#

دانشگاه های کانادا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۸
  • مهاجرت تحصیلی
  • 592 بازدید
  • بدون نظر

دانشگاه های کانادا

آیا می خواهید برای ادامه تحصیل خود به یک کشور پیشرفته سفر کنید؟ آیا برای ادامه تحصیل کشور کانادا را انتخاب کرده اید؟ ایا اطلاعاتی در مورد دانشگاه های کانادا دارید؟ اگر پاسخ تان به این سوال خیر است پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه های کانادا

کشور کانادا دارای ایالت های مختلف است که سیستم آموزشی هر ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است و این مسئله به این دلیل است که اداره سیستم های آموزشی و نظارت بر آن ها بر عهده دولت های ایالتی است. دوره تحصیلات اولیه یعنی از ابتدایی تا دبیرستان ۱۲ ساله است و افراد می توانند پس از دریافت مدرک دیپلم در دانشگاه ها و یا کالج های کاناد مشغول به تحصیل شوند.
تحصیل در دانشگاه های کانادا رایگان نیست و افراد برای این که بتوانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند باید هزینه ای را بپردازند، اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که دولت بیشتر از نصف هزینه های تحصیلات دانشگاهی را پرداخت می کند.
دانشگاه های کانادا شهرت و اعتبار جهانی بسیار بالایی دارند به طوری که هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان برای دانشگاه های کانادا درخواست پذیرش می دهند. جالب است بدانید که از میان ۲۶ دانشگاه کانادا، ۳ دانشگاه آن در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان و بیش از ۱۰ دانشگاه آن در میان ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند که در ادامه برخی از دانشگاه های معتبر کانادا را به تفضیل مورد بررسی قرار می دهیم.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یکی از دانشگاه های معتبر کانادا است که در شهر آلبرتای کانادا قرار دارد و طبق رتبه بندی QS در جایگاه ۹۶ ام قرار دارد و این مسئله نشان از کیفیت بالا و جایگاه علمی این دانشگاه دارد.
نکته دیگری که در مورد این دانشگاه باید به آن اشاره کنیم این است که این دانشگاه جزو ۵ دانشگاه برتر کانادا به شمار می آیدکه نزدیک به ۴۰ هزار دانشجو از کانادا و سایر کشورهای جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند.
دانشگاه آلبرتا که دارای ۱۸ دانشکده و ده ها مرکز تحقیقاتی در ۵ پردیس مجزا است دارای تقریبا ۴۰۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و سایر مقاطع تحصیلی است. همچنین سالانه درصد زیادی از فارغ التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار می شوند و همین مسئله باعث شده است که اعتبار این دانشگاه بیش از پیش افزایش یابد.
افرادی که می خواهند پذیرش این دانشگاه را بگیرند باید حداقل معدل ۱۵ و همچنین در آزمون آیلتس نیز نمره ۶.۵ و یا در تافل IBT نیز باید نمره ۸۶ را کسب کنند.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا در قلب پایتخت کانادا و در استان انتاریو قرار دارد، که این دانشگاه که بزرگ ترین دانشگاه دو زبانه دنیا به شمار می اید، این امکان را به افراد می دهد که در دو زبان انگلیسی و فرانسوی در بیش از ۳۰۰ رشته تحصیلی این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل کنند.
دانشگاه اتاوا دارای ۴۰ هزار دانشجو، ۱۸۰ هزار نفر فارغ التحصیل و همچنین ۵۰۰۰ کارمند است. این دانشگاه هر ساله نزدیک به ۶۰ میلیون دلار کمک هزینه تحصیلی و همچنین بورسیه ورودی به دانشجویان خود اعطا می کند. نکته دیگری که در مورد این دانشگاه باید به آن اشاره کنیم این است که دانشگاه اتاوا یکی از ۱۰ دانشگاه برتر پژوهشی و آموزشی کانادا به شمار می آید و از نظر آموزش های ترکیبی یعنی کار و تحصیل نیز جزو ۵ دانشگاه برتر کانادا است.
جالب است بدانید که دانشگاه اتاوا یکی از دانشگاه های پرطرفدار میان ایرانیان است و به همین دلیل سالانه افراد زیادی از ایران برای پذیرش این دانشگاه معتبر کانادایی درخواست می دهند.
اگر می خواهید پذیرش دانشگاه اتاوا را بگیرید باید بدانید به دلیل این که این دانشگاه، یک دانشگاه دو زبانه است برای این که بتوانید پذیرش این دانشگاه را بگیرید باید یا در زبان انگلیسی و یا در زبان فرانسوی خبره باشید.

