#

شرایط زندگی در کشور انگلیس

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • هزینه زندگی
  • 757 بازدید
  • بدون نظر

شرایط زندگی در کشور انگلیس

شرایط زندگی در کشور انگلیس

انگلستان یا همان بریتانیای کبیر شامل ۴ ایالت به نام های انگستان، ویلز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است که پایتخت های آنها به ترتیب لندن، کاردین، ادینبورگ، و بلفاست، است. کشوری با آب و هوای ملایم و معتدل یکی از بهترین جاذبه های گردشگری و همچنین مقصد بسیاری از دانشجویان است. در ادامه به شرایط و هزینه های زندگی در کشور انگلیس می پردازیم.

کشور انگلستان

انگلستان، از نظر مساحت هفتاد و نهمین کشور پهناور در دنیا است. همچنین این کشور بزرگ از شمال با اسکاتلند و از غرب با جمهوری ولز همسایه است. علاوه بر این باید گفت که این کشور، میزبان بزرگترین شهر در اروپا، یعنی لندن است. لندن، پایتخت انگلستان، و البتّه پایتخت پادشاهی بریتانیا، یکی از زیبا ترین شهر‌ های جهان و پیشگام در هنر و اقتصاد و همواره گزینه‌ ی مهم و جدی برای گردشگران بوده است.

این کشور که جمعیتی بالغ بر ۵۴ میلیون نفر را در خود جای داده است، به این معناست که تراکم جمعیّتی بالایی دارد. از نظر آب و هوایی، انگلستان کشوری نسبتاً معتدل است به این صورت که زمستان های خیلی سرد و یا تابستان های خیلی گرم در این کشور معنایی ندارد. علاوه بر این ها این کشور میانگین بارشی آن بسیار بالاست و می توان گفت که این کشور به نوعی کشوری پر باران است.

هزینه ها و شرایط زندگی در کشور انگلیس

برای هزینه های حمل و نقل نیز مسیر های حمل و نقل خوب هستند و ممکن است با هواپیما، واگن، اتوبوس و قطار به اغلب مکان های و موقعیت های مختلف شهر راه پیدا کند. همه شهر های بزرگ دارای خدمات قطار هستند که اغلب سریع ترین راه برای سفر است. سفر با قطار می تواند بسیار گران باشد. البته خدمات اتوبوس اکثریت انگلستان را پوشش می دهد و اغلب ارزان ترین گزینه برای دانش آموزان است.

هزینه زندگی در کشور انگلیس نیز به بستگی به سبک زندگی و محل زندگی دارد و این هزینه ها با توجه به مکان زندگی متفاوت است، که البته باید گفت طبق آمار هزینه زندگی در شهر های بزرگ مثل لندن بیشتر از مناطق دیگر این کشور است.

درباره ی هزینه های مربوط به اجاره و محل سکونت افراد باید گفت که بخش زیادی از درآمد افراد صرف هزینه اجاره و سکونت در این کشور می شود. هزینه اجاره در انگلستان بسیار قیمت بالایی دارد به این صورت که در شهر لندن گران ترین اجاره ها را دارد. البته باید گفت که اجاره در شهر های بزرگ دیگر مثل منچستر و گلاسکو کمی پایین تر است اما باز هم باید گفت که به نسبت به سایر کشور ها بسیار بالا است.

مزیت های زندگی در کشور انگلیس

در باره ی تحصیل و زندگی در کشور انگلیس باید این مورد را ذکر کرد که تمامی دانشگاه های پزشکی در انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران است. افراد متقاضی برای تحصیل پزشکی در انگلستان این اجازه را دارند که پس از ۶ ماه حضور در این کشور بتوانند از خدمات رایگان بیمه ای و بهداشتی این کشور بهره مند شوند.

