#

مهاجرت تحصیلی کشور اتریش

  • ۱۹ آبان ۱۳۹۸
  • اتریش
  • 44 بازدید
  • بدون نظر

مهاجرت تحصیلی کشور اتریش

کشور اتریش کشوری اروپایی است که در مرکز قاره ی زیبای اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر وین و زبان رسمی مردم این کشور زبان آلمانی است. همچنین واحد پولی این کشور نیز یورو است. کشور اتریش همواره یکی از بیست کشور ثروتمند جهان بوده است و سالیانه تولیدات داخلی زیادی در زمینه های مختلف انجام می دهد که درصدی از آن ها به کشورهای دیگر صادر می شوند. همین امر کشور اتریش را به کشوری با اقتصاد قوی تبدیل کرده است و مردم تمام شهرهای این کشور از کیفیت بسیار بالای زندگی و امکانات متعدد زفاهی برخوردارند. کشور اتریش یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن است و فرد با در دست داشتن ویزای کشور اتریش می تواند به همه ی کشورهای عضو این اتحادیه سفر کند.
علاوه بر همه این مزایا کشور اتریش دارای چندین دانشگاه برتر در سطح بین المللی است و سیستم آموزشی این کشور هم سطح با سایر کشورهای پیشرفته جهان قرار دارد. به همین علت کشور اتریش یکی از بهترین مقاصد برای متقاضیانی است که می خواهند به یکی از کشورهای اروپا مهاجرت کرده و به تحصیل مشغول شوند.
متقاضیان برای تحصیل در اتریش باید در ابتدا در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش خود را در رشته موردنظرشان دریافت کنند و سپس از طریق سفارت اتریش، برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند تا از طریق این ویزا بتوانند به کشور اتریش وارد شده و به تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود مشغول شوند.
در نتیجه یکی از راه های مهاجرت به کشور اتریش مهاجرت تحصیلی این کشور است که فرد با در دست داشتن ویزای تحصیلی کشور اتریش می تواند جهت تحصیل در مقاطع مختلف به این کشور مهاجرت کند.

روند دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

فرد ابتدا باید تاییدیه پذیرش یکی از دانشگاه های خصوصی و یا دولتی کشور اتریش را دریافت کند. دانشجو می تواند در این مرحله به سایت دانشگاه مورد نظر خود در کشور اتریش مراجعه کرده و مدارک و شرایط لازم را برای پذیرش رشته مورد نظر خود مطالعه کرده و برای تکمیل این مدارم اقدام کند.
سپس باید تمام مدارک و روزمه تحصیلی خود را برای دانشگاه مورد نظر خود در کشور اتریش ارسال کرده و منتظر دریافت تاییدیه پذیرش دانشگاه باشد.
در صورتی که فرد نامه دریافت پذیرش دانشگاه کشور اتریش را در رشته مورد نظر خود دریافت کند، باید این تاییدیه را همراه با سایر مدارک برای سفارت کشور اتریش ایمیل کند و در این ایمیل همچنین از سفارت درخواست وقت مصاحبه کند.
فرد باید در روز مصاحبه شخصا در سفارت حاضر شده و با ارائه مدارک به صورت حضوری به تمامی سوالات افسر کنسولگری به طور کامل و بدون ابهام پاسخ دهد.
در صورتی که مدارک فرد متقاضی کامل باشد و مصاحبه خود را به درستی انجام دهد پس از مدت مشخصی ویزای تحصیلی کشور اتریش برای او صادر خواهد شد. فرد با در دست داشتن این ویزا می تواند به کشور اتریش جهت تحصیل مهاجرت کند.
با دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش اقامت یکساله به او داده خواهد شد که فرد می تواند هر سال این اقامت را تمدید کند که هر سال نیز باید اثبات کند که توانایی مالی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل کشور اتریش را دارد و مبلغ مشخصی به این منظور باید در حساب شخص موجود باشد. تنها در این صورت اقامت برای او تمدید خواهد شد.

