#

تحصیل در کالج های اتریش

 • ۱۳ آبان ۱۳۹۸
 • کشورها
 • 49 بازدید
 • بدون نظر

تحصیل در کالج های اتریش

از جمله کشورهای اروپایی که برای تحصیل بسیار مناسب به نظر می رسد می توان به کشور اتریش اشاره کرد . کشور اتریش دارای دانشگاه های بسیار خوبی است و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا است و کیفیت بسیار زیادی از نظر آموزشی را دارد . برای وارد شدن به این کشور نیازی به مدرک زبان آلمانی ندارید به همین دلیل اتریش به کشور بسیار پرطرفداری برای تحصیل متقاضیان تبدیل شده است  . تحصیل در کالج های اتریش و دانشگاه های کشور اتریش از هدف هایی است که بسیاری از متقاضیان در سراسر جهان دارند .

سیستم آموزشی در کشور اتریش به صورتی است که متقاضیان در این کشور از تحصیل رایگان برخوردار می شوند . کیفیت آموزش در این کشور بسیار بالا است . تحصیل در کشور اتریش دارای مزیت های بسیار زیادی است و اگر متقاضی شرایط لازم را داشته باشد متقاضی می تواند از سیستم آموزشی با کیفیت در این کشور برخوردار شود .

در کشور اتریش ۱۸ دانشگاه و ۱۱۰ کالج وجود دارد که متقاضیان تحصیل در کالج های اتریش می توانند در آن ها به تحصیل بپردازند . زبانی که در کالج ها و دانشگاه های این کشور تدریس می شود زبان آلمانی است . البته برای بعضی از دانشگاه های اتریش زبان انگلیسی نیز تدریس می شود .

آن دسته از افرادی که می خواهند به تحصیل در کالج های کشور اتریش بپردازند برای این که به بعضی از کالج های این کشور وارد شوند باید در آزمون ها نمره قبولی را دریافت کنید . این آزمون ها هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی یعنی به شکل مصاحبه است . آن دسته از متقاضیانی که می خواهند به تحصیل در کالج های اتریش بپردازند باید بدانند که به صورت خصوصی باید و شخصی در این آزمون های ورودی شرکت کنند و هیچ فردی به جای آن ها نمی تواند در این آزمون شرکت کند . کالج های کشور اتریش برای پذیرش افراد متقاضی در سطح بین الملل به آن ها امتیاز می دهد و اگر متقاضی همه شرایط لازم را داشته باشد متقاضی می تواند در این کالج ها پذیرش شوند .

آن دسته از افرادی که می خواهند به تحصیل در کالج های اتریش بپردازند باید بدانند که تا اول فوریه باید درخواست خود را برای پذیرش در ترم تابستانی اعلام کنند . آن دسته از متقاضیانی که می خواند در ترم زمستان درخواست دهند تنها تا اول سپتامبر زمان دارند . در زمان تعیین شده باید متقاضی مدارک خود را برای پذیرش در کالج های اتریش به آن ها تحویل دهد تا این مدارک مورد بررسی قرار گیرد .  برای ارسال کردن درخواست بهترین زمان شش ماه قبل از تاریخ معین شده است .

تحصیل در کالج های اتریش

تحصیلات در مقطع ابتدایی و متوسطه

سیستم آموزشی که در کشور اتریش وجود دارد این است که هر کودک در سن پنج سالگی باید به مدت یک سال دوره های آمادگی را پشت سر بگذارند و بعد از آن در سن شش سالگی وارد دبستان می شود . دوره ابتدایی برای دانش اموزان در اتریش چهار سال است و بعد از پایان یافتن این دوران آزمونی از کودکان گرفته می شود تا سطح علمی کودکان مشخص شود . به صورت کلی تحصیلات ابتدایی و متوسطه هشت سال در این کشور طول می کشد . بعد از این که دانش آموزان دوره های ابتدایی را با سطح عالی پشت سر گذاشتند می توانند در دبیرستان های جامعی شروع به تحصیل کنند .

