#

دانشگاه های کشور ایتالیا

  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۸
  • مهاجرت تحصیلی
  • 495 بازدید
  • بدون نظر

دانشگاه های کشور ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا و عضو اتحادیه شینگن می باشد. کشور ایتالیا دارای جاذبه های فراوانی است و همچنین تاریخ و فرهنگ غنی ای دارد. ایتالیا زادگاه دانشمندان معروفی مانند کریستف کلمب، گالیله و لئوناردو داوینچی است. همچنین این کشور به تنوع غذایی معروف است. جمع همه این موارد باعث شده است که سالیانه متقاضیان زیادی جهت تحصیل و یا گردش به این کشور مهاجرت کنند. این کشور دارای دانشگاه های معتبر و پیشرفته فراوانی است که سالیانه متقاضیان زیادی را از سرتاسر جهان جهت تحصیل در ایتالیا در مقاطع و رشته های مختلف پذیرش می کنند.
برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا متقاضی نیاز به یادگیری یکی از زبان های ایتالیایی و انگلیسی دارد تا بتواند آمادگی لازم برای حضور در کلاس های دانشگاه را داشته باشد. برای رفاه دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در رشته های ایتالیایی دانشگاه های ایتالیا هستند اکثر دانشگاه های این کشور دوره های زبان ایتالیایی را برگزار می کنند که دانشجو می تواند قبل از شروع ترم تحصیلی خود در آن ها ثبت نام کند و سطح زبان ایتالیایی خود را به حداقل سطح لازم برای حضور در کلاس های دانشگاه برساند.
در این مقاله سعی ما بر این است که تعدادی از برترین دانشگاه های ایتالیا را به شما معرفی کنیم.

• دانشگاه بولونیا Università di Bologna

این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های کشور ایتالیا است. دانشگاه بولونیا در سال ۱۰۸۷ میلادی تاسیس و ساخته شده است یعنی در بین دانشگاه های بین الملل و جهانی نیز به عنوان یکی از قدیمی ترین ترین دانشگاه ها شناخته می شود. دانشگاه بولونیا همراه جزو یکی از برترین دانشگاه های اروپا بوده است و در بین دانشگاه های کشور ایتالیا نیز بسیار معتبر است. به طوری که رتبه دوم دانشگاه های این کشور را دارد. این دانشگاه دولتی است و دانشجو برای تحصیل در آن نیازی به پرداخت هزینه های تحصیلی نخواهد داشت. همچنین پنج پردیس برای این دانشگاه تاسیس شده است.
دانشگاه بولونیا دارای ۱۱۲ دانشکده مختلف در رشته های پزشکی، کشاورزی، داروسازی، تاریخی، اقتصاد، حقوق، انواع مدیریت، ادبیات زبان های خارجی، روانشناسی، تفسیر، ترجمه، هنر و علوم تربیتی است. همچنین دارای ۱۵ مرکز معتبر بزرگ تحقیقاتی است و به همین علت این دانشگاه در امر تحقیقات و مطالعات در زمینه های مختلف در بین دانشگاه های بین المللی نظیر ندارد به طوری در زمینه های تحقیقانی بیشترین پیشرفت را داشته است و حدود ۳۰ درصد موفقیت های تحقیقاتی جهان از این دانشگاه سرچشمه میگیرد.
ظرفیت حدودی این دانشگاه ۸۷ هزار نفر می باشد همچنین این دانشگاه از بین دانشجویان بین المللی نیز پذیرش می کند.
کیفیت سیستم آموزشی این دانشگاه از برترین دانشگاه های اروپا چیزی کم نمی آورد و همچنین این دانشگاه دارای اساتید معتبری از سر تا سر اروپا و همچنین سرتا سر جهان می باشد. سیستم آموزشی پیشرفته بولونیا توسط این دانشگاه پایه گذاری شده است و هدف این سیستم هماهنگ کردن مدارک تحصیلی آکادمیک اروپاست.
اکثر رشته های در این دانشگاه بخصوص در رشته کارشناسی به زبان ایتالیایی تدریس می شوند اما تعداد محدودی از رشته های این دانشگاه زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند که برای دانشجویان بین المللی مناسب تر است. گرچه دوره های آموزشی زبان ایتالیایی برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه برگزار می شود که دانشجویان می توانند برای آمادگی کلاس های دانشگاه پیش از شروع ترم تحصیلی خود در این دوره های آموزشی شرکت کنند.

