانشجویان پیش از ورود به دانشگاه و اخذ پذیرش می توانند در دوره های آموزش زبان ایتالیایی ثبت نام کرده و پس از دریافت مدرک موردنظر وارد یکی از دانشگاه های معتبر ایتالیایی شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا

درحال حاضر دانشجویان بسیاری با هدف تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا وارد این کشور می شوند و می توانند از امکانات تحصیلی و سطح آموزشی باکیفیتی بهره مند گردند. متقاضیان ویزای تحصیلی ایتالیا باید توجه داشته باشند طول دوره کارشناسی ارشد حدود دو سال بوده و دانشجویان باید ۱۲۰ واحد درسی را پشت سر بگذارند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا دانشجویان باید نسبت به زبان انگلیسی و ایتالیایی آشنایی کافی داشته باشند و مدرک زبان انگلیسی مناسبی را نیز تحویل دهند.

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا حدود ۲۰ ساعت در طول هفته حق کار دانشجویی را داشته و به ازای هر یک ساعت کار دانشجویی مبلغی در حدود ۷ تا ۹ یورو را به عنوان دستمزد دریافت خواهند کرد. دانشجویا مقطع کارشناسی ارشد برای اینکه بتوانند هزینه های تحصیلی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند نسبت به دریافت بورسیه DSU اقدام می کنند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که بورسیه فوق برای دانشجویانی که تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه می دهند در دسترس است.

تحصیل در مقطع دکترا ایتالیا

متقاضیان در صورت تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا این کشور می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کرده و از این طریق وارد دانشگاه های معتبر ایتالیایی شوند. متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا باید درنظر داشته باشند که همزمان با بورسیه امکان دریافت حقوق ماهیانه نیز وجود داشته و تنها دانشجویان باید تائیدیه استاد راهنمای خود را دریافت کنند. تحصیل در مقطع دکترا ایتالیا حدود ۴ سال به طول انجامیده و کلیه دروس این دوره به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند.

برای تحصیل در مقطع دکترا ایتالیا دانشجویان باید نمره ۶.۵ را در آزمون آیلتس کسب کنند؛ تا امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیایی برای آن ها فراهم گردد. یکی دیگر از مواردی که حائز اهمیت بوده کسب نمره بالا در مقطع کارشناسی ارشد است. متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا باید درنظر داشته باشند دریافت تائیدیه استاد راهنما به عنوان یکی از موارد الزامی شناخته می شود. دانشجویان باید رزومه قوی داشته و آن را در اختیار اساتید مختلفی قرار دهند و از پایان نامه خود دفاع کنند. اساتید نیز پس از اینکه رزومه ارسال شده را به دقت بررسی کنند وقت مناسبی را برای مصاحبه حضوری درنظر خواهند گرفت. پس از طی این مراحل چنانچه اساتید دانشجوی متقاضی را تائید کنند وی امکان دریافت بورسیه تحصیلی را نیز خواهد داشت.

در ضمن در کنار موارد گفته شده برای این که فرد بتواند در مقطع دکترا در ایتالیا پذیرش بگیرد باید دوره ی ۱۲ ساله دیپلم، ۴ ساله کارشناسی و ۲ ساله کارشناسی ارشد را گذرانده باشد. همچنین یکی از دیگر از مزایای تحصیل در مقطع دکترا این است که دانشجویان می توانند در به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در ایتالیا

برای این که بتوانید در ایتالیا تحصیل کنید باید مدارکی را برای پذیرش تحصیلی خود ارائه دهید که این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

 • ارائه ی مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • ترجمه ی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • عکس
 • پاسپورت
 • افرادی که می خواهند در دوره ی کارشناسی ارشد در ایتالیا تحصیل کنند باید توصیه نامه ی استاد، انگیزه نامه تحصیلی و رزومه ارائه کنند.
 • دانشجویانی که می خواهند در دوره ی دکترا در ایتالیا تحصیل کنند باید در کنار توصیه نامه استاد، انگیزه نامه تحصیلی و رزومه باید پروپوزال و خلاصه پایان نامه ی کارشناسی ارشد خود را نیز ارائه دهند.

