#

دانشگاه های انگلستان

  • ۲۸ مهر ۱۳۹۸
  • انگلیس
  • 172 بازدید
  • بدون نظر

دانشگاه های انگلستان

بسیاری از دانشجویانی که می خواهند خارج از کشور تحصیل کنند آرزو دارند که در دانشگاه های انگلستان تحصیل کنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید برای ادامه تحصیل خود به کشور انگلستان سفر کنید به خاطر این حسن انتخاب تان به شما تبریک می گوییم.
افرادی که انگلستان  می کنند نه تنها می توانند از مزیت تحصیل در قاره اروپا بهره مند شوند بلکه می توانند در کشوری تحصیل کنند که دانشگاه های آن جزو بهترین دانشگاه های جهان است. شما در هر مقطع تحصیلی که بخواهید در کشور انگلستان تحصیل کنید برای تان دانشگاه های بسیار مناسبی وجود دارد.
نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که در بسیاری از دانشگاه های انگلستان دفاتر امور بین الملل وجود دارد که افرادی که در این دفاتر فعالیت می کنند می توانند در دریافت ویزا، کمک هزینه تحصیلی و حتی در صورتی که نیاز باشد در دوره های زبان به شما کمک کنند.
اما مسئله ای که وجود دارد این است که دانشگاه های انگلستان تنوع و گستردگی زیادی دارند و افرادی که می خواهند در این کشور تحصیل کنند ندانند که برای تحصیل در انگلستان کدام دانشگاه را باید انتخاب کنند. ما برای این که این افراد را راهنمایی کنیم تصمیم داریم در این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از دانشگاه های انگلستان بیان کنیم.

• دانشگاه آکسفورد

اولین دانشگاهی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم دانشگاه آکسفورد است. احتمالا شما هم اسم این دانشگاه انگلیسی را شنیده اید. از جمله ویژگی های جالبی که این دانشگاه دارد این است که این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان در جهان است و همچنین جالب است بدانید که برخی از صحنه های فیلم مشهور هری پاتر در این دانشگاه فیلمبرداری شده است.
دانشگاه آکسفورد جزو ۱۰ دانشگاه برتر جهان است که بیشتر ساختمان هایی که در این دانشگاه قرار دارد جزو دیدنی های شهر آکسفورد به شمار می روند.
اطلاعات دقیقی در مورد تاریخ تاسیس دانشگاه آکسفورد وجود ندارد اما برخی از شواهد نشون می دهد که سابقه تدریس در دانشگاه آکسفورد به سال ۱۰۹۶ میلادی برمی گردد.
دانشگاه آکسفورد علاوه بر این که قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان دنیا به شمار می رود دومین دانشگاه قدیمی جهان است که از زمان تاسیس خود همچنان در حال فعالیت است.
اما اگر بخواهیم در مورد آمار دانشجویان بین المللی که در این دانشگاه تحصیل می کنند بگوییم باید به این مسئله اشاره کنیم که حدود یک سوم دانشجویان دانشگاه آکسفورد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و حتی حدود ۶۳ درصد از دانشجویانی که تحصیلات تکمیلی دانشگاه آکسفورد را می گذرانند از خارج از بریتانیا به این دانشگاه آمده اند.

• دانشگاه آکسفورد

• دانشگاه منچستر

یکی دیگر از دانشگاه های انگلستان، دانشگاه منچستر است که در شهر منچستر انگلیس قرار دارد. دانشگاه منچستر طبق رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۹ توانسته جایگاه ۲۹ ام را از آن خود کند.
همچنین در دانشگاه منچستر حدود ۸۰۰۰ دانشجوی بین المللی تحصیل می کنند که به نوعی می توان گفت که بیشترین گوناگونی را در میان جمعیت دانشجویان بریتانیایی دارد.
یکی از تسهیلات ویژه ای که این دانشگاه در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد این است که زمانی که دانشجویان بین المللی به فرودگاه وارد می شوند از طرف دانشگاه وسایل شان به محل اقامت شان منتقل می شود.
نکته دیگری که در مورد دانشگاه منچستر باید به آن اشاره کنیم و شاید برای تان جالب باشد این است که تاکنون سه تن از کارکنان دانشگاه منچستر توانسته اند جایزه نوبل را از آن خود کنند.
در ضمن این دانشگاه تاکنون از ۱۶۹ کشور مختلف جهان دانشجو پذیرفته است و همچنین کارکنان این دانشگاه از ۲۹ ملیت متفاوت هستند.
یکی دیگر از ویژگی های این دانشگاه که باعث شده است که دانشجویان بین المللی بیش از پیش شیفته این دانشگاه شوند این است که همه دانشجویان بین المللی که شهریه خود را پرداخت می کنند مسکن آن ها تضمین شده است.
و در نهایت این که اگر می خواهید به شهر منچستر انگلستان سفر کنید می توانید از طریق هواپیما، اتوبوس و یا خطوط ریلی به این شهر سفر کنید.

