#

سرمایه گذاری در انگلستان

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
 • ویزای سرمایه گذاری
 • 268 بازدید
 • بدون نظر

کشور انگلستان و سرمایه گذاری در آن

کشور انگلستان یکی از کشورهایی است که نقش بسیار مهمی در اقتصاد جهانی ایفا می کند، کشوری انگلستان کشوری است که به دلیل دارا بودن ثبات اقتصادی هر ساله سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب می کند. اگر شما هم می خواهید در یک کشور خارجی سرمایه گذاری کنید و کشور انگلستان را برای این منظور انتخاب کردید ما به خاطر این حسن انتخاب به شما تبریک می گوییم، زیرا شما در صورت سرمایه گذاری در انگلستان در کنار این که می توانید امنیت سرمایه ی خود را تامین کنید و سود قابل توجهی دست پیدا کنید می توانید به تمام اهدافی که از سرمایه گذاری دارید دست پیدا کنید.

اما در کنار تمام این مزایا باید به یک نکته ی بسیار مهم توجه داشته باشید و آن این است که سرمایه گذاری امر بسیار حساسی است، زیرا شما می خواهید پولی که شاید چندین سال برای آن زحمت کشیده باشید را در یک کشور خارجی سرمایه گذاری کنید و اگر در این زمینه اشتباهی کنید ممکن است نه تنها نتوانید به اهداف خود از سرمایه گذاری برسید، بلکه سرمایه ی خود را نیز از دست بدهید، پس توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با کارشناسان این زمینه مشورت های لازم را انجام دهید.

کشور انگلستان و سرمایه گذاری در آن

روش های سرمایه گذاری در انگلستان

افرادی که می خواهند در کشور انگلستان سرمایه گذاری کنند می توانند به طور کلی از سه روش اقدام به سرمایه گذاری در این کشور کنند که این روش ها شامل موارد زیر می شوند:

 1. ویزای سرمایه گذاری در انگلستان

یکی از انواع ویزاهایی که افراد می توانند از طریق آن در کشور انگلستان سرمایه گذاری این نوع ویزا است که برای این که بتوانید این نوع ویزا را تهیه کنید باید ۷۵ امتیاز کسب کنید تا بتوانید برای دریافت این نوع ویزا واجد شرایط شناخته شوید. طبق قوانین جدیدی که از سال ۲۰۱۴ برای سرمایه گذاری در انگلیس تصویب شده است، افرادی که می خواهند در کشور انگلستان سرمایه گذاری کنند باید ۲ میلیون پوند سرمایه داشته باشند و این میزان سرمایه حتی اگر خارج از خاک کشور انگلستان باشد باید قابلیت این را داشته باشد که به انگلستان انتقال داده شود.

در ضمن داشتن ۲ میلیون پوند سرمایه برای فرد متقاضی ۳۰ امتیاز به همراه دارد. حال اگر فرد ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار پوند از ۲ میلیون سرمایه ی خود را برای خرید اوراق سهام، اوراق قرضه و سایر اوراق دولتی هزینه کند می تواند ۳۰ امتیاز دیگر را برای دریافت این نوع ویزای انگلستان را کسب کند.

در نهایت برای این که فرد متقاضی بتواند ۱۵ امتیاز دیگر که برای دریافت ویزا مورد نیاز است را کسب کند باید قبل از این که ۳ ماه از زمان دریافت ویزای او بگذرد سرمایه گذاری خود را آغاز کند. نکته ای که در این مورد باید به ان اشاره کنیم این است که به دلیل که فرد متقاضی می خواهد در کشور انگلستان سرمایه گذاری کند باید قبل از هر چیز در کشور انگلستان حساب بانکی برای خود افتتاح کند.

البته این شیوه ی دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلیس مزایایی نیز برای فرد به همراه دارد که این مزایا شامل موارد زیر می شوند:

 • نیازی نیست که فرد متقاضی سرمایه گذاری در انگلستان، مدرک زبان انگلیسی داشته باشد.
 • مانند برخی از ویزاها نیازی نیست که فرد برای این که هزینه ی همراهانی که با خود به انگلستان می برد را تامین کند مبلغی را در حساب بانکی خود داشته باشد.
 • متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه خود ببرد.
 • همچنین برای این نوع سرمایه گذاری نیازی نیست که فرد متقاضی دارای سطح خاصی از تحصیلات دانشگاهی باشد.

روش های سرمایه گذاری در انگلستان

 1. ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی در انگلستان

یکی دیگر از راه هایی که افراد می توانند در کشور انگلستان سرمایه گذاری کنند این است که ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی در این کشور را دریافت کنند. در مورد این نوع باید بگوییم که این نوع ویزا از جمله پرطرفدارترین ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان است که به افراد اعطا می شود.

برای این که افراد بتوانند این نوع ویزا را برای سرمایه گذاری در انگلیس دریافت کنند باید ۹۵ امتیاز کسب کنند، برای این که افراد بتوانند این میزان امتیاز را برای دریافت این نوع ویزای سرمایه گذاری انگلستان را کسب کنند باید به میزان ۲۰۰ هزار موجودی داشته باشند که این میزان موجودی باید در بانک های معتبری در داخل و یا خارج از انگلستان باشد و در صورتی که این میزان سرمایه در خارج از خاک انگلستان باشد باید قابلیت این را داشته باشد که به کشور انگلستان انتقال پیدا کند. در ضمن این میزان سرمایه می تواند ۷۵ امتیاز برای فرد متقاضی به همراه داشته باشد.

