#

سفارت آلمان

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۱ تیر ۱۳۹۸
 • مقالات تحلیلی
 • 1054 بازدید
 • بدون نظر

اطلاعات کلی از سفارت آلمان

آدرس: سفارت کشور آلمان در تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۰-۳۲۴ قرار دارد.

تلفن تماس سفارت: ۳۹۹۹۰۰۰۰

صندوق پستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵

شماره فکس: ۳۹۹۹۱۸۶۰

آدرس پست الکترونیکی: visainfo@tehe.auswaertiges-amt.de

روزهای کاری: روزهای یکشنبه تا پنجشنبه

نکاتی در مورد درخواست ویزای آلمان

برای این که افراد بتوانند به کشور آلمان سفر کنند باید مجوزی داشته باشند که نشان دهد ورود آن ها به خاک کشور آلمان قانونی است، این مجوز قانونی همان ویزای آلمان است. برای این که بتوان ویزای آلمان را دریافت کرد باید مراحلی را طی کرد.

در ابتدا فرد متقاضی باید فرم درخواست ویزا را از سایت سفارت آلمان دانلود کنند و آن را تکمیل کنند، توجه داشته باشید که این فرم را نمی توان به صورت آنلاین به سفارت المان ارائه داد. نکته ای که باید در مورد تکمیل فرم درخواست ویزای آلمان به آن توجه داشت این است که باید نام و نام خانوادگی متقاضی مطابق با حروف لاتینی که در گذرنامه درج شده است نوشته شود، در صورت امکان نام محل تولد فرد نیز باید تبدیل شود و به طور کامل قید شود. سایر صفحات فرم درخواست را نیز می توان به زبان آلمانی و یا انگلیسی تکمیل کرد.

و در اما در مورد اسناد و مدارکی که باید به سفارت آلمان ارائه داد باید گفت که اسناد باید به صورت اسکن شده باشند و با داشتن کد شش رقمی به ایمیل سفارت فرستاده شوند. البته اسناد و مدارکی هستند که باید از قبل تایید شوند که این اسناد و مدارک از این قاعده مستثنی هستند که این مدارک باید به همراه کپی آن ها به صندوق پست سفارت آلمان انداخته شود و یا از طریق پست به سفارت فرستاده شود.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر نیاز باشد که مدارکی را به سفارت ارائه دهید سفارت با شما تماس خواهد گرفت و اگر مدارکی را به سفارت بفرستید که از شما درخواست نشده باشد این مدارک برگشت داده نمی شوند و از بین می روند.

در ضمن برای این که در بخش ویزای سفارت آلمان حضور پیدا کنید باید از قبل هماهنگ کرده باشید.

نکاتی در مورد درخواست ویزای آلمان

شرایط عکس گذرنامه

عکسی که باید برای گذرنامه ی خود ارائه دهید باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سایز عکس باید ۴۵*۳۵ میلی متر باشد
 • عکس نهایتا متعلق به ۶ ماه اخیر باشد
 • عکس باید از رو به رو گرفته شده باشد و به گونه ای باشد که چشم های فرد مشخص باشد
 • اگر عکسی که ارائه می دهید سیاه و سفید است باید از نور و کنترانست کافی برخوردار باشد.

شرایط گذرنامه

شرایط زیر باید برای گذرنامه صدق کند:

 • گذرنامه باید حداقل دارای دو صفحه ی خالی باشد
 • زمانی که فرد برای ویزای درخواست می دهد بیش از ۱۰ سال از تاریخ صدور گذرنامه ی وی نگذشته باشد.
 • در صورتی که سفر فرد پایان یافت و از کشورهای حوزه ی شینگن خارج شد و یا پس از خروج از آخرین منطقه ی شینگن، گذرنامه حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد.

ساعات کاری

بخش تایید مدارک: روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۰:۳۰

بخش ویزا: روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۶:۴۵ تا ۱۴:۳۰

لازم به ذکر است برای حضور در هر دو بخش ویزا و تایید مدارک باید وقت قبلی داشته باشید و همچنین در روزهای جمعه و شنبه نیز سفارت تعطیل است.

