#

مهاجرت تحصیلی در انگلستان

  • ۱۹ آبان ۱۳۹۸
  • انگلیس
  • 41 بازدید
  • بدون نظر

مهاجرت تحصیلی در انگلستان

کشور انگلیس دارای موسسه های آموزشی بسیار خوبی است و همین هم باعث شده است تا افراد بسیار زیادی در آرزوی تحصیل در این دانشگاه ها و مراکز آموزشی باشند . متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید بدانند که ویزای تحصیلی در این کشور به شکل رتبه بندی شده است و به شکل objective عمل می کند . منظور از objective این است که امتیازاتی که شما برای دریافت کردن ویزای تحصیلی در انگلیس جمع می کنید برتر از نظر آفیسر ویزا است . متقاضی مهارجرت تحصیلی به انگلیس باید بدانند که برای دریافت کردن ویزای تحصیلی در این کشور باید ۴۰ امتیاز را به دست آورد و از این میزان سی امتیاز آن بسته به نامه پذیرشی است که از دانشگاه ها و یا کالج ها دریافت می شود . به صورت کلی در کشور انگلیس ویزای تحصیلی به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از ویزای تحصیلی کوتاه مدت ، ویزای تحصیلی عمومی و برای کودکان .

سیستم آموزشی در انگلیس

از قدیمی ترین و بهترین سیستم های آموزش که در جهان وجود دارد می توان به سیستم آموزشی کشور انگلیس اشاره کرد . از بهترین و مهم ترین دانشگاه های مشهوری که در این زمینه وجود دارد می توان به دانشگاه کمبریج و آکسفورد اشاره کرد . به صورت کلی می توان گفت یک چهارم از بهترین دانشگاه ها در جهان در این کشور قرار دارند .
سیستم آموزشی که در این کشور وجود دارد مثل بقیه کشورها دارای دو مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است . مقطع کارشناسی در این کشور سه سال طول می کشد و البته باید بدانید که در این کشور پیش دانشگاهی نیز جز دوره ی کارشناسی محسوب می شود . تحصیلت تکمیلی در انگلیس دارای دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد . طول این دو مقطع از دوره های کارشناسی کم تر است و به صورت کلی این مقطع یک تا پنج سال طول می کشد . در تحصیلات تکمیلی باید دانشجویان تحقیقات علمی خود را زیر نظر استاد راهنما ادامه دهند .
دانشگاه های کشور انگلیس در هر دو مقطع از بهترین و بالاترین کیفیت تحصیلی برخوردارند . مدرکی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلیس دریافت می کند در سطح بین المللی دارای اعتبار بوده است و فرد می تواند درفضای کاری خود پیشرفت بسیار زیادی داشته باشد .
برای آن دسته از افرادی که درایران دارای مدرک فوق دیپلم و یا کاردانی هستند دوره بسیار خوبی وجود دارد که به نام مقطعی قبل از فوق لیسانس از آن یاد می شود . این دوره نه ماه طول می کشد و به فرد کمک می کند تا بتواند در مقطع فوق لیسانس به تحصیل بپردازد . به صورت کلی می توان گفت فردی که دارای مدرک فوق دیپلم است می تواند در کم تر از دو سال فوق لیسانس در این کشور را دریافت کند . متقاضی می تواند در رشته های مدیریتی و مالی نیز پذیرش داشته باشد .

سیستم آموزشی در انگلیس

بررسی دانشگاه های کشور انگلیس

به صورت کلی دانشگاه های کشور انگلیس به سه دسته تقسیم می شوند :

۱- دانشگاه هایی که در رتبه یک تا ده دنیا قرار دارند که می توان از جمله آن ها به دانشگاه کمبریج و یا آکسفورد اشاره کرد . این دانشگاه های دارای پذیرش های بسیار سخت است و هم چنین متقاضیان خارجی مهاجرت تحصیلی به انگلیس برای تحصیل در این دانشگاه ها باید هزینه های بسیار زیادی را بپردازند .
۲- نوع دوم دانشگاه هایی هستند که ویزای تحصیلی و پذیرش در آن ها در بهترین نوع خود است و برای تحصیل در آن ها به مدرک زبان نیازی نیست . این دانشگاه های از جمله دانشگاه های ده تا صد در جهان است که دارای هزینه های بسیار کم ترند و امکانات بسیار خوبی را هم داراست . این دانشگاه ها برای دریافت کردن پذیرش در این کشور بسیار مناسب اند .
۳- نوع سومی از این دانشگاه ها ، مراکز آموزشی لوکس و یا فانتزی اند . کیفیت آموزشی در این مراکز بسیار کم است و البته هزینه های تحصیلی در آن ها بسیار بالا است به همین دلیل برای تحصیل توصیه نمی شود .

