#

تحصیل در اروپا

  • ۵ بهمن ۱۳۹۸
  • مهاجرت تحصیلی
  • 28 بازدید
  • بدون نظر

تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا به دلیل برخورداری از شرایط تحصیلی ایده­ال و وجود دانشگاه­ های معتبر از سوی افراد بسیاری مورد توجه قرار داشته است. در قاره آمریکا دانشگاه­ های معتبری وجود دارد که از رتبه بالایی در سطح بین­ المللی برخوردار هستند و از سوی دانشجویان بین­ المللی مدنظر قرار می­گیرد. اغلب متقاضیان تحصیل در اروپا افرادی هستند که در کشورهای استرالیا، آمریکا و کانادا اقامت دارند.

براساس آمارهایی که وجود دارد هرساله حدود یک و نیم میلیون متقاضی اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه­ های اروپایی می­کنند. در ادامه دلایلی که موجب شده تحصیل در اروپا مورد توجه دانشجویان بین­ المللی قرار بگیرد را عنوان خواهیم کرد. هریک از این دلایل از اهمیت ویژه­ای برخوردار بوده و متقاضیان تحصیل در اروپا باتوجه به شرایط مالی و اقتصادی و وضعیت تحصیلی خود اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه­های اروپایی می­کنند.

کیفیت نظام آموزشی اروپا

یکی از مهم­ترین مواردی که از سوی متقاضیان تحصیل در اروپا مورد توجه قرار می­گیرد کیفیت نظام آموزشی اروپا است. دانشگاه­های معتبر بسیاری در این قاره فعالیت دارند که جایگاه زیر پانصد را در رده­بندی بین­ المللی به خود اختصاص داده­اند. افرادی که تحصیل در اروپا را انتخاب کنند می­توانند از نظام آموزشی باکیفیتی برخوردار شده و تحصیلات خود را در دانشگاه ­های معتبری به اتمام برسانند.

بهره­مندی از استاندارد بالای زندگی همزمان با تحصیل

 از دیگر دلایلی که موجب می­شود تحصیل در اروپا مورد توجه افراد قرار بگیرد امکان بهره­مندی از استاندارد بالای زندگی همزمان با تحصیل در این قاره است. اغلب کشورهای اروپایی امکانات رفاهی باکیفیت بالایی را دراختیار شهروندان خود قرار داده و در عین حال هزینه زندگی در این کشورها بسیار کم است که این امر موجب شده تحصیل در اروپا از سوی دانشجویان بین­ المللی انتخاب شوند.

برخورداری از امکان تحصیل رایگان در اروپا

دانشجویانی که تحصیل در اروپا را انتخاب می­کنند این امکان را در اختیار دارند که تحصیلات خود را به صورت رایگان ادامه دهند. البته در برخی از کشورهای اروپایی افراد باید هزینه دوران تحصیل خود را پرداخت نمایند ، اما در برخی دیگر از کشورها هزینه تحصیل بسیار پائین بوده که عمدتا رایگان محسوب می­شود. برخورداری از امکان تحصیل رایگان در اروپا موجب شده تا دانشجویان بسیاری کشورهای این قاره را نسبت به کشورهای آمریکایی ترجیح دهند.

برخورداری از امکان تحصیل رایگان در اروپا

کمک هزینه تحصیلی

از دیگر دلایلی که موجب می­شود افراد تحصیل در اروپا را انتخاب کنند برخورداری از کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه ­های اروپایی است. کشورهای اروپایی در بخش­های مختلفی اقدام به سرمایه­ گذاری کرده­اند که مهم­ترین آن­ها در بخش آموزش و تحصیلات عالی است. کشورهایی مانند نروژ، اتریش و سوئد کمک هزینه تحصیلی در اختیار دانشجویان متقاضی تحصیل در اروپا قرار می­دهند که این امر موجب می­شود هزینه تحصیل در این کشورها رایگان باشد. برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز برای اینکه بتوانند دانشجویان بین­ المللی را جذب کنند اقدام به ارائه بورس و کمک هزینه تحصیلی کرده­اند.

