#

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

  • ۱۹ آبان ۱۳۹۸
  • کانادا
  • 52 بازدید
  • بدون نظر

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

کشور کانادا در حال حاضر، به عنوان یکی از معتبرترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان برای مهاجرت شناخته می شود. مهاجرت تحصیلی همواره یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به یک کشور بین المللی بوده است که نسبت به باقی روش های مهاجرت متقاضیان بیشتری را به خود اختصاص داده است.

فرد با مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا از مزایای بسیار برخوردار می شود. مانند:

تحصیل در کانادا نسبت به کشورهایی مانند آمریکا و استرالیا و برخی از کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر است.
• مدرک تحصیلی مقاطع مختلف دانشگاه های کانادا برای کشورهای بین المللی دارای اعتبار بسیاری است.
• کشور کانادا در کنار این امر که به عنوان یک جامعه چندفرهنگی شناخته شده است، جامعه ای امن و محیطی مطمئن برای شهروندان کانادا و دانشجویان بین المللی محسوب می شود.
• در این کشور دوره های آموزشی زبان در سطح جهانی به دانشجویان مختلف ارائه می شود.
• هدف مدارس و دانشگاه های این کشور ارائه یک سبک زندگی پردرآمد است تا فرد بتواند از بالاترین سطح کیفیت زندگی در این کشور برخوردار شود.
• همچنین در دانشگاه های این کشور فرصت های تحقیقاتی فراوانی در سطوح مختلف بین المللی به دانشجویان ارائه می شود تا بتوانند علم خود را در زمینه های مختلف الا ببرند و روز به روز در زمینه های علمی پیشرفت کنند.
• دریافت اقامت دائم کشور کانادا و دریافت تابعیت این کشور به عنوان شهروند کانادایی پس از اتمام تحصیلات در دانشگاه های این کشور بسیار راحت خواهد بود.
در نتیجه مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا مزایای زیادی را نسبت به سایر کشورهای بین المللی دارد که همین امر موجب شده است کشور کانادا از دسته کشورهایی قرار بگیرد که سالیانه متقاضیان زیادی برای پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام می کنند.
برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا فرد باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کرده تا بتواند وارد خاک کانادا شود.

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

روند دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

۱. در ابتدا فرد باید لیست دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت ایران را دریافت کرده و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کند.
۲. سپس فرد باید با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر خود در کشور کانادا شرایط و مدارک لازم برای دریافت پذیرش این دانشگاه را مطالعه کرده و از آن ها اطلاع پیدا کند.
۳. در این مرحله فرد باید با تکمیل مدارک و روزمه تحصیلی خود درخواست خود را برای پذیرش به دانشگاه مورد نظر خود در کشور کانادا همراه با مدارک مورد نیاز ارسال کند.
۴. پس از اینکه مدارک فرد توسط دانشگاه بررسی و تایید شد، نامه ای مبنی بر پذیرش فرد در دانشگاه کانادا برای او ارسال خواهد شد.
۵. فرد باید این نامه تاییدیه را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز برای سفارت کانادا ارسال کرده و درخواست وقت مصاحبه کند.
۶. پس از تعیین وقت مصاحبه توسط سفارت، فرد متقاضی باید شخصا در سفارت حاضر شده و به سوالات افسر مصاحبه به درستی و کامل بدون هیچ ابهامی پاسخ دهد.
۷. تنها در صورتی که فرد تمام مدارک خود را به صورت کامل ارائه داده باشد و همچنین در انجام مصاحبه خود نیز موفق بوده باشد، ویزای تحصیلی کشور کانادا برای او پس طی زمان مشخصی، صادر خواهد شد. فرد با در دست داشتم این ویزا می تواند مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا داشته باشد.
ذکر این نکته نیز ضروری است که با توجه به این موضوع که تحصیل در کشور کانادا متقاضیان زیادی دارد و دانشگاه های کانادا سالیانه تنها ظرفیت محدودی برای پذیرش دانشجویان بین المللی قرار می دهند، فرد متقاضی مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور باید با آمادگی کامل در مصاحبه حضور پیدا کند و تمام مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهد. این مورد نیز مسلم است که هر فردی که روزمه تحصیلی قوی تر و مدارک کامل تر و معتبرتری ارائه دهد، شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا خواهد داشت.