دانشگاه های کشور انگلیس

تحصیل در مدارس انگلیس

یکی از راه های مهاجرت به کشور انگلیس تحصیلی در مدارس این کشور است . تحصیل کردن در مدرسه های این کشور متقاضیان بسیار زیادی دارد و برای تحصیل در این کشور نیازی نیست تا زبان دیگری را غیر از زبان انگلیسی یاد بگیرید . متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس هر ساله رو به افزایش است و از راه های اصلی برای دریافت کردنن اقامت در این کشور محسوب می شود .
تحصیل در این کشور به صورت رایگان نیست و البته با توجه به شرایطی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس دارند امکان بورسیه شدن در این کشور ها وجود دارد . در بعضی از دانشگاه ها در انگلیس نیز نیازی داشتن مدرک زبان برای تحصیل در این کشور نخواهد بود . البته آن دسته از متقاضیانی که در خارج از این کشور زندگی می کنند باید برای صادر شدن ویزا مدرک زبان معتبری را داشته باشند و این از جمله مدارک بسیار مهم برای دریافت کردن ویزا است .
برای وارد شدن به کالج ها و دانشگاه های این کشور نیازی نیست تا آزمون ورودی و کنکور را پشت سر بگذارند و این مزیتی است که برای متقاضیان دریافت مهاجرت تحصیلی به انگلیس وجود دارد . در این کشور کودکان به صورت قانونی و به اجبار باید در سن ۵ تا ۱۶ باید دوره ابتدایی و متوسطه را بگذرانند .
مدارس انگلیس به این صورت است که پایه های اول و دوم در مدارس ابتدایی است و بعد از آن دانش آموزان وارد دوره متوسطه می شوند تا بتوانند پایه های سوم و چهارم را تمام کنند . دانش آموز بعد از این که دوره متوسطه را به پایان رساند در این دوره مورد ارزش یابی قرار می گیرد و به وی گواهینامه پایان دوره تحصیلی GCSE داده می شود . سپس برای تحصیلات تکمیلی می توانند به صورت کاملا اختیاری تحصیلات خود در دوره های آموزشی تکمیلی را ادامه دهند و در پایان نیز گواهینامه هایی نظیر BTEC،GNVQ وA را دریافت کنید.
بعد از این که دانش آموز دوره GCSE را تمام کرد باید دوره A-Level را شروع کند که این دوره همان دو سال پایانی در انگلیس است . بعد از این که دوره متوسطه به پایان برساند . بعد از تمام شدن این دوره متقاضی می تواند وارد دانشگاه های این کشور شوند . دانش آموزان باید دوره Foundation را تمام کنند تا برای وارد شدن به رشته دانشگاهی خود آمادگی لازم را کسب کنند. از این دوره ها باید متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلیس نمره قبولی را دریافت کند . هزینه مربوط به این دوره های نیز بسیار کم است . تحصیل در مدرسه های دولتی در این کشور رایگان است و دولت آن ها را پرداخت می کند البته همه متقاضیان نمی توانند در این مدرسه ها به تحصیل بپردازند این مدارس تنها مخصوص بریتانیا و منطقه اقتصاد اروپایی است .
مدرسه های شبانه روزی در کشور انگلیس خصوصی اند و هزینه های تحصیلی آن ها را باید خانواده دانش آموز پرداخت کنند. در مدرسه های خصوصی نیز برای تحصیل و زندگی افراد هزینه هایی درنظرگرفته شده است . متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس که می خواهند وارد مدرسه های خصوصی در این کشور شوند ترم اولی که وارد این مدرسه ها می شوند باید برای تقویت زبان انگلیسی در این کشور دوره هایی را به این منظور بگذرانند .
تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های انگلیس
متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید بدانند که در این کشور دوره کارشناسی ارشد تنها یک سال است و البته برای تحصیل در این مقطع نیاز به مدرک آیتلس شش و یا شش و نیم است .آن دسته از متقاضیانی که نتوانسته اند در این کشور این نمره را کسب کنند می توانند تنها با نمره ۵/۵ در این آزمون در این دوره به تحصیل بپردازند . متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا بسیار زیاد هستند زیرا دانشگاه های این کشور در این زمینه در جهان سرآمدند . برای این که فرد بتواند در دوره های کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازد باید سوابق تحصیلی فرد در دسترس باشد و هم چنین در دوره های قبلی نیز پذیرش شده باشد . ارائه ریزنمرات دیپلم نیز الزامی است .
آن دسته از افرادی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلیس در مقطع کارشناسی هستند باید در دو دوره آزمون GCSE شرکت کنند و بتوانند در این آزمون c را به دست آورند . برای این که متقاضی بتواند در این آزمون شرکت کند باید دیپلم داشته باشدو یا مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند . البته مدارکی که دانشجو به سفارت انگلیس ارائه می کند باید همگی ترجمه شده باشد. از جمله مدارکی که دانشجو حتما باید ارائه کند ریزنمرات دانشجو است که آن دسته از متقاضیانی پذیرش می شوند که دارای ریزنمرات بسیار خوبی هستند . برای این که دانشجو بتواند وارد این مقطع شود باید مدرک زبان معتبری را داشته باشد . نمره زبان متقاصیان باید در مدرک آیتلس برابر باشد.

