#

سرمایه گذاری در ایتالیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۱۷ خرداد ۱۳۹۸
 • ویزای سرمایه گذاری
 • 326 بازدید
 • بدون نظر

@koohenoorinstitute ❇️کارت قرمز سفید قرمز اتریش چیست؟ کارت قرمز سفید قرمز همانند ویزای کاری آلمان است. این کارت مطابق یک سیستم امتیازبندی می باشد و امتیازاتی را برای مهاجران بر مبنای سن آنها، تحصیلات، تجربه کاری و تخصص آنها در زبان آلمانی در نظر می گیرد. با کارت قرمز سفید قرمز، کشور اتریش یک سیستم مهاجرتی کاری را ایجاد کرده است که مهاجرت بلند مدت و حتی اقامت دائم اتریش برای افراد متخصص و اعضای خانوادشان از کشورهای ثالث را امکان پذیر می نماید. اقرادی که می توانند برای کارت قرمز سفید قرمز درخواست دهند کارگران فوق العاده شایسته، متخصص و مجرب کارگرانی که در زمینه مهارتهایی که کمبود آنها در اتریش احساس می شود مهارت دارند فارغ التحصیلان از دانشگاه ها و کالج های ارائه دهنده تحصیلات عالی اتریش 📌متقاضیان عزیز که قصد مهاجرت به اتریش را دارید می‌توانید جهت مشاوره اولیه رایگان با ما تماس بگیرید . با لبخند پاسخگوی شما عزیزان هستیم🙂 موسسه دانش‌گستر کوه نور ☎️ 02144272450 (10 Lines) خط ویژه پنج رقمی 👈 02145131 📞 💎 www.KooheNoor.org ✅لینک رزرواسیون آنلاین httpreservation.koohenoor.org

ایتالیا

کشور ایتالیا که با نام رسمی جمهوری ایتالیا شناخته می شود کشوری در جنوب قاره ی اروپاست، کشور ایتالیا دارای اقتصادی پیشرفته در نظام سرمایه داری است و از اعضای مهم آن نظام است. سالانه افراد زیادی به دلیل شرایط اقتصادی و همچنین امکاناتی که این کشور در اختیار افراد قرار می دهند تصمیم به سرمایه گذاری در این کشور می گیرند، اما برای این که بتوان در این کشور سرمایه گذاری کرد و از این طریق اقامت ایتالیا را گرفت باید با شرایط و ضوابط ایتالیا آشنا بود، به همین دلیل ما در ادامه ی این مقاله قصد داریم شما را با سرمایه گذاری در ایتالیا و چند و چون انجام این کار اشنا کنیم.

سیاست سرمایه گذاری مستقیم در ایتالیا

دولت ایتالیا برای جذب سرمایه گذاری خارجی قوانینی به اجرا گذاشته است با تمایز بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی باعث ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران خارجی شده است. در واقع می توان این اقدام دولت ایتالیا را بهترین اقدام برای جذب سرمایه گذاری در ایتالیا دانست.

همچنین دولت ایتالیا بسته به موقعی جغرافیایی سرمایه گذاری در این کشور، بخشی که در آن سرمایه گذاری می شود و میزان سرمایه گذاری، برای سرمایه گذاران خارجی مزایایی در نظر گرفته است که این مزایا عبارتند از:

 • وام های سرمایه گذاری با نرخ سود منفی
 • تضمین دولت برای صادر کنندگان
 • مزایای مالیاتی
 • و دیگر کمک های مالی به سرمایه گذاران

همچنین اگر سرمایه گذاران خارجی در بخش های جنوب ایتالیا که در آن نرخ بیکاری بالاست سرمایه گذاری کنند به مدت ۱۰ سال از مالیات شرکتی و مالیات محلی معاف خواهند بود.

سیاست سرمایه گذاری مستقیم در ایتالیا

انواع ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا

به طور کلی دو نوع ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا وجود دارد که عبارتند از:

 • ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی
 • ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی

ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی

اولین نوع ویزا که قصد بررسی آن را داریم ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی است، برای این که افراد بتوانند این ویزا را دریافت کنند باید گواهی نامه ای به اتاق بازرگانی محلی تحویل دهند و در ضمن میزان بودجه ای که دولت برای فعالیت فرد می پردازد نیز باید در دسترس باشد.

