#

خرید ملک در آلمان

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
  • مقالات تحلیلی
  • 2678 بازدید
  • بدون نظر

خرید ملک در آلمان

آلمان از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که سطح این کشور در اقتصاد و رفاه بالا است و در آن به راحتی می توانید در کار خود با درآمد خوبی به فعالیت بپردازید. یکی از راه های اقامت آلمان ،اقامت از طریق خرید ملک در آلمان است.

شرایط اقامت از طریق خرید ملک در آلمان تقریبا در تمامی مناطق آن یکسان است و در شرایط کلی آن تفاوت چندانی وجود ندارد.

با گرفتن اقامت در آلمان شما شهروند درجه دوم آلمان محسوب خواهید شد این بدان معنا است که در انتخابات رسمی دولت ها و پارلمان ها نمی توانید شرکت کنید اما از بقه امتیازات یک شهروند درجه اول برخوردار خواهید بود.

مردم آلمان زمانی که یک ملک را خریداری می کنند به ملک خود وابستگی زیادی دارند و همین باعث می شود که افرادی که می خواهند ملکی را بخرند با سختی های زیادی برای پیدا کردن ملک مناسب روبه رو شوند. افراد متقاضی خرید ملک در آلمان باید درنظر داشته باشند که بازه زمانی را که درنظر می گیرند باید برای یک مدت زمان طولانی باشد.

فواید خرید ملک در آلمان

۱-آلمان از آن دسته کشورهایی است که محدودتی برای خرید املاک توسط افراد غیر بومی ندارد درحالی که دربعضی از کشورهای دیگر محدودیت هایی در این باره اعمال خواهد شد.

۲-مالکیت ملک خریداری شده توسط متقاضی می تواند به شخص غیرالمانی تعلق پیدا کند واما در سایر کشورها برای افراد غیر المانی نیز شرط برای خرید ملک قرار داده اند.

۳-در آلمان هزینه خرید املاک نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب تر است.به همین خاطر افراد زیادی متقاضی خرید ملک آلمان و دریافت اقامت آلمان از این طریق هستند.هزینه خرید ملک در المان برای هر متر مربع برابر ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو است.البته در شهرهای مهم تر المان مانند هامبورگ و برلین این قیمت ها ۵۰ درصد افزایش می یابد.

۴-سرمایه گذاری و خرید ملک در آلمان جز سرمایه گذاری های پایدار و قابل اطمینان محسوب می شود .هم چنین شما می توانید با خرید ملک در المان از تسهیلات خرید ملک المان  نیز بهره مند شویید. این تسهیلات برابر ۶۰ درصد از هزینه ی ملک خریداری شده در المان است.

هم چنین برای خرید ملک در المان می توان وام هایپوتک دریافت کرد .این وام را اکثر بانک های آلمان به متقاضیان خرید ملک در آلمان می دهند و بازپرداخت ان هم در دوره های ۲۵ تا ۳۰ ساله تعیین می شود.

فواید خرید ملک در آلمان

مراحل خرید ملک در آلمان

اگر قصد دارید اقامت را از طریق خرید ملک در آلمان دریافت کنید در ابتدا باید پیش قرارداد را در خصوص موارد اولیه مانند شرایط و روش پرداخت هزینه های مربوط به ملک ، میزان ارزش ملک ، شرایط انجام معامله ،میزان سپرده و …. تنظیم شود.میززان سپرده اولیه به مقدار ۱۰ درصد از کل مبلغ برای خرید ملک است .این مبلغ به حساب بانکی محضر واریز می شود و در دست طرفین معامله نخواهد بود.

دفترهای اسناد رسمی در آلمان کارهایی نظیر وضعیت بانکی ،دریافت کردن تاییدیه برای ثبت املاک و استعلام المان از اداره ثبت برای اموال غیر منقول را برعهده خواهد داشت. دفاتر اسناد رسمی مانند یک واسط بین خریدار و فروشنده عمل می کند که به صورت بی طرف بین طرفین عمل می کند.

متقاضی خرید ملک در آلمان وظیفه دارد تا کلیه مالیات و مستغلات مربوط به ملک را پرداخت کند. بعد از انجام تمامی این مراحل بین طرفین قرارداد منعقد خواهد شد.

برای پرداخت مالیات مربوط به زمین شما ۴ هفته فرصت دارید و کل زمان برای این فرایند نیز به مدت ۴۱ روز زمان خواهد برد. بعد از این که از طریق خرید ملک در المان ، ویزای اقامت مسکونی المان را دریافت کردید خواهید توانست به راحتی در بقیه کشورها نیز به تجارت بپردازید.

در این روش مانند دیگر روش های مهاجرت نیز ابتدا باید اقامت یک ساله دریافت کنید و بعد از این که ان را ۵ بار تمدید کردید به اقامت دائم  المان تبدیل خواهد شد. توجه داشته باشید در این مدتی که اقامت شما تمدید می شود نباید ملک خریداری شده فروخته شود.

اگر فرد برای کار در آلمان از ویزای تحصیلی و یا ویزای کار در آلمان برخوردار نباشد ان گاه شروع فرایند به صورت غیابی خواهد بود.بنابراین برای کار و فرایند به افراد قابل اعتماد نیازمند است.

دقت داشته باشید چون باید پرداخت وام خود را به واحد دیگری یعنی یورو تبدیل کنید برای همین در تغییر دادن و پرداخت به موقع پول دقت لازم را داشته باشید .نکته جالب در خرید ملک در المان این است که شما می توانید به اندازه ۶۰ درصد از هزینه مسکن را وام دریافت کنید.

