#

شهرهای اصلی آلمان

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۰ مهر ۱۳۹۸
  • مقالات تحلیلی
  • 389 بازدید
  • بدون نظر

شهرهای اصلی آلمان

معرفی شهرهای اصلی آلمان:

آلمان صنعتی ترین کشور قاره اروپا است و در قلب این قاره قرار دارد این کشور دارای ۱۶ ایالت است و این ایالت ها این اجازه را دارند که در مواردی به صورت مستقل تصمیم گیری نمایند. دولت این کشور با فراهم کردن امکان تحصیل رایگان در آلمان باعث شده است که دانشجویان زیادی را به خود جذب نماید و افراد زیادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارند این کشور را انتخاب کنند. به این دلیل که یکی از دلایل مهم دیگر این تصمیم کیفیت مراکز آموزشی این کشور, بازار کار مناسب آلمان بعد از تحصیل, امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی و … است. همچنین کشور آلمان از لحاظ رده بندی رفاه اجتماعی در رتبه ۱۴ جهان قرار دارد و همه این موارد باعث می شود تا افراد بسیار زیادی خواهان دریافت اقامت آلمان باشند.
به همین دلیل در ادامه به بررسی شهر های مهم این کشور می پردازیم.

به طور خلاصه برخی از شهر های اصلی آلمان را توصیف می کنیم:

۱- شهر برلین:

برلین پایتخت آلمان است و قدمت آن به ۱۳ قرن برمی گردد، و می توان گفت که این شهر قدیمی، یادآور تاریخ آشفته ی قرن بیستم و یادگار حوادث هولوکاست و آثار نقاشی های دیواری برروی این شهر است. این شهر پایتخت پادشاهی ماربرید براندنبورگ، پروس، امپراطوری آلمان، جمهوری وایمار، رایش سوم در طول تاریخ بوده است.
شهر برلین توریستی ترین شهر آلمان است. با این حال باید گفت که برلین از نظر نو آوری در جایگاه ۳۶ ام و از نظر بازار کار در رتبه ۹۰ قرار دارد ولی باید گفت که این شهر مکانی ایده آل برای صنعت کامپیوتر و اینترنت است.
برلین واقع در بخش شرقی آلمان با مساحت ۸۹۲ کیلومتر مربع، که ۲۴ درصد از مساحت آن را جنگل ها و دریاچه ها فرا گرفته است. بزرگترین رود این شهر آلمان Spree نامیده می شود که در Spandau با رود Havel می پیوندد. در این منطقه بسیاری از دریاچه ها مانند WannseeوTegeler See وجود دارد.
از مکان های دیدنی این شهر می توان به دیوار برلین اشاره کرد که از سال ۱۹۶۱ تا ۱۹۸۹ در دوران جنگ سرد به مدت ۲۸ سال شهر برلین را به دو منطقه شرقی و غربی تقسیم کرده بود. در توصیف این دیوار باید گفت که مانند یک محافظ بتنی به طول ۱۵۵ کیلومتر و به ارتفاع ۳.۶ متر در اطراف این شهر بوده.

شهر برلین

۲- شهر مونیخ:

شهر مونیخ بعد از برلین جزء شهر های اصلی آلمان از نظر توریستی و تمایل افراد به مهاجرت به این شهر است. همچنین باید گفت که شهر مونیخ از نظر نوآوری دومین شهر آلمان است. از نظر بازار کار نیز در رتبه ۱۶ شهرهای آلمان قرار دارد. شهر مونیخ مرکز استان باواریا است و سرسبزترین شهر بزرگ آلمان است. این شهر پوشیده از جنگل ها و دریاچه ها و کوه های زیبا است. مونیخ در طی سالها بهترین شهر آلمان از نظر رفاه اجتماعی و اقتصادی بوده و کیفیت بالای زندگی از مهم ترین ویژگی های این شهر است.
شرکت ها و کمپانی های صنعتی بزرگی مثل شرکت BMW در این شهر قرار دارند. همچنین از مناطق دیدنی این شهر کلیسای Frauenkirche است که به نوعی نماد این شهر است. میدان مارین پلاتز از اماکن دیدنی مونیخ است. مناطق جذاب مونیخ همه در مرکز این شهر واقع شده و می توان با یک پیاده روی در این مرکز شهر زیبا از مناطق دیدنی آن لذت برد.