• دانشگاه کمبریج

یکی از بهترین و برترین دانشگاه های جهان که در کشور انگلستان قرار داد و جزو دانشگاه های برتر انگلستان است، دانشگاه کمبریج است.
دانشگاه کمبریج در رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۹ توانسته است رتبه ۶ ام را از آن خود کند. کیفیت و امکاناتی که این دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد باعث شده است که تحصیل در این دانشگاه به یکی از آرزوهای دانشجویانی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور دارند تبدیل شود.
در دانشگاه کمبریج ۶۷ رشته تدریس می شود که در تقریبا نیمی از این رشته ها، این دانشگاه بهترین دانشگاه محسوب می شود و همچنین در همه رتبه بندی هایی که انجام می شود این دانشگاه جزو ۴ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.
اما افرادی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه معتبر دارند باید بدانند که دانشگاه کمبریج در میان دانشگاه های برتیانیا بالاترین معیار را برای پذیرش دانشجو دارد. در ضمن دانشگاه کمبریج برای بیشتر از نیمی از رشته های خود، قبل از مصاحبه متقاضیان تحصیل در این دانشگاه را مورد بررسی قرار می دهند اما برای بقیه رشته هایی که باقی می ماند متقاضیان از طریق مصاحبه و امتحان تشریحی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

• دانشگاه کمبریج

• دانشگاه ناتینگهام

شهرتی که شهر ناتینگهام دارد تنها به خاطر رابین هود نیست بلکه آن چه موجب شده است که این شهر به شهرت برسد دانشگاهی است که در این شهر قرار دارد.
یکی دیگر از دانشگاه های انگلستان، دانشگاه ناتینگهام است که در شهر ناتینگهام انگلستان قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۷۹۸ میلادی تاسیس شده است.
در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا این دانشگاه طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را ارائه می دهد. از جمله رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود می توان به رشته هایی همچون حسابداری، علوم حیوانات، بیوشیمی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مدیریت، داروسازی، پزشکی، روانشناسی، موسیقی، میکروبیولوژی، علوم اجتماعی و جرم شناسی اشاره کرد.
در ضمن دانشجویانی که فرصت تحصیل تمام وقت ندارند می توانند در رشته های نیمه وقت این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. اما در مورد خوابگاه این دانشگاه باید بگوییم که این دانشگاه، این قول را به دانشجویان خود داده است که در صورتی که تمایل داشته باشند خوابگاه برای دانشجویان سال اولی تضمین شده خواهد بود.
برای این کار، باید پس از گرفتن پذیرش غیر مشروط از دانشگاه ناتینگهام فورا درخواست رزرو دانشگاه به دانشگاه ارسال شود.
طبق رتبه بندی QS دانشگاه ناتینگهام جزو یک درصد دانشگاه برتر جهان است. همچنین به دلیل این که این دانشگاه به نگاهی فراملی تاکید دارد یکی از بهترین انتخاب های دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل محسوب می شود.
این دانشگاه علاوه بر شهر ناتینگهام در چین و مالزی نیز پردیس هایی دارد.
به طور کلی دانشگاه ناتینگهام انگلستان دارای چهار پردیس مجزا است که دانشجویان مختلفی در این پردیس ها تحصیل می کنند.

• دانشگاه باکینگهام

یکی از پنج دانشگاه قدیمی انگلستان، دانشگاه باکینگهام است. این دانشگاه در سال ۱۹۷۶ تاسیس شده است که در سال ۲۰۱۶ چهلمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفته است.
این دانشگاه یکی از مشهورترین دانشگاه ها و موسسات انگلستان است. در ضمن این دانشگاه تنها دانشگاه خصوصی بریتانیا با منشور سلطنتی است و همچنین تنها ۱۰۰۰ دانشجو در آن تحصیل می کنند.
اما با وجود این که تعداد دانشجویان این دانشگاه کم است دانشجویان این دانشگاه دارای ۹۰ ملیت مختلف هستند و همچنین نیمی از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.
مانند همه دانشگاه های دیگر، افرادی که می خواهند در این دانشگاه تحصیل کنند باید شرایط لازم برای تحصیل در این دانشگاه را داشته باشند تا بتوانند پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند و در نهایت ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنند.
۳۴ درصد از دانشجویان دانشگاه باکینگهام را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و ۶۶ درصد باقی مانده را نیز دانشجویان بریتانیایی تشکیل می دهند.
نکته دیگری که در مورد این دانشگاه باید به آن اشاره کنیم این است که نیمی از دانشجویان این دانشگاه را دختران و نیمی دیگر از دانشجویان این دانشگاه را پسران تشکیل می دهند.
یکی از مسائلی که برای دانشجویان بسیار اهمیت دارد کار است، در مورد کار دانشجویان این دانشگاه باید بگوییم که ۷۶ درصد از دانشجویانی که قبلا در این دانشگاه تحصیل می کرده اند در حال حاضر مشغول به کار هستند، ۱۲ درصد از آن ها در مقاطع تحصیلی بالاتر مشغول به تحصیل هستند و تنها دو درصد از دانشجویان پیشین این دانشگاه نتوانسته اند شغل مناسبی برای خود پیدا کنند.
از جمله مزایایی که دانشگاه باکینگهام دارد این است که این دانشگاه دارای خوابگاه دانشجویی است و همچنین خوابگاه های این دانشگاه دارای مبلمان کامل و همچنین سیستم گرمایشی مناسب هستند.
مسئله دیگری که در مورد دانشگاه باکینگهام باید به آن اشاره کنیم شهریه این دانشگاه است. شهریه این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است و پس از این که دانشجویان در این دانشگاه پذیرش می شوند باید شهریه سال اول خود را پرداخت کنند.

دانشگاه باکینگهامپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)