نکته ی بعدی در مورد ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی این که اجازه ی بردن همسر و فرزندان خود را همراه خود دارند و به دلیل این که میزان سرمایه ی مورد نیاز برای این ویزا به طور دقیق مشخص نشده است میزان سرمایه ای که برای این ویزا نیاز خواهد بود به تصمیمات نهایی اتاق بازرگانی محلی بستگی دارد.

ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی

نوعی دیگر از ویزا، ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی است. گرفتن این نوع ویزای ایتالیا به این صورت است که افراد می توانند از کشورهایی غیر از اتحادیه ی اروپا و با کمک این ویزا به سرمایه گذاری در ایتالیا بپردازند، البته باید توجه داشت که میزان سرمایه ی فرد باید به اندازه ای باشد که نیازی نباشد که فرد برای تامین مخارج و هزینه ی زندگی خود کار کند.

برای مثال از جمله مواردی منابع مالی مورد نیاز برای ویزای اقامت انتخابی ایتالیا به مواردی همچون حقوق بازنشستگی فرد، مالکیت املاک و مستغلات فرد، مجوز مالکیت کسب و کار و … اشاره کرد.

نکته ی دیگری که در مورد این نوع ویزا باید به آن اشاره کرد این است که افرادی که می خواهند از این نوع ویزا  برای سرمایه گذاری در ایتالیا استفاده کنند در انتخاب نوع کسب و کار خود آزاد هستند و همچنین به دلیل این که ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی ایتالیا دارای ویزای همراه است فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان خود را نیز همراه خود ببرد.

همچنین این ویزا را می توان به مدت دو سال تمدید کرد و بعد از دو سال می توان آن را به مدت ۳ سال تمدید کرد و پس از ۵ سال اگر فرد کار مفیدی انجام داده باشد و مالیات نیز پرداخت کرده باشد می تواند اقامت دائم ایتالیا را بگیرد.

انواع ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا

گرفتن اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

یکی دیگر از راه هایی که می توان در ایتالیا سرمایه گذاری کرد و اقامت این کشور را گرفت خرید ملک در این کشور است. بسیاری از کشور برای این که افراد بتوانند اقامت آن ها را دریافت کنند خرید ملک را به عنوان یکی از راه های اخذ اقامت این کشور در نظر گرفته اند، البته باید توجه داشت که در هر یک از این کشورها برای خرید ملک میزان هزینه ی مورد نیاز نیز تعریف شده است.

برای مثال در ایتالیا میزان هزینه ای که افراد باید برای خرید ملک صرف کنند ۳ میلیون یورو است که این میزان در مقایسه با کشورهایی همچون اسپانیا و پرتغال ارزان تر است.

ثبت شرکت در ایتالیا

در کنار موارد گفته شده راه دیگری نیز برای سرمایه گذاری در ایتالیا وجود دارد و آن ثبت شرکت در این کشور است که آن ها را به طور مختصر مورد بررسی قرار می دهیم.

 • مشارکت محدود

در این نوع مشارکت یک طرف با مسئولیت محدود، محدود می شود و یک طرف نیز به طور کامل مسئولیت تعهدات شرکت را می پذیرد.

 • مشارکت محدود به واسطه ی سهام

در این نوع مشارکت که شباهت زیادی به مشارکت محدود دارد دو طرف با هم متحد می شوند که یک طرف باید مسئولیت محدود و یک طرف نیز باید عضو کلی باشد.

 • طرفیت و مشارکت کلی

در این نوع ثبت شرکت دو شخص یا دو شخص حقوقی با هم شریک می شوند و قراردادی برای فعالیت تحت نام یک شرکت امضا می کنند، برای این کار هیچ سرمایه ی اندکی مورد نیاز نیست و به صورت یک مشارکت کلی است که همه ی افراد مسئولیت کاملی دارند.