دانشگاه مک گیل

یکی دیگر از دانشگاه های کانادایی که قصد معرفی آن را داریم دانشگاه مک گیل است. دانشگاه مک گیل یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که در سال ۱۸۲۱ در مونترال و در استان کبک تاسیس شده است، این دانشگاه که در زمان تاسیس خود دانشکده کوچک بود به نام موسس خود یعنی اقای جیمز مک گیل، مک گیل نامیده شده است امروزه سومین دانشگاه معتبر کانادا است که در رتبه بندی جهانی دانشگاه های دنیا هم طراز با یکی از بهترین دانشگاه های آلمان یعنی دانشگاه فنی مونیخ در رتبه ۴۴ ام قرار گرفته است.
دانشگاه مک گیل دارای بیش از ۳۹۰۰۰ هزار دانشجو، ۳۰۰ ساختمان و ۲۵۰ هزار فارغ التحصیل است و همچنین این دانشگاه بیشترین تنوع از لحاظ دانشجویان بین المللی در میان سایر دانشگاه های کانادا است. یکی از نکات جذابی که این دانشگاه دارد این است که دانشگاه مک گیل هر ساله بهترین دانشجویان نخبه آمریکا، کانادا و جهان را به خود جذب می کند به طوری که دانشجویان این دانشگاه نمرات ورودی و معدل های بسیار بالایی دارند.
از جمله دیگر نکاتی که باید در مورد این دانشگاه با کیفیت کانادایی به آن اشاره کنیم این است که فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند در ۱۸۰ کشور جهان به کار و تحصیل مشغول شوند و همچنین این دانشگاه توانسته به مدت ۱۰ سال پیاپی رتبه اول دانشگاه در میان دانشگاه های دکتری پزشکی کانادا را کسب کند، در ضمن ۲۴ درصد از دانشجویان دانشگاه مک گیل را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند و در نهایت این که، این دانشگاه دارای بیشترین تعداد دانشجویان دکترا در میان دانشگاه های تحقیقاتی کانادا است.

دانشگاه مک گیل

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از بهترین و معروف ترین دانشگاه های جهان است، همچنین امسال توانسته جایگاه نخست در میان دانشگاه های کانادا را از آن خود کند.
جالب است بدانید که کیفیت آموزشی این دانشگاه به حدی بالاست که توانسته نسبت به سال گذشته، جایگاه خود را سه پله ارتقا دهد و خود را به جایگاه ۲۱ ام جهان برساند.
همچنین دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند و سپس فارغ التحصیل می شوند از مزایای مختلفی بهره مند می شوند که از جمله این مزایا می توان به داشتن فرصت های شغلی بیشتر و همچنین جذب سریع تر به بازار کار اشاره کرد.
در ضمن به دلیل این که دانشگاه تورنتو دانشگاهی جامع و ممتاز و همچنین متمرکز بر تحقیقات است می تواند بستر مناسبی برای اختراع و نوآوری دانشجویان خود فراهم کند.
دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می توانند با کسب پذیرش از دانشگاه های تورنتو و همچنین دریافت ویزای تحصیلی کانادا، در دپارتمان های متعدد این دانشگاه که شامل دپارتمان های دندانپزشکی، سلامت عمومی، خدمات اجتماعی، حقوق، مدیریت، دارو، موسیقی، پرستاری، طراحی و معماری، علوم و هنر، مهندسی، پزشکی، فیزیولوژی و علوم ارتباطات می شود تحصیل کنند.
نکته دیگری که در مورد تحصیل در برترین دانشگاه کانادا باید به آن اشاره کنیم این است که دانشجویان خارجی می توانند در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تحصیل کنند.
اما مسئله ای که برای بسیاری از افراد از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است، شهریه این دانشگاه است شهریه این دانشگاه بسته به مقطع و همچنین رشته ای که فرد در آن تحصیل می کند متفاوت است. به طور کلی شهریه این دانشگاه به طور میانگین از سالی ۷ هزار دلار شروع می شود و برای رشته هایی همچون دندانپزشکی به سالی ۲۲ هزار دلار هم می رسد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

یکی دیگر از دانشگاه های کانادا که توانسته است پس از دانشگاه تورنتو، رتبه دوم بهترین دانشگاه های کانادا را به خود اختصاص دهد دانشگاه برتیش کلمبیا است.
دانشگاه بریتیش کلمبیا توانسته رتبه ۳۷ ام بهترین دانشگاه جهان را از آن خود کند. این دانشگاه یکی از دانشگاه های دولتی کانادا است که قدیمی ترین دانشگاه در استان بریتیش کلمبیا به شمار می رود.
این دانشگاه که مانند دانشگاه تورنتو دارای شهرت جهانی است در شهرهای غربی ونکوور و کلونا قرار دارد و همچنین دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند مانند دانشجویان دانشگاه تورنتو سریع تر به بازار کار جذب می شود و فرصت های شغلی بیشتری برای آن ها وجود دارد.
نکته دیگری که در مورد دانشگاه بریتیش کلمبیا باید به آن اشاره کنیم این است که این دانشگاه در حال حاضر به عنوان بین المللی ترین دانشگاه شمال قاره آمریکا شناخته می شود و دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تحصیل می کنند می توانند بواسطه تحصیل در یکی معتبرترین دانشگاه های جهان، آینده شغلی خود را تضمین کنند.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که با توجه به تنوع و گستردگی در انتخاب های موجود توصیه می کنیم عوامل موثر در مهاجرت تحصیلی خود به کانادا را اولویت بندی کنید و با برنامه ریزی دقیق خود را به هدف خود یعنی تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا برسانید و همچنین توصیه می کنیم برای این که شانس موفقیت خود را در این راه افزایش دهید از کارشناسان این امر کمک بگیرید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به دانشگاه های کانادا و اقامت در کشور کانادا از طریق تحصیل با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)