روند دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

مدارک لازم جهت صدور ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

۱. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کشور اتریش
۲. ارائه نامه تاییدیه پذیرش یکی از دانشگاه های کشور اتریش در رشته مورد نظر
۳. ارائه اصل شناسنامه فرد متقاضی
۴. ارائه اصل پاسپورت فرد متقاضی همراه با یک نسخه کپی از تمام صفحات آن
۵. چند قطعه عکس رنگی بدون روتوش
۶. مدارک تحصیلی مقاطع قبلی فرد متقاضی به همراه زیر نمرات تمامی دروس هر مقطع
۷. ارائه مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی فرد متقاضی و توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در کشور اتریش
۸. ارائه مدارک مربوط به محل اقامت فرد در یکی از شهرهای کشور اتریش که باید از قبل محل اقامت فرد مشخص شده باشد.
۹. مدارک مربوط به تایید عدم سوء پیشینه کیفری یا جنایی فرد متقاضی
۱۰. ارائه گواهی سلامت فرد از نظر جسمی و روحی
۱۱. ارائه بیمه نامه معتبر درمانی کشور اتریش
ارائه یک نسخه ترجمه زبان آلمانی تمام مدارک بالا به همراه یک نسخه کپی از تمام مدارک نیز نیاز است و باید هنگام ارائه مدارک به سفارت ارائه شود. همچنین تمام مدارک باید دارای تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری باشد.
نقض هر یک از این موارد موجب رد دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش خواهد شد.

نکات مورد توجه برای دریافت ویزا:

• در صورتی که فرد متاهل باشد ارائه سند ازدواج ضروری است همچنین در صورتی که فرد قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته باشد نیز باید مدرک طلاق خود را نیز به سفارت ارائه دهد.
• در صورتی که فرد همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه قرار است به کشور اتریش ببرد باید شناسنامه آن ها را نیز همراه با پاسپورت همه اعضای خانواده به سفارت ارائه دهد و همچنین بیمه نامه کشور اتریش نیز باید برای اعضای خانواده او دارای اعتبار باشد و برای اثبات تمکن مالی باید مبلغ بیشتری در حساب فرد به ازای هر نفر موجود باشد.
• در صورتی که فرد در حال حاضر در یکی از دانشگاه های کشور ایران مشغول به تحصیل است و قصد ادامه تحصیل و انتقالی به یکی از دانشگاه های کشور اتریش را دارد باید گواهی اشتغال به تحصیل را نیز ارائه دهد.
• در مورد محل اقامت فرد می تواند برای ده روز اول اقامت خود در یکی از هتل های معتبر کشور اتریش اتاق رزرو کند و سپس در طی این ده روز در کشور اتریش به دنبال محل مناسب جهت اقامت باشد و سپس محل جدید اقامت خود را به ادامه مهاجرت کشور اتریش دوباره ارائه دهد.
• معمولا برای اثبات تمکن مالی فرد متقاضی پرینت شش ماهه اخیر حساب بانکی او به همراه موجودی حساب برای ورود به کشور اتریش لحاظ می شود.
• سایت سفارت کشور اتریش هر ساله مبلغ مشخصی را برای دریافت ویزای تحصیلی مشخص می کند که باید در حساب ارزی فرد موجود باشد.