حق کار در مقطع کارشناسی ایتالیا

متقاضیان چنانچه قصد شرکت در مقطع کارشناسی این کشور را داشته باشند؛ می توانند همزمان با تحصیل خود شغل دانشجویی مناسبی پیدا کرده و حدود ۱۰ ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهند. حقوقی که برای این میزان کار درنظر گرفته شده به ازای هر یک ساعت مبلغی در حدود ۷ تا ۹ یورو بوده و چنانچه دانشجویان نسبت به زبان ایتالیایی از دانش کافی برخوردار نباشند به سختی قادر به یافتن شغل دانشجویی مناسبی خواهند بود.

مدرک انگلیسی برای تحصیل در ایتالیا

یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا این است که می توانند به زبان انگلیسی تحصیل کنند؛ به همین منظور افراد باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشند و باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهند:

 • اگر فرد می خواهد مدرک زبان آیلتس بگیرد باید در این آزمون نمره ی ۶ کسب کند.
 • فرد متقاضی تحصیل در ایتالیا باید در آزمون IBT نمره ی ۸۰ را کسب کند
 • متقاضی باید در آزمون MCHE نمره ی ۷۰ را کسب کند
 • در صورتی که فرد می خواهد مدرک زبان PBT را کسب کند باید نمره ی ۵۶۰ را از این آزمون کسب کند
 • اما در صورتی که فرد تمایل دارد مدرک زبان TOLIMO بگیرد باید در این آزمون نمره ی ۵۶۰ بگیرند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در ایتالیا

هزینه های تحصیل در ایتالیا

همیشه هزینه ها بخشی جدانشدنی از دغدغه های انسان برای تصمیم گیری در مورد هر امری مهمی بوده است، تحصیل نیز از این امر مستثنی نیست. افرادی که کشور ایتالیا برای تحصیل خود انتخاب می کند یکی از مواردی که در کنار کیفیت تحصیل و کیفیت دانشگاه های ایتالیا به آن توجه می کنند هزینه های تحصیلی در ایتالیا است.

شاید برای تان جالب باشد بدانید که طبق قانون کشور ایتالیا همه افراد باید امکان تحصیل کردن داشته باشند، به همین دلیل دانشگاه های دولتی ایتالیا شهریه ی خود را بر اساس درآمد سالانه ی خانواده ها تعریف می کند. اگر بخواهیم هزینه های زندگی در ایتالیا را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که هزینه های زندگی در این کشور اروپایی تقریبا با هزینه های زندگی در کشورهای همسایه ی ایران و کشورهایی همچون ترکیه و ارمنستان و سایر همسایه های ایران برابر است اما کیفیت دانشگاه های ایتالیا اصلا با دانشگاه های کشورهای همسایه ی ایران قابل مقایسه نیست و در ضمن کشور ایتالیا یک کشور اروپایی و عضو پیمان شینگن است و از این لحاظ اصلا نمی توان کشور ایتالیا را با کشورهای همسایه ی ایران مقایسه کرد.

اما بسیاری از افراد تمایل دارند که بورسیه تحصیلی دریافت کنند باید بدانند که میزان بورسیه ی تحصیلی برای افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل کنند ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ یورو است و افرادی که تمایل دارند بورسیه ی تحصیلی ایتالیا را در مقطع دکترا دریافت کنند باید بدانند که میزان این بورسیه برای این مقطع ۸۰۰۰ و ۱۳۷۰۰ یورو است.

نکته مهم…

نکته بسیار مهمی که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که همان طور که می دانید دانشجویان زیادی در اکثر کشورهای جهان همواره به دنبال اخذ بورسیه از بهترین دانشگاه های جهان هستند که البته شرایط دریافت بورسیه ی تحصیلی کار آسانی نیست و به عبارت دیگر دریافت بورسیه ی تحصیلی کار دشواری است؛ اما یکی از ویژگی های خاصی که مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به همراه دارد این است که متقاضیان خارجی می توانند صرف نظر از معدل و شرایط فارغ التحصیلی شان کمک هزینه های ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی برای تحصیل خود دریافت کنند؛ البته این بورسیه، از بورسیه ای که برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته می شود مجزا است.

