#

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

  • ۱۹ آبان ۱۳۹۸
  • آلمان
  • 64 بازدید
  • بدون نظر

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

کشور آلمان این امکان را برای شما فراهم کرده است که می توانید تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان را تجربه کنید. به همین دلیل است که دانشجویان بسیاری برای تحصیل و یا ادامه تحصیل و حتی مهاجرت به این کشور اقدام به دریافت ویزای کشور آلمان می کنند. بدون مدرک زبان هم می توان از برخی از دانشگاه های این کشور، بر طبق قوانین سفارت کشور آلمان پذیرش گرفت به این صورت که متقاضیانی که زبان آنها آلمانی یا انگلیسی نباشد (مدرکی برای زبان ارائه ندهند)، می توانند با ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B1 و یا شرکت در دوره های زبان آلمانی یا انگلیسی، بدون مدرک زبان ویزای این کشور را دریافت کنند و شانس این را داشته باشند که در بهترین دانشگاه های این کشور تحصیل کنند.

کشور آلمان:

آلمان صنعتی ترین کشور قاره اروپا است و در قلب این قاره قرار دارد این کشور دارای ۱۶ ایالت است و این ایالت ها این اجازه را دارند که در مواردی به صورت مستقل تصمیم گیری نمایند. دولت این کشور با فراهم کردن امکان تحصیل رایگان در المان باعث شده است که دانشجویان زیادی را به خود جذب نماید و افراد زیادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارند این کشور را انتخاب کنند. به این دلیل که یکی از دلایل مهم دیگر این تصمیم کیفیت مراکز آموزشی این کشور, بازار کار مناسب آلمان بعد از تحصیل , امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی و … است.
از طرفی دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های کشور آلمان می توانند با پیدا کردن شغل مناسب و داشتن شرایط و مدارکی نست به اخذ اقامت کار خود اقدام کند. در این حالت علاوه بر تحصیل در یک دانشگاه معتبر و دارای رنک جهانی توانسته مهاجرت تحصیلی به آلمان داشته باشد و اقامت دائم خود را در کشور آلمان درافت کند.

کشور آلمان

نکته ی اصلی و بسیار مهم در خصوص ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان:

برای ورود به این کشور بایستی ویزای مناسب داشته باشید، به این دلیل که شما در این کشور تنها براساس ویزایی که گرفتید، می توانید فعالیت کنید. مدت زمان ویزایی که دریافت می کنید نیز بسته به کشور مبدا و ویزای مربوطه متفاوت است در ضمن بررسی درخواست ویزا ممکن است ماه ها طول بکشد وهمانطور که ذکر شد شما نمی توانید بدون ویزای معتبر وارد کشور آلمان شوید.
ویزای توریستی آلمان و یا ویزای شرکت در دوره های آموزش زبان ویزایی مجزا از ویزای تحصیل در آلمان و پذیرش در دانشگاه های این کشور است، و به این موضوع باید دقت داشت که اگر ویزای شما نامناسب تعیین و قبول شود در آلمان به مشکل بر می خورید و ممکن است مجبور به ترک کشور آلمان شوید تا ویزای مربوط به فعالیت خود را دریافت نمایید.
برای کسب ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان کافیست اقدامات مربوط به درخواست ویزا را زودتر انجام دهید تا در آلمان وقت برای شرکت در دوره های آموزش زبان داشته باشید، علاوه بر این بایستی وقت کافی برای ثبت نام در دانشگاه و انجام تعهدات اداری خود نیز داشته باشید.

ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

شرایط و مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان:

