#

مهاجرت تحصیلی در فنلاند

  • ۱۹ آبان ۱۳۹۸
  • فنلاند
  • 43 بازدید
  • بدون نظر

مهاجرت تحصیلی در فنلاند

سیستم آموزشی که در شوجود دارد از جمله بهترین سیستم های آموزشی در سراسر دنیا است . در سال ۲۰۱۲ این موضوع نیز ثابت شده است که دانشگاه های این کشور بهترین سیستم های آموزشی را در سراسر جهان دارند . در این کشور فنلاند براساس نیازهایی که در جامعه وجود دارد و هم چنین تجارت و صنعت به دانشجویان مهارت های لازم را در این زمینه آموزش می دهند و به همین دلیل هم در این کشور دانشجوهای بسیار زیادی پذیرش می شوند .
دانشگاه هایی که در کشور فنلاند وجود دارند اعتبار و رشد بسیار زیادی را در سطح جهانی داشته اند به همین دلیل دانشجویان بسیار زیادی به این کشور جذب می شوند . متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فنلاند از مهم ترین مواردی که همیشه درنظر می گیرند هزینه ها و شهریه های دانشگاه در این کشور است .

تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی در کشور فنلاند

در کشور فنلاند باید کودکان از سن هفت سالگی به صورت اجباری آموزش های لازم را انجام دهند و این آموزش های ابتدایی نه سال طول می کشد . از این نه سال تحصیل شش سال آن مربوط به تحصیلات ابتدایی و سه سال دیگر آن مربوط به تحصیلات متوسطه است . در این مدت زمان دانش آموز با درس های پایه و زبان های خارجی در این کشور بیش تر آشنا می شوند . بعد از این که تحصیلات متوسطه دانش اموز به پایان رسید وارد دبیرستان می شود و باید یکی از دسته های فنی و یا نظری را انتخاب کند .
دوره دبیرستان بین سه یا چهار سال طول می کشد و بعد از تمام شدن این دوره دیپلم دبیرستان به دانش آموز داده می شود . دبیرستان نظری در رشته های زبان خارجی ، ادبیات ،ورزش ، موسیقی ، هنر ، علوم ، ادبیات ، ریاضی و … وجود دارد که دانش آموز می تواند هر کدام از آن ها را انتخاب کند . دوره های حرفه ای که برای دانش آموزان ارائه می شود نیز باعث می شود تا مهارت های فنی حرفه ای افراد بیش تر شود و دانش آموزان را به صورت کلی برای محیط کار آماده می کرد و به این ترتیب آن ها می توانند وارد بازار کار در این کشور شوند .
دانش آموزان در کشور فنلاند برای این که بتوانند وارد دانشگاه های این کشور شوند باید دوره دبیرستان خود را تمام کنند و بعد از آن در آزمونی شرکت کرده و از آن بعد در صورت قبول شدن وارد دانشگاه های این کشور می شوند .

تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی در کشور فنلاند

تحصیل در دانشگاه های کشور فنلاند

متقاضی مهاجرت تحصیلی به فنلاند می تواند در دانشگاه ها ، موسسه های آموزش عالی و پلی تکنیک ها به تحصیل بپردازد . برای ورود به دانشگاه های کشور فنلاند شرط لازم این است که باید فرد مدرک دیپلم خود را در دبیرستان دریافت کرده باشد وهم چنین در دانشگاه های سراسری نیز پذیرفته شده باشد . از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فنلاند تنها نیمی از آن ها موفق می شوند تا در دانشگاه های این کشور پذیرفته شوند .
برای این که دانشجویان خارجی وارد این کشور شوند باید در آزمون ورودی این دانشگاه ها پذیرفته شود و دیپلم خود در فنلاند و یا معادل آن را دریافت کرده باشد . در این کشور زبانی که می شود با آن به تحصیل پرداخت زبان فنلاندی ، سوئدی و یا انگلیسی است .
نظام آموزشی در کشور فنلاند در هر سال به دو نیمه تقسیم می شود و این امکان برای دانشجو وجود دارد که در هر نیم سال بیست واحد را بپذیرد یعنی به صورت کلی در هر سال می تواند چهل واحد را پشت سر بگذارد .
در مجلس کشور فنلاند در سال ۱۹۹۵ قانونی برای تاسیس پلی تکنیک ها به تصویب رسیده است و هدف از به تصویب رساندن این قانون این است که بتواند دانشجو هر چه زودتر وارد بازار کار در این کشور شود و بتواند از توانایی های خود استفاده کند . تا به امروز سی پلی تکنیک تاسیس شده است و رشته های بسیار زیادی دارد که با تحصیل در این رشته ها دانشجو می تواند طی چهار سال مدرک خود را دریافت کند . اگر دانشجو نتواند در این چهار سال دوره خود را تمام کند یک سال دیگر دوره تحصیل وی تمدید خواهد شد و می تواند به ادامه تحصیل بپردازند .
حال شاید این سوال برای شما پیش آید که دانشگاه ها با پلی تکنیک ها چه تفاوتی دارند ؟ پاسخ این است که پلی تکنیک ها نسبت به دانشگاه ها کاربردی ترند و تحصیلات را به صورت حرفه ای تری ارائه می دهند . برای این که متقاضی مهاجرت تحصیلی به فنلاند بتواند به پلی تکنیک ها وارد شود باید دیپلم حرفه ای را از دبیرستان های حرفه ای دریافت کند و البته باید متقاضی در آزمونی که برای ورودی پلی تکنیک ها وجود دارد نیز پذیرفته شود و بهتر است سابقه کاری را نیز در این زمینه داشته باشد .

