#

تحصیل در نیوزلند

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • نیوزلند
  • 744 بازدید
  • بدون نظر

تحصیل در نیوزلند

نیوزلند یکی از کشور های پیشرو در جهان محسوب میشود. دانشگاه های این کشور، جزء ۵۰ دانشگاه برتر جهان هستند. هزینه تحصیل در نیوزلند، به مراتب کمتر از کشور های اروپایی و آمریکا هست.

از طرفی، زبان رسمی این کشور، انگلیسی است. همه این ها، باعث شده که نیوزلند به یکی از پر متقاضی ترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شود.

در ادامه این مطلب به معرفی دانشگاه های نیوزلند، مدت زمان تحصیلی در مقاطع مختلف، هزینه تحصیل در نیوزلند و رشته های تحصیلی پر متقاضی می پردازیم.

چرا تحصیل در نیوزلند؟

نیوزلند، کشوری کوچک و شامل جزایر متعددی است. علارقم جمعیت نسبتا کم، توجه بسیاری به سطح آموزشی در این کشور می شود. تدریس در دانشگاه های این کشور نیز به زبان انگلیسی انجام می شود. بنابراین افراد متقاضی تحصیل در نیوزلند، نیاز به یاد گرفتن یک زبان جدید ندارند.

مزایای تحصیل در نیوزلند

نیوزلند، یکی از مقاصد اصلی دانشجویانی است که ترجیح می دهند در کشوری پیشرفته تحصیل کنند. در ادامه، دلایل محبوبیت تحصیل در نیوزلند را مطرح می کنیم.

تحصیل به زبان انگلیسی و عدم نیاز به یاد گرفتن زبان دوم یا سوم
تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح بین الملل
امکان دریافت بورسه در زمان تحصیل در نیوزلند
امکان استفاده از انواع بیمه های دانشجویی و آزاد
وجود امکانات عالی و پیشرفته در مراکز آموزشی
تحصیل در محلی امن
یافتن مشاغل مناسب با توجه به مدارک دانشگاهی
هزینه های تحصیل پایین نسبت به سایر کشور ها
فراهم بودن شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان

مقاطع تحصیلی در نیوزلند

ابتدایی تا دبیرستان

تحصیل در نیوزلند برای دانش آموزان و دانشجویان تمام مقاطع امکان پذیر است. دانش آموزان ابتدایی، راهنمایی و متوسطه می توانند در مدارس نیوزلند، تحصیل کنند.

بر خلاف ایران و بسیاری از کشور های دیگر، تحصیل در نیوزلند از سن ۵ سالگی شروع می شود. در ادامه این مطلب، شرایط سنی و آموزش در مدارس نیوزلند را بررسی خواهیم کرد.

توصیه می کنیم پیش از درخواست دادن برای تحصیل در مدارس این کشور، حتما شرایط سنی در نظر گرفته شود.

مراکز فنی و حرفه ای

تحصیل کردن در نیوزلند برای افراد هدفمند از ارزش بالایی برخوردار هست. بعضی از افراد، حتی بدون داشتن مدارک دانشگاهی، می خواهند شرایط تحصیل در نیوزلند را تجربه کنند.

به همین دلیل، بیش از ۱۸ مرکز فنی و حرفه ای  و ۶۰۰ مرکز آموژشی در این کشور وجود دارد. افراد خارجی می توانند در همه این مراکز، به تحصیل بپردازند.

مدت دوره آموزش در مراکز فنی و حرفه ای، متغیر است. آموزش برخی رشته ها در مدت ۲ ماه و بعضی دیگر تا ۱۸ ماه به طول می انجامد.

تحصیل در مراکز فنی و حرفه ای، شامل آموزش عملی و گذراندن دوره های کارآموزی یا کارورزی است. پس از طی کردن دوره، مدرکی معتبر و بین المللی به کار آموزان داده می شود.

دانشگاه

در نیوزلند، امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، ارشد، دکتری تخصصی، پزشکی و دندان پزشکی، فراهم است. بنابراین، دانشجویان در تمام مقاطع، می توانند برای تحصیل در نیوزلند اقدام کنند.