تنوع زبان

تحصیل در اروپا موجب می­شود افراد با زبان­های مختلف امکان برخورداری از نظام آموزشی باکیفیت را داشته باشند. علیرغم اینکه حدود ۲۴ زبان رسمی در این قاره وجود داشته، اما اغلب کشورهای این قاره از زبان انگلیسی برای آموزش استفاده می­کنند. البته تنوع زبان برای تحصیل در اروپا وجود داشته و متقاضیان می­توانند تحصیلات خود را به زبان­های فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، آلمانی و عربی و بسیاری از زبان­های دیگر ادامه دهند.

تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته­ ها

اغلب کشورهای اروپایی در مقطع فوق­ لیسانس و دکترا این امکان را برای متقاضیان تحصیل در اروپا فراهم کرده­اند که تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند. اکثر افرادی که قصد دارند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشورهای اروپایی ادامه دهند از امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته­ ها استقبال کرده و اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه­های اروپایی می­کنند.

امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان

از دیگر دلایلی که موجب می­شود تحصیل در اروپا انتخاب گردد امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان است. البته باید به این نکته توجه داشت در برخی از کشورهای اروپایی دانشجویان متقاضی می­توانند همزمان با تحصیل خود دوره­ های زبان انگلیسی را نیز سپری کنند. این مساله برای افرادی که فاقد مدرک زبان هستند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و می­توانند تحصیلات خود را در دانشگاه­های اروپایی به را،حتی آغاز نمایند.

امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان

پیشگام در تحقیق و پژوهش

تحصیل در اروپا به افراد این امکان را می­دهد که از فرصت­های پژوهشی موجود استفاده کرده و در زمینه ­های تحقیقاتی مهمی با اساتید مجرب و مشهوری همکاری داشته باشند. اغلب دانشگاه ­های اروپایی در عرصه تحقیق و پژوهش پیشگام هستند که این امر موجب می­شود افراد بسیاری متقاضی تحصیل در اروپا باشند.

قابلیت سپری کردن دوره­های کارآموزی در کمپانی­های برتر جهانی

از دیگر دلایل دانشجویان برای تحصیل در اروپا قابلیت سپری کردن دوره­های کارآموزی در کمپانی­های برتر جهانی است. دانشجویانی که در دانشگاه­های اروپایی تحصیل می­کنند می­توانند دوره­های کارآموزش خود را در کمپانی­ های برتر بین­ المللی گذرانده و با سابقه کاری عالی وارد بازار کار شوند.

تنوع تحصیل در اروپا

یکی از مهم­ترین دلایل افراد برای تحصیل در اروپا وجود رشته­های تحصیلی مختلف است. دانشجویانی که قصد دارند در مقاطع مختلف تحصیلی وارد دانشگاه­ های اروپایی شوند این امکان را دارند رشته­های مختلفی که از سوی دانشگاه­های این قاره ارائه می­شوند را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. در اروپا علاوه ­بر رشته­ های تحصیلی متنوع در مقاطع مختلف فرصت­های تحقیقاتی بسیاری نیز وجود داشته که موجب می­شود افراد تحصیل در اروپا را به عنوان بهترین گزینه درنظر داشته باشند.

امکان کار دانشجویی همزمان با تحصیل

از دیگر مواردی که موجب شده تحصیل در اروپا نسبت به دیگر قاره­های جهان ارجحیت پیدا کند امکان کار دانشجویی همزمان با تحصیل است. در اغلب کشورهای اروپایی دانشجویان این امکان را دارند که به صورت نیمه وقت کاری پیدا کرده و بخش عمده­ای از هزینه ­های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. البته اطلاع از زبان رسمی هر کشوری موجب می­شود دانشجویان در زمینه یافتن شغل مناسب شانس بیشتری داشته باشند.

امکان پیوستن اعضای خانواده دانشجویان

از دیگر دلایل مهمی که موجب می­شود دانشجویان بسیاری متقاضی تحصیل در اروپا باشند امکان پیوستن اعضای خانواده به آن­ها است. اکثر کشورهای اروپایی این امکان را برای دانشجویان بین ­المللی درنظر گرفته­اند که پس از اخذ پذیرش از دانشگاه ­های این کشور اعضای خانواده آن­ها نیز به او ملحق شده و در کشور موردنظر اقامت داشته باشند.

امکان پیوستن اعضای خانواده دانشجویانپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131