#

تحصیل در پرتغال

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۴ خرداد ۱۳۹۸
 • مهاجرت تحصیلی
 • 932 بازدید
 • ۶ نظر

تحصیل در پرتغال

آن دسته از افرادی که در کشور پرتغال دوست و یا خانواده ای داشته باشند برای تحصیل در پرتغال بهترین گزینه شناخته می شوند. اغلب دانشجویان، به این کشور علاقه ای خاص دارند اما باید به این مساله نیز توجه داشت که دانشگاه های پرتغال در رده بندی جهانی جایگاه مناسبی نداشته و افراد به دلیل تمایلات شخصی قصد تحصیل در این کشور را دارند. در ادامه شرایط مهاجرت تحصیلی به پرتغال را عنوان خواهیم کرد که باعث می شود متقاضیان با آگاهی بیشتری نسبت به تصمیم خود اقدام نمایند.

تحصیل در مدارس پرتغال

تحصیل در مدارس این کشور از سن ۶ سالگی آغاز شده و دانش آموزان باید ۹ سال تحصیلی را پشت سر بگذارند. مدارس پرتغال به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند که خانواده ها براساس شرایط خود می توانند بهترین گزینه را برای ادامه تحصیل در مدارس پرتغال انتخاب نمایند. پس از اتمام این دوره، دانش آموزان می توانند مدرک دیپلم خود را دریافت کرده و درصورت تمایل وارد یکی از بهترین دانشگاه های پرتغال شوند. البته تحصیبلت عالی در این کشور به دو صورت تحصیلات دانشگاهی و غیر دانشگاهی است و متقاضیان با توجه علاقه خود می توانند بهترین روش را انتخاب نمایند.

از سوی دیگر دانشجویان، پس از اتمام تحصیلات درصورت تمایل می توانند گرین کارت پرتغال را نیز دریافت کرده و به مدت ۵ سال در این کشور اقامت دائم داشته باشند. پس از این مدت درصورتی که واجد شرایط باشند می توانند شهروندی و تابعیت پرتغال را نیز دریافت کنند. یکی دیگر از مزایای مهاجرت تحصیلی به پرتغال این است که فرد متقاضی پس از دریافت تابعیت این کشور می تواند اقامت پرتغال را برای سایر اعضای خانواده خود نیز دریافت کرده و درواقع خانواده فرد دانشجو نیز می توانند همراه با او در کشور پرتغال زندگی کنند.

تحصیل در مدارس پرتغال

تحصیل در مقطع کارشناسی پرتغال

دانشجویان باید درنظر داشته باشند تحصیل در مقطع کارشناسی پرتغال حدود ۳ تا ۴ سال به طول انجامیده و متقاضیان تحصیل در این مقطع باید مدرک دیپلمی را ارائه دهد که نشان دهنده اتمام دوره دبستان و دبیرستان در کشور مبدا است. آن دسته از متقاضیان مقطع کارشناسی پرتغال چنانچه مدرک دیپلم را ارائه دهند باید در دوره  پیش دانشگاهی پرتغال شرکت کرده و پس از طی این دوره امکان ورود به دانشگاه های پرتغال برای آن ها فراهم خواهد شد.

یکی از مهم ترین مواردی که دانشجویان باید درنظر داشته باشند ارائه مدرک زبان معتبر با حداقل نمره تعیین شده از سوی دانشگاه برای هر مقطع تحصیلی است. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی پرتغال باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ و یا نمره مشابه در آزمون تافل را ارائه دهند. هزینه ای که دانشجویان برای زندگی در پرتغال در مقطع کارشناسی باید بپردازند حدود ۳۵۰۰ یورو به صورت سالیانه است که کلیه هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد و بیمه و دیگر هزینه های فرد را تقبل می مند.