مراحل خرید ملک در آلمان

قیمت مسکن در آلمان

یکی از راه هایی که افراد می توانند در آلمان سرمایه گذاری کنند خرید ملک است. جالب است بدانید که میانگین قیمت خرید مسکن در آلمان برای هر متر مربع بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو است که این قیمت مسکن نسبت به قیمت مسکن در اروپای مرکزی کم تر است.

اما طی دهه ی گذشته قیمت خرید ملک به طور قابل توجهی  افزایش پیدا کرده است، به طوری که قیمت مسکن طی سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳، ۲۳ درصد افزایش پیدا کرده است و در همین دوره قیمت اجاره مسکن نیز ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

به همین دلیل خرید ملک در آلمان یکی از راه های سرمایه گذاری مطمئن در این کشور است که این راه را می توان به عنوان یکی از راه های مطمئن سرمایه گذاری در این کشور دانست که سرمایه گذاران داخلی و خارجی از این روش برای سرمایه گذاری در آلمان استفاده می کنند.

چگونه ملک مورد نظر را در آلمان پیدا کنیم؟

اتباع کشورهای خارجی که می خواهند در المان ازطریق خرید ملک سرمایه گذاری کنند یکی از  اولین سوالاتی که برای شان پیش میاید این است که چگونه می توانند ملک مورد نظر خود در المان پیدا کنند. در پاسخ این سوال باید بگوییم که یکی از اولین راه هایی که می توانید از طریق آن ملکی خریداری کنید مراجعه به بنگاه املاک است، اما در کنار این یکی از روش هایی که هر چند مرسوم نیست این است که شما واژه ی “برای فروش” را روی درب خانه ها ببینید.

همچنین برخی از بنگاه های املاک اگهی های خود را در روزنامه ها تبلیغ می کنند. علاوه بر این، طی سال های اخیر سایت هایی ایجاد شده اند لیستی از املاک برای فروش یا اجاره گذاشته می شوند، البته پیشنهاد هایی که در این سایت داده می شود اکثر از سمت مشاورین املاک است اما شما در این سایت ها می توانید ملک هایی را مشاهده کنید که توسط مالک آن ارائه می شود و این مسئله به این معناست که واسطه ی بین شما و مالک حذف می شود و می توانید در بخشی از هزینه های خود صرفه جویی کنید.

در ضمن اگر می خواهید ازطریق این سایت به خرید ملک در المان اقدام کنید پیشنهاد می کنیم به خوبی در مورد ملک مورد نظر تحقیق کنید چون ممکن است ملک در ابتدا با قیمت ارزان ارائه شود ولی تا حدی نیاز به تعمیرات داشته باشد و این تعمیرات و نوسازی می تواند هزینه هایی برای شما به همراه داشته باشد که در کل باعث شود که خرید ملک مورد نظر برای شما صرفه اقتصادی نداشته باشد.

قیمت مسکن در آلمان

هزینه های جانبی برای خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان تنها همان هزینه های مربوط به خرید و هزینه مورد نیاز برای خرید عرضه نخواهد بود.هزینه های جانبی دیگری را هم دارد که معمولا به اندازه ۱۰ درصد از هزینه ی خرید است و به صورت زیر است:

الف) مالیاتی که توسط خریدار باید برای انتقال ملک باید پرداخت شود به میزان ۳.۵ تا ۷ درصد از پول کل ملک است.

ب) هزینه دفاتر اسناد رسمی نیز به اندازه ۱.۲ درصد تا ۱.۵ درصد کل مبلغ ملک است.

ج)برای ثبت نام خرید ملک نیز باید ۰.۸ تا ۱.۲ درصد است.

برای خرید ملک در آلمان باید به چه نکاتی توجه کنید؟

  • برای خرید ملک در آلمان ابتدا باید بازار مسکن در المان را مورد بررسی قرار دهید و درباره محل و موقعیت ملکی که می خواهید خریداری کنید تحقیقات کاملی را انجام دهید.هم چنین باید نوسانات ارز را نیز درنظر داشته باشید.
  • برای مهاجرت به آلمان داشتن وکیل الزامی نیست اما برای این که بعد ها دچار مشکل نشوید بهتر است از مشاور مهاجرتی و یا یک وکیل معتبر استفاده کنید تا اطلاعات لازم درباره خرید ملک در المان و یا قوانین کشور در المان را در اختیار شما قرار دهد.
  • بهتر است برای این که بعدها دچار مشکل نشوید و برای انجام کارهایی که قابلیت اجرا شدن ندارند تعهد ندهید بهتر است مدارک که به زبان المانی است را به زبان خودتان ترجمه کنید تا نادانسته چیزی را امضا نکنید.
  • شمایی که می خواهید برای مهاجرت به آلمان ملکی را در این کشور خریداری کنید باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که هیچ وقت قراردادی انحصاری با یک واسطه یا کارگزار امضا نکنید، بلکه برای این که بتوانید ملک مورد نظر خود را خریداری کنید باید پیشنهادهای مختلفی از بنگاه های املاک مختلفی داشته باشید تا بتوانید ملک مورد نظر خود را از این گزینه های پیشنهادی پیدا کنید.

هزینه های جانبی برای خرید ملک در آلمان

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در اسپانیا می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در آلمان، اسپانیا و اروپا و همچنین تحصیل در کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)