۳- شهر فرانکفورت:

شهر فرانکفورت آلمان بزرگترین شهر در ایالت هسن آلمان است و مرکز اقتصادی و فرهنگی آلمان و می توان گفت یکی از شهر های اصلی آلمان محسوب می شود. مساحت آن ۲۴۸ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۷۳۶ هزار نفر را در خود جای داده است. فرانکفورت شهر مرکزی کشور آلمان و بر روی رودخانه اصلی قرار دارد. در بخش جنوبی شهر، جنگل های فرانکفورت و همچنین در مجاورت رودخانه ی ماین واقع شده است.
این شهر از نظر نو آوری در جایگاه ۱۷ قرار دارد و از نظر بازار کار نیز در رده ۲۳ ام می باشد. به طوری که سرانه تولید ناخالص داخلی شهر فرانکفورت حدود ۸۰ هزا یورو است. این شهر محل تولد گوته، از معروف ترین نویسندگان جهان است.
از مکان های دیدنی این شهر نیز باید به برج اصلی فرانکفورت که بر فراز آن تمام شهر آشکار می گردد، باغ گیاه شناسی فرانکفورت و باغ وحش معروف فرانکفورت اشاره کرد. این شهر به نوعی تلفیقی از سنت و مدرنیته و شهر تناقض ها است و موزه ها و کلیساهای قدیمی بسیار و آسمان خراش هایی بی نظیر این تناقض زیبا را به وجود آورده است.

شهر مونیخ

۴- شهر هامبورگ:

هامبورگ نیز جزء شهر های اصلی آلمان محسوب می شود به این دلیل که این شهر از نظر نو آوری در رتبه ۸ و از نظر بازار کار نیز در جایگاه ۲۳ قرار دارد و همچنین از مهم ترین مراکز اقتصادی آلمان نیز به حساب می آید. این شهر به خاطر اینکه زیباترین شهر جهان نام گرفته به دروازه جهان نیز معروف است.
این شهر پر از رودخانه و دریاچه است که بزرگترین بندر آلمان نیز در این شهر قرار دارد. ساحل هامبورگ با بیش از ۸۰۰ سال قدمت از توریستی ترین مناطق هامبورگ است که تور با قایق و و پیاده روی در ساحل را به تفریحی بسیار جذاب تبدیل نموده است.

۵- شهر درسدن:

شهر درسدن معروف به “فلورانس البه” در شرق آلمان است. شهری با قدمت طولانی و مملو از ساختمان های تاریخی بسیار است که پایتخت پادشاهی آلمان بوده است. بدین ترتیب مکان های تاریخی زیادی دارد که می توان به پله های اشرافی و تراس های با دید وسیع اشاره کرد. شهر دردسن نیز جزو سرسبزترین شهرهای اروپا است و اکثر مناطق این شهر پوشیده از درختان و پارک های سرسبز است.

۶- شهر لایپزیگ:

این شهر نیز یکی از شهر های اصلی آلمان به حساب می آید و از جمه ده شهر موفق آلمان است. از نظر اقتصادی میزان اجاره خانه در لایپزیگ پایین است و کارخانه های پورشه،BMW و شرکت پست آلمان در لایپزیگ شعبه هایی دارند از این رو موجب شده است تا نرخ اشتغال در این شهر ۲۰ درصد افزایش یافته است.

شهر هامبورگ

فهرستی کلی از شهرهای اصلی آلمان:

برلین
هامبورگ
مونیخ
کلن
فرانکفورت
اشتوگارت
دوسلدورف
دورتموند
اسن
برمن
درسدن
لایپزیگ
هانوفر
نورنبرگ
دویسبرگ
بوخوم
آخن
فرایبورگ
هایدلبرگ
ووپرتال
بن
بیه فلبد
مانهایم
کارلسروهه
مونستر
ویسبادن
آوگسبورگ
مونشن گلادباخ
گلزنکیرشن
براونشوایگ
کمینتیز

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در اسپانیا می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در آلمان ، اسپانیا و اروپا و همچنین تحصیل در کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)