مدارک لازم جهت صدور ویزای تحصیلی

شرایط تحصیل در کشور اتریش

فرد با دریافت مهاجرت تحصیلی کشور اتریش و با زندگی در این کشور به عنوان یک کشور پیشرفته اروپایی، از بالاترین سطح امکانات رفاهی برای تحصیل و زندگی برخوردار خواهد شد.
سیستم آموزشی کشور اتریش سیستمی پیشرفته و بروز است و دانشجو با تحصیل در دانشگاه های اتریش بروز ترین علوم دنیا را در زمینه های مختلف آموزش میبیند.
تحصیل در مدارس کشور اتریش رایگان است و هزینه های تحصیلی در دانشگاه ها و مقاطع لیسانس و فوق لیسانس تنها مبلغ کمی را در پی خواهد داشت.
دانشجو برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش و تحصیل در دانشگاه های این کشور به مدرک زبان آلمانی نیاز دارد و در صورتی که این مدرک را اخذ نکرده باشد باید در ابتدا دوره های زبان آلمانی را در کشور اتریش آموزش ببیند سپس در آزمون زبان آلمانی این کشور قبول شده و سپس می تواند وارد دانشگاه های این کشور شود. البته بیشتر رشته های لیسانس دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی ارائه می شوند و در مقاطع بالاتر بسیاری از رشته به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد که تحصیل را در این کشور برای متقاضیان بین المللی راحت تر می سازد.
مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش برای اعضای خانواده فرد متقاضی نیز میسر است و فرد متقاضی می تواند همراه با همسر و فرزندان خود به این کشور مهاجرت کرده و به تحصیل بپردازد. البته فرزندان فرد باید زیر ۱۸ سال باشند و تحصیل برای آن ها در مدارس کشور اتریش امکان پذیر خواهد بود. در نتیجه اگر فرد ویزای مهاجرت تحصیلی کشور اتریش را دریافت کند مجوز اقامت همسرو فرزندان خود را نیز در این کشور دریافت خواهد کرد.
با مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش امکان دریافت مجوز کار برای تعداد ساعات مشخصی در هفته برای فرد دانشجو در کنار تحصیلات او وجود دارد که دانشجو می تواند با مشغول شدن به کار هزینه های زندگی و تحصیل خود در این کشور را راحت تر پرداخت کند.

شرایط تحصیل در کشور اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

هزینه های تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان است و نسبت به بسیاری از سایر کشورهای اروپایی و بین المللی هزینه های کمی را در پی دارد. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اتریش، بسته به رشته و دانشگاه انتخابی خود، باید بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی هزینه کنند. در دانشگاه های دولتی این کشور نیز دانشجو باید حدود مبلغ ۵۰۰۰ یورو تا نهایتا ۲۵۰۰۰ هزار یورو را برای هرسال تحصیلی بسته به رشته و دانشگاه مورد نظر خود بپردازد.
دانشجویانی که اتباع کشورهای بنگلادش، افغانستان، کامبوج، نپال، هائیتی، یمن، مالدیو، میانمار و کشورهای آفریقایی هستند و شهروند این کشورها محسوب می شوند، به دلیل اینکه این کشورها از کشورهای توسعه نیافته و محروم محسوب می شوند، از پرداخت شهریه های تحصیلی دانشگاه های اتریش معاف خواهند شد و کشور اتریش تنها از این دسته از دانشجویان حدود مبلغ ۲۰ یورو را جهت حق عضویت اتحادیه دانشجویی دریافت خواهد کرد.
هزینه های زندگی در کشور اتریش شامل مواردی مانند اجاره مسکن و یا خوابگاه، هزینه بیمه، کارت های مترو و یا هزینه های رفت و آمد، هزینه های خورد و خوراک، هزینه پوشاک و مانند اینها، می شود که فرد دانشجو باید ماهیانه حدود مبلغ ۸۰۰ تا نهایتا ۲۰۰۰ یورو را، بسته به شرایط انتخابی برای زندگی و شهر اقامتش، برای هزینه های زندگی در کشور اتریش پرداخت کند.

با همه مواردی که گفته شد، مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش یکی از راه های آسان و قابل دسترس برای مهاجرت به این کشور، به عنوان یک کشور پیشرفته اروپایی، خواهد بود و به علت همین امر سالیانه متقاضیان زیادی از این طریق به کشور اتریش مهاجرت می کنند.

شرایط تحصیل در کشور اتریش

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت تحصیلی کشور اتریش با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131