#

سرمایه گذاری در فنلاند

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۱۷ خرداد ۱۳۹۸
 • ویزای سرمایه گذاری
 • 266 بازدید
 • بدون نظر

سرمایه گذاری در فنلاند

فنلاند

کشور فنلاند که با نام رسمی کشور جمهوری فنلاند شناخته می شود کشوری در شمال قاره ی اروپاست. فنلاند جزو کشورهایی است که هر ساله در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار دارد به همین دلیل سالانه افراد زیادی این کشور را برای ادامه ی زندگی خود انتخاب می کنند. یکی از روش هایی که می توان به وسیله ی آن راه زندگی در فنلاند را هموار کرد سرمایه گذاری در فنلاند است که در ادامه این راهکار را مورد بررسی قرار می دهیم.

روش های سرمایه گذاری در فنلاند

برای این که سرمایه گذاران خارجی بتوانند در کشور فنلاند سرمایه گذاری کنند نیاز است که با روش های سرمایه گذاری در این کشور آشنا باشند. روش های سرمایه گذاری در فنلاند عبارتند از:

نکته ای که سرمایه گذاران خارجی باید به آن توجه داشته باشند این است که قبل از این که به کشور فنلاند بروند سرمایه ی اولیه، تمام مدارک ثبت شرکت و برنامه ی تجاری یا همان بیزنس پلن خود را به سفارت فنلاند تحویل دهند و در ضمن این افراد باید با داشتن ویزای سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در فنلاند اقدام نمایند.

ثبت شرکت در فنلاند

یکی از روش های سرمایه گذاری در فنلاند ثبت شرکت در این کشور است برای این که افراد بتوانند در فنلاند شرکتی را ثبت کنند باید حضور فیزیکی و فعالیت فردی در این کشور داشته باشند. این بدین معناست که اگر فردی شرکتی در فنلاند تاسیس کرد برای این که ویزای این کشور را دریافت نمایند تنها سهام دار بودن کافی نیست.

طبق قانون کشور فنلاند به افرادی که می خواهند در فنلاند سرمایه گذاری کنند اقامت موقت داده می شود و پس از ۵ سال حضور مداوم و کار موفق در فنلاند در نهایت به آن ها اقامت دائم و شهروندی کشور فنلاند اعطا می شود.

نکته ی دیگری که باید در مورد ثبت شرکت در فنلاند به آن اشاره کرد این است که حداقل سرمایه ی اولیه برای ثبت شرکت در فنلاند ۱۰۰۰ یورو است و همچنین پس از این که افراد مجوز اقامت خود در فنلاند را دریافت کردند از ابتدا با ثبت شرکت همزمان قادر به انجام کار برای دیگران نیز می باشند.

ثبت شرکت در فنلاند

انواع ثبت شرکت

ثبت شرکت در فنلاند از طریق روش های مختلفی انجام می شود که ما در اینجا تصمیم داریم انواع این شرکت ها را مورد بررسی قرار دهیم:

 • انجمن تعاونی: این نوع ثبت شرکت مانند یک انجمن است که می تواند چندین عضو داشته باشد و برای این که سود انجمن میان افراد تقسیم شود به میزان سرمایه گذاری فرد در ثبت شرکت توجه می شود.
 • مالکیت: یکی از ساده ترین روش های سرمایه گذاری در فنلاند مالکیت است، این روش سرمایه گذاری به این صورت است که فرد با ثبت شرکت به عنوان کارآفرین در فنلاند به حساب می آید و می تواند برای چند نفر دیگر شکل ایجاد کند.
 • شرکت های محدود: نوعی دیگر از انواع ثبت شرکت که قصد معرفی آن را داریم شرکت های محدود است، برای این که افراد بتوانند این شرکت ها را تاسیس کنند باید حداقل ۲۵۰۰ یورو سرمایه داشته باشند. همچنین در این نوع ثبت شرکت عواملی همچون سود، بدهی های شرکت و قدرت رای به تعداد سهامداران بستگی دارد.
 • مشارکت: در این روش ثبت شرکت، چند نفر با هم برای ثبت شرکت همکاری می کنند به این صورت که تمام این افراد در تمام بدهی ها، حقوق شرکت و تمامی مسئولیت ها و عملیات ها به یک اندازه سهم دارند.
 • مشارکت محدود: اخرین روش از انواع ثبت شرکت که تصمیم به بررسی آن داریم مشارکت محدود است، در این روش ثبت شرکت چند نفر با هم برای ثبت شرکت همکاری می کنند و یک نفر نیز به عنوان سرمایه گذار شرکت فعالیت می کند.

انواع ثبت شرکت در فنلاند

خرید ملک

خرید ملک یکی دیگر از راه هایی است که افراد می توانند در کشور فنلاند سرمایه گذاری کنند، توجه داشته باشید که برای این که بتوانید در فنلاند سرمایه گذاری داشته باشید باید اجازه ی اقامت در این کشور را داشته باشید.

برای این که بتوانید در فنلاند ملکی خریداری کنید می توانید از چند روش استفاده کنید، از هر یک از این روش ها که استفاده کنید حقوق و تعهدات شما قبل و بعد از خرید ملک تغییر می کند. در سال ۲۰۰۰ دولت قانونی برای خرید ملک توسط افراد خارجی تعیین کرده است که افراد به واسطه ی آن می توانند دقیقا مانند فنلاندی ها در این کشور ملکی خریداری کنید.

