#

ده دانشگاه برتر آلمان در رشته زبان و ادبیات آلمانی

 • ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
 • مهاجرت تحصیلی
 • 889 بازدید
 • بدون نظر

ده دانشگاه برتر آلمان برای تحصیل در رشته زبان و ادبیات آلمانی

چه کشوری برای مطالعه زبان و ادبیات آلمانی مناسب تر از آلمان خواهد بود؟؟ کشور شاعران و اندیشمندان آلمانی و میزبان دانشگاه های قدیمی آلمان برنامه های تحصیلی واقعا عالی برای علاقمندان به یادگیری زبان و ادبیات آلمانی ارائه میدهند.

برای دانشجویان و افرادی که قصد حرکت در این مسیر را دارند، سایت Zeit Online دانشگاه های برتر در ارائه این رشته را بر اساس معیارهای متفاوتی که برای اکثر دانشجویان بین المللی و بومی مورد اهمیت بوده است بررسی و رتبه بندی کرده است. با توجه به این سیستم رتبه بدی ۱۰ دانشگاه برتر کشور آلمان برای مطالعه زبان و ادبیات آلمانی در آلمان مشخص شدند.

کتابخانه – در دسترس بودن منابع – یکی از مهمترین معیارهایی که درتبه بندی این دانشگاه ها توسط دانشجویان مورد اهمیت بود در دسترس بودن کتابخانه ها و منابع، نشریات تخصصی، امکان تحقیقات گسترده و … ارزیابی کردند.

روش های تدریس – از دیگر معیارهای مهم دانشجویان روش های نوین تدریس در این دانشگاه ها بود.

تنوع در رشته های ارائه شده – دانشجویان هم چنین میزان تنوع و ارتباطات میان رشته ای را ارزیابی کردند علاوه بر این معیارهای موضوی نیز ارزیابی شد .

پشتیبانی اساتید – دانشجویان میزان پشتیبانی اساتید، میزان حمایت این افراد از دانشجویان، و … در ارتباط با دانشجویان ارزیابی کردند.

بر اساس معیارهای بالا، وقتی صحبت از اعتبار تحقیق، برنامه های تحصیلی، میزان تسلط اساتید و ارتباطات بین المللی در میان باشد، دانشگاه های زیر در لیست ده دانشگاه برتر در رشته زبان و ادبیات آلمانی خواهند بود.

 1. Mannheim University

دانشگاه منهایم آلمان بدلیل وجود ویژگی های متمایز، جهت گیری تجاری و رویکرد بین المللی در آلمان شناخته شده است و داشتن عالی در رتبه بندی متفاوت دریافت جوایز و ارزیابی های مختلف، دانشگاه منهایم را بعنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در کشور آلمان طبقه بندی کرده است. از ترم پائیزسال ۲۰۱۱ ، دانشگاه منهایم، و دانشگاه واترلو کانادا بطور مشترک با هم ، برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد “مطالعات بین فرهنگی آلمان” را ارائه میدهند. و دانشجویان برای تحصیل در این رشته، یکسال در آلمان و یکسال در کانادا تحصیل خواهند کرد و مدرکی که کسب میکنند از هر دو دانشگاه آلمان و کانادا به دانشجویان اعطا میشود. این برنامه یک چارچوب بین رشته ای گسترده برای مطالعات زبان  و ادبیات آلمانی ارائه میدهد.

 1. Augsburg University

پردیس دانشگاهی آگسبورگ، یکی از مهمترین مکان های دانشگاهی در کشور آلمان است. پردیس دانشگاهی آگسبورگ، در نزدیکی مرکز شهر آگسبورگ است. ساختمان های مدرن، کاربردی و در عین حل از نظر معماری جذاب، در یک پارک محوطه ای با مناطق مرتع دریاچه، چشمه، ها و چندین مجسمه توسط هنرمندان معاصر آمیخته شده اند. دانشگاه آگسبورگ در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد این دانشگاه یکی از دانشگاههای جدید و مدرن در بایرن است و ببش از ۱۵۰۰۰ دانشجو در آن تحصیل میکند. دانشگاه آگسبورگ شرایط ایده آلی را برای گذراندن یک برنامه مدرک با موفقیت و در یک بازه زمانی مشخص فراهم میکند.

از زمان تاسیس تا کنون این دانشگاه همواره در خلاقیت و نو آوری متعهد بوده است. دارای ۷ دانشکده وسیع میباشد که هر کدام دارای یشرفته ترین  و مدرن ترین تجهیزات هستند.

