#

دندانپزشکی در فنلاند

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۶ مرداد ۱۳۹۸
  • مهاجرت کاری
  • 495 بازدید
  • بدون نظر

دندانپزشکی در فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل نظام آموزشی قدرتمندی که دارد سالانه افراد زیادی را برای ادامه تحصیل به خود جذب می کند. جالب است بدانید که به دلیل کیفیتی که نظام آموزشی فنلاند دارد این کشور توانسته در سال ۲۰۱۲ عنوان بهترین سیستم آموزشی در جهان را از آن خود کند.
البته دارا بودن بهترین نظام آموزشی در کشور فنلاند جای تعجبی ندارد به این دلیل که دانش آموزان در این کشور کار سختی را پیش رو دارند و به همین دلیل برای تحصیل در رشته هایی همچون دندانپزشکی انگیزه زیادی دارند. رشته های علوم پزشکی از جمله رشته هایی مانند دندانپزشکی به دلیل این که بازار کار بسیار خوبی دارند و همچنین به دلیل این که می توان آینده کاری آن را پیش بینی کرد از جمله رشته هایی است که سالانه افرادی زیادی را به خود جذب می کند.
در این میان برخی از افراد به دلیل کیفیت بالای نظام آموزشی در فنلاند، این کشور را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی انتخاب می کنند، اما مسئله ای که وجود دارد این است که بسیاری از این افراد در ابتدای امر، آگاهی چندانی از چند و چون انجام این کار ندارند یعنی نمی دانند برای این که در رشته دندانپزشکی در فنلاند تحصیل کنند باید چه فرآیندی را طی کنند، شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند چگونه است، چه هزینه هایی را باید در طی دوران تحصیل خود در فنلاند پرداخت کنند و مواردی از این قبیل.
اگر شما هم جزو این افراد هستید و می خواهید برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به فنلاند بروید و می خواهید به پاسخ سوالات خود در مورد تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند برسید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند

در ابتدای امر نیاز است که با شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند آشنا شوید و بدانید که برای این که در رشته دندانپزشکی در فنلاند تحصیل کنید باید چند سال در این کشور تحصیل کنید. در این مورد باید بگوییم که تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند ۵ سال طول می کشد و شما می توانید از همان ابتدا کیفیت نظام آموزشی فنلاند را مشاهده کنید، به این صورت که دانشجویان رشته دندانپزشکی از همان ابتدای تحصیل خود با بیماران ارتباط برقرار می کنند و وارد دوره های عملی رشته دندانپزشکی می شوند.

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند

در دوره های بالینی نیز دانشجویان در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها مشغول به کار می شوند و می توانند مهارت های مورد نیاز در مورد رشته خود یعنی دندانپزشکی را کسب کنند. یکی دیگر از نکاتی که در مورد شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند به آن اشاره کنیم این است که به دلیل این که زبان رسمی کشور فنلاند دو زبان سوئدی و فنلاندی است، افرادی که می خواهند در این کشور در رشته دندانپزشکی تحصیل کنند باید به یکی از این دو زبان مسلط باشند و همچنین در نظر داشته باشید که یکی از شرط های اولیه پذیرش در رشته دندانپزشکی در فنلاند آشنایی و تسلط به یکی از این دو زبان است.
لازم به ذکر است کشور فنلاند بر خلاف برخی از کشورها اجازه یادگیری زبان در کشور خود را نمی دهد، به همین دلیل دانشجویان در زمانی که می خواهند برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند درخواست دهند باید مدرک زبان خود را ارائه دهند.
یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که افراد در همان ابتدای پذیرش بلافاصله وارد دانشکده دندانپزشکی نمی شوند بلکه در ابتدا باید یک سال را در کالج های کشور فنلاند به تحصیل علوم پایه بپردازند، پس از این که این دوره یک ساله به اتمام می رسد متقاضی باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کند و سپس در صورتی که این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارد می تواند در رشته دندانپزشکی در فنلاند مشغول به تحصیل شود.
در ضمن یکی از موارد دیگری که وجود دارد این است که شما می توانید در رشته های دیگر در فنلاند به زبان انگلیسی تحصیل کنید ولی این امکان برای رشته دندانپزشکی وجود ندارد و متقاضیان تحصیل در این رشته حتما باید به زبان سوئدی و یا فنلاندی مسلط باشند.
هر ساله آزمون پزشکی و دندانپزشکی در ماه می انجام می شود و افرادی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند باید در ماه های مارس و آوریل به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام کنند.

