#

تحصیل در خارج از کشور

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
  • مقالات تحلیلی
  • 357 بازدید
  • بدون نظر

تحصیل در خارج از کشور

مهاجرت تحصیلی یکی از مهم­ترین انواع مهاجرت شناخته می­شود که افراد بسیاری از آن استفاده کرده و وارد یکی از کشورهای مطرح جهانی می­شوند. پیشرفت در جوامع امروزی به گونه­ای است که اغلب دانشجویان بین­ المللی پس از اتمام دوره­ های تحصیلی ابتدایی و دبیرستان سعی می­کنند از دانشگاه­های معتبر بین­ المللی پذیرش دریافت کرده و سطح دانش و اطلاعات خود را ارتقا دهند. کشورهای اروپایی و آمریکا از لحاظ علمی در جایگاه بالاتری قرار دارند که این امر موجب شده افراد بسیاری این کشورها را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب نمایند.

برخی از افراد نیز برای اینکه با کنکور مواجه نشوند تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می­کنند. از سوی دیگر بسیاری از کشورهای بین ­المللی امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم کرده­ اند که این امر موجب می­شود تحصیل در خارج از کشور به عنوان گزینه ه­ای ایده ­آل برای افراد شناخته شود. اخذ بورس تحصیلی از برترین دانشگاه­های بین­ المللی نیز موجب شده هرساله افراد بسیاری متقاضی تحصیل در خارج از کشور باشند و از دانشگاه های معتبر بین ­المللی پذیرش دریافت کنند.

البته باید به این مساله نیز توجه داشت که هزینه تحصیل در برخی از کشورهای بین­ المللی بسیار زیاد بوده که این امر موجب می­شود تحصیل در خارج از کشور به عنوان امری سخت و دلسرد کننده درنظر گرفته شود. افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند ابتدا باید شرایط و ویژگی­های لازم را داشته و مدارک موردنیاز را تهیه کنند. در ادامه شرایط تحصیل در کشورهای اتریش و فنلاند را مورد بررسی قرار خواهیم داد که به عنوان گزینه­ای ایده­ آل جهت تحصیل در خارج از کشور شناخته می­شوند.

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

یکی از کشورهای اروپایی ایده ­آل جهت تحصیل در خارج از کشور اتریش است که شرایط تحصیل رایگان را برای کلیه دانشجویان فراهم کرده و دانشگاه­ های این کشور از نظام تحصیلی پیشرفت ه­ای برخوردار هستند. اتریش نیز به مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دارای دانشگاه ­های دولتی و خصوصی متعددی است اما متقاضیان تحصیل در اتریش باید درنظر داشته باشند تنها دانشگاه­های دولتی این کشور امکان تحصیل رایگان را فراهم کرده­اند و درصورت تمایل برای ادامه تحصیل در دانشگاه­ های خصوصی اتریش باید هزینه بالایی پرداخت شود.

دانشجویان ایرانی که قصد دارند تحصیلات خود را در مقطع لیسانس دانشگاه ­های اتریش به صورت رایگان ادامه دهند باید مدارک دوره پیش دانشگاهیی و دیپلم خود را جهت دریافت پذیرش یکی از دانشگاه ­های این کشور ارائه دهند. البته متقاضیان باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را که از سوی دانشگاه معتبری در ایران صادر شده است ارائه دهند. متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر باید ترجمه­ای رسمی از مدارک دوره لیسانس و دیپلم خود را که به زبان آلمانی است ارائه دهند.

از دیگر مواردی که برای تحصیل در خارج از کشور باید درنظر داشت زبان آموزش در کشور موردنظر است. در اتریش اغلب دروس به زبان آلمانی تدریس می­شوند به همین دلیل متقاضیان تحصیل در اتریش باید نسبت به زبان المانی تسلط کافی داشته باشند. البته باید این نکته را نیز عنوان کرد که دریافت پذیرش از دانشگاه­ های این کشور بدون ارائه مدرک زبان آلمانی نیز امکان­ پذیر است.