کلیه اشخاصی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی پرتغال را دارند پیش از ورود به این کشور باید به سفارت پرتغال مراجعه کرده و نامه پشتوانه مالی و سفارش تولید محتوا خود را ارائه دهند که نشان می دهد افراد قادر به پرداخت هزینه یک سال زندگی در کشور پرتغال خواهند بود. دانشجویان در پرتغال برای اینکه پس از اتمام تحصیلات خود بتوانند شغل مناسبی را در کشور پرتغال پیدا کنند باید دانش کافی درخصوص زبان پرتغالی داشته باشند. پس از فارغ التحصیلی و یافتن شغل مناسبی متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی پرتغال می توانند با تغییر ویزای دانشجویی به ویزای کاری اقامت این کشور را نیز دریافت نمایند.

دانشجویان در پرتغال می توانند در طول هفته به مدت ۱۰ ساعت شغل دانشجویی پیدا کرده و همزمان با تحصیل خود به کار نیز مشغول باشند. این افراد به ازای هر یک ساعت کار می توانند مبلغی در حدود ۸ تا ۱۰ یورو درآمد داشته باشند که جمع کل این مبلغ می تواند بخش عمده ای از هزینه های زندگی و تحصیل را تحت پوشش قرار دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی پرتغال

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرتغال

افراد چنانچه تمایل داشته باشند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد این کشور ادامه دهند امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا را نیز خواهند داشت. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرتغال حدود دو سال به طول انجامیده و چنانچه دانشجویان مدرک زبان انگلیسی نداشته باشند باید در دوره های ۵ هفته ای آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده و مبلغ ۱۲۰۰ یورو را نیز بپردازند.

زبانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرتغال مورد نیاز است زبان پرتغالی و انگلیسی بوده و دانشجویانی که تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب کنن باید مدرک زبان آیلتس ۶ و یا ۶.۵ را ارائه دهند. درصورتی که متقاضیان مدرک زبان نداشته باشند باید دردوره های آموزشی شرکت کرده و مدرک موردنظر را دریافت کنند. دانشجویانی که به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرتغال اشتغال دارند می توانند در طول هفته به مدت ۲۰ ساعت به کار دانشجویی پرداخته و مبلغی در حدود ۷ تا ۹ یورو را به ازای هر یک ساعت کار دریافت کنند. هزینه زندگی در این مقطع حدود ۳۵۰۰ یورو به صورت سالیانه بوده و کلیه هزینه های فرد از جمله هزینه مسکن، غذا، رفت و آمد و بیمه و دیگر هزینه ها را تحت پوشش قرار می دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرتغال

مقطع دکترا پرتغال

مقطع دکترا در این کشور حدود ۳ تا ۵ سال طول می کشد و دانشجویان در انتها باید از پایان نامه و تولید محتوا خود دفاع کنند. افرادی که دارای سوابق تحصیلی عالی هستند و یا سوابق تحصیلی معمولی داشته و از زمان آخرین دوره تحصیلی آن ها کمتر از دو سال گذشته و قصد دریافت ویزای دانشجویی پرتغال را دارند بیشترین متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا پرتغال را به خود اختصاص می دهند. گروه دیگر افراد متقاضی آن هایی هستند که بیشتر از دو سال از آخرین مدرک تحصیلی آن ها میگذرد. این افراد نیز می توانند نسبت به دریافت پذیرش از دانشگاه های پرتغال اقدام کرده و تحصیلات خود را در مقطع دکترا پرتغال ادامه دهند. البته آن دسته از متقاضیانی که سابقه علمی درخشانی دارند از شانس بیشتری جهت پذیرش در دانشگاه های پرتغال برخوردار خواهند بود.

مقطع دکترا پرتغال

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی پرتغال با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.



6 پاسخ به “تحصیل در پرتغال”

 1. فرشید گفت:

  سلام هزینه تحصیل ارشد چقدر هستش و مدرک زبان میخواد؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   هزینه تحصیل در پرتغال سالیانه بین 1200 تا 3000 است.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 2. خانم اکبری گفت:

  سلام مقطع دکتری به چه صورته؟ شرایطش چجوریه؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   نیاز به مدرک زبان برای تحصیل در پرتغال است.طول دوره تحصیلی بین 3 تا 5 سال هستش.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 3. Hosna گفت:

  salam khaste nabashid man madrak zaban IELTS daram ba nomreye 6 mitonam eghdam konam?

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله میتونید اقدام کنید برای تحصیل در پرتغال.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)