مدارس نیوزلند

به طور رسمی، ۳ نوع مدرسه در نیوزلند رایج بوده و به آموزش محصل ها می پردازند. بخش عمده ای از این مدارس، دولتی هستند. باقی آن ها شامل مدارس خصوصی و مذهبی می شود.

تحصیل در نیوزلند

مدارس دولتی

شروع دوره ابتدایی از سن ۵ سالگی بوده و تا ۱۱ سالگی، ادامه دارد. دانش آموزان، این دوره را با طی کردن ۶ کلاس، پشت سر می گذارند.

در این مقطع، آموزش علوم پایه، حرف اول را می زند. علوم ریاضی، آمار، علوم، انگلیسی، تکنولوژی، هنر و سلامت، مهم ترین دروس مقطع ابتدایی آموزش در نیوزلند هستند.

دوره راهنمایی، تنها ۱ سال زمان می برد. دانش آموزان در این سال، برای تحصیل در مقطع متوسطه آماده می شوند.

مدت دوره متوسطه تحصیل در نیوزلند، ۵ سال است. در کلاس های ۱۱، ۱۲ و ۱۳ دانش آموزان می توانند دیپلم ملی NCEA را در سطوح ۱ تا ۳، دریافت کنند. بعد از آن، آماده ورود به دانشگاه می شوند.

مدارس خصوصی

بر خلاف مدارس دولتی، هزینه تحصیل در این مدراس، تماما به عهده دانش آموز است. مدارس شبانه روزی نیوزلند نیز جزء مدارس خصوصی محسوب می شوند. در مدارس خصوصی و شبانه روز، دانش آموزان به ازای هر سال تحصیل، مبلغ ۲۰۰۰۰ دلار می پردازند.

مدارس مذهبی

مدارس مذهبی یا یکپارچه با مدارس معمولی متفاوت هستند. در مدارس یکپارچه، بیشتر دروس فلسفی و اعتقادات مذهبی آموزش داده می شوند. هزینه تحصیل در این مدارس را دولت نیوزلند پرداخت می کند.

دانشگاه های نیوزلند

دانشگاه آوکلند
دانشگاه کانتربری
دانشگاه لینکلن
دانشگاه مسی
دانشگاه اوتاگو
دانشگاه ویکتوریا ولینگتون
دانشگاه وایکاتو
دانشگاه صنعتی آوکلند

در لیست بالا، معروف ترین دانشگاه های نیوزلند را معرفی کردیم. دانشگاه های این کشور، اعتبار علمی بالایی دارند و ۵ مورد از آن ها، در لیست ۵۰ دانشگاه برتر جهان به چشم می خورد.

دانشگاه های نیوزلند در رشته های مهندسی، فن آوری، کسب و کار و علوم زیست شناسی، حرفی برای گفتن دارند.

تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی

کارشناسی

به طور معمول، مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های نیوزلند ۳ سال است. شاید برای شما عجیب باشد که دوره کارشناسی در این کشور، کوتاه تر از دانشگاه های سراسر جهان هست.

دلیل این امر به تیزبینی مسئولین آموزشی نیوزلند بر می گردد. مطالب درسی مقطع کارشناسی، بر اساس دروس مورد نیاز دانشجویان برنامه ریزی می گردد. آموزش دروس تخصصی، در مقاطع بالا تر انجام می شود.

دانشجویان این مقطع پس از دوره ۳ ساله تحصیل خود، مدرک Bachelor و پس از گذراند سال چهارم تحصیل، مدرک Honours را دریافت می کنند.

کارشناسی ارشد

مدت زمان دوره کارشناسی ارشد در نیوزلند، بین ۱ تا حداکثر ۲ سال است. این مدت زمان، شامل ارائه پایان نامه نیز می شود.

همه دانشجویان مقطع ارشد، ملزم به ارائه پایان نامه هستند. ارائه مدرک لیسانس با نمره قبولی بالا از ملزومات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های نیوزلند است.