علاوه بر این میزان سرمایه برای این که افراد بتوانند  امتیاز دیگر کسب کنند نیز باید در تمام مهارت های آیلتس نمره ی ۴  را کسب کنند. حال برای تامین ۱۰ امتیاز نهایی این نوع ویزا، فرد متقاضی باید ثابت کند که می تواند هزینه های زندگی خود و خانواده ی خود را در کشور انگلستان تامین کند، اگر فرد و خانواده اش داخل خاک انگلستان هستند هزینه های مورد نیاز برای فرد متقاضی ۹۴۵ پوند و به ازای هر یک از اعضای خانواده ی او ۶۳۰ پوند است، اما اگر فرد و خانواده اش خارج از خاک انگلستان هستند هزینه ی مورد نیاز برای فرد متقاضی ۳۳۱۰ پوند و به ازای هر یک از اعضای خانواده ی او ۱۸۹۰ پوند است.

روند دریافت ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی در انگلستان

برای این که افراد بتوانند به منظور سرمایه گذاری در انگلیس، ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی انگلستان را دریافت کنند باید در کنار این که مدارک مورد نیاز برای این ویزا را تهیه می کنند، یک طرح اقتصادی نیز ارائه دهند. حال مبلغ ۲۰۰ هزار یورویی که در ابتدا در مورد آن صحبت کردیم باید برای تاسیس شرکت و یا کارآفرینی در انگلستان مورد استفاده قرار گیرد.

نکته ی دیگری که در مورد این نوع ویزا باید به آن اشاره کنیم زمان اعتبار این نوع ویزا است، این نوع ویزای سرمایه گذاری انگلیس ۳ سال و ۴ ماه اعتبار دارد و  اگر پس از پایان این مدت فرد توانسته باشد برای دو نفر شغل ایجاد کند و سرمایه ی ی اولیه هنوز موجود باشد می تواند ویزای خود را برای ۲ سال دیگر تمدید کند و در نهایت فرد می تواند با ۵ سال اقامت قانونی در انگلستان برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی در انگلستان

 1. سرمایه گذاری در انگلستان از طریق post-study work

این نوع ویزای سرمایه گذاری نیز یکی دیگر از ویزاهای سرمایه گذاری و کارآفرینی در انگلستان است، مانند ویزای تاسیس شرکت در انگلستان برای دریافت این نوع ویزا نیز فرد باید ۹۵ امتیاز کسب کند. برای این که فرد بتواند این نوع ویزا را تهیه کند باید ۵۰ هزار پوند سرمایه نقد داشته باشد که می تواند این میزان سرمایه را از سازمان و موسسات معتبری که در انگلستان فعالیت می کنند دریافت کند و یا اگر فرد خود این میزان سرمایه را داشته باشد باید ثابت کند این میزان سرمایه متعلق به خود و یا همسر اوست، با تهیه ی این میزان سرمایه افراد می توانند ۷۵ امتیاز دریافت کنند.

حال اگر فرد جزو شهروندان انگلستان نباشد باید مدرکی ارائه دهد که نشان دهنده ی تسلط او در زبان انگلیسی باشد، برای این منظور فرد باید بتواند حداقل نمره ی ۴ را در تمام مهارت های آیلتس کسب کند، که با داشتن مدرک آیلتس فرد می تواند ۱۰ امتیاز دیگر را نیز کسب کند.

حال فرد باید ثابت کند که می تواند هزینه ی خود و خانواده ی خود را در هنگام زندگی در انگلستان تامین کند، اگر فرد متقاضی در خاک کشور انگلستان باشد برای اثبات این مدعا باید برای فرد متقاضی  ۹۴۵ پوند و برای هر یک از اعضای خانواده ی او ۶۳۰ پوند داشته باشد ولی اگر فرد در خارج از خاک انگلستان باشد برای فرد متقاضی باید ۳۳۱۰ و برای هر یک از اعضای خانواده ی او باید ۱۸۹۰ پوند داشته باشد. با اثبات این مدعا فرد متقاضی می تواند ۱۰ امتیاز باقی مانده برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلیس را دریافت کند.

جالب است بدانید که افرادی که در کشور انگلستان تحصیل می کنند و یا این که در این کشور تحصیل کرده اند برای دریافت این نوع ویزا واجد شرایط هستند و می توانند در صورت راه اندازی کسب و کاری در انگلستان اقامت دائم این کشور پیشرفته ی اروپایی را کسب کنند.

روند دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان از طریق post-study work

روند دریافت این نوع ویزا نیز مانند ویزای قبلی است، تنها با این تفاوت که هزینه ای که فرد باید سرمایه گذاری داشته باشد و پس از پایان اعتبار اولیه ی ویزا خود باز هم باید همان مبلغ اولیه ی سرمایه گذاری خود را داشته باشد ۵۰ هزار پوند است.

در نهایت این که به این مسئله توجه داشته باشید که شما در هر کشوری که بخواهید سرمایه گذاری کنید باید ریسک کنید اما پیشنهاد می کنیم برای ورود به کشور انگلستان ابتدا از راه هایی که ریسک کم تری دارند استفاده کنید و یکی از این راه ها تحصیل در انگلستان است.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق post-study workپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)