تحصیل در مدارس انگلیس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلیس

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید بداند که تحصیل در دوره کارشناسی ارشد تنها یک سال در این کشور به طول می انجامد . متقاضی باید مدرک زبان نمره ۶ و یا ۵/۶ را دارا باشد . البته آن دسته از متقاضیانی که نتوانند این نمره را در این آزمون دریافت کند باید بتوانند نمره ۵/۵ را دریافت کنند . دانشگاه های انگلیس مکان بسیار خوبی برای متقاضیان خارجی است. هر ساله متقاضیان بسیار زیادی برای تحصیل در این دوره مهاجرت می کنند . برای پذیرش در دانشگاه های انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد سوابق تحصیلی فرد بسیار لازم است و تاثیر بسیار زیادی را در پذیرش فرد خواهد داشت. ریز نمرات دیپلم تا کارشناسی فرد باید ارائه شود . تحصیل در این مقطع در دانشگاه های انگلیس دارای فواید بسیار زیادی است که عبارتند از :
۱- متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس با تحصیل در این کشور زبان انگلیسی خود را تقویت می کنند .
۲- آن دسته از افرادی که در مقطع کارشناسی از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند مهارت بسیار بالایی را در کارهای خود خواهند داشت .
۳- مدرکی که از دانشگاه های این کشور دریافت می شود دارای بالاترین اعتبار در سطح بین الملل است .
۴- مشاغل موردنیاز به مدرک کارشناسی و بهبود وضع شغلی
برای این که فرد وارد این مقطع شود لازم خواهد بود که دانشجو مدرک کارشناسی خود را دریافت کند و هم چنین ریزنمرات تحصیلی خود را نیز در این دوره ها بتواند ارائه کند . داشتن مدرک زبان تاثیر بسیار زیادی بر پذیرش دارد و آن دسته از افرادی که دارای نمره بالاتری هستند احتمال پذیرش آن ها در این کشور بیش تر خواهد بود .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلیس

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های انگلیس

تحصیل در مقطع دکترا یک دوره سه ساله است و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید بدانند که برای تحصیل در این مقطع باید نمره آیتلس ۷ داشته باشند . دانشجویان باید استاد راهنما و پورپوزال خود را ارائه کند . حال اگر متقاضی این موارد را معین نکرده باشد باید در ابتدا وارد دوره های پیش دکترا شود و بعد از این که در این دوره یک مدت زمان شش ماه را سپری کرد می تواند وارد مقطع دکترا شود .
متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید بدانند که با توجه به شرایط و امکانات می توانند بورسیه های تحصیلی در انگلیس را دریافت کنند . هزینه تحصیل در این کشور در هر سال بین ۹ تا ۱۲ هزار پوند است .