 1. Ruhr University – Bochum

این  دانشگاه واقع در منطقه روهر در قلب اروپا با ۲۰ دانشکده خود و بیش از ۳۶۵۰۰ دانشجو از ۱۳۰ کشور مختلف جهان بعنوان سومین دانشگاه برتر در مقیاس رتبه بندی جهانی Zeit Online می باشد. همه ی رشته های عالی در این دانشگاه جمع شده اند و این دانشگاه در حال تبدیل شدن به یکی از دانشگاه های برتر اروپایی در قرن بست و یکم می باشد. تقریبا تمام دوره ها تحت عنوان برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد میباشند.

 1. Heidelberg University

این دانشگاه بعنوان قدیمی ترین دانشگاه کشور آلمان، سومین دانشگاهی بود که در امپراطوری مقدس روم تاسیس شد. هایدلبرگ از سال ۱۸۹۹ یک موسسه آموزش بوده است. امروزه این دانشگاه از ۱۲ دانشکده تشکیل شده است و حدودا ۱۰۰ رشته در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه میدهد.دانشجویان بین المللی از بیش از ۱۳۰ کشور مختلف بیش از ۲۰ درصد از کل جمعیت دانشجویان را تشکیل میدهند. سیستم کتابخانه این دانشگاه، شامل یک سیستم یکپارچه شامل بیش از ۶.۷ میلیون  کتاب چابی است.

 1. Kassel University

این دانشگاه متشکل از دانشکده فنی، نهاد آموزشی و یک موسسه تحقیقاتی است. با این حال بعنوان یک دانشگاه، اهداف جامع و ناگسستنی را تشکیل میدهند. این دانشگاه با ۱۷۰۰۰ دانشجو، ۲۲۰۰ کارمند، ۱۸ بخش و مراکز دانشگاهی خود، برنامه های دانشگاهی متنوعی در مقاطع تحصیلی متفاوت مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه میدهد.

 1. LMU Munich

دانشگاه LMU Munich ، بعنوان یک دانشگاه واقعی، فرصت های بینظیری و تعهد عمیقی  در پاسخگویی به سوالات پیچیده بشر، جامعه فرهنگ ،محیط زیست و فناوری برخوردار است. از نظر تعداد دانشجو ، دانشکده زبان و ادبیات دانشگاه LMU در مونیخ بزرگترین دانشکده مونیخ محسوب میشود. موضوعات پژوهشی و علمی مانند رشته زبان و ادبیات آلمانی دانشجویان را بصورت استراتژیک برای یک زندگی عالی در جامعه آماده میکنند که در آن مهارت های ارتباطی بین فرهنگی از مهمتری مدارک تحصیلی است.

 1. Osnabruck University

دانشگاه Osnabruck مشخصات خاص دانشکده زبان و مطالعات ادبی با ترکیب مطالعات جامع زبان و ادبیات در زبان های مختلف انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی شکل میگیرد. یکی از عناصر مشترک تدریس مشارکت همه جانبه بین اساتید و دانشجویان است.

 1. Kiel University

این دانشگاه، واقع در شهر کیل، شهری مدرن، در ورودی دریای بالتیک و در نزدیکی مرز دانمارک است. برلین، آمستردام و یا کپنهاگ در مسافتی بسیار نزدیک و در دسترس هستند. برنامه های درسی متنوع مرتبط با دوره های زبان و فرهنگ از مقاطع تحصیلی کارشناسی تا دکتری در این دانشگاه قابل دسترسی هستند. که توسط اساتید بسیار عالی بومی تدریس میشوند. دوره های فشرده زبان آلمانی همراه با برنامه مطالعاتی کیل نیز در این دانشگاه ویژه دانشجویان بین المللی ارائه میشود. و دانشجویان علاقه مند میتوانند در هر دو برنامه شرکت داشته باشند.

 1. RWTH Aachen

 RWTH آخن با داشتن ۲۶۰ موسسه در ۹ دانشکده مجزا در زمره موسسات علمی و پژوهشی برجسته اروپا قرار دارد. این دانشگاه تقریبا ۵۰۰۰ دانشجوی بین المللی از بیش از ۱۲۰ کشور جهان دارد. فارغ التحصیلان این دانشگاه بعنوان مدیران ارشد و رهبران موفق جهان به بازار کار اروپا معرفی میشوند.

 1. Siegen University

کتابخانه دانشگاه Siegen، در درجه اول سهام مربوط به موضوعات چاپ شده در دانشگاه را ارائه میدهد علاوه بر منابع بسیار ایده آل و رسانه های چاپی، دامنه منابع دیجیتال این دانشگاه نیز بطور مداوم در حال گسترش است. وجود این منابع ارزشمند به دانشجویان بین المللی شانس ویژه ای برای ادامه تحصیل در رشته زبان و ادبیات آلمانی در مقاطع تحصیلی متفاوت از کارشناسی تا کارشناسی ارشد ارائه میدهدپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)