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش دندانپزشکی فنلاند

برای این که متقاضان تحصیل دندانپزشکی در فنلاند بتوانند پذیرش دانشگاه های این کشور را بگیرند باید مدارکی ارائه دهند که این مدارک شامل موارد زیر می شوند:
• متقاضی باید در دوره های تحصیلی قبلی نمره بالایی کسب کرده باشد.
• ارائه مدرک دیپلم متوسطه
• ارائه مدرک پیش دانشگاهی متقاضی در رشته تجربی
• دارا بودن مدرک زبان فنلاندی و یا سوئدی
• متقاضی باید دوره کالج پریمدیکال را بگذراند و یا به عبارتی باید دوره پیش دانشگاهی را بر اساس نظام آموزشی فنلاند را طی کند.

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش دندانپزشکی فنلاند

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند

یکی دیگر از موارد مهمی که برای افرادی که می خواهند در کشور فنلاند تحصیل کنند از اهمیت بالایی برخوردار است هزینه تحصیل در این کشور است. قبل از این که در مورد هزینه تحصیل در فنلاند صحبت کنیم باید بگوییم که به دلیل این که این کشور امکانات رفاهی و اجتماعی بسیار خوبی در اختیار شهروندان خود قرار می دهد هزینه های زندگی در این کشور بالا است.
در ضمن توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در فنلاند به دو بخش تقسیم می شود، بخش اول هزینه زندگی در کشور فنلاند در طی دوران تحصیل است و بخش دوم همان هزینه تحصیل در این کشور که شامل شهریه دانشگاه می شود. در مورد هزینه زندگی در کشور فنلاند باید بگوییم که به طور میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کشور فنلاند به طور ماهانه ۸۰۰ یورو است که البته این هزینه با توجه به شهری که فرد در آن تحصیل می کند و همچنین سبک زندگی فرد، متفاوت است و می تواند کم تر و یا بیشتر باشد.
اگر بخواهیم با جزئیات بیشتری هزینه زندگی در فنلاند را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که این هزینه شامل هزینه مسکن یا خوابگاه، هزینه خوراک، پوشاک، حمل و نقل، بیمه و سایر هزینه ها می شود که در این میان هزینه مسکن قسمت زیادی از این هزینه های زندگی در فنلاند را تشکیل می دهد، به طوری که هزینه مسکن ۴۴ درصد از کل هزینه های ماهانه دانشجوی رشته دندانپزشکی در فنلاند را تشکیل می دهد.
برای این که شما هزینه های زندگی خود در طی تحصیل خود در فنلاند را کاهش دهید می توانید خوابگاه بگیرید که شما می توانید برای هزینه خوابگاه مبلغی از حدود ۲۵۰ یورو به بالا را هزینه کنید. اما بخش دوم هزینه های تحصیل در فنلاند شامل هزینه های شهریه دانشگاه می شود که در این مورد باید بگوییم که این هزینه چیزی در حدود ۱۲۰۰۰ یورو در طول سال است.
نکته دیگری که در این مورد باید به آن اشاره کنیم این است که در کشور فنلاند مانند سایر کشورها دانشجوها اجازه کار در حین تحصیل خود را دارند و افراد با توجه به مقطعی که در آن تحصیل می کنند می توانند ساعات مختلفی را در طی هفته کار کنند، برای مثال دانشجویان مقاطع پایین می توانند بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و از این طریق می توانند بخشی از هزینه های خود در کشور فنلاند را تامین کنند.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در فنلاند

یکی از دغدغه هایی که افرادی که خارج از کشور تحصیل می کنند و می خواهند دوباره به کشور برگردند و با مدرک تحصیلی خود در کشور کار کنند این است که آیا مدرک تحصیلی که از دانشگاه های خارجی دریافت می کند مورد تایید وزارت علوم قرار خواهد گرفت یا نه، دانشجویان رشته های علوم پزشکی نیز نگران اینند که مدرک تحصیلی شان مورد تایید وزارت بهداشت قرار گیرد یا خیر.
نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که مدرک تحصیلی همه دانشگاه های خارجی مورد تایید وزارت علوم و یا وزارت بهداشت نیست و افرادی که می خواهند پس از تحصیل خود به کشور بازگردند باید قبل از این که برای دانشگاه مورد نظر خود در کشوری که می خواهند در آن تحصیل کنند درخواست دهند باید بررسی کند که آیا مدرک دانشگاهی که می خواهند در آن تحصیل کنند مورد تایید وزارت علوم است یا خیر. در مورد دانشگاه هایی که دانشجویان می خواهند در آن در رشته دندانپزشکی تحصیل کنند نیز باید بگوییم که مدرک ۵ دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند یعنی افرادی که در این دانشگاه ها تحصیل می کنند مدرک شان در ایران نیز ارزش دارد که این دانشگاه عبارتند از:
• دانشگاه تورکو
• دانشگاه هلسینکی
• دانشگاه اولو
• دانشگاه تمپر
• دانشگاه ایسترن
که در ادامه یکی از دانشگاه ها یعنی دانشگاه هلسینکی را مورد بررسی قرار می دهیم.

دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی در ابتدا در شهر تورکو در فنلاند قرار داشت، این دانشگاه در سال ۱۶۴۰ میلادی تاسیس شده است، بعدها به دلیل این که تعداد رشته های تحصیلی این دانشگاه و همچنین تعداد متقاضیان تحصیل در این دانشگاه زیاد بود، دانشگاه هلسینکی به پایتخت فنلاند انتقال پیدا کرد.
در واقع دانشگاه هلسینکی بزرگ ترین دانشگاه کشور فنلاند است که تمام رشته های تحصیلی را در خود جای داده است و تمام رشته های تحصیلی در آن تدریس می شوند. به دلیل این که زبان رسمی کشور فنلاند دو زبان سوئدی و فنلاندی است، زبان تدریس در این دانشگاه نیز دو زبان فنلاندی و سوئدی است، البته نکته ای که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که برخی از رشته های تحصیلی آکادمیک نیز برای تدریس آن از زبان انگلیسی استفاده می شود.
یکی دیگر از مواردی که در مورد دانشگاه هلسینکی باید در مورد آن صحبت کنیم رتبه این دانشگاه است که می توانید از رتبه این دانشگاه به کیفیت آموزشی در این دانشگاه پی ببرید، دانشگاه هلسینکی از لحاظ رتبه جهانی رتبه ۷۳ ام در سطح جهان را به خود اختصاص داده است و تعداد دانشجویان بین المللی و داخلی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند نیز به عدد ۶۷۰۰۰ می رسد.
حال اگر بخواهیم دانشکده های دانشگاه هلسینکی را مورد بررسی قرار دهیم باید به دانشکده های زیر اشاره کنیم:
• فلسفه و حقوق
• هنر
• علوم پایه
• پزشکی و دندانپزشکی
• دامپزشکی و داروسازی
• علوم زیست و علوم کشاورزی

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در فنلاند

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فنلاند

افرادی که می خواهند در هر رشته ای در کشور فنلاند از جمله رشته دندانپزشکی تحصیل کنند باید اجازه اقامت در این کشور را داشته باشند و این اجازه اقامت با عنوان ویزای تحصیلی فنلاند شناخته می شود. اگر فرد جزو شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا نیست قبل از این که به فنلاند سفر کند باید از نزدیک سفارت، کنسولگری و یا اداره فنلاند ویزای فنلاند را تهیه کنند.
برای این که این افراد بتوانند ویزای تحصیلی فنلاند را تهیه کنند باید مدارکی ارائه دهند که این مدارک شامل موارد زیر می شود:
• ارائه گواهی تمکن مالی، متقاضی باید ثابت کند که در طی مدت تحصیل خود در فنلاند می تواند هزینه های خود را تامین کند.
• ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
• ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در فنلاند
• عکس پاسپورتی
• پاسپورت معتبر
• ارائه بیمه سلامت
• پرداخت هزینه ثبت نام الکترونیکی که این هزینه ۳۰۰ یورو است
نکته ای که در مورد این اجازه اقامت باید به آن اشاره کنیم این است که اجازه اقامت دانشجویی یک سال اعتبار دارد، اما اگر می خواهید مدت بیشتری در فنلاند بمانید باید برای گرفتن تایید از اداره پلیس محلی درخواست دهید.

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند مزایای خاص خود را دارد و دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی در فنلاند تحصیل می کنند می توانند از این مزایا بهره مند شوند که این مزایا شامل موارد زیر می شوند:
• به دانشجویانی که در رشته پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند تحصیل می کنند مدرک معتبر بین المللی داده می شود.
• کشور فنلاند دارای دانشگاه هایی است که از سطح علمی بالایی در سطح جهان و اروپا برخوردار است.
• چنان چه افراد بخواهند و شرایط لازم را داشته باشند به آن ها کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی و دانشگاهی داده می شود.
• نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی مقرون به صرفه است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فنلاند

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)