مهاجرت تحصیلی به انگلیس و تحصیل رایگان در این کشور

سیستم آموزشی در کشور انگلیس برای مهاجران خارجی رایگان نخواهد بود و اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلیس هستید باید بدانید که باید برای تحصیل در این کشور هزینه هایی را بپردازید البته با استفاده از روش هایی می توانید به دنبال تحصیل رایگان در این کشور باشید برای مثال می توانید از بورسیه های تحصیلی استفاده کنید . در مقطع کارشناسی ارشد و در همه رشته ها می توانید در این کشور بورسیه تحصیلی دریافت کنید . اگر متقاضی شرایظ لازم برای بورسیه تحصیلی در این کشور را داشته باشد می تواند با دریافت ۳۵۰۰۰ پوند در این کشور از تحصیل رایگان در انگلیس برخوردار شود .
البته راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها هزینه های تحصیل در این کشور را کم کنید از جمله این راه ها کاردانشجویی در انگلیس است . متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس می توانند در هر هفته بیست ساعت در این کشور به کار بپردازند این موضوع را قوانین کشور انگلیس معین می کند . همین کار دانشجویی باعث می شود بخش بسیار زیادی از هزینه های تحصیل را کاهش دهد .

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های انگلیس

وضعیت اقامت دانشجو در دانشگاه های کشور انگلیس به چه صورتی خواهد بود ؟

در بیش تر دانشگاه های کشور انگلیس به دانشجوها فضای مسکونی اختصاص می یابد تا بتوانند از آن به عنوان خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند . آن دسته از دانشجویانی که در سال اول تحصیل خود در این کشور حضور دارند می توانند از این خوابگاه ها استفاده کنند و این برای آن ها مانند فرصتی تلقی می شود که با استفاده از آن می توانند با زندگی دانشجویی در این کشور ارتباط بسیار بهتری بگیرند . ارائه خوابگاه به دانشجو در سال اول تحصیل وی برای او تضمین شده است و البته سایر دانشجوها نیز برای استفاده از این امکانات با هم رقابت بسیار زیادی دارند .
امکانات خوابگاهی که به دانشجوها داده می شود به صورت کلی دو دسته اند . اول همان خوابگاه هایی که چند اتاق و آشپزخانه و سرویس بهداشتی در آن ها به صورت اشتراکی است . این خوابگاه ها فروشگاه هایی دارند که در طول روز سه وعده غذا با هزینه های اضافه را به آن ها می دهد . اتاق هایی که در این دسته از خوابگاه ها وجود دارند کوچک اند و البته به صورت کلی از نظر هزینه مقرون به صرفه اند .
دسته دوم خوابگاه هایی هستند که دارای اتاق و فضاهای خصوصی جداگانه ای هستند . متقاضی باید برای این خوابگاه ها هزینه بیش تری را بپردازد و اما آرامش بیش تری را در آن ها خواهد داشت. دانشجوها می توانند خوابگاه هایی را انتخاب کنند که دور ترند و به این صورت هزینه های خود را کاهش خواهند داد .
همان طور که در ابتدا نیز گفته شد این خوابگاه ها تنها برای سال اول تحصیل در این کشور است و در سال ها بعدی باید دانشجو به دنبال خانه و یا سوئیت هایی برای خود باشد . هزینه هایی که برای خانه و سوئیت ها نیز وجود دارد براساس منطقه و استاندارد های آن با هم متفاوت خواهد بود و دانشجو می تواند بر این اساس آن ها را انتخاب کند .

آیا با تحصیل در مقطع کارشناسی می توان ویزای همراه دریافت کرد ؟

نکته بسیار مهمی که در این جا باید به آن اشاره کرد این است که در مقطع کارشناسی امکان بردن همراه وجود نخواهد داشت و البته فرد می تواند در مقاطع بالاتر برای خود همراه داشته باشد .

اقامت دانشجو در دانشگاه های کشور انگلیسپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131