#

فوق لیسانس در اسپانیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۵ بهمن ۱۳۹۸
  • مهاجرت تحصیلی
  • 365 بازدید
  • بدون نظر

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اسپانیا
یکی از انتخاب های مناسبی که هر فردی می تواند برای ادامه تحصیل خود داشته باشد مقطع فوق لیسانس در اسپانیا است به این دلیل که فرد هم می تواند تحصیلات خود را در بهترین دانشگاه های دنیا ادامه دهد و هم این که می تواند همزمان با تحصیل خود از امکانات بسیار خوبی که در کشور اسپانیا در اختیار فرد قرار می گیرد و هم برنامه های آموزشی خوب و مرفه، لذت ببرد.

شرایط فوق لیسانس در اسپانیا

دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های اسپانیا تحصیل می کنند شانس خود را برای بورسیه ی تحصیلی در مقطع دکترا افزایش می دهند. نکته ای که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که طول مدت کارشناسی ارشد در اسپانیا دو سال است و افراد می توانند طی دو سال مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه هایی دارای سطح جهانی دریافت کنند.

آغاز ترم در دانشگاه های اسپانیا از ماه سپتامبر تا اکتبر است و زمان پایان ترم نیز در دانشگاه های اسپانیا در ماه دسامبر و یا اوایل ژانویه است.

یکی دیگر از مواردی که نیاز است در مورد مقطع فوق لیسانس در اسپانیا مورد بررسی قرار دهیم این است که زبانی که در این دوره از آن برای تدریس استفاده می شود. زبانی که در مقطع فوق لیسانس به دانشجویان در اسپانیا تدریس می شود زبان انگلیسی و اسپانیایی است. لازم به ذکر است دانشجویانی که می خواهند پذیرش به زبان اسپانیایی بگیرند قبل از هر چیز باید مدرک زبان اسپانیایی بگیرند و این مدرک باید نشان دهد که فرد به زبان اسپانیایی تسلط دارد، همچنین توجه داشته باشید که مجوز یادگیری زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا به افراد داده نمی شود.

اما اگر دانشجویان می خواهند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشند برای این کار افراد باید در آزمون آیلتس شرکت کنند و نمره ی ۶ یا ۶.۵ را از این آزمون کسب کنند.

کار در حین تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا

یکی دیگر از مسائل مهمی که برای افرادی که می خواهند در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا تحصیل کنند، سوال است این است که آیا می توانند در حین تحصیل کار هم بکنند. در پاسخ باید بگوییم دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا تحصیل می کنند مجوز کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارند و به طور میانگین این افراد می توانند به ازای هر ساعت ۸ تا ۱۰ یورو حقوق بگیرند که فرد با درآمدی که از کار دانشجویی خود کسب می کند به راحتی هزینه های زندگی و تحصیل خود را در یک سال تامین کند.

هزینه های زندگی در طی دوران تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا

هزینه های زندگی در طی دوران مقطع فوق لیسانس در اسپانیا

به جرات می توان گفت یکی از مهم ترین مسائلی که افراد در کنار کیفیت دانشگاهی که در اسپانیا تجربه می کنند، هزینه های پایین است. زیرا این مسئله موجب می شود که دانشجو تصمیم نهایی خود را برایتحصیل در اسپانیا بگیرد.

همان طور که گفتیم به دانشجویان مقطع فوق لیسانس مجوز کار ۲۰ ساعته در هفته داده می شود و به ازای هر ساعت نیز ۸ تا ۱۰ یورو حقوق می گیرند که با استفاده از این میزان حقوق دانشجویان می توانند بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین کنند، لازم به ذکر است که حداقل هزینه ی زندگی در اسپانیا برای یک ماه ۵۰۰ یورو است.

نکته ی بسیار مهمی که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که افرادی که می خواهند در اسپانیا تحصیل کنند قبل از این که به اسپانیا سفر کنند باید سندی ارائه دهند که نشان دهنده ی تمکن مالی آن ها باشد این سند در واقع باید یک پشتوانه ی مالی باشد که مبلغ آن باید برابر هزینه های یک سال زندگی در اسپانیا باشد.

هزینه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا

با توجه به رشته و دانشگاهی که فرد در آن تحصیل می کند هزینه ی تحصیلی افراد در دانشگاه های مختلف برای هر ترم می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی هزینه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا برای هر ترم بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو است و جالب است بدانید که افرادی که دوره ی کارشناسی ارشد خود در اسپانیا تحصیل می کنند، می توانند بدون آزمون و به صورت پیوسته در مقطع دکترا نیز در این کشور تحصیل کنند و هزینه ی تحصیل آن ها در مقطع دکترا نیز تقریبا رایگان خواهد بود.

زندگی پس از تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا

برخی از افراد پس از پایان تحصیل خود به دلیل این که ممکن است تصور کنند که امکاناتی که کشور اسپانیا در اختیارشان قرار می دهد به مراتب از کشور خودشان بهتر باشد تصمیم می گیرند در این کشور بمانند و پس از تحصیل خود در شغل با حرفه ای مشغول به کار شوند، این افراد باید برای ورود به بازار کار اسپانیا به زبان اسپانیایی مسلط باشند و همچنین دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغلی مناسب برای خود پیدا کنند.

در ضمن این افراد باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند تا بتوانند به خاطر کار خود در کشور اسپانیا زندگی کنند و اقامت داشته باشند. اما اگر افراد می خواهند اقامت دائم کشور اسپانیا را دریافت کنند باید بدانند که دریافت اقامت در اسپانیا فرایند دشوار و طولانی خواهد بود و افراد باید حداقل ۵ سال اقامت قانونی و مداوم در کشور اسپانیا داشته باشند تا بتوانند برای اقامت دائم درخواست دهند و در نهایت پس از این که افراد اقامت دائم کشور اسپانیا را دریافت کردند باید برای گرفتن پاسپورت اسپانیایی اقدام کنند.

در نهایت باید به این مسئله اشاره کنیم که کشور اسپانیا دارای ۱۵ دانشگاه ممتاز است که در سطح جهانی دارای رتبه های زیر ۶۰۰ هستند، پس اگر می خواهید در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا تحصیل کنید، توصیه می کنیم تحصیل در این دانشگاه های معتبر را از دست ندهید.

زندگی پس از تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیاپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)