#

خرید ملک در اتریش

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
 • مقالات تحلیلی
 • 527 بازدید
 • بدون نظر

خرید ملک در اتریش

پایتخت کشور اتریش شهر وین است که سالانه افراد زیادی را به خود جذب می کند. دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اتریش یکی از راه هایی که می توان برای دریافت اقامت ان را به کار برد.

اقتصاد در اتریش بعد از جنگ جهانی اول رو به رشد بوده است و هرسال به اندازه چهار درصد رشد کرده است.همین باعث شده است تا سرمایه گذاران زیادی اتریش را برای خرید ملک و سرمایه گذاری انتخاب کنند.

به صورت کلی می توان گفت خرید ملک در اروپا برای دریافت اقامت به دو صورت اقامت مسکونی و اقامت دائم است که در کشورهای مختلف متفاوت است.اقامت مسکونی دراتریش به این معناست که فرد تا زمانی که صاحب ملک در کشور اتریش است می تواند برای رفت و امد خود ویزای بلند مدت اتریش را دریافت کرده و اقامت را تمدید کند.

توجه کنید شما اگر این قصد دارید که در کشورهای خارجی سرمایه گذاری کنید ابتدا باید روابط کشور مقصد را با کشور خود بسنجید و براساس آن به سرمایه گذاری بپردازید.خوش بختانه در این زمینه روابط ایران و اتریش در طول تاریخ مستحکم بوده است و می توانید با خیال راحت به خرید ملک در اتریش بپردازید. دریافت اقامت اتریش از طریق خرید ملک در اتریش قطعا و به صورت حتمی به دست نخواهد آمد بلکه با این که هزینه های بالایی دارد به سرعت گرفتن کارهای دریافت اقامت و تابعیت اتریش کمک زیادی می کند.

نکته ای که در خرید ملک در این کشور وجود دارد این است که این کار تنها برای گرفتن اقامت نمی باشد بلکه بعضی از افراد برای سرمایه گذاری در اتریش برای خرید ملک در اتریش اقدام می کنند.به صورت کلی نمی توان گفت رابطه ای مستقیم بین خرید ملک و اقامت اتریش وجود ندارد مگر در صورتی که خرید ملک برای گرفتن اقامت و تمکن مالی باشد.در این صورت خرید ملک در شما تاثیرات مثبتی خواد داشت.

شرایط خرید ملک در اتریش

رنج قیمت املاک در اتریش

با خرید ملک در اتریش مسلما سود خوبی را به دست خواهید اورد. در این کشور تورمی وجود ندارد و علاوه بر ان هم مسئولان نیز بر قیمت املاک نظارت و کنترل دارند و قیمت آن ها زیر نظر ان ها افزایش می یابد.پس شما هم از روی ملک و هم از روی اجاره ان سود خوبی را دریافت خواهید کرد.

در اتریش در بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ قیمت املاک مسکونی به قیمت ۵۱ درصد افزایش یافته است دلیل این امر هم تقاضای زیاد مردم و نرخ رهن پایین ان است. یکی از شهرهای بزرک اتریش ،گراتز نام دارد در این شهر قیمت ملک برای هر متر مربع برابر ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو است.و یا برای مثال در شهری مانند سالزبورگ قیمت املاک برای هر متر مربع حدود ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو است.

مسلما قیمت املاکی که در کنار ساحل و یا مناطق گردشگری قیمت بالاتری دارند برای مثال املاک کنار ساحل قیمتی برابر یک میلیون یورو دارد.

میانگین قیمت خرید مسکن در اتریش

اطلاعاتی که در مورد رنج قیمت خرید ملک در اتریش در اختیارتان قرار دادیم به صورت کلی بیان شده بود اما اگر بخواهیم به صورت جزئی تر قیمت خرید مسکن در اتریش را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم به میانگین قیمت خرید مسکن در چهار شهر اتریش یعنی وین، گراتس، اینسبروک و زالتسبورک اشاره کنیم که به صورت زیر است:

اگر بخواهید در آپارتمانی در بیرون از شهر و در هر یک  از این شهرهای گفته شده خریداری کنید باید به ازای هر متر مربع به صورت میانگین باید مبالغ زیر را پرداخت کنید:

 • در شهر وین باید به صورت میانگین ۳۸۰۸.۲۴ یورو برای هر متر مربع از ملک مورد نظر هزینه پرداخت کنید.
 • در شهر زالتسبورگ باید ۳۴۰۰.۵۵ یورو به ازای هر متر مربع هزینه پرداخت کنید.
 • در شهر گراتس این هزینه به ازای هر متر مربع به صورت میانگین ۲۵۷۵.۴۰ یورو است.
 • و در نهایت در اینسبروک نیز باید به طور میانگین ۳۴۳۳.۳۲ یورو برای هر متر مربع هزینه پرداخت کنید.

رنج قیمت املاک در اتریش

اما اگر بخواهید آپارتمانی در مرکز شهر و در هر یک از این شهرهای گفته بخرید باید هزینه های زیر را پرداخت کنید:

 • در وین پایتخت اتریش به طور میانگین برای هر متر مربع باید ۶۶۰۰.۹ یورو پرداخت کنید.
 • در زالتسبورگ قیمت خرید مسکن به طور میانگین به ازای هر متر مربع از آپارتمانی که در مرکز شهر خریداری می کنید باید ۴۷۵۰.۲۲ یورو پرداخت کنید.
 • در اینسبروک این هزینه برای هر متر مربع از آپارتمانی که در مرکز شهر وجود دارد نسبت به شهر زالتسبورگ بیشتر است و ۵۳۳۳.۷۴ یورو است.
 • و در نهایت در شهر گراتس هزینه ی میانگین هر متر مربع از آپارتمانی که در مرکز شهر قرار دارد کم تر است و ۳۳۳۳.۰۶ یورو است.