اما نکته ای که در مورد این مسئله وجود دارد این است که افراد خارجی که می خواهند در مناطق مستقل و سوئدی زبان فنلاند و همچنین مجمع الجزایر آلنده ملکی را خریداری کنند با محدودیت هایی رو برو هستند، برای مثال افرادی که می خواهند در مجمع الجزایر آلنده ملکی را خریداری کنند باید از فینها اجازه بگیرند.

اما در مورد زمانی که برای کارهای اداری ثبت ملک لازم است باید بگوییم که ۳۲ روز طول می کشد که کارهای ثبت اداری برای ملک در فنلاند انجام شود. اگر شما هم می خواهید در فنلاند از طریق خرید ملک سرمایه گذاری کنید پیشنهاد می کنیم که آپارتمان های کوچکی که در مرکز هلسینکی وجود دارد را خریداری کنید، اما مسئله ای که وجود دارد این است که هزینه ی خرید ملک در این منطقه از سایر شهرهای فنلاند گران تر است

در ضمن توجه داشته باشید که اگر می خواهید از طریق خرید ملک در کشور فنلاند سرمایه گذاری کنید و می خواهید از طریق سرمایه گذاری اقامت کشور فنلاند را بگیرید باید بگوییم که طبق قوانین کشور فنلاند شما نمی توانید از طریق خرید ملک اقامت کشور فنلاند را دریافت کنید.

و در نهایت این که با توجه به شرایط  اقتصادی که در حال حاضر وجود دارد خرید ملک در فنلاند سود قابل توجهی ندارد و بازار نیز در این زمینه فعال نیست.

خرید ملک در فنلاند

فرصت های سرمایه گذاری در فنلاند

کشور فنلاند فرصت های فوق العاده ای برای سرمایه گذاری در اختیار افراد قرار می دهد، اما برای این که افراد بتوانند در زمینه های مناسبی در این کشور به سرمایه گذاری بپردازند می توانند در زمینه های زیر سرمایه گذاری کنند:

 • سرمایه گذاری در مهم ترین بخش های اقتصادی ملی: مهم ترین بخش های اقتصاد ملی که افراد می توانند در آن سرمایه گذاری شامل مواردی همچون تجهیزات پزشکی، کامیپوتر، نرم افزار، فناوری های زیست محیطی و .. می شود.
 • سرمایه گذاری در بخش های بالقوه: بهترین فرصت سرمایه گذاری در فنلاند در مناطق توسعه نیافته ی این کشور سرمایه گذاری در بخش های بالقوه است که به صورت B2B انجام می شود که شامل مواردی همچون آموزش و فناوری اطلاعات و تعمیرات ساختمان می شود. در بخش های داخلی نیز می توان به مواردی همچون طراحی داخلی و پرستاری و تمیزکاری اشاره کرد.
 • سرمایه گذاری در بخش های خصوصی: این فرصت سرمایه گذاری می تواند سودآوری زیادی برای بخش خصوصی به همراه داشته باشد به این دلیل که کشور فنلاند برای این که نیازهای اولیه ی اتحادیه ی اروپا را برطرف نماید به انجام فعالیت هایی در زمینه ی گاز، راه آهن و برق پرداخته است.

مزایای سرمایه گذاری در فنلاند

به دلیل امکاناتی که کشور فنلاند در اختیار افراد قرار می دهد و مزایایی که سرمایه گذاری در این کشور به دنبال دارد بسیاری از افراد علاقه زیادی به سرمایه گذاری در این کشور دارند که این مزایا عبارتند از:

 • از آن جا که قوانین سرمایه گذاری در فنلاند برای همه یکسان است دولت فنلاند تمایزی بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی قائل نمی شود
 • همچنین کشور فنلاند از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است و به دلیل این که در کشورهای اسکاندیناوی، اروپای شمالی و روسیه قرار گرفته است بازار این کشور توانسته به خوبی گسترش یابد.
 • فنلاند به دلیل این که از ثبات سیاسی برخوردار است و این مسئله توانسته تاثیر خود را در اقتصاد این کشور بگذارد از اقتصاد بسیار خوبی برخوردار است
 • دولت فنلاند با توجه به بزرگی شرکت ها و موقعیت جغرافیایی آن ها به آن ها وام هایی با سود کم اعطا می کند.
 • کشور فنلاند نرخ کم ترین میزان فساد اقتصادی در سراسر جهان را دارد.
 • طبق گزارش های رقابتی که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است کشور فنلاند یکی از رقابتی ترین اقتصادهای جهان را دارد.
 • اقتصاد کشور فنلاند بر پایه ی بازار ازاد است و به طوری که در امد سالانه ی کشور فنلاند با کشورهایی همچون فرانسه و انگستان برابری می کند.

معایب سرمایه گذاری در فنلاند

در کنار تمام مزایایی که سرمایه گذاری در فنلاند در اختیار سرمایه گذاران این کشور قرار می دهد، اما سرمایه گذاری در فنلاند معایبی نیز دارد که این معایب شامل موارد زیر می شوند:

 • اقتصاد کشور فنلاند، اقتصاد قدرتمندی است به همین دلیل برای سرمایه گذاران برنامه های تشویقی در نظر گرفته نمی شود.
 • مالیات در کشور فنلاند، بالا است، با توجه به صنفی که افراد در آن فعالیت می کنند میزان مالیات از ۱۹ درصد تا ۳۰ درصد است، که این میزان مالیات برای افرادی که می خواهند در کشور فنلاند سرمایه گذاری رقم بالایی است.

مزایای سرمایه گذاری در فنلاندپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)