#

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
  • مقالات تحلیلی
  • 355 بازدید
  • بدون نظر

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

طی سال­های گذشته امکانات تحصیلی ارائه شده توسط کشورهای بین­ المللی با گسترش و توسعه چشم گیری روبه ­رو بوده است. تحصیل پزشکی در خارج از کشور طی سال­ های اخیر متقاضیان بسیاری داشته که رشته­ های مختلفی را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب می­کنند. متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور ابتدا باید اطلاعات کامل درخصوص شرایط و مدارک موردنیاز را کسب کرده و با مزایای و معایب آن آشنایی کافی داشته باشند.

یکی از مواردی که متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور باید نسبت به آن آگاهی کافی داشته باشند شرکت در آزمون ورودی است. درخصوص اغلب رشته­ های پزشکی و دندانپزشکی آزمون ورودی برگزار خواهد شد اما متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی می­توانند بدون شرکت در امتحان ورودی از اغلب دانشگاه­ های بین­ المللی پذیرش دریافت کنند. در ادامه برخی از کشورهای مناسب جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور را معرفی خواهیم کرد که متقاضیان می­توانند از دانشگاه­ های پزشکی این کشورها پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

تحصیل پزشکی در ترکیه

متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور باید درنظر داشته باشند که تحصیل پزشکی در ترکیه مستلزم پرداخت هزینه بیشتری نسبت به دیگر کشورها است. البته هزینه تحصیل در دوره­ های پیش پزشکی این کشور نسبت به دیگر کشورها بسیار کمتر بوده و متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور می­توانند وارد دوره­ های پیش ­پزشکی شده و از طریق این کشور وارد دوره­ های پزشکی دیگر کشورها شوند.

تحصیل پزشکی در کانادا

از دیگر کشورهایی که افراد بسیاری برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور انتخاب می­کنند کانادا است. کانادا از لحاظ علمی در جایگاه بالایی قرار دارد که این مساله موجب شده افراد بسیاری متقاضی تحصیل پزشکی در کانادا باشند. هزینه تحصیل پزشکی در کانادا باتوجه به شرایط مالی متقاضیان تعیین می­شود.

تحصیل پزشکی در روسیه

روسیه از دیگر کشورهایی است که برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور مورد توجه متقاضیان قرار گرفته و هرساله افراد بسیاری از دانشگاه­ های پزشکی این کشور اقدام به اخذ پذیرش می­کنند. روسیه از دانشگاه­های متعددی برخوردار است که در خصوص تحصیل پزشکی از سوی افراد بسیاری انتخاب می­شوند.. البته متقاضیان تحصیل پزشکی در روسیه ابتدا باید اعتبار دانشگاه­ های این کشور را بررسی کرده و سپس اقدام به دریافت پذیرش نمایند.

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در مجارستان

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان به دلیل فاصله اندکی که با کشورهای منطقه یورو دارد بسیار کمتر بوده و هرساله افراد بسیاری این کشور را برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور انتخاب می­کنند. البته متقاضیان تحصیل پزشکی در مجارستان ابتدا باید صلاحیت و اعتبار دانشگاه موردنظر خود در مجارستان را مورد بررسی قرار داده و سپس اقدام به دریافت پذیرش نمایند.

تحصیل پزشکی در آلمان و اتریش

از دیگر کشورهایی که بیشترین متقاضی را برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور دارند کشورهای آلمان و اتریش هستند که از شرایط خاصی برخوردار بوده و افراد متقاضی این امکان را دارند که تحصیلات خود را از دوره دبیرستان در این کشورها آغاز کرده و پس از پایان رسیدن دوره تحصیلی خود از دانشگاه ­های پزشکی آلمان و یا اتریش پذیرش دریافت کنند. درصورتی که افراد از این طریق اقدام به تحصیل پزشکی در آلمان و اتریش کنند هزینه بسیار اندکی را پرداخت خواهند کرد و درواقع می­توان گفت این نوع پذیرش رایگان بوده و افراد به راحتی می­توانند در اتریش و یا آلمان به تحصیلات خود ادامه دهند.

افرادی که در کشور خود به تحصیل پزشکی مشغول هستند درصورت قبولی در امتحان ورودی دانشگاه­های پزشکی این کشورها می­توانند به تحصیلات خود ادامه دهند. متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور باید درنظر داشته باشند درصورت انتخاب رشته­ های پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی هیچ هزینه­ای پرداخت نشده و می­توانند تحصیلات خود را به صورت رایگان ادامه دهند. البته باید درنظر داشت باتوجه به اینکه دانشگاه محل تحصیل در یکی از این دو کشور است دانشجویان باید مبلغی در حدود ۳۵۰ تا ۷۰۰ یورو را در هرترم تحصیلی پرداخت نمایند.

شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور

یکی از مهم­ترین مسائلی که متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور باید به آن توجه داشته باشند شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور است. هزینه تحصیل پزشکی در خارج از کشور یکی از مواردی است که افراد متقاضی آن را مدنظر قرار می­دهند. هزینه تحصیل پزشکی در آلمان و اتریش نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی پائین بوده و متقاضیان می­توانند به سطح علمی بالایی دست پیدا کنند.

متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور چنانچه کشورهای آمریکا و انگلستان را انتخاب کنند باید هزینه بالاتری را نیز پرداخت کرده و درصورت قبولی در آزمون ورودی دانشگاه­ های پزشکی می­توانند تحصیلات خود را ادامه دهند. یکی از مهم­ترین مزایای تحصیل پزشکی در کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان اخذ مدرک معتبر از دانشگاه­هایی مانند آکسفورد و کمبریج است. البته متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور باید درنظر داشته باشند زبان آموزشی در این کشورها انگلیسی بوده و متقاضیان باید مدارکی را ارائه دهند که نشان می­دهد تسلط کافی بر زبان انگلیسی دارند.

شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور

متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور چنانچه کشورهایی مانند هند و مالزی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که اغلب دانشگاه­های موجود در این دو کشور اعتبار کافی را نداشته و درمقابل هزینه بالایی نیز برای تحصیل پزشکی باید پرداخت گردد. متقاضیان درصورتی که هزینه بیشتری را پرداخت کنند به راحتی قادر خواهند بود در دانشگاه­های هند و مالزی وارد شده و به تحصیل پزشکی در دانشگاه­های این دو کشور مشغول شوند.

 برخی از کشورهای جهان نیز وجود دارند که متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور به دلیل پائین بودن هزینه تحصیل آن­ها را انتخاب می­کنند. رتبه ­های علمی که از سوی این دانشگاه ­ها ارائه میشود در حد متوسطی بوده و متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور باید از اعتبار دانشگاه موردنظر خود اطمینان حاصل نمایند. کشورهایی مانند مجارستان و چک از لحاظ علمی و مدرک دانشگاهی در جایگاه بالایی قرار دارند اما متقاضیان باید از اعتبار آن­ها اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر خود کنند. البته متقاضیان تحصیل در رشته­ داروسازی چنانچه کشور چک را انتخاب کنند می­توانند بدون شرکت در امتحان ورودی از دانشگاه­های این کشور پذیرش دریافت کنند. به طور کلی متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور باید پیش از هر اقدامی باید با شرایط این دوره ­های تحصیلی در کشورهای مختلف اطلاع داشته باشند.

شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشورپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)