شما می توانید ویزای تحصیلی را حتی قبل از پذیرش در دانشگاه های آلمان درخواست نمایید، که در این حالت بعد از پذیرفته شدن مدارک وشرایط متقاضی می توان به صورت ویزای دانشجویی به مدت سه ماه وارد کشور آلمان شود. اگر این شخص بتواند در مدتی که در این کشور اقامت دریافت کرده است، از یکی از دانشگاه های کشور آلمان پذیرش دریافت نماید می تواند ویزای خود را تغییر داده تا از امکانات مربوط به دانشجویان محل در آلمان استفاده کند و مدت آن را طولانی تر کند.
این در حالی است که اگر فرد متقاضی بتواند از دانشگاهی از کشور آلمان پذیرش دریافت کند و سپس نسبت به آن برای .ویزای تحصیلی اقدام کند بایستی با مدارکی مثل تاییدیه پذیرش در دانشگاه در آلمان به سفارت آلمان مراجعه کند که در این صورت ویزای دانشجویی برای وی صادر می شود اما در ابتدا به مدت سه ماه است که فرد باید به شهر محل سکونت که همان شهری است که دانشگاه در آن واقع است، مراجعه کند و این ویزا را تمدید نماید به این ترتیب این ویزا می تواند به وی اجازه دهد که تا پایان تحصیل این ویزا برای این فرد بر قرار باشد.
گواهی سلامت همراه با تأییدیه پوشش بیمه (اینکه اثبات کند این فرد می تواند از پس هزینه های بیمه ای خودش در طول اقامت وی در آلمان بر می آید)
• اثبات پشتوانه مالی (به این صورت که فرد بایستی به اندازه ای که طبق قوانین آنها است در حساب شخصی خود داشته باشد)
• گواهی پژوهش ها و دستاوردهای علمی (در صورتی که فرد برای ادامه تحصیلی در مقطع دکتری و یا کارشناسی ارشد به دانشگاه های آلمان اقدام کرده باشد این مورد می تواند کمک بزرگی برای وی باشد)
• مدرک تسلط به زبان آلمانی (اگر فرد مدرک اثبات تسلط به زبان انگلیسی نداشته باشدمی تواند تاییدیه ثبت نام در یک دوره آموزش زبان آلمانی برای اثبات تسلط به زبان آلمانی را ارئه دهد)
• تاییدیه ورود به دانشگاه در آلمان (در صورتی که هنوز پذیرش متقاضی از دانشگاه مربوطه اخذ نشده باشد می تواند پس از ویزا ورفتن به آلمان اقدام کند و پذیرش را از دانشگاه دریافت نماید و برای تمدید مدت ویزا به شهر محل سکونت که همان شهری است که دانشگاه در آن واقع است، مراجعه کند)
• پذیرش نامه از دانشگاه های آلمان
• اجاره نامه (بایستی در همان شهری که تحصیلی می کند و دانشگاه در آن واقع است، در صورت سکونت در خانه بایستی این مدرک را به سفارت ارائه دهد)
• عکس فرد متقاضی (بهتر است همان عکس گذرنامه فرد مقاضی باشد)
• پرداخت هزینه دریافت اجازه اقامت (مبلغی نیز برای انجام ادامه ی درخواست به سفارت تحویل داده می شود)
• پاسپورت (در این مورد با دقت دکنید که گذرنامه شما در کل دوره اقامت شما در آلمان اعتبار داشته باشد، زیرا اگر گذرنامه شما در مدتی که در آلمان هستید، منقضی شود مجبور به بازگشت به کشور مبدا و تمدید اعتبار پاسپورت خواهید بود.
• داشتن مدرک زبان آلمانی (b2)(البته این سطح از زبان آلمانی به دانشگاه مورد نظر نیز مربوط می شود، به این ترتیب که هر دانشگاه ممکن است یک سطح معینی برای دانشجویان متقاضی اعمال کند)
• انگیزه نامه فرد مبنی بر تحصیل در کشور آلمان

شرایط و مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

مراحل لازم برای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان:

در خصوص اینکه فرد متقاضی تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان باشد باید مراحلی برای اخذ مجوز برای دریافت ویزا طی کند به این صورت که باید همزمان با اقدامات وی برای پذیرش در دانشگاه، یک دوره زبان را بگذراند. این دوره ی زبان می تواند به صورت های مختلف انجام شود، مانند:
خود فرد به صورت خود آموزی آلمانی یاد بگیرید.
در دوره آموزش مجازی برای یادگیری شرکت کند.
آموزش فشرده معلم خصوصی نیز راهی سریع تر برای دریافت مدارک زبان مربوطه است.
در دوره های زبان که در دوره ی به صورت دوره های سطح متوسط و دوره های سطح پیشرفته انجام می شود شرکت کند.
نکته قابل توجه ی دیگر این است که فرد متقاضی برای اینکه زمان کافی داشته باشد بایستی درخواست خود را سریعاً به سفارت آلمان تحویل دهد زیرا مدت زمان بررسی تقاضای ویزا زمان طولانی خواهد بود.