بعد از این که دانش آموزان دوره های ابتدایی و متوسطه را پشت سر گذاشتند می توانند وارد دوره های چهارساله دوم شوند و به این ترتیب می توانند وارد کالج های فنی حرفه ای در اتریش شوند . ان دسته از دانش آموزانی که به تحصیل در کالج های اتریش در دوره های ابتدایی و متوسطه پرداخته اند می توانند برای دریافت کردن دیپلم در امتحانات نهایی شرکت کنند . شرکت کردن در امتحانات نهایی رشته فرد مشخص نخواهد بود . آن دسته از دانش آموزانی که به تحصیل در کالج های اتریش پرداخته اند و توانسته اند در امتحانات نهایی نمره قبولی را کسب کنند می توانند مدرک دیپلم دبیرستان خود را دریافت کنند.

آن دسته از دانش آموزانی که موفق نشوند در این آزمون نمره قبولی را به دست آورند و نتوانند مدرک دیپلم دبیرستان خود را دریافت کنند باید در مدارس متوسطه سه و یا چهار سال به تحصیل بپردازند . دانش آموزان در دوران تحصیل خود باید به این موضوع که کاربرد علمی تحصیلات آن ها چیست نیز توجه داشته باشند . بعد از این که دانش آموزان این مراحل را طی کردند می توانند برای تحصیل در کالج های اتریش اقدام کنند و درنهایت نیز وارد کالج های فنی حرفه ای این کشور شوند .

تحصیلات در مقطع ابتدایی و متوسطه

شرایط تحصیل در کالج های اتریش

متقاضیان تحصیل در کالج های اتریش باید بدانند که این کالج ها دارای شرایط بسیار خاصی برای تحصیل دارد که متقاضیان باید این شرایط را داشته باشند و برای تحصیل به آن ها توجه کنند . از جمله شرایط تحصیل در کالج های اتریش این است که درس ها در کالج به زبان آلمانی تدریس می شود و برای تحصیل باید دو ترم تحصیلی را پشت سر بگذارنند . از جمله شرایطی دیگری که در این کالج ها حاکم است این است که باید متقاضی بعضی از سرفصل های کتاب های دبیرستان را پست سر بگذراند و هم چنین با درنظرگرفتن معدلی که فرد در دبیرستان کسب کرده است و رشته انتخابی وی در دانشگاه صورت گرفته است .

متقاضیان تحصیل در کالج های اتریش باید بدانند که برای تحصیل باید دانش و مهارت کافی را در مورد زبان آلمانی داشته باشد. به همین دلیل است که متقاضیان باید دوره های یادگیری زبان آلمانی را پشت سر بگذرانند. متقاضیان تحصیل در کالج های اتریش باید در دو آزمون شرکت کنند آزمون اولی آزمون ورود به این کالج ها است و آزمون دیگری در پایان دوره های کالج برگزار می شود . آن دسته از دانشجویانی که بتوانند در زبان آلمانی نمره قبولی را به دست آورند و آزمونی که در پایان دوره کالج برگزار می شود را به خوبی پشت سر بگذارنند می توانند در دانشگاه های این کشور به راحتی به تحصیل بپردازند .

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در کالج های اتریش

 • ارائه مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی برای وارد شدن به کالج های اتریش
 • متقاضی باید از صفحه نخست خود کپی را ارائه کند.
 • ترجمه مدرک دیپلم به زبان آلمانی به همراه ریز نمرات دیپلم
 • ترجمه مدرک پیش دانشگاهی به زبان آلمانی به همراه ریز نمرات پیش دانشگاهی
 • دو قطعه عکس مخصوص گذرنامه

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در کالج های اتریش

پارامترهای ارزیابی کالج های اتریش

تحصیل در کالج های اتریش عموما دو ترم تحصیلی است و زبان این کالج ها آلمانی است . متقاضی باید معدل و ریز نمرات که در دوره دبیرستان کسب کرده است را ارائه کند .هم چنین باید به عنوان پیش نیاز برخی از سرفصل های دبیرستان را نیز گذرانده باشد .

معرفی بهترین کالج های کشور اتریش

 • کالج actilinguaدر اتریش : این کالج در شهر وین کشور اتریش قرار دارد . این کالج از پیشرفته ترین کالج های کشور اتریش است که تحصیل در آن به زبان آلمانی صورت می گیرد که این زبان در همه سطح ها از پایه تا پیشرفته مورد بررسی قرار می گیرد . اساتیدی که در این کالج وجود دارند دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند و آموزش هایی که در این کالج ها رخ می دهد براساس بالاتری استانداردها در جهان بوده است و به صورت کاملا پیشرفته ارائه می شود. برنامه های تفریحی که در این کالج ها برای متقاضیان تحصیل در کالج های اتریش ارائه می شود نیز بسیار پیشرفته است .

