ثبت شرکت در اسپانیا

یکی از راه های بسیار خوب برای سرمایه گذاری مطمئن ثبت شرکت است . با ثبت شرکت در اسپانیا هم یک سرمایه گذاری مطمئن خواهید داشت و هم خواهید توانست از همین راه اقامت دریافت کنید. شرکت اسپانیا از ان دسته کشورهایی است که به سرمایه گذاران خارجی اجازه ثبت شرکت و یا خرید ملک را می دهد .از این راه هم در این کشور اشتغال زایی خواهد و هم به فرد متقاضی اقامت دائم داده می شود.

از اسپانیا می توان به عنوان پیشرفته ترین کشورهای دنیا از لحاظ صنعتی ،اقتصادی و تجاری یاد کرد. به دلیل همین پیشرفته بودن اگر کسب و کاری هم دران راه بیفتد و یا سرمایه گذاری انجام شود به احتمال زیاد با موفقیت همراه خواهد بود.

مسلما هر کشوری برای ثبت شرکت قوانین خاصی دارد برای ثبت شرکت در اسپانیا نیز باید از قوانین ان در کشور اطلاع داشته باشید. اگر می خواهید از این طریق اقامت بگیرید بهتر است قبل از گرفتن اقامت یک بار به عنوان توریست به اسپانیا مهاجرت کنید.در این سفر نیز اطلاعات کافی را برای ثبت شرکت و سایر قوانین ان بدست اورید.

از نظر حقوق دانان گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا یکی از موضوعات حقوقی ناپایدار است زیرا با تغییر قوانین در اسپانیا ،قوانین ثبت ان در شرکت ها نیز تغییر می کند.

برای ثبت شرکت در اسپانیا راه های زیادی دارید.ثبت شرکت هم می تواند با حضور متقاضی در اسپانیا و هم بدون حضور او و به صورت انلاین صورت گیرد.

برای ثبت شرکت در اسپانیا مدارکی نیز لازم است که باید ان ها را تهیه کنید.در این مطلب به بررسی تمام مطالبی می پردازیم که برای ثبت شرکت در اسپانیا بهتر است از ان ها اطلاع  داشته باشید.

شرایط ثبت شرکت در اسپانیا

چه شرکت هایی را می توان در اسپانیا ثبت کرد؟

شرکت هایی را می توان در اسپانیا به ثبت رساند که یکی از قالب های زیر را داشته باشد:

۱-شرکت هایی با مسئولیت های محدود در اسپانیا را می توان ثبت کرد.

۲-شرکت های سهامی خاص و هم چنین شرکت های تضامنی قابلیت ثبت دارند.

۳-شرکت ثبت شده در اسپانیا جز شرکت های جدید باشد.

۴-با استفاده از ثبت شرکت در اسپانیا در سرمایه گذاری مشارکت کنیم.

۵-به عنوان نماینده شرکت را در اسپانیا ثبت کنیم.

۶-برای ایجاد کردن مشاغل جدید شرکتی را ثبت کنیم.

نکته قابل توجه این است که بیش تر شرکت هایی که در اسپانیا ثبت می شود از نوع شرکت های با مسئولیت محدود در اسپانیا است.دلیل ثبت زیاد این شرکت ها این است که در این شرکت ها میزان و مقدار سرمایه به میزان مسئولیت شرکا رابطه مستقیم دارد هرچه سرمایه کم تر باشد ،میزان مسئولیت شرکا نیز کم تر می شود.

امارها نشان داده است از میان امار ثبت شرکت در اسپانیا ،شرکت های با مسئولیت محدود  ۹۸ درصد ان را به خود اختصاص  داده است و دو درصد باقی مانده از میان سایر شرکت هاست.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اسپانیا

۱-ابتا باید فرمی را جهت درخواست برای ثبت شرکت در اسپانیا کامل کنید.

۲-برای گرفتن اقامت از این طریق باید گذرنامه داشته باشید و یک کپی از ان را ارائه دهید.