همین طور باید عنوان داشت که کشور انگلستان، کشوری است که جدید ترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی را دارد علاوه بر آن از کیفیت بالای آموزشی بهره مند است. تمام این مزیت ها در کنار بعد مسافت با ایران که نزدیک تر از کشور هایی چون استرالیا، کانادا، ایالات متحده آمریکا و نیوزلند است باعث کاهش در هزینه های افراد متقاضی برای تحصیل در انگلستان است (فاصله های زمانی پرواز از تهران تا لندن حدود شش ساعت است).

شرایط زندگی در کشور انگلیس

معایب و مشکلات احتمالی و شرایط زندگی در کشور انگلیس

آب و هوای کشور انگلیس به طور معمول می تواند به این صورت باشد که هوا در روز برای چند ساعت آفتابی باشد و پس از آن چند ساعت، بارانی شود بعد از باران آفتابی و سپس در پایان روزمجددا  بارانی شودبنا بر این توصیه برای مهاجران این است که بایستی برای آب و هوای شدید آماده باشند.

با وجود فرصت های مالی موجود، بسیاری از مهاجران هنوز در مورد هزینه زندگی در انگلستان نگران هستند. به این صورت که این دسته از افراد ممکن است تا چندین سال به سطح معمول و کیفیتی که در زندگی در کشور انگلیس می خواهند، نرسند.

پرداخت اجاره، خدمات آب و برق و حمل و نقل همه این هزینه ها نسبتا گران هستند و در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی و یا دیگر کشور های در جهان می توان گفت این هزینه ها، گران ترین هستند.

کار و شرایط زندگی در کشور انگلیس

زندگی و کار در انگلیس امنیت بسیاری از افراد را تأمین می کند، به این دلیل که می توان گفت اقتصاد این کشور پایدار است به این صورت که بعضی از مؤسسات مالی در کشور بیش از یک قرن هست که به فعالیت می پردازند، زیرا بازار همیشه پایدار بوده است. بنا بر این کشور انگلستان از لحاظ اقتصادی نسبتا قوی است و فرصت های زیادی برای شهروندان و مهاجران برای داشتن یک زندگی معمول وجود دارد.

مزیت بسیار مهم این کشور این است که مهاجرانی که در انگلستان مشغول به کار هستند هر ساله می توانند بر اساس نوع شغل خود هزاران یورو در هر سال به دست آورد. این امکان وجود دارد که در برخی از مشاغل به افراد اجازه داده می شود که تا دو شغل به فعالیت بپردازند و در هر دو کار کنند و درآمد خود را افزایش دهند. به این خاطر است که مهاجران برای مطابقت دادن خود به شرایط زندگی در کشور انگلیس به طور معمول در شغل های خود برای اضافه کاری نیز کار می کنند و یا دو یا چند کار را در یک زمان انجام می دهند، بنا بر این می توان گفت که فرصت های کسب درآمد را به میزان زیادی افزایش می دهند.

مسائل اقتصاد و شرایط زندگی در کشور انگلیس

اقتصاد این کشور یک اقتصاد ترکیبی است، یعنی به این صورت که بین بخش های خصوصی و بخش های دولتی این کشور روابط و همکاری دو جانبه ای وجود دارد. بخش صنعت این کشور بسیار رونق و توجه زیادی را در اقتصاد این کشور دارد، نقش مهم و حیاتی را در اقتصاد نیز ایفا می کند.

مزیت بسیار مهم کشور انگلستان تمرکز زیادی است که بر رفاه اجتماعی مردم می گذارد. بخش های زیر ساختی، نظامی و هوا و فضا و صنعت نرم افزاری در این کشور دنیا را هدایت و رهبری می کند. در چند سال اخیرا به بخش های خدماتی توجه ی بیشتر ی شده است به همین دلیل صنعت گردشگری به یک بخش مهم در این کشور تبدیل شده است و سالیانه میلیون ها نفر به این کشور به عنوان توریست سفر می کنند البته با داشتن جاذبه های گردشگری فراوانی که در این کشور موجود است این امر با جدیت بیشتری ادامه دارد.

شرایط زندگی در کشور انگلیسپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)