دانشگاه بولونیا Università di Bologna

• دانشگاه کاتولیک ساکرو کور ایتالیا

دانشگاه ساکرو کور در سال ۱۹۲۱ میلادی در کشور ایتالیا تاسیس و ساخته شد. این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است و بزرگترین دانشگاه کاتولیگ در جهان است. همچنین به عنوان یکی از بزرگ ترین دانشگاه های خصوصی اروپا نیز به شمار می رود. پردیس مرکزی این دانشگاه در شهر میلان کشور ایتالیا تاسیس شده است و علاوه بر این پردیس این دانشگاه ۴ پردیس دیگر نیز دارد.
تعداد دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر حدود ۴۵ هزار نفر می باشد که دانشجویان بین المللی نیز جزو این آمار به حساب می روند. این دانشگاه از معدود دانشگاهایی است تعداد رشته هایی که در آن به زبان انگلیسی تدریس می شوند از رشته های ایتالیایی زبان آن کمتر نیستند.
طبق رتبه بندی سایت QS که برای تمام کشور های بین المللی معتبر است این دانشگاه همواره جزو ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.
این دانشگاه در حدود ۲۰ دانشکده دارد که در آن ها رشته های فیزیک، ادبیات زبان های خارجه، حقوق، اقتصاد، ریاضیات، چند رشته مهندسی و علوم تربیتی و انسانی تدریس میشوند. متقاضیان علاقه مند به تحصیل در یک دانشگاه خصوصی و خاص می توانند برای ادامه تحصیل در هر یک از رشته های ذکر شده از دانشگاه ساکرو کور کشور ایتالیا پذیرش خود را دریافت کنند.

• دانشگاه سیه نا در ایتالیا

دانشگاه سیه نا در سال ۱۲۴۰ میلادی در کشور ایتالیا تاسیس شد و در نتیجه این دانشگاه نیز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور ایتالیا محسوب می شود. هزینه های آموزشی و تحصیلی همه دانشجویان این دانشگاه به عهده دولت ایتالیا است و یکی از بزرگترین دانشگاه های دولتی این کشور محسوب می شود.
در حال حاضر حدود ۲۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. دانشجویان در این دانشگاه می توانند هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی در رشته مورد نظر خود تحصیل کنند. البته اگر رشته مورد نظر فرد به زبان ایتالیایی تدریس شود می تواند قبل از شروع ترم تحصیلی خود دوره های رایگان آموزش زبان ایتالیایی را فرا گیرد.
رشته های برتر این دانشگاه رشته حقوق و رشته پزشکی است به صورتی که این دانشگاه در این رشته ها دارای رتبه جهانی است. بنابراین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از این دو رشته را دارند می توانند پذیرش خود را از این دانشگاه دریافت کنند و مطمئن باشند که از تحصیل در این دانشگاه پشیمان نخواهند شد. همچنین از رشته های دیگری که در این دانشگاه تدریس می شوند می توان به اقتصاد، حقوق؛ فقه، علوم انسانی، علوم تربیتی، علوم سیاسی و علوم کامپیوتری اشاره کرد.
دانشگاه سیه نیا در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان رتبه ۴۷۰ را دارد و از برترین دانشگاه های معتبر جهان به شمار می رود.