تعیین وقت سفارت آلمان

برای این که بتوانید به کشور آلمان سفر کنید در کنار داشتن ویزا و پاسپورت باید وقتی با عنوان وقت سفارت آلمان نیز بگیرید، برای راحتی کار افراد سفارت آلمان امکانی را فراهم کرده است که افراد می توانند به صورت آنلاین از سفارت آلمان وقت بگیرند.

سفارت آلمان برای این که زمان انتظار را تا حد امکان کوتاه کند، بیشترین تعداد وقت مصاحبه را تعیین می کند. از آن جا به دلیل تعداد بالای درخواست ها ممکن است افراد زمان زیادی را برای دریافت وقت سفارت آلمان صرف کنند، اما در مواردی وقت مصاحبه ی ویژه طی ۵ روز کاری دریافت نمایند، توجه داشته باشید افرادی می توانند این وقت مصاحبه ی ویژه را دریافت کنند که در موارد خاص و استثنایی بشر دوستانه و یا پزشکی فعالیت داشته باشند و بدین منظور بخواهند به کشور آلمان سفر کنند.

پس از این که افراد درخواست خود را برای تعیین وقت سفارت آلمان ارسال کردند در عرض ۳۰ دقیقه افراد یک تاییدیه دریافت می کنند این تاییدیه به همراه اطلاعات روند درخواست خواهد بود، به جهت این که ارسال اطلاعات کامل برای تعیین وقت سفارت اهمیت بسیار بالایی دارد می توانید پس از این که متوجه شدید اطلاعاتی که وارد کرده اید ناقص است و یا اشتباه است درخواست خود را لغو کنید و مجددا درخواست را ثبت نمایید.

در نهایت ۲ تا ۶ هفته قبل از دریافت وقت مصاحبه ایمیلی دریافت خواهید کرد که در این ایمیل زمان دقیق وقت مصاحبه در سفارت آلمان در تهران ذکر شده است.

نکاتی در مورد تعیین وقت سفارت آلمان

 • گاهی اوقات ممکن است افراد از سفارت وقت گرفته باشند اما ایمیلی دریافت نکرده باشند در این صورت افراد نمی توانند مجددا برای گرفتن وقت سفارت ثبت نام کنند و امکان این وجود دارد که فرد متقاضی با ایمیل اشتباهی ثبت نام کرده باشد، در این صورت فرد باید به آدرس visainfo@tehe.diplo.de ایمیل بزند و تصویر گذرنامه ی خود را ارسال کنند و به زبان آلمانی و یا انگلیسی نسبت به لغو درخواست خود اقدام کنند. در نهایت طی ۵ روز کاری سفارت درخواست شما را لغو می کنند و آن گاه دوباره می توانید ثبت نام کنید و برای تعیین وقت سفارت درخواست دهید، البته توجه داشته باشید که در چنین مواردی پاسخی به ایمیل شما داده نمی شود.
 • گاهی نیز ممکن است افراد ناخواسته و به اشتباه پس از دریافت وقت نهایی سفارت لینک لغو را بزنند. برای این که فرد بتوانند لغو را برگرداند باید تاییدیه لغو قرارداد به همراه تصویر گذرنامه ی خود به آدرس visainfo@tehe.diplo.de و طی ۵ روز کاری ارسال کنند آن گاه سفارت آلمان لغو قرارداد را برمی گرداند. البته اگر بیشتر از ۵ روز از زمان لغو گذشته باشد فرد باید دوباره ثبت نام کند و راهی برای برگرداندن لغو وجود ندارد.

نکاتی در مورد تعیین وقت سفارت آلمان

موسسه کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان آمادگی دارد تا در امر تعیین وقت سفارت آلمان مشاوره های لازم را بدهد. با ما در تماس باشید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)