هزینه های تحصیلی ایتالیا

مزایای تحصیل در کشور ایتالیا

مزایایی که باعث شده بسیاری از افراد کشور ایتالیا را برای تحصیل انتخاب کنند عبارتند از:

 • کشور ایتالیا دارای دانشگاه های معتبر و شناخته شده ای است.
 • افرادی که در دانشگاه های ایتالیا تحصیل می کنند می توانند سالانه تا مبلغ ۵۰۰۰ یورو را کمک هزینه ی زندگی دریافت کنند.
 • کشور ایتالیا عضو پیمان شینگن است و افرادی که ویزای ایتالیا را دریافت می کنند می توانند به کشورهای عضو شینگن سفر کنند.
 • افراد می توانند در خوابگاه رایگان اقامت داشته باشند
 • شرایط دریافت ویزای ایتالیا چندان مشکل نیست
 • در مقایسه با سایر کشورها هزینه ی شهریه ی دانشگاه های ایتالیا کم تر است
 • افراد می توانند سلف رایگان نیز بگیرند
 • احتمال دریافت ویزای کار ایتالیا بعد از اتمام تحصیل.

معایب تحصیل در ایتالیا

اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید باید در کنار آشنایی با مزایایی که برای افراد به همراه دارد با معایب آن نیز آشنا باشید. این معایب شامل موارد زیر می شود:

 • برای رشته های پر متقاضی در ایتالیا آزمون ورودی گرفته می شود.
 • اگر می خواهید پس از تحصیل در ایتالیا در این کشور مشغول به کار شوید باید بدانید که نرخ بیکاری در این کشور نسبتا بالا است
 • افراد متاهلی که می خواهند در ایتالیا تحصیل کنند و همسر خود را همراه خود ببرند باید بدانند که نمی توانند ویزای همراه برای همسر خود تهیه کنند
 • دانشجویانی که می خواهند در حین تحصیل خود کار کنند و پس از تحصیل خود اقامت ایتالیا را دریافت کنند باید با زبان ایتالیایی آشنا باشند و نکته ای که وجود دارد این است که یادگیری زبان ایتالیایی برای این افراد یک چالش محسوب می شود.

ویزای تحصیلی ایتالیا

هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا

در کنار هزینه ای که افراد باید بابت دانشگاه پرداخت کنند، برای تامین هزینه های زندگی خود در ایتالیا نیز باید هزینه هایی را پرداخت کنند؛ این هزینه بسته به سبک زندگی افراد و توان مالی آن ها متفاوت است. اما به طور کلی هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا برای افراد مجرد در هر ماه ۵۰۰ یورو و هزینه های زندگی دانشجویی برای دانشجویان متاهل ۸۰۰ یورو تخمین زده می شود.

اما اگر بخواهیم هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا را با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • هزینه ی مسکن: دانشجویان در صورتی که تمایل داشته باشند می توانند در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند که در این صورت باید هزینه ی ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو را در ماه برای اقامت در خوابگاه دانشجویی پرداخت کنند، اما در صورتی که بخواهند سوئیت های دانشجویی اجاره کنند باید ماهانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو را برای اجاره ی سویئت بدهند و در ضمن در صورتی که افراد بخواهند آپارتمان کوچکی برای تحصیل خود اجاره کنند باید بدانند هزینه ی اجاره ی آپارتمان های مختلف نیز در ایتالیا متفاوت است.
 • هزینه ی حمل و نقل: در کنار هزینه ی مسکن باید هزینه ای نیز برای حمل و نقل روزانه در نظر گرفت که ما برای حمل و نقل روزانه در ایتالیا مبلغ ۵۰ یورو را در نظر می گیریم
 • هزینه ی خوراک: یکی دیگر از موارد ضروری و هزینه هایی که افراد برای زندگی دانشجویی خود در ایتالیا پرداخت کنند هزینه ی خوراک است که این هزینه بسته به ذائقه ی افراد متفاوت است، اما به طور کلی می توان این هزینه را بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه در نظر گرفت.