تحصیل در دانشگاه های کشور فنلاند

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور فنلاند

برای اعزام دانشجو به کشور فنلاند فرد بدون این که هزینه هایی را پرداخت کند می تواند اقامت تحصیلی در کشور فنلاند را دریافت کند . البته برای این که متقاضی بتواند در این کشور از هزینه های تحصیلی معاف شود باید از دانشگاه های بسیار عالی فارغ التحصیل شده باشد و هم چنین نمره آیتلس فرد نیز بسیار بالا باشد . البته افراد غیر اروپایی برای تحصیل در این کشور باید هزینه هایی را پرداخت کند .
از دانشگاه های بسیار پرطرفدار در این کشور دانشگاه های علوم پزشکی است و فرد می تواند بعد از این که از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شوند می تواند در کشور های بسیار زیادی به کار مشغول شوند و حتی تحصیلات خود را به صورت تکمیلی در سایر کشور ها کامل کنند. برای این که متقاضی مهاجرت تحصیلی به فنلاند بتواند وارد این دانشگاه ها شود باید در آزمون ورودی این دانشگاه ها به زبان های انگلیسی و یا سوئدی پذیرفته شود .
متقاضی زمانی که در این آزمون پذیرفته شد می تواند برای پذیرش شدن در سه رشته اقدام کند و البته برای این رشته ها باید مدارک خود را به خوبی ارسال کند . فردی که می خواهد در این کشور به تحصیل بپردازد باید شرایط لازم برای پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد .
متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فنلاند باید بدانند که در این کشور یادگرفتن زبان های سوئدی و فنلاندی آسان نیست و کنکوری که به این زبان داده می شود نیز بسیار سخت است . بسیاری از افراد به همین دلیل از تحصیل در این کشور منصرف می شوند و کشورهای دیگری مثل اتریش به تحصیل بپردازند . البته تحصیل در کشور اتریش هم رایگان است و در هر سال ۷۵۰ یورو از هر فرد دریافت می شود . در کشور اتریش نیز دیگر نیازی به کنکور نخواهد بود و متقاضیان می توانند بدون این که دغدغه کنکور در این کشور را داشته باشند به تحصیل در این کشور بپردازند .
در کشور فنلاند تحصیلات به صورت رایگان است و علاوه بر این هم هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند بسیار به صرفه تر است . علاوه بر این فرد می تواند در این کشور به همراه تحصیل کار کند و به این ترتیب هزینه ها را پرداخت کند .

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور فنلاند

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در فنلاند

تحصیل در این دو مقطع در این کشور رایگان بوده است و البته آن دسته از دانشجویانی که در خارج از اتحادیه اروپا وجود دارند باید شهریه را در این کشور پرداخت کنند.
تحصیل در این مقطع برخلاف تحصیل در مقطع کارشناسی نیازی به قبولی در کنکور ندارد به همین دلیل در این مقطع افراد بسیار زیادی برای مهاجرت تحصیلی اقدام می کنند. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید فرد معدلی بالای ۱۳ و در مقطع دکترا باید معدلی بالای ۱۵ داشته باشد . در این جا آن دسته از افرادی که نتوانسته اند در این مقاطع معدل خوبی را کسب کنند در این کشور موفق به پذیرش نخواهند شد .