نکته ی دیگری که در مورد هزینه های مربوط به مسکن در کشور اتریش اشاره کنیم این است که شما در کنار این که می توانید با خرید ملک در کشور  اتریش اقامت این کشور را بگیرید می توانید از طریق خرید ملک در این کشور سرمایه گذاری کنید، برای مثال می توانید ملکی که در کشور اتریش خریداری می کنید را به اجاره بدهید. مسئله ای که در مورد هزینه ی اجاره خانه در اتریش باید به آن اشاره کنیم  این است که هر ساله اجاره ی خانه در اتریش افزایش پیدا می کند و از این جهت شما می توانید هر ساله هزینه ای که از اجاره ی خانه در اتریش دریافت می کنید افزایش دهید.

اما توجه داشته باشید که هر ساله هزینه ی اجاره خانه در شهرهای اتریش به میزان مشخصی افزایش پیدا می کند که به صورت زیر است:

 • در شهر اینسبروک میانگین افزایش سالانه ی اجاره خانه از همه ی شهرهای اتریش که تا کنون آن ها را معرفی کردیم بیشتر است و ۲.۷۷ درصد است.
 • در شهر وین پایتخت اتریش میزان افزایش اجاره خانه ۲.۲۷ درصد است
 • در شهر زالتسبورگ و گراتس نیز میانگین افزایش اجاره خانه به ترتیب ۲.۳۳ و ۱.۶۰ درصد است.

برای خرید ملک در اتریش چه مدارکی لازم است؟

 1. متقاضی ابتدا باید درخواستی را برای تایید بدهد.بسته به مسئول مربوطه به صورت فرم درخواست و یا درخواست غیر رسمی خواهد بود.
 2. قرارداد و یا یک کپی از ان
 3. نوع کاربری ملک موردنظر در اتریش اعلام شود.
 4. طرحی برای نقشته بردار
 5. فرمی از چکیده ثبت زمین (چه ثبت زمین در دادگاه ،اداره ثبت و در اینترنت برای بررسی کردن در دسترس خواهد بود.)
 6. پاسپورت
 7. اگر خریدار یکی از نهادهای قانونی باشد باید برای ثبت شرکت استعلام گرفته شود ،قرارداد شرکت و پروانه کار نیز ارائه شود.
 8. اگر خریدار مربوطه یک مجمع باشد باید مدارکی دیگری مانند استعلام از ثبت مجامع، اثبات درامد و یا وضعیت مجمع و برای اعضای هیئت مجمع باید تابعیت ان ها اثبات شود.

برای خرید ملک در اتریش چه مدارکی لازم است؟

مراحل خرید ملک در اتریش

برای خرید ملک در اتریش هر فرد باید مراحلی را طی کند .متقاضی در ابتدا باید برای خرید ملک شهر و منطقه موردنظر خود را انتخاب کند .این مرحله به این خاطر است که در مناطق مختلف قیمت املاک متفاوت است و با انتخاب شهر و منطقه رنج قیمتی که برای خرید ملک در اتریش می خواهید هزینه کنید مشخص می شود.

بعد از این که ملک موردنظر انتخاب شد باید از ملک استعلام گرفته شود .این کار را دادگاه و یا اداره نقشه کشی که اراضی دولتی را ثبت می کند را انجام می دهد. بعد از اتمام این مراحل باید یک پیش قرارداد در اختیار شما قرار گیرد.این پیش قرارداد شامل جزئیات ملک مانند ارزش ان و شرایطی که برای پراخت مبلغ ان درنظرگرفته شده است می شود.اگر شما می خواهید اقدام به خرید ملک در اتریش کنید حتما این پیش قرارداد را با دقت مطالعه کرده و سپس برای خرید ان اقدام کنید.

متقاضی خرید ملک باید در هنگام معامله هزینه ۱۰ درصد از ملک را پرداخت کند.درصورت پرداخت مالیات توسط متقاضی قرارداد بین طرفین امضا می شود بهتر است این مراحل در اداره ثبت انجام شود.بعد از تمامی این مراحل دیگر ملک به نام خریدار صادر خواهد شد و به ملکبه صورت ۱۰۰ درصد از ان خریدار خواهد شد.

اگر متقاضیان خرید ملک در اتریش می خواهند این ملک را برای اقامت خریداری کنند باید به دو اصل توجه کنند:

الف) اصل ثبت با ثبت زمین : شما تنها با پرداخت هزینه ملک در اتریش ،خرید ان و یا امضای قرارداد خرید صاحب ملک نمی شوید بلکه چیزی که مشخص می کند شما در اتریش صاحب یک ملک هستید یا خیر این است که در درخواست شما حق ملک وارد شده باشد.

ب) با توجه به تاریخی که درخواست مربوطه در ان ارائه می شود ،ترتیب ثبت در اداره ثبت ارض اتریش تعیین می شود.قبل از خرید زمین باید برای ثبت ان بررسی های دقیق صورت گیرد زیرا همه حقوق واردشده برای ثبت قبل از ثبت ملک برای خریدار باید به صورت کلی به نظر او برسد و یا در مورد او قابلیت اجرایی داشته باشد.

پ) روال تایید برای شهروندان کشورهای ثالث: اگر متقاضی خرید ملک در اتریش باشید باید به صورت مستقیم به اداره های مربوط مراجعه کنید.در اداره های مربوط  از تمامی اطلاعات مربوط به شرایط خاص استان و دیگر جزئیات ان مطلع خواهید شد.

مراحل خرید ملک در اتریش

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت به اتریش با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)