#

دوره کارورزی (دوره کو آپ) در کانادا

  • ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
  • اخبار
  • 775 بازدید
  • بدون نظر

دوره کارورزی (دوره کو آپ) در کانادا

دوره کو آپ کانادا چیست؟؟

دوره کو آپ برنامه ویژه ای است که به دانشجویان شانس داشتن شغل مرتبط پس از گذراندن دوره تحصیلی خود را داشته باشند و در در یک صنعتی مرتبط با رشته خود کار کنند.

بیشتر برنامه های کو آپ به این صورت برنامه ریزی شده اند که هر ترم تحصیلی بصورت تئوری، با یک ترم (نیمسال ) کاری  متناوب هستند. دوره کارورزی در خارج از محیط تحصیلی و در یک محیط صنعتی صورت میگیرد.

آیا در دوره کو آپ حقوقی دریافت میکنید؟؟

بله، دانشجویانی که در دوره کو آپ شرکت میکنند، توسط شرکت یا سازمانی که دوره کارآموزی خود را در آن سپری میکنند حقوق دریافت میکنند.

برای مثال اگر شما در یکی از دوره های کو آپ در رشته برنامه نویسی کامپیوتر شرکت کنید، دوره کارورزی شما ممکن ات توسط یک شرکت توسعه نرم افزار صورت بگیرد. مسئولیت شما در این شرکت میتواند ثل یک کارمند معمولی باشد، یا اینکه بعنوان یک کارمند تمام وقت در نقش دستیار مدیر مشغول بکار شوید. در پایان دوره کاری از کارفرمایان در مورد ارزیابی عملکرد و بخورد دانشجویان پرسیده میشود

دانشجویان چگونه  میتواند شغل خود را در دوره کو آپ بدست آورند؟؟

مراکز آموزشی که دوره های کو آپ را ارائه میدهند، معمولا دارای بخش ها یا خدماتی هستند که بدنبال کارآموزان یا استخدام دانشجویان هستند. البته این طبیعی است که دانشجویان محل دیگری را برای گذراندن بخش عملی دوره کو آپ سپری کنند. بنابراین اکر مکانی را پیدا کردید که دوست دارید در آن کار کنید، بخش تعاونی در مرکز آموزشی کو آپ تعیین میکتد که آیا این شغل برای سپری کردن بخش عملی دوره کو اپ مناسب است یا خیر.

اگر دوره کو آپ را سپری کنم ایا بعد از فارغ التحصیلی شغلی به شما پیشنهاد میشود؟

نمیتوان برای داشتن شغل پس از فارغ التحصیلی شما، ضمانتی داد اما داشتن یک سابقه همکاری با هر یک از شرکت های مطرح در رشته تحصیلی شما، به شما این امکان را میدهد که در صنعت خود با افراد متفاوت در ارتباط باشید و فرصت های متنوع شغلی از طریق این افراد بدست آورید.

علاوه بر این شرکت در دوره کو آپ، یکی از دلایلی که فارغ التحصیلان نمیتوانند شغل مورد علاقه خود را پیدا کنند، یعنی داشتن سابقه کاری مرتبط را از بین میبرد

آیا شرکت در دوره کو آپ هزینه ای بیشتر از هزینه سایر دوره ها دارد؟؟

در برخی موارد ممکن است دوره های کو آپ گرانتر از سایر دوره ها باشند. که البته این مسئله برای برنامه هایی که نسبت به سایر دوره ها خدمات اضافه تر ارائه میدهند طبیعی است. اما مطمئنا هزینهه ها به منافعی که از این دوره عاید شما میشود بیشتر خواهد بود.

استخدام دانشجویان در دوره های کو آپ چه سودی برای کارفرمایان خواهد داشت؟؟

منافع متعددی در استخدام دانشجویان کوآپی، برای کارفرمایان وجود خواهد داشت.برای مثال کارفرمایان شانس داشتن نیروهای جوان سرشار از ایده ها و خلاقیت با جدیدترین آموزش ها داشته باشندو همچنین آنها این شانس را خواهند  داشت در دوره های شلوغ و پرتقاضا، اقدام به استخدام کارمندان آینده بپردازند.

برخی از دوره های تحصیلی در کشور ب یک تجربه کاری برای دانشجویان به همراه خواهند داشت به این صورت که دانشجویان پس از گذراندن یک دوره تئوری تحصیلی میتوانند در دوره کارآموزی شرکت نمایند. شایستگی های لازم برای پذیرفته شدن دردوره های کو آپ کانادا به شرح زیر است:

  1. شما باید یک استادی پرمیت معتبر داشته باشید.
  2. برای تکمیل دوره تحصیلتان گذراندن یک دوره کار عملی اجباری است.
  3. شما بعنوان متقاضی شرکت در دوره کوآپ نیازمند داشتن یک مرکز آموزشی هستید که تایید کند شما باید پس از گذراندن این دوره، در یک دوره کارآموزی شرکت نمائید.
  4. شرکت در دوره عملی دوره کو آپ، ۵۰ درصد از برنامه تحصیلی شما را تشکیل میدهد.

مجوز کار وتحصیل در کانادا همزمان به دانشجویان اجازه میدهد تا بصورت تمام وقت در دوره های تحصیلی معمولی مشغول به کار شوند. شما باید برای تکمیل یک دوره کوآپ، حتما در یک دوره کارورزی مشغول به کار شوید و به منظور فارغ التحصیل شدن دانشجوی بین المللی الزامی است.

برای تکمیل دوره کارآموزی شما باید حتما در مشاغل مورد ارتباط تحصیل نمائید. در این خصوص ممکن است مجبور شوید خارج از دانشگاه مشغول به کار شوید.

آیا پس از اتمام تحصیل در کانادا اجازه اقامت خواهید داشت؟؟

پس از فارغ التحصیلی از دوره تحصیلی ممکن ست بتوانید بطور موقت کار کنید یا حتی بطور دائم در کانادا اقامت داشته باشید. به این منظور، باید پس از اتمام دوره تحصیلی تان باید بصورت موقت در کانادا کار کنید برای اینکه بتوانید در کانادا پس از فارغ التحصیلی کار کنید به مجوز کار نیاز خواهید داشت. تجربه کاری که در دوره های کو آپ بدست می آورید به واجد شرایط بودن شما برای دریافت اقامت دائم کمک خواهد کرد.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)