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی به فنلاند

۱- باید دانشگاه مقصد در کشور فنلاند فرد را پذیرش کند و فایل نامه پذیرش به همراه دو کپی از آن ارائه شود .
۲- ارائه کردن مدرک زبان که تسلط شما را معین می کند .
۳- ارائه اصل پاسپورت و کپی آن
۴- ارائه اصل شناسنامه و کپی آن
۵- ارائه گواهی که تمکن مالی فرد را معین کند ( این مبلغ باید حدقل ده هزار یورو باشد )
۶- ارائه کردن همه مدرک های تحصیلی در این کشور . برای مثال اگر در مقطع کارشناسی در این کشور برای تحصیل اقدام کنید لازم است تا ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی خود را نیز ارائه کنید و در مقطع کارشناسی ارشد نیز باید مدارک دوره های قبل ارائه شود .
۷- گواهی بیمه ای که یک سال باید اعتبار داشته باشد .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در فنلاند

دوره های تحصیلی

۱- دوره های تحصیلی پلی تکنیک ها : گذراندن این دوره تحصیلی باعث می شود تا متقاضی مهاجرت تحصیلی به فنلاند بتواند در این کشور مدرک Bachelor خود را دریافت کند . دریافت کردن این مدرک چهار سال طول می کشد و متقاضی باید بتواند در این چهار سال بین ۱۴۰ تا ۱۶۰ واحد را بگذارند . تعداد واحدهایی که باید فرد بگذارند بسته به رشته تحصیلی که فرد دارد متفاوت خواهد بود . از این تعداد واحد ۲۰ واحد آن مربوط به دوره تجربه کار علمی و تخصصی است . در پایان تحصیل فرد باید پایان نامه خود را نیز ارائه دهد.
۲- Kandidaati/Kandidat : این دوره از تحصیل شامل سه تا چهار سال به صورت تمام وقت است و بعد از گذراندن و پشت سر گذاشتن دوره دیپلم دبیرستان خواهد بود . در این دوره متقاضی باید حداقل ۱۲۰ واحد از درس های پایه و تخصصی را پشت سر بگذارد و در سال آخر تحصیل خود نیز باید در پژوهش های علمی شرکت کند و پایان نامه خود را ارائه دهد .
۳- Maisteri : این دوره تحصیلی شامل پنج تا هفت سال تحصیل به صورت تمام وقت است و فرد باید بعد از این که دیپلم دبیرستان را دریافت کند باید بین ۱۶۰ تا ۲۲۰ واحد درسی را دریافت کنند و هم چنین باید پایان نامه خود را به همراه پژوهش های علمی نیز ارائه کنند .اگر این تحصیلات بعد از تحصیلات مورد دوم توسط متقاض ی گذرانده شود حداقل واحدهایی که فرد باید ارائه کند ۴۰ واحد است .
۴- Lisensiaatti/Licentiat : در کشور فنلاند فرد می تواند این مدرک را نیز دریافت کند و برای این که فرد این مدرک را دریافت کند باید ۳۰ واحد را پشت سر بگذارد . این دوره برای متقاضی حکم دوره های پژوهشی را دارد و دانشجو باید پایان نامه خود را ارائه کند و از آن در مقابل سایر استادان نیز بتواند به خوبی دفاع کند . بیش تر متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فنلاند این دوره را به عنوان یک دوره ابتدایی در دکترا پشت سر می گذارنند و این دوره برای فرد بین دو تا سه سال طول می کشد .
۵- Tohtori/Doktor : برای این که متقاضی مهاجرت تحصیلی به فنلاند بتواند در دوره دکترا به تحصیل بپردازد باید مدرک Maisteri یا همان کارشناسی ارشد را داشته باشد . این دوره در فنلاند یک دوره پژوهشی است و بین چهار و یا پنج سال طول می کشد .