تحصیل در نیوزلند

دکتری تخصصی

گذراندن دوره دکتری در دانشگاه های نیوزلند، بین ۳ تا ۵ سال زمان می برد. این اختلاف زمانی، به رشته تحصیلی متقاضی بستگی دارد. دانشجویان دوره دکتری پس از گذراندن واحد های درسی، پایان نامه خود را ارائه می کنند.

پزشکی و دندان پزشکی

پزشکی و دندان پزشکی، جزء پر متقاضی ترین رشته های تحصیل در نیوزلند به شمار می روند. مدت زمان آموزش در این رشته ها، بین ۵ تا ۶ سال است.

این مدت زمانی شامل دو دوره ی مقدماتی و تکمیلی می شود. دوره مقدماتی، ۳ سال و دوره ی پیشرفته بین ۲ تا ۳ سال زمان می برند.

دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی پس از گذراندن دوره تحصیلی خود، به مدت ۱ سال در بیمارستان های نیوزلند مشغول کار آموزی می شوند. بنابراین پس از کارآموزی، می توانند مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند.

شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از مراکز آموزشی نیوزلند

بخشی از شرایط، در همه مقاطع وجود داشته و یکسان است. برای مثال، برای دریافت پذیرش در هر مقطع، باید آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات ارائه شوند.

در ادامه، شرایط دوره کارشناسی را به طور کامل توضیح می دهیم. برای مقاطع بالاتر، شرایط اختصاصی را نام می بریم.

کارشناسی

ارائه مدارک شناسایی فرد متقاضی تحصیل در نیوزلند
ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر یا مدرک آیلتس با نمره ۶ یا بالاتر
ارائه مدرک پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات سال آخر و ترجمه رسمی آن ها
ارائه مدرک تحصیلی دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی آن ها
ارائه رزومه فرد متقاضی تحصیل در نیوزلند که شامل سابقه تحصیلی و غیر تحصیلی او می شود.
پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اپلیکیشن فی
ارائه توصیه نامه معلم یا اساتید
پر کردن فرم انگیزه نامه توسط متقاضی نیز تاثیر بسیاری در پذیرش او در دانشگاه دارد.
کارشناسی ارشد

مدرک انگلیسی معتبر با نمره بالا از الزامات دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد است. در صورتی که مدرک آیلتس ارائه شود، باید دست کم نمره ۵/۶ اخذ شده باشد.

دکتری تخصصی

ارائه مدرک آیلتس با نمره ۷ یا بالاتر، جزء مهم ترین مدارک متقاضیان تحصیل در دوره دکتری تخصصی در دانشگاه های نیوزلند محسوب می شود.

پزشکی و دندان پزشکی

متقاضیان تحصیل در دوره های پزشکی و دندان پزشکی، دست کم به مدرک آیلتس با نمره ۵/۶ نیاز دارند.

هزینه تحصیل در نیوزلند

پیش از این، هزینه تحصیل در مدارس این کشور را مطرح کردیم. در این بحش، به میزان هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند اشاره می کنیم.

کارشناسی

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی به رشته و دانشگاه بستگی دارد. واضح هست که درس خواندن و دریافت مدرک از دانشگاه های برتر، هزینه بیشتری را در پی دارد.

دانشجویانی که تصمیم دارند مقاطع کاردانی یا کارشناسی را در دانشگاه های نیوزلند بگذرانند، باید بین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار در سال، هزینه کنند.

کارشناسی ارشد

شهریه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز با یکدیگر متفاوت است. دانشجویان این مقطع، در هر سال حداکثر ۴۰ هزار دلار برای تحصیل خود، هزینه می کنند.

پزشکی و دکتری تخصصی

بر خلاف سایر مقاطع، دانشجویان مقطع دکتری از حمایت دولت نیوزلند برخوردار هستند. به همین دلیل، هزینه تحصیل آن ها به مراتب کمتر از دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس است. هزینه تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری، بین ۴ تا ۸ هزار دلار در سال محاسبه می شود.

