#

فوق لیسانس در کانادا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۲ مهر ۱۳۹۸
  • مهاجرت تحصیلی
  • 569 بازدید
  • بدون نظر

فوق لیسانس در کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که متقاضیان بسیار زیادی را از خارج از کشور برای تحصیل به خود جذب می کند . دلیل این جذب شددن متقاضیان بالا بودن کیفیت آموزش و هم چنین کم بودن هزینه ها در این کشور است . هم چنین در مدارکی که از این دانشگاه ها دریافت می شود اعتبار بسیار بالایی دارد . کانادا از جمله کشورهای صنعتی بسیار قدرت مند در جهان است که بودجه بسیار زیادی را برای اموزش خود صرف می کند. بسیاری از دانشجوها در سراسر دنیا هستند که به دنبال این هستند تا امتیاز تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را به دست آورند.
با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا شخص این شانس را پیدا می کند تا اقامت کانادا را دریافت کند و هم چنین برای وی فرصت های شغلی بسیار خوبی پیدا خواهد شد . تحصیل در این مقطع دارای شرایط بسیار خاصی است و اگر بتوانید این مدرک را در دانشگاه های کانادا دریافت کنید می توانید فرصت های شغلی بسیار خوبی را برای خود رقم بزنید.
کشور کانادا از جمله بهترین کشورهای جهان است که در این کشور ۹۵۳ رشته کارشناسی ارشد ارائه می شود . از معتبرترین سیستم های در آموزش های عالی اروپا سیستم آموزشی کانادا است زیرا در این زمینه دارای چندین دانشگاه های تحقیقاتی و برخی از نهادهای تخصصی است.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا به صورت کلی به همان موسسه هایی بستگی دارد که آن ها را برای تحصیل انتخاب می کنید. کانادا یک کشور با چند فرهنگ است و از دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور می آیند استقبال می کند همین باعث می شود تا برای برنامه های دوره ای به هزینه های بین المللی افزوده شود .
هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان داخلی کم تر از دانشجویان بین المللی است البته با این وجود باز هم این هزینه ها از هزینه های سایر کشورهای انگلیسی کم تر بوده است . برای تحصیل در این کشور شما هزینه ای تقریبا دو برابر دانش اموزان داخلی خواهید داشت هزینه ای برابر۱۲۰۰۰ دلار و یا اندکی بیش تر . هزینه های تحصیل شما هر میزانی که باشد باز هم بودجه و یا وام های تحصیلات در کانادا در منابع بسیار زیادی در دسترس خواهد بود .
دانشجویان بین المللی باید بیمه درمانی داشته باشند . در بعضی از استان های کانادا نیزاین دانشجویان تحت برنامه های بهداشت عمومی قرار می گیرند . بقیه افراد نیز وظیفه دارند تا بیمه بهداشتی دانش آموزان بین المللی خاص را دریافت کنند که هزینه آن نیز در کانادا برابر ۶۰۰ دلار است .

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

برای پذیرش دانشجویان بین المللی در کانادا دو مورد بسیار مهم است اولی آن ها زبان است و دومی امور مالی . متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا باید بداند در این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می شود و در دانشگاه های این کشور نیز برای فراگیری این زبان دوره های بسیار زیادی ارائه می شود تا دانشجویان بتوانند از آن ها استفاده کنند.
فردی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا است باید به این دولت نشان دهد که پول کافی را به همراه دارد و می تواند در زمان تحصیل هزینه های خود را تامین کند . هزینه های تحصیل در کانادا برای هر سال ۱۰۰۰۰ دلار برآورد شده است .

آیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به ویزا نیاز است ؟

دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا هستند برای ورود به این کشور باید ویزا دریافت کنند . برایدریافت کردن ویزا کانادا نیز نیاز دارند تا اجازه تحصیل داشته باشند و توسط یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش شوند. می توانید هم به صورت آنلاین درخواست ویزا دهید و هم به سفارت کانادا مراجعه کرده و برای دریافت ویزا اقدام کنید.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

۱-تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورها ارزان تر و مقرون به صرفه است . شما در دانشگاه های کانادا می توانید با داشتن تنها سی میلیون در هر سال به تحصیل بپردازید. حتی تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشورها از نظر سطح کیفی نیز بهتر است .
۲-برای دانشجویان بین المللی این امکان وجود دارد که می توانند بعد از تحصیل از روش های مهاجرت استفاده کنند.
۳-اگر متقاضی تحصیل در کانادا بعدها بخواهد پاسپورت کانادا را هم داشته باشد نصف دوران تحصیل وی به عنوان روزهای اقامت وی مشخص می شود . از این مزیت تنها می توانید تا یک سال استفاده کنید .برای مثال زمانی که شما مدرک کارشناسی و یا ارشد خود را دریافت کردید و دو سال بعد از آن نیز در این کشور اقامت دریافت کنید شما دیگر شهروند کانادا خواهید بود.
۴-قوانین در بعضی از استان های کانادا به این صورت است که شهریه شما به صورت معافیت تحصیلی محاسبه می شود و حدود ۷۰ درصد از مواردی که پرداخته اید به شما برگردانده می شود .
۵-در این کشور کاردانشجویی مجاز است و دانشجو می تواند هم زمان با تحصیل به کاری نیز مشغول شود . این کار در زمان تحصیل محدودیت ۲۰ ساعته در هفته دارد و در خارج از ایام تحصیل در تمام طول روز فرد می تواند کارکند.
۶-فرزندان نیز می توانند به راحتی در مدارس کانادا هم زمان با تحصیل والدین به تحصیل بپردازند.
۷-در کانادا امکان تحصیل به زبان فرانسوی نیز وجود دارد..
۸-شهریه مدارس فرزندان در کانادا بسیار پایین است و این اتفاق افتاده است که گاهی این هزینه ها از هزینه های کشور متقاضی نیز کم تر بوده است.
۹-برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و دکترا متقاضی می تواند از بورسیه های دولتی و دانشگاهی کانادا نیز استفاده کند.

مزایای تحصیل در کانادا
در آخر این که اگر برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا را انتخاب کرده اید انتخاب بسیار درستی انجام داده اید زیرا این دانشگاه ها استانداردهای بسیار زیادی دارد و همین نیز باعث می شود تا در سراسر جهان مدرک شما قابل استناد باشد و درنهایت نیز فرصت های شغلی بسیار زیادی را در سراسر جهان خواهید داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به تحصیل دکترا در کانادا با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را پر نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)