نکاتی در مورد تحصیل در ایتالیا

 • شاید بسیاری تصور کنند که دانشگاه های ایتالیا هیچ گونه آزمون ورودی ندارند، اما در واقع این گونه نیست بلکه در برخی از رشته های پرطرفدار مانند معماری، پزشکی، دندان پزشکی و برخی از مهندسی ها آزمون ورودی گرفته می شود و در صورتی که فرد در آزمون ورودی این رشته ها پذیرفته شود می تواند در این رشته ها در دانشگاه های ایتالیا تحصیل کند.
 • برای این که افراد بتوانند ویزای تحصیلی ایتالیا را بگیرند؛ باید فرایندی را طی کنند که این فرایند معمولا ۳ تا ۴ ماه طول می کشد و افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایتالیا تحصیل کنند تا اواسط خرداد وقت دارند که مدارک خود را برای پذیرش ارسال کنند؛ اما افرادی که می خواهند در مقطع دکترا تحصیل کنند در تمام طول سال برای ارسال مدارک خود وقت دارند.
 • افرادی که می خواهند به زبان انگلیسی در دانشگاه های ایتالیا تحصیل کنند؛ باید بدانند که در مقطع کارشناسی تنها ۴۶ دانشگاه در ایتالیا دوره های خود را به زبان انگلیسی برگزار می کنند.

هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا

از بهترین کشورهای اروپایی ، کشور ایتالیا است که هر ساله متقاضیان بسیار زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. این کشور بودجه مناسبی را در اختیار امکانات آموزشی قرار داده است و همین باعث شده است تا جز کشورهای ایده آل برای تحصیل باشد. از مهم ترین امکاناتی که این کشور در اختیار دانشجویان قرار داده است ، تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی است . در ادامه این مطلب در مورد تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های کشور ایتالیا بیش تر بحث خواهد شد . همه رشته هایی که در دانشگاه های این کشور تدریس می شود مورد توجه دانشجویان در سطح بین المللی بوده است و زمانی که تحصیل به زبان انگلیسی نیز به امکانات دانشگاه ها اضافه شده است ، دانشجویان بیش تری جذب این کشور شده اند .

در بیش تر دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز وجود دارد .

چه الزاماتی برای تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی وجود دارد ؟

تحصیل در ایتالیا ،به زبان انگلیسی در دانشگاه هایی که این امکان را برای دانشجو فراهم می کند با دانشگاه های عادی این کشور فرقی ندارد . تنها شرطی که برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان وجود دارد این است که باید ،به جای زبان ایتالیایی، مدرک زبان انگلیسی ارائه شود .

حتی متقاضی می تواند در داخل کشور ایتالیا در دوره های زبان ایتالیایی شرکت کند بدان معنی که ابتدا بدون این که متقاضی مدرکی داشته باشد وارد این کشور شود و اما در این کشور دوره های موردنیاز را پشت سر بگذراند و درنهایت برای پذیرش در این کشور اقدام کند . البته می تواند برای کم کردن هزینه ها ، دوره های زبان درکشور خود را نیز پشت سر بگذارد .

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

سیستم آموزشی کشور ایتالیا دارای مقاطع بسیار زیادی است که اولین مقطع آن کارشناسی است . متقاضیان می توانند مدرک دیپلم خود را کسب کنند و درنهایت نیز برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام کنند. دوره کارشناسی ،به زبان ایتالیایی برگزار می شود . البته امکان تحصیل در ایتالیا ،به زبان انگلیسی نیز وجود دارد و فرد بدون این که مدرک زبان ایتالیایی داشته باشد می تواند در این کشور به تحصیل بپردازد . البته بسیاری از دانشگاه های این کشور آزمون ورودی دارند ، که متقاضی باید در این آزمون ها نمره قبولی را کسب کند .

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

دانشگاه های رایگان کشور ایتالیا و تحصیل در آن ها به زبان انگلیسی

 • دانشگاه Politecnico : بالاترین مقطع تحصیلی ، مقطع دکترا است که در همه جهان نیز ،به رسمیت شناخته شده است . این دانشگاه برای این که دانشجویان این مقطع را تامین مالی کند بودجه های بسیار زیادی را درنظرگرفته است.این بورسیه ها هر سال ۲۰۰ یورو بیش تر شده است  و تعداد آن ها نیز بیست و پنج درصد بیش تر شده است . آن دسته از دانشجویانی که در طی سال تحصیلی نمره های بهتری را کسب کرده اند ، مبلغ بیش تری را نیز دریافت خواهند کرد . به هر دانشجو در هر سال حدود ۱۰۰۰۰۰ یورو پرداخت می شود .
 • دانشگاه Perugia : این دانشگاه در سال ۱۳۰۸ تاسیس شده است و در شهر پروجا ایتالیا قرار دارد . این دانشگاه در قرون وسطی شهرت بسیار زیادی یافته است .
 • دانشگاه کاتانیا :این دانشگاه در سال ۱۴۳۴ تاسیس شده اند و سیزدهمین دانشگاه قدیمی در این کشور است و بیست و نهمین دانشگاه قدیمی در سراسر جهان است . در این دانشگاه حدود ۶۰۰۰۰ دانشجو مشغول تحصیل هستند . در این دانشگاه همه رشته ها ،به زبان انگلیسی تدریس می شوند و برای آن دسته از افرادی که به زبان انگلیسی مهارتی ندارند نیز برنامه های مقدماتی وجود دارد . زمانی که متقاضی در دانشگاه های این کشور مشغول، به تحصیل است می تواند در کشورهای مختلفی، به مدت شش ماه و یا یک سال تحصیل کند .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی در دانشگاه های کشور ایتالیا