روند دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

• فرد متقاضی باید از یکی از دانشگاه های معتبر و مورد تایید، دانشگاه های کشور کانادا پذیرش خود را دریافت کند.
• برای دریافت پذیرش بهترین دانشگاه های کانادا فرد باید در دروس تخصصی خود نمرات بالایی داشته باشد و معدل دوران متوسطه و پیش دانشگاهی او بالا باشد تا بتواند پذیرش این دانشگاه ها را دریافت کند.
• برای صدور ویزای تحصیلی کشور کانادا، ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی الزامی خواهد بود و در صورتی که فرد این مدرک را ارائه ندهد باید قبل از شروع به تحصیل، دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور کانادا بگذراند.
• برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیز فرد باید اثبات کند که از توانایی مالی برای زندگی در کشور کانادا و پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور، برخوردار است.
• در صورتی که فرد به افسر کنسولگری سفارت ثابت کند که پس از اتمام دوران تحصیلات خود کشور کانادا را ترک میکند، دریافت ویزای تحصیلی این کشور و مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا برای او آسان تر خواهد بود.
• فرد متقاضی به واسطه هر پاسخ دروغی که به سوالات افسر بدهد ممکن است موجب رد ویزای تحصیلی کشور کانادا و در مواردی موجب ممنوع الورود شدن این کشور برای خود شود. در این صورت فرد هیچ زمانی نخواهد توانست مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا داشته باشد و هیچ گاه نخواهد توانست حتی به این کشور وارد شود.
• کشور کانادا بیشتر برای تحصیل مقاطع فوق لیسانس و دکترا به دانشجویان بین المللی ویزا می دهد و دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا برای مقاطع لیسانس و ماقبل آن کمی مشکل است.
• بیشتر توصیه می شود که رشته ای که فرد می خواهد در کشور کانادا در آن ادامه تحصیل بدهد، مرتبط با رشته تحصیلی قبلی او باشد و ترجیحا سوابق کاری مشخصی نیز در رابطه با رشته خود داشته باشد تا بتواند آسان تر ویزای تحصیلی این کشور برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا دریافت کند.
• فرد متقاضی پس از اتمام دوران تحصیلات خود در دانشگاه های کانادا می تواند برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کند. به واسطه این ویزا اجازه اقامت به مدت شش ماه در کشور کانادا به فرد داده خواهد. فرد در طول این مدت می تواند به دنبال شغل باشد و پس از استخدام در یک شغل مرتبط با رشته خود برای تمدید اقامت اقدام کند. پس از چند دوره تمدید اقامت کشور کانادا از طریق ویزای کاری، طی یک شرایط خاصی، فرد می تواند اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

روند دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

۱. تکمیل فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی کشور کانادا
۲. ارائه اصل شناسنامه فرد متقاضی
۳. ارائه اصل پاسپورت فرد متقاضی به همراه یک نسخه کپی از تمام صفحات آن
۴. چند قطعه عکس رنگی بدون روتوش
۵. ارائه اصل مدارک دوره های قبلی تحصیلی فرد متقاضی به همراه ریز نمرات درو تمامی مقاطع
۶. مدرک رسمی و معتبر زبان انگلیسی
۷. در صورت موجود بودن ارائه مدارک مربوط به سوابق کاری فرد متقاضی
۸. در صورت موجود بودن گواهی اشتغال به تحصیل فرد متقاضی در یکی ازدانشگاه های کشورهای بین المللی
۹. در صورت موجود بودن سند ازدواج و یا طلاق فرد متقاضی
۱۰. ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی فرد متقاضی و توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا با ارائه سوابق مالی به همراه گردش شش ماه آخر حساب بانکی فرد متقاضی
۱۱. ارائه مدارک بانکی مربوط به داشتن یک حساب ارزی برای فرد متقاضی که باید مبلغ مشخصی جهت تضمین مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا و توانایی پرداخت هزینه های در این کشور در این حساب موجود باشد.
۱۲. در صورت موجود بودن ارائه مدارک مربوط به بورسیه های تحصیلی کشور کانادا که باید هزینه هایی که توسط این بورسیه پرداخت می شود به طور کامل مشخص شده باشد.
۱۳. بیمه نامه معتبر درمانی کشور کانادا برای فرد متقاضی که باید دارای اعتبار مشخصی باشد و تمام هزینه های درمانی فرد را در طول اقامت او در کشور کانادا پاسخگو باشد.
۱۴. مدارک مربوط به اثبات عدم سوء پیشینه کیفری یا جنایی فرد متقاضی

بررسی هزینه های تحصیل و زندگی برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا زیاد پایین نیست و نسبت به برخی کشورهای اروپایی بسیار گران تر خواهد بود اما هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به کشوهایی مانند انگیس و آمریکا و استرالیا پایین تر است.
برای دانشگاه های دولتی کشور کانادا بسته به دانشگاه مورد نظر فرد، هزینه ی تحصیل در هر سال تحصیلی بین ۸۰۰۰ هزار تا نهایتا ۱۲۰۰۰ هزار دلار خواهد بود. البته این مبلغ برای دانشجویان بین المللی است و این هزینه ها برای دانشجویان کانادایی بسیار کمتر خواهد بود.
همچنین هزینه ی تحصیل در دانشگاه های خصوصی دانشگاه های کانادا به ۳۰ هزار دلار در سال هم می رسد.
هزینه های زندگی فرد نیز در کشور کانادا، بسته به شرایطی که برای زندگی خود انتخاب کرده است و شهری که در آن زندگی می کند، از ۱۰۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار در ماه متغیر خواهد بود.
دانشجویان در حین تحصیل در کانادا می توانند بورسیه های مختلف تحصیلی را دریافت کنند و یا به کار در کنار تحصیل مشغول شوند که برای پرداخت هزینه ها در کشور کانادا بسیار موثر خواهد بود و مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را برای آن ها راحت تر خواهد کرد.

هزینه های تحصیل و زندگی برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131