امکان دریافت بورس تحصیلی وجود دارد؟

سیستم آموزشی کشور نیوزلند، یکی از بهترین سیستم های آموزشی در سراسر جهان است. با این حال، دولت این کشور، هزینه تحصیل افرادی که تابعیت نیوزلندی دارند را کاهش می دهد.

به طوری که در مدارس و دانشگاه های دولتی، شهریه ای پرداخت نمی شود. ناگفته نماند که دانشجویان و محصان خارجی از این امتیاز، برخوردار نیستند.

با این حال، امکان دریافت بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی وجود دارد. شرایط دریافت بورس تحصیلی به ۲ صورت است.

داشتن رزومه پر بار و قوی که نظر استاید را جلب کند، یکی از روش ها هست. همینطور در صورتی که موضوع پایان نامه دانشجویان، قابل توجه باشد، می توانند از شرایط مالی بهتری برخوردار شوند.

چراکه به ازای تحقیقات علمی، حقوقی از دانشگاه دریافت می کنند. مبلغ حقوق و درآمد آن ها به اندازه ای هست که تمام مخارج دانشجو را تامین می کند.

استفاده از خوابگاه در تحصیل در نیوزلند

تمام دانشجویان خارجی می توانند در مدت تحصیل خود در نیوزلند، از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند. در عین حال، این امکان برای دانشجویانی که تابعیت نیوزلندی دارند نیز فراهم است.

خوابگاه های نیوزلند، از به روز ترین امکانات برخوردار هستند. باشگاه های ورزشی، کتابخانه های بزرگ و فضای وسیع، تنها بخشی از امکانات موجود در خوابگاه های دانشجویی نیوزلند هستند.

دانشجویان برتر در هر ترم، می توانند از واحد هایی که امکانات بیشتری دارند، استفاده کنند. به طور معمول، خوابگاه های دانشجویی در نزدیکی دانشگاه ها ساخته می شوند. همچنین هزینه پایینی از دانشجویان دریافت می کنند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

تمام افراد متقاضی تحصیل در نیوزلند، به ویزای تحصیلی این کشور احتیاج دارند. معمولا پروسه اخذ ویزای تحصیلی در نیوزلند، بین ۳ تا ۵ ماه زمان می برد.

با این حال، احتمال طولانی تر شدن این بازه زمانی وجود دارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که دست کم ۶ ماه پیش از آغازسال تحصیلی، درخواست خود را به سفارت نیوزلند ارائه کنید. سایر شرایطی که تمام متقاضیان تحصیل در نیوزلند باید داشته باشند، شامل موارد زیر می شود.

ارائه گواهی پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا موسسات معتبر نیوزلند
پاسپورت فرد متقاضی که بیش از ۳ ماه اعتبار دارد
یک قطعه عکس
گواهی تمکن مالی به ارزش ۱۵ هزار دلار نیوزلند که نشان دهنده قدرت زندگی شما در این کشور است.
بلیط سفر به نیوزلند یا ارائه تمکن مالی جهت خرید بلیط به مقصد نیوزلند
آدرس محل اقامت در نیوزلند
ارائه گواهی های پزشکی مورد نظر سفارت نیوزلند

سخن نهایی

سالانه حدود ۶۵ هزار نفر، موفق به دریافت شرایط تحصیل در نیوزلند می شوند. دانشجویانی که در دانشگاه های نیوزلند، مشغول به تحصیل هستند، اجازه اشتغال حین تحصیل را دارند.

مدت زمان مجاز برای اشتغال حین تحصیل، حداکثر ۴۰ ساعت در هفته است. میزان حقوق دریافتی، بخشی یا همه هزینه های سنگین زندگی در نیوزلند را تامین می کند.

همچنین امکان اشتغال ثابت پس از تحصیل وجود دارد. امیدوار هستیم که طالب این مقاله برای شما کارآمد باشد.

تحصیل در نیوزلندپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)