دوره های تحصیلی در فنلاند

فواید مهاجرت تحصیلی به فنلاند

در کشور فنلاند تا سال ۲۰۱۶ میلادی برای دانشجوهای خارج از اتحادیه اروپا تحصیل رایگان ارائه می شده است و اما از پاییز سال ۲۰۱۷ میلادی در این کشور برای تحصیل باید متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فنلاند هزینه هایی را پرداخت کنند . برای مثال هزینه هایی که برای دوره کارشناسی در این کشور پرداخت می شود بین ۱۰ تا ۱۵ هزار یورو است . البته امکان پرداخت قسطی نیز برای آن وجود دارد .

مهاجرت تحصیلی به فنلاند فواید بسیار زیادی دارد که در ادامه بیان می کنیم :

۱- دانشگاه هایی که در کشور فنلاند وجود دارد همگی مورد تایید وزارت علوم در ایران هستند .
۲- متقاضی مهاجرت تحصیلی به فنلاند می تواند در این کشور سهیمه ارز دانشجویی را دریافت کند و این سهمیه می تواند هر دو سال یک بار و به نرخ دولتی آن را دریافت کنند.
۳- متقاضی می تواند در بهترین رشته ها و در دانشگاه های برتر اروپا به تحصیل بپردازد.
۴- متقاضی می تواند روادید شنگن را نیز دریافت کند و به این ترتیب نیز می تواند تردد ۹۰ روزه را به ۲۶ کشور در دنیا داشته باشد .
۵- برای متقاضیان امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و در این کشور نیز افراد بسیار زیادی به این زبان صحبت می کنند .
۶- متقاضی مهاجرت تحصیلی به فنلاند می تواند در شرکت های چند ملیتی در فنلاند فرصت های کارآموزی بسیار زیادی را فراهم کند .
۷- متقاضی می تواند به عنوان دانشجوی تبادلی در این کشور تحصیل کند یعنی یک ترم می تواند در خارج از کشور فنلاند نیز به تحصیل بپردازد .
۸- هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در کشور فنلاند نسبت به بعضی از کشور ها مثل انگلیس و هلند بسیار کم تر است .
۹- متقاضی اگر به زبان فنلاندی ویا سوئدی مسلط باشد می تواند فرصت های کاری بسیار زیادی را برای خود فراهم کند.
۱۰- بازار کار حرفه ای که در این کشور وجود دارد تا ده سال دیگر به کارگرهای متخصص بسیار زیادی نیاز خواهد داشت .
۱۱- درصورتی که فرد بتواند پذیرش تحصیلی را در این کشور دریافت کند می تواند به راحتی در این کشور روادید را دریافت کند وهم چنین خانواده وی نیز به راحتی می توانند در این کشور تردد کنند.
۱۲- تحصیل در همه مقاطع تحصیلی به جز در مقطع کارشناسی نیازی به داشتن مدرک زبان فنلاندی نخواهد داشت برای مثال شما می توانید به عنوان استاد و یا دانشجو در مقطع دکترا به تحصیل بپردازید و بدون این که بخواهید زبان فنلاندی را در این کشور فراگیرید .

فواید مهاجرت تحصیلی به فنلاند

هزینه های تحصیل در کشور فنلاند

در دولت فنلاند برای اتباع غیر فنلاندی در دانشگاه های این کشور شهریه دریافت می شود برای این مورد قوانینی نیز به تصویب رسیده است . شهریه برای اتباع خارجی در هر سال بین چهار هزار تا هجده هزار یورو خواهد بود . برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشور در دانشگاه اصلی هزینه های بسیار بیش تری نسبت به دانشگاه های علمی و کاربردی در فنلاند دریافت می شود .
آن دسته از دانشجویان خارجی که بسیار ممتاز هستند در این کشور بورسیه می شوند . بورسیه های تحصیلی به توجه به رشته و مقطع به افراد داده می شود . دانشجویانی که در این کشور به تحصیل می پردازند می توانند بین ۲۰ تا ۲۵ ساعت در هر هفته و اما در تعطیلات بین ۴۰ ساعت در هفته خواهد بود . به این طریق فرد می تواند با کارکردن بخشی از هزینه های تحصیل خود را نیز برعهده بگیرد .
بعد از این که فرد تحصیلات خود را در این کشور به پایان برساند ویزای تحصیلی در فنلاند به مدت شش ماه تمدید خواهد شد و فرد می تواند در این مدتی که برای فرد تعیین شده است کاری را برای خود پیدا کند این ویزا برای فرد تمدید خواهد شد .

هزینه های تحصیل در کشور فنلاند

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131