#

شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۸
  • کشورها
  • 579 بازدید
  • يك نظر

شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

دریافت بورسیه تحصیلی یکی از روش­های ایده ­آل افراد برای مهاجرت به کشورهای دیگر شناخته می­شود. دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور این امکان را به افراد می­دهد تا بخش قابل توجهی از هزینه­ های زندگی و تحصیل خود را تامین نمایند. یکی از مهم­ترین شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور داشتن رزومه علمی قوی و زمان کافی است. متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور باید تمام تلاش خود را به کار گرفته و نسبت به پاسخ­های منفی که ممکن است در درخواست­های اولیه دریافت کنند احساس ناامیدی نداشته باشند.

از دیگر شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور برقراری ارتباط مناسب با اساتید دانشگاه­ موردنظر است. زمانی که متقاضیان با اساتید مجربی که در دانشگاه موردنظر آن­ها حضور دارند ارتباط برقرار کنند می­توانند با ارسال ایمیل­ های متعدد سریعتر به بورسیه تحصیلی در خارج از کشور دست پیدا کنند. بورسیه­ های تحصیلی مختلفی از سوی کشورهای بین ­المللی تعیین شده­اند که هریک شرایط مختص به خود را داشته و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور درصورت تمایل باید از آن­ها اطلاع کافی داشته باشند.

از دیگر شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور در وهله اول انتخاب کشور مناسب برای تحصیل است. زمانی که متقاضی دانشگاه مناسبی را درنظر گرفت می­تواند با مراجعه به وب­سایت دانشگاه از شرایط بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط آن اطلاع کافی کسب کند. شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور برای اغلب متقاضیان امکان­پذیر بوده و تنها درصورت داشتن تلاش و پشتکار بالا می­توان به آن دست پیدا کرد.

متقاضیانی که قصد اطلاع از شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور را دارند باید ابتدا اسناد و مدارک لازم را تهیه کرده و پروپزال و CV مناسبی را ارائه دهند. زمانی که پروپزال و CV متقاضی در اختیار استاد دانشگاه موردنظر قرار بگیرد بررسی­ های لازم از سوی او انجام شده و درصورت نبود هیچ مشکلی تائیدیه صادر خواهد شد. نکته ای که متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور باید مدنظر قرار دهند طولانی نکردن نامه است. گاهی اوقات پیش می­آید که اداره پذیرش و یا استاد زمان کافی برای مطالعه نامه طولانی را نداشته و این امر می­تواند موجب رد درخواست متقاضی شود.

شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

متقاضیان باید در نام ه­ای که برای استاد دانشگاه موردنظر ارسال می­کنند تنها موضوع مدنظر خود را به همراه شباهت­ هایی که با حیطه کاری استاد دارد اشاره داشته باشند. استاد درصورتی که متوجه شود شما تمامی مقالات و رزومه کاری او را مطالعه نموده­اید با دید مثبتی به شما نگاه کرده و از این طریق می­توانید بورسیه تحصیلی در خارج از کشور را دریافت نمائید. یکی دیگر از شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور داشتن برنامه­ریزی صحیح و اصولی است. متقاضیان باید نسبت به ارسال ایمیل و پیگیری­هایی که در مورد آن انجام می­شود برنامه­ریزی صحیحی داشته باشند که این امر در دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور تاثیر مثبتی خواهد داشت.

دانشگاه­های معدل محور و ارائه بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

برخی از دانشگاه­های بین­المللی برای اینکه بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان متقاضی قرار دهند به معدل آن­­ها توجه دارند. توصیه­ نامه­ای که از سوی اساتید پیشین متقاضیان صادر شده است به عنوان یکی از مهم­ترین موارد در دانشگاه­های معدل محور محسوب می­شود. متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور باید مدارک لازم را تهیه کرده و در وب­سایت دانشگاه موردنظر خود قرار دهند. این کار علاقه فرد به ادامه تحصیل در دانشگاه فوق را نشان داده و تاثیر مثبتی در اخذ پذیرش خواهد داشت.

توجه به فاند جهت دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

زمانی که بحث بورسیه تحصیلی به میان می­آید درواقع بخش قابل توجهی از هزینه­های زندگی و تحصیل در خارج از کشور به وسیله آن تامین می­شود. متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور باید به این نکته توجه داشته باشند که در این زمینه هیچ تفاوتی بین دانشگاه­های دولتی و خصوصی وجود نداشته و متقاضیان باید اصولی را در مصاحبه رعایت کنند. در برخی از دانشگاه ­های بین­ المللی هزینه­ای جهت انجام برنامه ­های پژوهشی و مطالعاتی درنظر گرفته شده که قسمتی از آن تحت عنوان بورسیه تحصیلی در اختیار متقاضیان قرار می­گیرد.

درخصوص بورسیه تحصیلی در خارج از کشور باید به این مساله نیز اشاره داشت که گاهی این هزینه­ها به وسیله کمپانی­های بزرگ تامین می­شوند و دانشجویان کار تمام وقتی را انجام داده و در پایان ترم باید نمره قبولی را در امتحانات خود کسب نمایند.

توجه به فاند جهت دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

بورسیه تحصیلی در آمریکا

آمریکا ازجمله کشورهای پیشرفته­ای است که بورسیه­ های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان درنظر گرفته است. متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا باید مدارکی را ارائه دهند که مهم­ترین آن­ها کسب نمره بالا در آزمون تافل و یا بالاتر از آن است. ارائه مدراکی همچون GRE و داشتن معدل بیشتر از ۱۴ موجب می­شود افراد شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور داشته باشند.

شرایط بورسیه تحصیلی در دانشگاه­های آمریکایی به گونه­ای است که متقاضیان با داشتن مدارک لازم می­توانند با استاد خود ارتباط برقرار کرده و تائیدیه او را دریافت کنند. در این حالت دیگر تائیدیه دپارتمان لازم نبوده و متقاضین می­توانند بورسیه تحصیلی در خارج از کشور را اخد نمایند. یکی دیگر از مواردی که موجب می­شود بورسیه تحصیلی در آمریکا سریعتر در اختیار افراد قرار بگیرد ارائه توصیه نامه از اساتید است. چنانچه متقاضین سه توصیه­ نامه از سوی اساتید خود ارائه دهند می­توانند در مدت زمان کوتاهی به بورسیه تحصیلی در آمریکا دست پیدا کنند.

از دیگر مواردی که مسیر دستیابی به بورسیه تحصیلی در آمریکا را هموار می­کند داشتن اطلاعات زبانی کافی است. زمانی که متقاضیان تسلط کافی بر زبان داشته باشند می­توانند به راحتی با اساتید خود در یکی از دانشگاه­های آمریکایی ارتباط برقرار نمایند. باتوجه به موارد فوق باید عنوان کرد تنها راه اطلاع از شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور مراجعه به وب­سایت دانشگاه موردنظر است.

از دیگر مواردی که افراد برای دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور باید به آن توجه داشته باشند این است که سن آن­ها در مقطع دکتری بیشتر از ۴۰ سال نباشد. ارائه مدارک تحصیلی عالی از دیگر مواردی است که می­تواند مسیر رسیدن به بورسیه تحصیلی در خارج از کشور را هموار کرده و موجب بهره­مندی متقاضیان از شرایط تحصیلی ایده­ال شود.

بورسیه تحصیلی در آمریکایک پاسخ به “شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور”

  1. نیلوفر گفت:

    سلام وقتتون بخیر مدرک من مهندسی شیمی هستش دارم زبان میخونم چجوری میتونم بورسیه دریافت کنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)