از برنامه های آموزشی بسیار مهمی که در این کالج ها وجود دارد می توان به والیبال ، فوتبال و قایق رانی اشاره کرد . سطح های آموزشی در این کالج ها به سه بخش استاندارد ، فشرده و فوق فشرده تقسیم می شوند . متقاضی تحصیل در کالج های اتریش می تواند درخواست کلاس های خصوصی نیز داشته باشد . فاصله این کالج تا مرکز وین ۱۵ دقیقه است . دوره های آموزشی که در این کالج ها برای متقاضیان ارائه می شود در هر هفته ۲۵ جلسه است و هر دوره تحصیلی بین یک تا یازده هفته را تشکیل می دهد .

اگر دوره انتخاب شده برای تحصیل در این کالج ها فشرده باشد به ۳۵ عدد در هر هفته هم می رسد . مدت زمان این آموزش ها یازده هفته بوده است . البته در این کالج متقاضی تنها می تواند مهارت های مربوط به زبان آلمانی خود را تقویت کند و این کالج درس های دیگری را پوشش نمی دهد .

پارامترهای ارزیابی کالج های اتریش

 • کالج سالزبورگ : همان طور که از نام این کالج پیداست در شهر سالزبورگ قرار دارد . بخش شماره یک در این کالج مخصوص آن دسته از متقاضیانی است که می خواهند در رشته های علوم سیاسی و یا تاریخ تحصیل کنند . بخش دو این کالج برای آن دسته از متقاضیانی است که می خواهند وارد مسیر کسب و کار شده و به تحصیل بپردازند . بخش سومی نیز در این کالج قرار دارد که برای متقاضیان بخش ارتباطات است .

دوره های فشرده ای در این کالج برای بخش موسیقی و هنر درنظرگرفته شده است و افراد هنر دوست می توانند از این دوره ها بهره برند .

دسته بندی های مشخصی برای بخش های اجرای موسیقی در این کالج وجود دارد و شامل عکاسی و یا استودیو هنر می باشد . از بخش های دیگر در این کالج می توان به یادگیری زبان آلمانی ، فرهنگ اتریشی و ادبیات اشاره کرد .از دیگر درس های مهم ارائه شده در این کالج می توان به یادگیری اجتماعی ، مهمانداری ، کارآفرینی و کارآموزی اشاره کرد .

برای وارد شدن به این کالج ها باید یک آزمون را پشت سر بگذارید این آزمون اغلب ساده است و اما برای بعضی از افراد نیز دشوار به نظر می رسد . این آزمون می تواند برای استعدادیابی بسیار مفید باشد . متقاضیان تحصیل در کالج های اتریش می توانند به صورت مستقیم وارد دانشگاه های این کشور شوند . هزینه هایی که در این کالج ها باید پرداخت کنید می تواند به صورت اقساطی نیز باشد و میزان این هزینه ها نیز دسته بندی های خاص خود را دارد . تحصیل در این کالج ها باعث می شود تا تحصیل برای افراد بسیار ساده تر شود و از هدر رفتن وقت افراد جلوگیری می کند.

پارامترهای ارزیابی کالج های اتریش

آیا دانشجویان باید در اتریش بیمه درمانی داشته باشند ؟

قبل از ورود به هر کشور از مهم ترین مواردی که باید رعایت کنید این است که باید بیمه دانشجویی را دریافت کنید . دریافت کردن این بیمه با استفاده از برگه ثبت نام در دانشگاه بسیار ساده است  . برای این بیمه باید دانشجو در هر ماه ۲۳ یورو بپردازد . بعدها برای این که فرد ویزای خود را تمدید کند شماره بیمه نامه وی لازم خواهد بود .

آیا دانشجویان خارجی می توانند از خوابگاه های در این کشور استفاده کنند ؟

در این کشور خوابگاه ها ارتباط زیادی را با دانشگاه ها و کالج های اتریش ندارد . در همه شهرهای اتریش خوابگاه های دانشجویی بسیار زیادی وجود دارد که برای دانشجو هم قیمت های مناسبی دارد و هم امکانات بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد  . در هر ماه هزینه های مربوط به خوبگاه برابر ۱۸۰ تا ۳۰۰ یورو است .