۳-دو قطعه عکس

۴-برای ثبت شرکت در اسپانیا باید مبلغی را پرداخت کرده و رسید ان را به همراه مهر بانکی ارائه دهید.

۵- ارائه شماره شناسایی مالیاتی( این مورد اختیار

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اسپانیا

ی است و ممکن است از شما درخواست نشود.)

مراحل برای ثبت شرکت در اسپانیا

۱-شماره شناسایی مالیاتی :برای این که شما هر گونه فعالیت مالی را در کشور اسپانیا داشته باشید داشتن شماره شناسایی مالیاتی لازم است.هر فرد چه مقیم و یا غیر مقیم باید شماره شناسایی مالیاتی برای ثبت شرکت در اسپانیا را داشته باشد.

۲- برای ثبت شرکت در اسپانیا لازم است که نام شرکت معتبر باشد: نام شرکتی که می خواهید ان را ثبت کنید باید معتبر باشد به این معنی که قبلا استفاده نشده باشد .برای این کار باید یک گواهی برای نام شرکت خود دریافت کنید. برای ثبت نام ،نام شرکت باید از سایت www.rmc.es  اقدام کنید.

۳-برای ثبت شرکت در اسپانیا لازم است تا فرم مالیاتی را پر کنید:بهتر است قبل از این که به اداره امور دارایی بروید فرم مربوطه را چک کرده و اگر لازم است ان را اصلاح کنید.

۴-بعد از طی کردن این دو مرحله باید به بانک مراجعه کنید یعنی زمانی که نام شرکت خود را ثبت کردید و شماره شناسایی مالیاتی دریافت کردید باید مبلغی برابر سه هزار یورو را به یکی از بانک های موجود در اسپانیا منتقل کنید.این مبلغ معادل حداقل مقدار پولی است که برای ثبت شرکت با مسئولیت های محدود در اسپانیا به ان نیاز است.

۵- تا به این مرحله شما مدارک لازم را برای ثبت شرکت در اسپانیا را فراهم کرده اید.این مدارک شامل شماره شناسایی مالیاتی ،فرم مالیاتی ،گواهی نامه برای ثبت نام شرکت و مدارک پرداخت مبلغ بانکی می شوند.

پس لازم است به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید و این مدارک را به عنوان شخصی که مدیریت شرکت را برعهده دارد به ان ها تحویل دهید تا برای ثبت شرکت در اسپانیا به نام شما اقدام شود.

۶-بعد از این که مدارک را به دفاتر اسناد رسمی تحویل دادید و سند ثبت شرکت در اسپانیا را از ان ها دریافت کردید باید به اداره مالیات در اسپانیا مراجعه کرده و سند را به ان ها تحویل دهید.

ایا با ثبت شرکت می توان اقامت دائم گرفت؟

اگر اقدام به ثبت شرکت در اسپانیا کردید و اما ان را راه اندازی نکردید یا سرمایه گذاری را از ان طریق در اسپانیا انجام ندادید مسلما اقامت شما دائم نخواهد شد.اگر شرکت ثبت شده شما بتواند تمامی فعالیت های درج شده در بیزنس پلان را اجرا کند ان گاه با شرایط تعیین شده درقانون امکان گرفتن اقامت دائم اسپانیا و یا پاسپورت اسپانیا برای متقاضی فراهم خواهد شد.

برای گرفتن اقامت دائم در اسپانیا یک راه دیگر هم غیر از ثبت شرکت دارید ان هم خریداری ملک در اسپانیا است. البته باید مساحت و قیمت این ملک شرایط خاصی را دارا باشد. حداقل مبلغی که برای خرید ملک صرف می کنید باید برابر ۵۰۰۰۰۰ یورو باشد .اگر این شرط برقرار باشد خود متقاضی و همسر و فرزندان او می توانند اقامت دائم دریافت کنند.

ایا با ثبت شرکت می توان اقامت دائم گرفت؟

۰/۵ ( ۰ نظر )

گذاشتن یک دیدگاه