هزینه ها مهاجرت تحصیلی به آلمان:

اگر افراد متقاضی تحصیل در در دانشگاه های دولتی کشور آلمان باشند، هزینه های بسیار کمی برای دانشجویان در نظر گرفته اند که البته این هزینه ها نیز برای اداره دانشگاه و ارائه خدمات دانشجویی است. نکته ی حائز اهمیت این است که بیشتر دانشگاه ها مخصوصا در رشته هایی که به زبان آلمانی ارائه می شوند تقریبا رایگان و در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند دارای شهریه و هزینه های جزئی هستند.
علاوه بر دانشگاه های دولتی که این امکان برای دانشجویان بین المللی فراهم است که تحصیلی رایگان داشته باشد، دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارد، به این صورت که افراد بایستی شهریه ی آنها را بپردازد. اگر دانشجویان مشغول تحصیل در این مراکز آموزشی خصوصی هسند، باید سالانه حدودا ۱۵,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ یورو هزینه کنند. البته باید توجه داشت که شهریه هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد که این گونه اطلاعات و شرایط دانشگاه ها در سایت هر کدام از دانشگاه هی انتخابی موجود است. باتوجه به اینکه فرد مشغول تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان است، بایدگفت که برخی از دانشگاه شرایط متفاوتی برای این افراد دارند که لازم است قبل از هر اقدامی از آن مطلع شوند.
هزینه زندگی در آلمان به عوامل متعددی وابسته است که از جمله آن ایالت محل زندگی دانشجو, سبک زندگی او اشاره کرد. به طور کلی می توان گفت هزینه های متوسط زندگی یک شخص در کشور آلمان حدودا ۷۰۰ تا۸۰۰ یورو به صورت ماهیانه می باشد. بیشترین میزان هزینه های زندگی مربوط به تهیه مسکن است که دانشجو برای آن هزینه ای در حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو را متقبل خواهد شد. برای کاهش این هزینه دانشجو می تواند از سوئیت های دانشجویی به جای خانه های شخصی استفاده نماید. ضمن آنکه هزینه مسکن در شهر های کوچک ارزانتر از شهرهای بزرگ است.
هزینه خوراک و پوشاک یک فرد در طی یک ماه نیز چیزی در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو خواهد بود. دانشجویان در کشور آلمان با پرداخت ماهیانه ۵۰ یورو بیمه درمانی خواهند شد. دیگر هزینه های جانبی زندگی مانند هزینه آب, برق, گاز و اینترنت ۵۰ تا ۱۰۰ یورو خواهد بود. لازم به ذکر است که میزان هزینه های زندگی به سبک زندگی افراد وابسته است.
همچنین اگر این دانشجویان بین المللی متاهل هستند و خواهان همراهی همسر و فرزندانشان در کشور آلمان هستند باید گفت در مقاطع تحصیلات دانشگاهی این امکان وجود دارد که شخص دانشجو، همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه وارد کشور آلمان کند اگر فرد متقاضی قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را داشته باشد می تواند برای آنها نیز اقامت دریافت نماید وپس از تمام شدن تحصیلات وی نسبت به اقامت خود و خانواده اش اقدام نماید. راه های دیگری نیز در صورت تمایل وجود دارد که برای مثال دعوت نامه ای برای آنها ارسال نماید تا آنها بتوانند با دریافت ویزا به او ملحق شوند.

هزینه ها مهاجرت تحصیلی به آلمان

مزیت های تحصیل در کشور آلمان:

دولت آلمان با توجه به ظرفیت های فراوان تحصیلی و شغلی در این کشور نه تنها برای دانشجویان بومی خود بلکه برای دانشجویان بین المللی خود که مشغول تحصیل در آلمان هستند، علاوه بر امکان تحصیل رایگان در آلمان، فرصت های شغلی مناسبی نیز برای این دسته از دانشجویان بین المللی خود فراهم می کنند.
مزیت دیگر تحصیل در این کشور مربوط به هزینه های رفت و آمد است به این ترتیب که دانشجویان می توانند بلیط هایی از دانشگاه دریافت نمایند که این امکان را برای آنها فراهم می کند که از سیستم حمل و نقل عمومی به صورت رایگان استفاده نمایند.

ادامه تحصیل در کشور آلمان بدون مدرک زبان:

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: طول دوره کارشناسی ارشد در کشور آلمان معمولا دو سال است.
در دوره کارشناسی ارشد اکثریت رشته ها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی ارائه می شود. در این حالت بایستی مطابق هر رشته ی انتخابی که به زبان انگلیسی و یا به زبان آلمانی ارائه می شود، مدرک دال بر تسلط به زبان مربوطه را ارائه کرد.
ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریز نمرات آن
ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن
ترجمه رسمی مدرک کارشناسی و ریز نمرات این مقطع
پاسپورت متقاضی که باید بیش از ۶ ماه اعتبار داشته باشد
توصیه نامه اساتید مقاطع تحصیلی قبلی
پروپوزال
انگیزه نامه ی تحصیلی
رزومه (می توان گفت که افراد متقاضی برای این مقطع با داشتن یک رزومه ی قوی می توانند موفق به اخذ اقامت تحصیلی شود و پس از فارغ التحصیلی نیز می توانند راحت تر نسبت به مهاجرت تحصیلی به آلمان، اقدام نمایند.