متقاضیان تحصیل در خارج از کشور چنانچه مقطع دکترا را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند باید درنظر داشته باشند دانشگاه­های اتریش در این مقطع هیچ هزینه­ای از دانشجویان دریافت نکرده و در مقابل متقاضیان می­توانند حقوقی نیز به صورت ماهیانه دریافت کنند. متقاضیان تحصیل در اتریش باید مدرک فوق­لیسانس نیز داشته باشند تا امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور فراهم گردد. متقاضیان باید تائیدیه استاد راهنمایی را که در دانشگاه موردنظر فعالیت دارد دریافت کرده و به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. در مقطع دکترا الزامی برای اطلاع از زبان آلمانی وجود نداشته و دانشجویان دروس خود را به زبان انگلیسی می­گذرانند.

افرادی که تمایل دارند دوره­ های پزشکی را در دانشگاه­ های اتریش سپری کنند باید مدارک پزشکی تائید شده ای را ارائه دهند. در دانشگاه ­های پزشکی اتریش امتحان معادل سازی­ های برگزار میشود که در این آزمون مدرک پزشکی متقاضیان معادلسازی خواهد شد. متقاضیان تحصیل در اتریش برای اینکه بتوانند دوره­های پزشکی را در دانشگاه­های این کشور سپری کنند باید نسبت به زبان آلمانی آشنایی کافی داشته باشند.

تحصیل در اتریش

از دیگر کشورهایی که متقاضیان برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می­کنند فنلاند است. متقاضیانتحصیل در فنلاند باید به زبان سوئدی و انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. دوره تحصیلی لیسانس حدود ۳ سال به طول انجامیده و دانشجویان باید هزینه­ های تحصیل خود را پرداخت نمایند. تعداد واحدهای درسی دوره لیسانس ۱۲۰ واحد بوده و پس از اتمام دوره دانشجویان ملزم به ارائه تحقیق علمی خواهند بود و پس از آن می­توانند مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند.

متقاضیان تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی می­توانند حدود ۱۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند که بخش عمده­ای از هزینه­ های تحصیلی آن­ها را پوشش خواهد داد. متقاضیان تحصیل در خارج از کشور چنانچه مقطع کارشناسی ارشد را برای ادامه تحصیل در فنلاند انتخاب کنند باید مدرک زبان لازم را نیز ارائه دهند. طول دوره کارشناسی ارشد حدود ۲ سال بوده و معدل دوره پیش متقاضیان نباید کمتر از ۱۳ باشد.

طول دوره تحصیلی دکترا نیز حدود ۳ تا ۵ سال بوده و متقاضیان می­توانند در هفته ۳۰ ساعت به کار دانشجویی پرداخته و هزینه­ های زندگی و تحصیل در فنلاند را تامین کنند. اکثر افراد برای بهره­مندی از امکانات تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه­های فنلاند اقدام به تحصیل در خارج از کشور می­کنند اما باید درنظر داشته هزینه زندگی در این کشور کمی بالا بوده و داشتن درآمد مالی کافی یکی از الزامات شناخته می­شود.

تحصیل در خارج از کشور درصورتی برای افراد امکان­پذیر خواهد بود که هزینه زندگی و تحصیل در کشورهای مختلف را داشته باشند. برخی از افراد برای اینکه بتوانند اقامت پس از تحصیل را دریافت کنند تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می­کنند چرا که تحصیل در کشورهای دیگر به عنوان یکی از راه­های مطمئن برای اخذ اقامت دائم شناخته می­شود. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که شرایط کشورهای مختلف برای تحصیل و زندگی متفاوت بوده و افراد پیش از هرکاری ابتدا باید شرایط مالی و اقتصادی و سبک زندگی خود را مورد توجه قرار دهند. البته برخی دیگر از متقاضیان معیارهای دیگری را برای تحصیل در خارج از کشور مدنظر قرار داده و باتوجه به آن اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه­های بین ­المللی می­کنند.

تحصیل در فنلاندپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)