#

مشاغل موردنیاز در کشور اسپانیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۷ اسفند ۱۳۹۸
  • مقالات تحلیلی
  • 509 بازدید
  • بدون نظر

مشاغل موردنیاز در کشور اسپانیا

از جمله راه های مهاجرت به اسپانیا می توان به دریافت ویزای کاری در این کشور اشاره کرد. متقاضی بعد از این که ویزای کاری در اسپانیا را دریافت کرد می تواند بعد از سه تا پنج سال کار کردن در این کشور و پرداخت کردن مالیات اقامت دائم اسپانیا را دریافت کند . برای این که فرد ویزای کار در اسپانیا را دریافت کند در ابتدا باید مشاغل موردنیاز در کشور اسپانیا را بررسی کند و دریابد که آیا می تواند در این کشور شغل مناسبی را برای خود به دست آورد یا خیر. پس از آن به دنبال جمع آوری مدارک لازم برای دریافت ویزا باشد . برای اطلاع از مدارک لازم باید به اداره مهاجرت کشور اسپانیا مراجعه کنید.

دریافت کردن ویزای کار در کشور اسپانیا چه شرایطی دارد ؟

مهم ترین نکته در مورد ویزای کار در کشور اسپانیا این است که باید برای کار در این کشور مجوز داشته باشید .روش های بسیار زیادی برای درخواست دادن مجوز در این کشور وجود دارد . برای این که بتوانید در این کشور ویزای کار دریافت کنید لازم است تا در ابتدا دعوت نامه ای را داشته باشید . برای این کار باید کارفرمایی در کشور اسپانیا برای شما دعوت نامه ای بفرستد. اگر کشوری که در آن زندگی می کنید جز کشورهای اتحادیه اروپا است به راحتی می توانید برای کار وارد این کشور شوید و اما اگر کشوری که در آن زندگی می کنید جز کشورهای اتحادیه اروپا نیست راه بسیار طولانی را برای دریافت ویزای کار در این کشور خواهید داشت .
از راه های دیگر برای کار در این کشور این است که می توانید به عنوان دانشجو وارد این کشور شوید و بعد از آن نیز چون در زمان تحصیل خود می توانید به صورت پاره وقت کار کنید می توانید شغل هایی که آگهی می دهند را پیدا کنید و بعد از این که درستان تمام شد از کارفرما ویزای کار را درخواست کنید .
البته باید بدانید که کارفرمایی که انتخاب می کنید باید شرایط لازم را برای ارسال کردن دعوت نامه داشته باشد . کارفرما قبل از این که دعوت نامه را برای شما ارسال کند باید به مدت سه ماه این شغل را در اسپانیا و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و در صورت این که فردی پیدا نشد دعوت نامه را برای شما ارسال خواهد کرد . بعد از دریافت کردن دعوت نامه باید به سفارت اسپانیا مراجعه کنید و بعد از این که وزارت کار کشور اسپانیا این موضوع را تایید کرد کارفرما باید مهاجرین این موضوع را ارسال کند . سپس باید متقاضی مدارک خود را تهیه کند و بعد از آن به سفارت این کشور ارسال کند. پس بهترین راه این است که فرد مدارک و اسناد لازم را در این زمینه جمع آوری کند و به نزدیک ترین سفارت ارسال کند.

مشاغل موردنیاز در کشور اسپانیا

مشاغل موردنیاز در کشور اسپانیا

نیروی متخصص دانشگاهی در کشور اسپانیا کم هستند و به همین دلیل این کشور به دنبال این است تا متخصصین خارجی را به این کشور جذب کند . اگر متقاضی تحصیل در کشور اسپانیا هستید بهتر است به دنبال شغل هایی بگردید که نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارند پس شما اگر یک روزمه خوب را به زبان انگلیسی بنویسید کار شما را بسیار راحت تر خواهد کرد . بعضی از مشاغل موردنیاز در کشور اسپانیا عبارتند از :
۱- حسابداری
۲- برق
۳- پزشکی
۴- مهندسی برق
۵- مهندس مکانیک
۶- مهندسی صنایع
۷- هتلداری
۸- گردشگری
۹- بیمه
۱۰- بهداشت و درمان
۱۱- کشاورزی
۱۲- صنعت
۱۳- بانکداری
۱۴- آموزش زبان انگلیسی

انواع ویزای کار در کشور اسپانیا

۱- ویزای کار A : مدت زمان این ویزا حداکثر نه ماه است و برای قراردادهای خاص و یا اشتغال در مناطق مخصوص جغرافیایی است .
۲- ویزای کار B : با استفاده از این ویزا هر فرد خارجی می تواند به مدت یک سال در یک منطقه خاص کار کند . متقاضی می تواند این ویزا را تمدید کند و فرد می تواند دو سال به شغل های بسیار زیادی اشتغال یابد.
۳- ویزای کار C : بعد از این که ویزای کار B منقضی شد این نوع از ویزا صادر می شود وفرد می تواند در این کشور به کار وشغل خود ادامه دهد .
۴- ویزای کار D : این نوع از ویزا برای یک سال و برای انجام یک کار خاص صادر می شود. حتی شاید این ویزا برای منطقه ای خاص باشد. فرد می تواند این ویزا را نیز تمدید کند و تا دوسال فرد به فعالیت های اختصاصی خود ادامه دهد.
۵- ویزای کار E : بعد از این که ویزای D منقضی شد این ویزا صادر می شود . با استفاده از این ویزا فرد می تواند سه سال در این کشور کار کند .
۶- ویزای کار F : این ویزا برای انجام کارهای حرفه ای صورت می گیرد . فرد هر روز بعد از این که کارها را انجام می دهد از این کشور باید خارج شود و به محل زندگی خود برگردد. این نوع از ویزا تمدید نمی شود و پنج ساله است.
قوانین کار در کشور اسپانیا به چه صورت است ؟
متقاضی برای این که بتواند کار مناسبی را برای خود انتخاب کند باید مشاغل موردنیاز در کشور اسپانیا را بررسی کند و بهترین آن ها را برای خود انتخاب کند . این کشور قوانین کار مخصوص به خود را دارد که باید متقاضی از آن ها نیز اطلاع یابد. نکته بسیار مهمی که در این جا وجود دارد این که کار دانشجویی در این کشور امکان پذیر است و اما باید قبل از این که کار خود را شروع کنید اجازه کار را دریافت کنید . بسته به نوع مقطعی که در آن تحصیل می کنید می توانید به صورت تمام وقت و یا نیمه وقت کار کنید .ساعت های کاری در این کشور به صورت تمام وقت چهل ساعت است . البته در شرکت هایی که در شهرهای بزرگ این کشور قرار دارند ساعت های کاری برای افراد معین شده است و البته برای ناهار خوردن نیز یک ساعت معین شده است .

مشاغل موردنیاز در کشور اسپانیاپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)