شانس داشتن شرایط تحصیل رایگان در آلمان در مقطع دکتری

مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی (برای زبان انگلیسی، داشتن مدرک آیلس ۶.۵ به بالا و یا تافل ۹۰) (برای زبان آلمانی بستگی به رشته ی انتخابی و همچنین دانشگاه مورد نظر بایستی مدارک زبان در سطح B1 و B2 باشد)
مقطع دکتری: در این باره باید گفت که تحصیل در این مقطع در کشور آلمان در اکثر رشته ها به زبان آلمانی است. البته در مواردی برای این دسته از دانشجویان بین المللی این امکان وجود دارد که دانشجو تز دکتری خود را به زبان انگلیسی ارائه می نماید.
مدت تحصیل مقطع دوره دکتری در کشور آلمان در اکثریت رشته ها ۳ تا ۵ سال است. البته باید گفت که این مدت زمان نیز بستگی به دانشجو و همچنین استاد راهنما مربوطه دارد. بنابراین می توان گفت که پذیرش در مقطع دکتری در کشور آلمان پروسه اس زمان بر و پرریسک می باشد.
همچنین امکان گذراندن این مقطع در برخی رشته ها به زبان انگلیسی نیز ممکن است.
این دسته از دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در این قطع هستند بایستی با اساتید دانشگاه های مختلف که در حیطه اقدامات پژوهشی مربوط به دانشجو دارای تخصص می باشند به صورت مستمر ارتباط داشته باشد. در این حالت می توان امیدوار بود که استاد با بررسی رزومه شخص و توانایی های دانشجو بتواند وی را به دانشگاه مربوطه معرفی نماید. در این صورت فرد اجازه دارد که نسبت به اقامت تحصیلی خود اقدام کند.
نکته ی مهم در این قسمت این است که اگر در این مقطع به دانشجو حقوقی تعلق بگیر بگیرد یا خیر به نظر استاد مربوطه بستگی دارد و نمی توان درباره آن نظری قطعی ارائه نمود.
در این مقطع نیز داشتن مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع دکتری در کشور آلمان در رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی آیلس ۷ به بالا و در رشته های ارائه شده به زبان آلمانی مدرک B2 الزامی است.

مزیت های تحصیل در کشور آلمان

دانشگاه های کشور آلمان:

دانشگاه هامبورگ
دانشگاه ایبرهارد کارل
دانشگاه صنعتی درهزن
دانشگاه فنی برلین
دانشگاه فنی آخن
دانشگاه فرایبورگ
دانشگاه آزاد برلین
دانشگاه هامبولت برلین
دانشگاه فنی KIT
دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ
دانشگاه روبرت کارلز هایدلبرگ
دانشگاه فنی مونیخ
دانشگاه هانوفر
اکثر این دانشگاه های آلمان تا مقطع فوق لیسانس به زبان آلمانی تدریس می کنند به طوری که می توان گفت تنها چند دانشگاه در آلمان در مقاطع بالا به زبان انگلیسی ارائه می شود. اما اگر باز هم به زبان انگلیسی باشند معمولا یا برای دانشجویان امکان تحصیل رایگان ندارند و یا بسیار سخت پذیرش تحصیلی صادر می کنند. دانشگاه هانوفر آلمان یکی از این مراکز آموزشی است.
لازم به ذکر است دربعضی دانشگاه های آلمان، دکانش زبان آلمانی جز ملزومات گرفتن پذیرش آن دانشگاه می باشد. افراد متقاضی این رشته ها بایستی آزمون ها ی مختلفی را طی کنند تا بتوانند پذیرش مربوطه را دریافت نمایند و تنها ارائه ی مدرک آن کافی نیست.

زبان آلمانی و تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان:

تحصیل بدون مدرک زبان برای دانشجویان بین المللی که دارای تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیست، راه مجاز این است که برای مدت سه ماهه ویزای خود برنامه های شرکت در دوره های زبان آلمانی و در صورت لزوم برخی از دانشگاه ها شرکت در آزمون های مربوطه برنامه ریزی داشته باشد، زیرا چنین افرادی که باید برای اخذ اقامت در کشور آلمان، اقدامات لازم برای آموختن زبان آلمانی را انجام داده باشند.
برای یادگیری زبان آلمانی نیز می توان به یک مرکز رسمی آموزش مراجعه کرد به نام دانشگاه آنلاین که به نام DUO معروف است که در این دانشگاه یا مرکز آموزشی می توان شروع به یادگیری کرد.

مزیت های تحصیل در کشور آلمان

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در اسپانیا می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در آلمان ، اسپانیا و اروپا و همچنین تحصیل در کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131