• دانشگاه ترورگاتا

دانشگاه ترورگاتا در سال ۱۹۸۲ میلادی در کشور ایتالیا در شهر رم، پایخت این کشور، تاسیس و ساخته شد. مدت زیادی از تاسیس این دانشگاه نمی گذرد اما در همین مدت کم توانسته است کیفیت آموزشی رشته های تحصیلی خود را به کیفیت دانشگاه های معتبر ایتالیا برساند.
در حال حاضر حدود ۵۰ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. رشته ها در این دانشگاه به یکی از دو زبان ایتالیایی و یا انگلیسی تدریس می شوند. این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های کشور ایتالیا مساحت زیادی را دارد و دارای دانشکده های متعددی است.
از جمله دانشکده های این دانشگاه می توان به دانشکده حقوق، دانشکده مهندسی، دانشکده حقوق، دانشکده ریاضی، دانشکده علوم، دانشکده پزشکی و انشکده جراحی های مختلف اشاره کرد.
نکته جالب در مورد دانشگاه ترورگاتا این است که پیشرفته ترین و مدرن ترین بیمارستان کشور ایتالیا در این دانشگاه قرار دارد. همچنین یکی از مجهزترین سازمان های تحقیقات فضایی ایتالیا نیز در این دانشگاه احداث شده است که در زمینه تحقیقات فضایی بسیار پیشرفته است و همین امر موجب شده است که این دانشگاه به عنوان دانشگاه فعال تحقیقات فضایی در اروپا شناخته شود.
طربق رتبه بندی سایت QS در حال حاضر این دانشگاه رتبه ۳۳۴ دانشگاه های برتر جهان را دارد.

• دانشگاه پلی تکنیک میلان Politecnico di Milano

دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه های کشور ایتالیاست که در شهر میلان کشور ایتالیا قرار دارد و از قدیمی ترین دانشگاه های این شهر می باشد. (تاسیس سال ۱۸۶۳) همانطور که از نام این دانشگاه پیداست، این دانشگاه بیشتر برای علاقه مندان به تحصیل در رشته های مهندسی ساخته شده است.
طبق رتبه بندی سایت QS این دانشگاه در حال حاضر رتبه ۱۷۲ را در بین دانشگاه های برتر بین المللی دارد و یکی از بهترین و پیشرفته ترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می رود.
رشته های برتر این دانشگاه رشته های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی معماری و همچنین مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات است. که این دانشگاه در این رشته های دارای رتبه بین المللی است. در نتیجه متقاضیان تحصیل در این رشته می توانند دانشگاه پلی تکنیک کشور ایتالیا را از انتخاب های خود برای پذیرش تحصیلی قرار دهند.
این دانشگاه به حدی معتبر است که شیمی دان معروف جولیو ناتو فارغ التحصیل این دانشگاه بوده است و در سال ۱۹۶۳ میلادی جایزه نوبل را که در سطح بین المللی معتبر است، برای انجام تحقیقاتش روی پلیمرها و موفقیت در این تحقیقات، کسب کرده است.
در حال حاضر این دانشگاه حدود ۴۸ هزار دانشجو دارد که به زبان های ایتالیایی و انگلیسی در رشته های مختلف این دانشگاه تحصیل می کنند.
از دیگر دانشگاه های معتبر ایتالیا می توان به دانشگاه رم، دانشگاه تورنتو، دانشگاه میلان، دانشگاه جان کابوت، دانشگاه فلورانس، دانشگاه پاویا، دانشگاه تورین و دانشگاه پیزا اشاره کرد که هر کدام در ایالت های مختلف کشور ایتالیا واقع شده اند و هر کدام دارای خاصیت های فوق العاده ای می باشند و از دانشگاه های معتبر جهانی نیز به شمار می روند.
اگر شما متقاضی تحصیل در کشور پیشرفته ایتالیا می باشید می توانید با توجه به رشته مورد علاقه خود در هر کدام از دانشگاه های این کشور که این رشته را ارائه می دهند، تحصیل کنید و مطمئن باشید که تحصیل در ایتالیا برای شما تجربه فوق العاده را رقم خواهد زد و از تحصیل در دانشگاه های این کشور پشیمان نخواهید شد.

دانشگاه پلی تکنیک میلان Politecnico di Milano

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)