دانشجویان بعد از این که دوره کارشناسی خود را به پایان رساندند ، می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا درخواست بدهند . دانشجویان بین المللی بسیار زیادی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور درخواست می دهند . دلیل مهم درخواست آن ها ، وجود زبان انگلیسی است . حتی دانشجویان در این کشور می توانند به تحصیل رایگان بپردازند و بخشی از هزینه های تحصیلی خود را از راه بورسیه تحصیلی تامین کنند.

برای دانشجویان دکترا این مزیت نیز وجود دارد که علاوه بر این که هزینه تحصیل خود را دریافت کنند ، مقداری از هزینه های زندگی خود را نیز دریافت می کنند. در این مقطع رشته های بسیار زیادی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و به همین دلیل هم خواهند توانست، به سایر کشورهای انگلیسی زبان نیز مهاجرت کنند.

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی14 پاسخ به “تحصیل در ایتالیا”

 1. saghar گفت:

  سلام. ایا رشته ژنتیک ارشد در ایتالیا هست ؟ ممنون

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله اقدام میتوتنید بکنید نیاز به مدرک زبا آیتلس بالای 6 و یا تافل بالای 80 داشته باشید. در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 2. ژاله گفت:

  salam vaghteton bkheir.tarahi lebas mishe eghdam kard?

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله برای طراحی لباس هم اقدام میشه کرد. در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 3. sare گفت:

  salam vaght bkheir mosighi khondam mitonam eghdam konam baraye itlay?

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله میتونید ولی داشتن مدرک زبان الزامی است.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 4. مهدی گفت:

  سلام برای ایتالیا مدرک زبان تا چه نمره ایی لازم است؟

 5. شادی گفت:

  آیا در ایتالیا دانشجویان ایرانی زیادی مشغول به تحصیل هستند؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله. به ویژه در سالهای اخیر با تغییر سیاست کشور ایتالیا در رابطه با ارائه دوره های بین المللی و جذب دانشجویان از سراسر دنیا، ایران نیز سهم مناسبی را در تحصیل در ایتالیا به دست آورده است. همچنین با توجه به سیاست تشویقی دولت این کشور برای ارائه انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی، فرصت مناسبی برای دانشجویان ایرانی به وجود آمده اس تا با هزینه های کم در این کشور تحصیل نمایند. به طور عمده تجمع دانشجویان ایرانی را میتوان در شهرهای رم، میلان، تورین، بولونیا و فلورانس جستجو کرد.

 6. مهدیه گفت:

  سلام من گرافیک خوندم و یک ترم دیگ لیسانسمو میگیرم مدرک زبان هم ندارم ممکنه بتونم تحصیل کنم در ایتالیا؟؟

  • ManKooAdvid گفت:

   با سلام ، وقت شما هم بخیر
   لطفا برای بررسی شرایطتون با شماره 02145131 تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت کنید.

 7. سارا.م گفت:

  تو رشته شیمی یا علوم کامپیوتر می‌شه اقدام کرد ؟ اگه می‌شه بهتره تو کدوم مقطع تحصیلی باشه ؟

  • ManKooAdvid گفت:

   با سلام
   بله اقدام در تمامی رشته ها امکان پذیر است که باید رزومه و سوابق تحصیلیتون توسط مشاورهای تخصصی موسسه بررسی و بعد مشخص میشود اقدام در کدام مقطع گزینه بهتری برای شما می باشد.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02145123 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)