 • تعاونی

برای ثبت این نوع شرکت حداقل دو سهام دار لازم است که میزان ۱۲۰ هزار یورو سرمایه فراهم کرد به همین دلیل این نوع ثبت شرکت برای تجارت های بزرگ طراحی شده است که در این نوع شرکت سرمایه به سهم تقسیم می شود و می تواند در بازار سهام عرضه شود.

 • شرکت مسئولیت محدود

برای این که این نوع شرکت در ایتالیا ثبت شود حداقل ۱۰ هزار یورو سرمایه لازم است و این نوع شرکت به گونه ای است که سهامداران بر اساس میزان سهم شان مسئولیت دارند.

ثبت شرکت در ایتالیا

فرایند دریافت اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت در این کشور

هر کدام از شرکت های گفته شده را که فرد متقاضی را در این کشور ثبت کرد نوبت به معاینات پزشکی می رسد و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری از جمله پرینت حساب بانکی خود را تهیه کند و در اختیار سفارت قرار دهد تا در صورت داشتن شرایط لازم ویزای سرمایه گذاری ایتالیا را دریافت کند.

نکته ی دیگری که در مورد این روش سرمایه گذاری در ایتالیا باید به آن اشاره کنیم مدت زمان انجام مراحل ثبت شرکت به منظور گرفتن اقامت در ایتالیا است، که این مدت زمان برای افراد بین ۱۰ تا ۱۲ ماه است.

در طی مراحلی که شما می خواهید شرکت خود را به منظور سرمایه گذاری در ایتالیا و گرفتن اقامت این کشور ثبت کنید باید سه بار به ایتالیا سفر کنید، در سفر اولی که شما به ایتالیا دارید باید کارهای  اولیه اقامت خود را انجام دهید که این کارها شامل گرفتن کد ملی، افتتاح حساب، معرفی به پلیس و افتتاح پرونده در اداره ی مهاجرت می شود.

در سفر دومی که به ایتالیا دارید باید کارهای ثبت شرکت خود را انجام دهید یعنی باید اساسنامه و نام شرکت خود را ثبت کنید، پس از این مراحل نوبت به انجام اموری است که به اداره ی پلیس مربوط می شود، این امور شامل مواردی همچون دریافت رسید کارت اقامت و تشخیص هویت می شود.

در نهایت شما در سفر سوم خود به ایتالیا باید ضمن دریافت کارت اقامت خود، شرکت خود را ثبت نهایی کنید و در یکی از بانک های ایتالیا برای شرکت خود حساب بانکی افتتاح کنید. همان طور که متوجه شدید روند ثبت شرکت در ایتالیا فرایند دشواری است و همچنین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که سرمایه گذاری در هر کشوری دشواری های خاص خود را دارد.

اما شاید برای تان دشوار باشد که شرکتی جدید را در ایتالیا راه اندازی کنید، برای این گونه افراد راه دیگری در نظر گرفته شده است و آن این است که افراد می توانند شرکتی آماده و در حال فعالیت را خریداری کنند، که به این روش self company گفته می شود.

انتخاب شرکتی که آماده و در حال فعالیت باشد برای سرمایه گذارانی که می خواهند خیلی زود فعالیت خود را در ایتالیا آغاز کنند بسیار مناسب است، زیرا دیگر نیازی نیست که وقت و هزینه ی خود را صرف فرایندها و تشریفات اداری کنند، البته توجه داشته باشید که هر شرکتی برای خرید و سرمایه گذاری در ایتالیا مناسب نیست، بلکه شما باید شرکتی را انتخاب کنید که سابقه ی خوبی داشته باشد و همچنین اینده ی آن برای سرمایه گذاری فرد مناسب باشد.

در نهایت پس از این که فرد متقاضی شرکت خود را در ایتالیا ثبت کرد می تواند پس از ۵ سال اقامت قانونی در ایتالیا درخواست اقامت دائم بدهد.

فرایند دریافت اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت در این کشور

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت به کشور ایتالیا با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)