البته خود دانشجو نیز می تواند خانه هایی را برای خود اجاره کند . بسته به شهر و منطقه ای که متقاضی می خواهد خانه ای را اجاره کند قیمت ها هم متفاوت خواهد بود . به صورت متوسط در وین برای هر ده متر مربع ۱۰۰ یورو است . البته محاسبه این مبلغ تنها برای اجاره بوده است و پول آب و برق و .. جداگانه محاسبه می شود  .

هزینه های در کالج های اتریش

به صورت کلی ان دسته از دانشجویانی که ویزای دانشجویی در این کشور را دارند نمی توانند در این کشور کار کنند و به آن ها اجازه کار داده نمی شود . حال اگر کارفرما درخواست کار کند و یا این که متقاضی بخواهد کارآموزی بگذراند می تواند به صورت موقت و نیمه وقت در این کشور کار کند و ۳۴۰ یورو در هر ماه را دریافت کند .

متقاضیان تحصیل در کالج های اتریش باید بدانند که برای همه مقاطع غیر از دکترا بورسیه و یا کمک هزینه ای درنظرگرفته نشده است و متقاضی بعد از این که وارد دانشگاه شد می تواند به موسسه های مختلف درخواست بورسیه بدهد.

هزینه هایی که تحصیلات تکمیلی در این کشور دارد را هم نمی توان به صورت دقیق تخمین زد زیرا بسته به نووع دانشگاه متفاوت خواهد بود . بیش ترین میزانی که هر شهریه در هر ماه دارد برابر ۷۸۰ یورو است . در بعضی از دانشگاه ها نیز با شرط تعداد واحدهایی که در هر ترم پاس شده است دو سوم و یا بیش تر از این مبلغ قابل برگشت به دانشجو خواهد بود . البته دانشگاه های فنی وین این قانون را ندارد و شهریه ای به دانشجو برگردانده نخواهد شد .

آیا دانشجویان باید در اتریش بیمه درمانی داشته باشند ؟

متقاضی بعد از ورود به این کشور باید چه کاری را انجام دهد ؟

متقاصی تحصیل در کالج های اتریش باید بداند که اولین کاری که باید بعد از وارد شدن به این کشور انجام دهد این است که به شهرداری منطقه برود . برگه ای را که شهرداری امضا می کند از مهم ترین مدارک در اتریش است . فرد بعد از سه روز بعد از این که وارد این کشور شد باید اطلاعات محل سکونت خود را به شهرداری اعلام کند . حتی پلیس می تواند کسانی که بدون داشتن این برگه در این کشور زندگی می کنند را بازداشت کنند . برای این که آدرس محلی که سکونت دارید را به ثبت برسانید نیاز دارید تا تاییدیه محل سکونت را داشته باشید . این تاییدیه را می تواند صاحب خانه و یا مدیر خوابگاه در اختیار شما قرار می دهد .

قدم دوم این است که باید حساب بانکی دانشجویی را باز کند و در این زمان هم بانک به شما کمک می کند تا مدارکی که لازم دارید را ارائه کنید . سومین قدم ثبت نام کردن در دانشگاه است که باید بین ساعت های ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ به دانشگاه مراجعه کنید و نامه پذیرش خود به همراه یک قطعه عکس و گذرنامه را باید در اختیار داشته باشید .

آن دسته از متقاضیانی که دانش زبان آلمانی را به صورت کامل ندارند ثبت نام آن ها به صورت غیر رسمی خواهد بود و هم چنین نیازی نخواهد بود تا شهریه را پرداخت کند . البته باید در همان روز قبض پرداخت شهریه کلاس زبان را دریافت کند و به موسسه زبان ان را ارجاع دهد . همه این قبض ها باید با استفاده از حساب بانکی پرداخت شود . بعد از این که در کلاس زبان ثبت نام کردید همه مدارک لازم را باید به اداره بیمه مرکزی ارائه کنید و برای دریافت کردن بیمه دانشجویی درخواست دهید . بعد از چند هفته کارت بیمه دانشجویی از طریق بیمه برای شما ارسال خواهد شد . این موضوع بسیار مهم است که در همه مراحل بالا باید گذرنامه فرد همراه وی باشد.

متقاضی بعد از ورود به این کشور باید چه کاری را انجام دهد ؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به تحصیل در کالج های اتریش با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131